Skocz do zawartości

Nagłośnienie (5.1 i inne) dla PS3


Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na temat Panasonic SC-PT170EP-K PT170?

Dekodery DTS, Dolby ProLogic II, Dolby Digital posiada, cena zaporowa też nie jest +/- 650zł.

Tylko nie wiem o co chodzi z Wejście/wyjście optyczne pisze 1/b.d.

Jakby to nie miało znaczenia to już jest to sprzęt dzięki któremu rzekomo uzyskamy dźwięk 5.1 w grach.

 

Więc mam takie pytanie: sprzęt musi posiadać wejście czy wyjście optyczne, a może jednak to jest to samo...? Nie znam się na tym.

Edytowane przez ubol
Odnośnik do komentarza

...Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę dokładne wyjaśnienie opisanej przeze mnie sprawy.

tak jest najlepiej, jestem laik i napiszcie mi referat o tym czego nie wiem, ale samemu palcem sie nie ruszy zeby poczytac, super...

 

ja tylko dodam ze ilosc glosnikow w zestawie malo wazna, wazne czy zestaw ma dekoder bo z PS3 trzeba miec cos co po optycznym zdekdouje nam dziwek i dla tego realne zestawy tanie to wlasnie Zetki logitecha

 

To ja dodam, że bardzo ciężko jest znaleźć coś na temat głośników do konsoli PS3, dlatego też pytam na forum. Przykro mi, ale nie mam czasu czytać wszystkich postów na forum w poszukiwaniu dokładnych informacji na temat czegoś, o czym nie mam zielonego pojęcia, co implikuje fakt, że nawet nie wiem czego szukać. Nie moja wina, że wyszukiwarka nie wypluwa mi nic na temat "5.1", "kino domowe" czy nawet słowo "dźwięk".

Tak więc z łaski swojej, nie odpisuj na mojego posta, jeśli nic nie chcesz dodać do tematu. I może Cie zaskoczę, ale zdanie

ja tylko dodam ze ilosc glosnikow w zestawie malo wazna, wazne czy zestaw ma dekoder bo z PS3 trzeba miec cos co po optycznym zdekdouje nam dziwek i dla tego realne zestawy tanie to wlasnie Zetki logitecha

NIC mi nie wyjaśnia, bo nie wiem o co chodzi z dekoderem, ani o co chodzi z optycznym dekodowaniem i co znaczy "zetka logitecha" i co znaczy "realne zestawy tanie".

I uwierz mi, ruszyłem palcem, żeby coś poczytać. Może jestem leniem, a może nie umiem szukać, ale jak uważasz, że pierdoły piszę, to nie odpisuj, nie ubędzie Cie.

Myślałem, że forum jest od udzielenia pomocy, a nie od dostania odpowiedzi "poszukaj se".

 

Jak coś, poprzedni post nadal aktualny, jeśli ktoś jest milszy od Juchy i będzie skłonny coś w temacie mi wyjaśnić, dziękuje jeszcze raz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ztka logitecha to przeciez sam o nich pisales chlopie, wiec nie trzeba byc geniuszem zeby zakumac ze to jest to o czym sam wspominales (Z-5500 LOGITECH)

 

"Przykro mi, ale nie mam czasu czytać wszystkich postów na forum w poszukiwaniu dokładnych informacji na temat czegoś, o czym nie mam zielonego pojęcia,"

 

to rzeczywiscie wytlumaczenie, Ty nie masz czasu szukac i czytac tego co inni tu juz napisali nawet w tym watku i chcesz by przez to tlumaczyli Ci wszystko od nowa, i jeszcze masz pretensje ze ktos zwraca Ci na to uwage, bez komentarza

 

PS.

a na Twoje problemy z zakupem sprzetu audio, to jest prosta odpowiedz, chcesz miec sprzet zebys poczuł ze gra czy tylko zeby gral z 4 stron byle jak i byle co?

jak nie masz pieniedzy to nie kupuj nic albo 2.1, a nie kupowanie na sile i kombinowanie co najczesciej konczy sie na jakis popierdółkach, tu nie liczy sie ilosc, a jakosc, pomysl ze masz tylko dwoje uszu, system stereo dobry jest w stanie taki wydac dzwiek ze nie bedziesz w stanie stwierdzic skad dochodzi i bedzie sie wydawac ze nawet z tylu dochodzi, chociaz w rzeczywistosci beda to 2 glosniczki przednie, temat rzeka i nawet nie ma co rozpoczynac po raz 100001 tego samego

te Ztki to i tak takie minimum, kazdy to poleca bo za ta cene nie ma tak naprawde konkurencji, a chociaz poczujesz moc suba bo na tym polega przede wszystkim "kino" i 5.1...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Witam, od razu zaznaczę, że jestem totalnie zielony w temacie audio.

Mam problem, przeglądnąłem ten temat, ale dużo mi to nie wyjaśniło. Mianowicie, chodzi mi o to, że chciałbym mieć na konsoli dźwięk przestrzenny.

Widziałem że ludzie polecają jakieś głośniki logitech z5500, że jest super itd. Podobno mają kabel optyczny. Ja nie wiem o co w tym chodzi, problem w tym, że kosztują one ponad 1000zł, na co mnie nie stać.

Tutaj moje pytanie, czy mogę otrzymać dźwięk przestrzenny w PS3 na tańszych głośnikach? Na allegro widziałem głośniki 5.1 nawet za 200zł. Da się takie podłączyć do konsoli, żeby je w pełni wykorzystać?

Czytałem coś o jakichś dekoderach, amplitunerach(?), ale dużo z tego nie kumam.

Generalnie, zastanawiam się, czy za kwotę, powiedzmy 300-400zł (czy da się taniej, albo ile muszę dopłacić?) mogę osiągnąć prawdziwy dźwięk przestrzenny? (a nie stereo na 5 głośnikach)

Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę dokładne wyjaśnienie opisanej przeze mnie sprawy.

Pozdrawiam.

 

Kolego jeśli nie Z5500 za tysiaka to może słuchawki z dekoderem 5.1 ?? Wydasz te 300-400 zł a efekt lepszy niż głośniki za te same pieniądze. Poczytaj mój post o słuchaweczkach z dekoderem DTS creativa. Jesli nie masz kasy lub jak ja warunków (roczny bobas) na duży zestaw kina domowego, takie słuchaweczki sprawdzą się wysmienicie. Do dekoderka dokupiłem słuchawki Sennheiser HD555 i w zupełnosci mi taki zestawik wystarcza do grania czy ogladania BD/DVD :)

 

PS.Mój drugi pościk o słuchaweczkach

 

PS2. tego dekodera creative zdaje sie już nie produkują (pozostaje allegro) ale mozesz poszukać Sharkoon X-Tatic 5.1 Dolby Surround rev.2.

 

 

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie w czym jest gorszy DD, że nie uważasz jego obecności za zaletę? Sądzisz, że DTS ma znacznie lepszy dźwięk od DD? Polecanie trzymania się z daleka od sprzętu, który po optyku nie przyjmuje DTS a DD owszem to lekka przesada. Tylko jakiś zaślepiony fanboj DTSa może tak postrzegać możliwość ustawienia DD przy jednoczesnym braku tego drugiego systemu. A ty chyba fanbojem nie jesteś?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

No może niejasno się wyraziłem. Oczywiście chodziło mi że, nie posiada wyjścia optycznego.

ale co z tego ze nie ma wyjscia optycznego?

jakie to ma znaczenie w polaczeniu z PS3?

 

 

 

DD i DTS to po prostu inne formy kodowania dzwieku, a o jakosci dzwieku decyduje zrodlo :)

 

z tego co da sie zauważyć, nie wiedziec czemu ale w filmach lepiej sa przygotowane sciezki dzwiekowe z DTS, chociaz na tak marnym sprzecie o ktorym wyzej mowa to zapewne zadnej roznicy nie uswiadczy sluchacz

 

przy wykorzystaniu PS3 to zapewne zadna roznica bo chyba PS3 wszyskto potrafi zakodowac do DD5.1 na wyjsciu z dowolnego rodzaju dzwieku....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Trudno być fanbojem dtsu używając plastikowego zestawu jaki posiadam Zgodzę się oczywiście że to zależy od konkretnego zestawu i DD5.1 puszczony na panasoniku może być lepszy niż DTS z np: podobnej klasy samsungu. Idąc dalej niskobudżetowy zestaw 5.1 może brzmieć o wiele gorzej niż dobry zestaw 2,0 czy 2,1. Porównuje tu mojego panasonica sc-pt 850. Film dvd z dts brzmi jednak odczuwalnie lepiej niż ten sam film puszczony z ps3 światłowodem do tego samego kina w DD5,1 (przy tych samych ustawieniach korektora). Róznica jest odczuwalna na plus, więc radze poszukać i rozejrzeć się na runku

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie słuchawek.Aktualnie gram na Sharkoonach i sobie bardzo chwale, ale coś tam mi się ostatnio porobiło i czasem przerywa dźwięk.W każdym bądź razie rozglądam się za nowymi, lepszymi przede wszystkim.I tutaj mam pytanie, czy jak kupię słuchawki stereo np coś takiego http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=1769 będzie to się dało podłączyć jakoś pod PS3 żeby uzyskać dźwięk przestrzenny? Mam dekoder DD z Sharkoonów, ale chyba nie będzie się do niego dało ich podłączyć no i mam jeszcze Logitechy "Zetki" w których jest wejście na słuchawki na mini jacka, tylko czy uzyskam dźwięk przestrzenny? No i czy takie słuchawki stereo będą grały lepiej od tych co mam.Pytanie przede wszystkim do tych co mieli możliwość porównania jakichś dobrych stereofonicznych słuchawek do Sharkoonów.

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

w logitechach masz wyjscie stereo

 

nie wiem co dla Ciebie jest dzwiekiem przestrzennym dla niektorych to system przynajmniej 5.1 w gore ale Ty piszesz o sluchwakach stereo wiec zapewne chodzi Ci o stereofoniczna przestrzen

stereo bedzie zawsze stereo, a to jakie tam efekty beda to juz odpowiada zrodlo dzwieku, a nie sam zestaw stereo jako sluchawki

 

tylko po co CI z mikrofonem te sluchawki skoro i tak do PS3 tego mikrofonu nei wykorzystasz, bedzie tylko niepotrzebny gadzet

Odnośnik do komentarza

Dałem taki przykład w tej cenie, ale raczej bardziej bym się skłaniał do kupna takich http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=637 lub może takich, jak mi coś strzeli do łba :Phttp://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=635 i do nich np taki amplituner do którego z czasem kupię również głośniki http://www.cinematic.pl/amplitunery/Harman_Kardon_AVR_645.html

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie słuchawek.Aktualnie gram na Sharkoonach i sobie bardzo chwale, ale coś tam mi się ostatnio porobiło i czasem przerywa dźwięk.W każdym bądź razie rozglądam się za nowymi, lepszymi przede wszystkim.I tutaj mam pytanie, czy jak kupię słuchawki stereo np coś takiego http://www.sennheise...product_id=1769 będzie to się dało podłączyć jakoś pod PS3 żeby uzyskać dźwięk przestrzenny? Mam dekoder DD z Sharkoonów, ale chyba nie będzie się do niego dało ich podłączyć no i mam jeszcze Logitechy "Zetki" w których jest wejście na słuchawki na mini jacka, tylko czy uzyskam dźwięk przestrzenny? No i czy takie słuchawki stereo będą grały lepiej od tych co mam.Pytanie przede wszystkim do tych co mieli możliwość porównania jakichś dobrych stereofonicznych słuchawek do Sharkoonów.

 

Dekoder z Twoich sharkoonów raczej się nie nada do zwyczajnych słuchawek stereo. Co innego dekoder który robi efekt przestrzenny na zwyczajnym stereo (np, taki H&K który podałeś niżej :))

 

 

w logitechach masz wyjscie stereo

 

nie wiem co dla Ciebie jest dzwiekiem przestrzennym dla niektorych to system przynajmniej 5.1 w gore ale Ty piszesz o sluchwakach stereo wiec zapewne chodzi Ci o stereofoniczna przestrzen

stereo bedzie zawsze stereo, a to jakie tam efekty beda to juz odpowiada zrodlo dzwieku, a nie sam zestaw stereo jako sluchawki

 

tylko po co CI z mikrofonem te sluchawki skoro i tak do PS3 tego mikrofonu nei wykorzystasz, bedzie tylko niepotrzebny gadzet

Tak, Z-ki mają wyjście stereo na słuchawkach z tym, że mają też chyba dolby headphone czyli właśnie sprzętowo symulują dźwięk przestrzenny na słuchawkach stereo. Na dobrych słuchawach efekt jest naprawdę fajny.

 

 

 

Dałem taki przykład  w tej cenie, ale raczej bardziej bym się skłaniał do kupna takich http://www.sennheise...&product_id=637 lub może takich, jak mi coś strzeli do łba :P  http://www.sennheise...&product_id=635 i do nich np taki amplituner do którego z czasem kupię również głośniki http://www.cinematic...on_AVR_645.html

Te senki to dobry wybór. Zadaj sobie tylko pytanie czy będziesz takie sprzęty wykorzystywał tylko do filmów i gier czy także do muzy i czy jesteś naprawdę audiofilem, bo wydawanie półtorej tysiąca na słuchawki i prawie 4 tyś na dekoder mogę sobie wytłumaczyć tylko i wyłącznie audiofilstwem :). Wierz mi, do gier i filmów a także i muzy, dla zwyczajnego użytkownika multimediów wystarczą dobre "Senki" za ok 350-500 zł.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Te Senki za 1500zł to już szaleństwo i raczej bym ich nie kupił, skłaniam się ku tym HD 595 tylko muszę mieć pewność że w "Zetkach" jest Dolby Headphones(bo nigdzie nic nie znalazłem) czy będę musiał kupić amplituner.

 

LisoQuan pisał na 4 czy 5 stronie że to wyjście to tylko stereo, czyli jeśli to prawda to nie obejdzie się bez amplitunera.

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Tak, Z-ki mają wyjście stereo na słuchawkach z tym, że mają też chyba dolby headphone czyli właśnie sprzętowo symulują dźwięk przestrzenny na słuchawkach stereo. Na dobrych słuchawach efekt jest naprawdę fajny.

chodzi Ci o zrodlo jak jest 5.1, a Zetki daja to na stereo?

 

kiedys sprawdzalem, jak dla mnie efekt tragiczny byl w grach na Z680 ktore mam, znikały niektóre kanały i dzwiek nie byl dobrze pozycjonowany, a finalnie wydawalo sie tak jakby przod gral z jednej strony, a tyl z drugiej, dziwnie to brzmialo jakby cala scena przesunela sie o 90 stopni, ogolnie wylaczalem Ztki i wolalem korzystac ze zwyklego Stereo z TV jak na sluchawkach

 

efekty przestrzenne stereo to najczesciej sa juz do ustawienia w grach czy dashu i z tego najlepiej korzystac...

ale jak sie kupi to mozna sobie sprawdzic jak to wszsytko slychac i czy pasuje, bo gusta sa rozne...

 

Wooyek: niby jest dolby Headphones ale myslisz ze dzwiek przygotowany specjalnie pod stereo z efetami przestrzennymi bedzie gorszy od dzwieku kastrowanego przez algorytmy sztuczne? tak jak wyzej napisalem, dla mnei lepiej dac od razu stereo a efekt przestrzeni i tak bedzie i bez przejaskrawien, ale sobie sam sprawdz co Ci pasuje...jak bedziesz mial sluchawki to najpierw sobie kawalek gry przejdz na samych Ztkach zebys wiedzial mniej wiecej skad dzwiek dochodzi i z jakim natezeniem, a pozniej testuj w sluchawkach...

 

PS.

nowy test sluchawek dla graczy, moze wart przeczytania przed zakupem:

 

http://pclab.pl/art39650.html

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Tytułem wyjaśnienia: DTS > Dolby Digital 5.1. Sprawdzone info.

e tam, powielasz laickie wypowiedzi

 

na poczatku mozna tylko podac ze oba formaty sa stratne i jesli chodzi o PS3 to najlepiej w gole zeby nie kodowala tylko puszczala niekodowane i bedzie bezstratne i najlepsze i bez zastanawiania sie (co oczywiscie i tak uproszczone bo wazne jakie zrodlo bylo)

tu problem i pytanie ma sie raczej ze sciezkami dzwiekowymi filmow ktore lepsze

 

mozna wkleić wypowiedzi znawcow, ktore w roznych czasopismach sie czesto pojawiaja od lat, sa to po prostu dwa konkurencyjne formaty, a reszta zalezy od przygotowania konkretnej sciezki

 

wklejam Ci esencje tego wyjasnienia z jednej z wielu tego typu publikacji na takie pytania:

"Problem - Czy to prawda, że najlepsze efekty dźwiękowe mają filmy z DTS, choć niektórzy twierdzą, że z DD 5.1. Nie bardzo rozumiem, czym się te dwa systemy zapisu dźwięku różnią, jakie są właściwości każdego z nich i który jest lepszy?

 

 

DTS (Digital Theater Systems) i DD 5.1 (Dolby Digital 5.1) to obecnie dwa konkurujące ze sobą systemy sześciokanałowego zapisu dźwięku w formacie 5.1 (lewy-przedni, centralny-przedni, prawy-przedni, lewy-tylny, prawy-tylny oraz kanał przeznaczony tylko dla niskich częstotliwości - stąd nazwa "5.1", a nie "6.0"). Każdy z tych systemów ma własny algorytm kompresji cyfrowo zapisanego dźwięku i dlatego nie ma możliwości jednoznacznego rozstrzygnięcia, czy dźwięk zapisany w systemie DTS jest lepszy niż w Dolby Digital. Zwolennicy DTS wskazują na fakt, że w tym systemie i pliki dźwiękowe są większe, i używany jest większy strumień danych tzw. biterate, czyli więcej danych jest przesyłanych w ciągu sekundy. Ponieważ oba formaty korzystają z kompresji stratnej, to można domniemywać, że im szerszy strumień danych jest do dyspozycji, tym mniej trzeba z oryginalnego zapisu dźwięku usunąć. DTS stosuje bitrate sięgający 1,5 Mb/s, a Dolby Digital korzysta ze strumienia do 448 Kb/s. Jednak ścieżki DTS rzadko wykorzystują cały możliwy bitrate, a przy niższych jego wartościach okazuje się, że Dolby Digital często lepiej od konkurenta odtwarza dźwięk w wyższych częstotliwościach. Tak więc trudno oceniać jakość na podstawie ilości. Dlatego przeciwnicy twierdzą, że w DTS jest podwyższony tylko poziom głośności kodowanego dźwięku, więc DTS jest głośniejszy, a nie lepszy od DD 5.1. Aby bezstronnie ocenić oba systemy, należałoby porównywać identyczny materiał kodowany na dwa sposoby. Tymczasem ta sama ścieżka dźwiękowa filmu kodowana jest najczęściej niezależnie dla DTS i DD i w efekcie oceniamy zwykle wyniki pracy realizatorów dźwięku, a nie jakość obu formatów. Ponieważ nie ma obiektywnej metody porównania jakości obu systemów, pozostaje subiektywna, samodzielna ocena. Warto przeprowadzić serię tzw. ślepych testów. Prosimy kogoś, by obsługiwał odtwarzacz DVD, nie mówiąc nam, czy wybrał DTS czy DD 5.1, a my uważnie słuchamy tego samego materiału dźwiękowego w obu wersjach."

 

zrodlo: http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/41261/Czy.DTS.jest.lepszy.od.DD.5.1.html

 

to szybko Ci znalazlem, kilka lat temu czytalem bardziej obszerny artykul ze szczegółami na ten temat ale esencja tego jest identyczna wiec wiecej nie potrzeba, trzeba tylko zrozumiec w czym tkwi problem by cos nazwac LEPSZE czy GORSZE, a tu na pewno tego nie da sie zrobic jednoznacznie, to podobny temat jak co jest lepsze wojny ktora konsola lepsza...

najlepsza na to odpowiedz to sa podobne, a resztę niech rozstrzygają upodobania i subiektywne preferencje i tyle...

dla mnie wole sciezki dzwiekowe w DTS bo jak wspomniane wyzej sa glosniej nagrane :)

 

co do ampow, to lepiej by bylo jakbys podal jakie Cie interesuja i wtedy by sie szukalo odpowiedzi czy przyjmuja niekodowany...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Tak, Z-ki mają wyjście stereo na słuchawkach z tym, że mają też chyba dolby headphone czyli właśnie sprzętowo symulują dźwięk przestrzenny na słuchawkach stereo. Na dobrych słuchawach efekt jest naprawdę fajny.

chodzi Ci o zrodlo jak jest 5.1, a Zetki daja to na stereo?

 

Tak, wtedy prztwarzają to jako dolby headphone. Sam nie mam zetek, dlatego pisałem "że mają też chyba dolby headphone", przypominam sobie, że jakiś ich posiadacz wypowiadał się już tutaj na temat dolby headphone w Z5500. Sam mam słuchawkowy dekoder DD i DTS creativa z dokupionymi senkami hd555 i efekt jest bardzo fajny a napewno lepszy od samego stereo.

Odnośnik do komentarza

cena przesadzona :)

chociaz jak nie szkoda Ci takiej kwoty na sluchawki to bym zamowil w jakims sklepie internetowym tak zeby pozniej moc to oddac jakby sie nie spodobaly lub nie graly wybitnie, czyli zeby miec ewentualna mozliwosc zwrotu jaka przysluguje zakupom przez net....stracisz tylko na ewentuylanych kosztach wysylek, ale przetestujesz we wlasnym zaciszu domowym :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...