Skocz do zawartości

Splinter Cell: Conviction


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie grafa nie jest najważniejsza, ale kolega ma trochę racji. Nie zapomnę wrażenia jakie zrobił na mnie pierwszy Splinter. Dla tej gry kupiłem zresztą GF4200 Titanum. Ogromne wrażenie robiła też oprawa Chaos Theory, tekstury, oświetlenie - coś pięknego. Nie kumam dlaczego Conviction zrobili na zmodyfikowanym UE2,5 jak mają swój rewelacyjny Anvil, zresztą UE3 też by się dobrze spisał. Ale mimo wszystko ciężko powiedzieć że Conviction jest brzydkie (może tylko jeden etap odstaje). Grafa jest dobra, dużo detali, ale po prostu nie robi wrażenia. Ciekaw jestem czy powstanie następna część i jaki wybiorą silnik. Myślę że UE4 będzie w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

czym dokladnie ?

 

Tym, że gra nie jest mega rewelacją dlatego, że ma "tylko" dobrą/bardzo dobrą grafikę :rolleyes:

 

Zrozumiałbym gdyby na prawdę była słaba.

 

aux: Gra jest na UE2.5 pewnie dlatego, że pracę nad grą rozpoczęto bardzo dawno i miała dużo wcześniej trafić na rynek. 4 czy 5 lat temu jak zaczęli developerkę to licencja na UE3 była pewnie dużo droższa niż teraz.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

no mam po prostu zdanie takie jak aux - no sorry, ale gdyby taki Uncharted 2 nie wygladaj, jak wyglada, pewnie nie wiele osob by o nim w ogole mowila. Proste - sam gameplay jest super, dlatego to podkreslilem w porownaniu ze z(pipi)anym MGS, ale hitem gra przecietna graficznie raczej obecnie nie zostanie...

 

Kolejna dobry ex trafil na X'a, nic wiecej, mam nadzieje, ze Alan mnie zaskoczy pod wzgledem wygladu, bo w przeciwnym razie w moc swojego X'a calkowicie zwatpie...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no to jestes raczej malym odsetkiem - kolejny przyklad K2, ktorego tez robili mega dlugo-ale gdyby nie poziom grafiki pewnie wiekszosc ludzi by w niego nie ciorala az tak, bo gameplay'owo nie ma az tak duzo do zaoferowania wzgledem slabyszego graficznie HALO, BF 2, czy MW2...

Ale co z tego ? wlaczam ta gre i widze niemalze film na ekranie, a niektore sceny wciaz wspominam - why ? WLASNIE DLATEGO ZE TAK przekozacznie to wyglada.

 

Dlatego, gdyby graficznie nowy SC byl na poziomie 1szych czesci (czytaj wywolywalby takie same wrazenia estetyczne zwiazane z grafika) wszyscy o tej grze mowili przez najblizszy rok, a temat mialby 150 stron, a nie 23.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, a w 90 stronach fanboje by się obrażali, liczyli pikselki, wstawiali gify, tak jak przy okazji KZ2. To była jedna wielka żenada, w jednym temacie były wojny konsolowe, hyde park, pogadanki o głupotach (posty o wybuchaniu beczek - nigdy tego nie zapomnę) i dwa słowa o grze.

 

Ja się z tobą zgadzam, że grafika podkręca hype, rozpoznawalność i popularnośc danej gry, ale czy bdobra grafika jest receptą na bdobrą grę? ZAWSZE?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No pograłem wczoraj z kumplem w kampanię co-op i mogę napisać pierwsze wrażenia:

 

Bardzo dobra grafika, świetnie dobrana kolorystyka i ciekawie zaprojektowane lokacje. Gra nie jest ani łatwa ani krótka, graliśmy na realistic przez 5h i przeszliśmy chyba połowę co-op'a jak dobrze pamiętam, a co tu dopiero mówić o kampanii SP i dodatkowych trybach gry. Wcale nie jest to jakieś bezmózgie latanie z bronią, są sytuacje kiedy można i nawet trzeba skończyć akcję ostro, ale bez cichego zabijania też się nie obejdzie. Generalnie baaaardzo pozytywne wrażenia, ciężko się odkleić od gry.

Odnośnik do komentarza

Ze swej strony chciałbym dodać coś na temat grafiki :) W tym roku skończyłem 3 pierwsze części Splinter Cell i bawiłem się lepiej niż przy Assassins Creed 2, Killzone 2, Final Fantasy XIII i God of War 3 razem wzięte :P

 

Fakt grafa była tragiczna w pierwszej części z 2002 roku oraz w pandora tomorrow, ale co z tego skoro fabularnie mnie wciągnęło tak jak dajmy na to Mass Effect 2. Miałem cały czas syndrom jeszcze jednej misji tylko po to aby poznać dalszą część układanki fabularnej.

 

Dla porównania Killzone 2 nigdy nie skończyłem zmuszać się nie będę. Assassins Creed 2 skończyłem ale pod koniec gry wkradała się już nuda i monotonia. Final Fantasy XIII nadal czeka na skończenie ... God of War III przeszedłem w 2 miesiące (w sobotę skończyłem;P).

 

Wiem że każdy ma inne podejście do gier ale dla mnie najbardziej liczy się dobra fabuła i ciekawy sposób narracji tejże. Rok temu w wakacje skończyłem ponownie Planescape Tournment i Dreamfall a nie są to młode gierki. Co mi po pustakach takich jak Killzone 2, CoD:MW2 czy FFXIII. Czyli grach z super grafą, przehypeowanych i z głupią fabułą co się kupy nie trzyma:P

 

Splinter Cell to jedna z nielicznych serii której każda część mi się podobała. Nawet Double Agent tak przez wszystich jechany. Klimat filmu sensacyjnego , doskonała fabuła i wyrazisty główny bohater to jest to co powinno przyciągać ludzi do tej gry. A jak ktoś patrzy na grafikę jako główny wyznacznik jakości gier to mi go po prostu żal.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Robią jakiś duży dodatek do co-op'a. Szczegóły wkrótce. Przyznam że bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość, co-op w tej grze jest genialny. Wczoraj przechodziłem go z kumplem na splicie i bawiliśmy się rewelacyjnie. Mapki są tam nawet lepsze od singlowych. Czekam na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Mam pytanko. Odblokowałem sobie przez uplay Infiltration Mode, ale mimo tego nie wyświetla mi się w grze. Są jakieś dodatkowe warunki by go odblokować ? Trzeba grę całą przejść czy cuś ?

 

EDYTA: Już wiem, musiałem jeszcze raz grę uruchomić :P

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Skonczona .

Ze mnie jest mściwy bad boy i z przyjemnością pociągnąłem za spust

. Wbrew różnym opiniom SC:C to nadal 100 % skradanka i moim najlepszym przyjacielem był przycisk B i pistolet z tłumikiem. Fajne też są miny, szkoda tylko, że nie można użyć kilku naraz. Granaty, shotgany i broń maszynową omijałem jak psiom kupę na chodniku. Fisher to żaden Rambo ;) Polecam 8.5/10

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
Jeżeli idzie w parze z bdobrą resztą to zawsze ;)

Jeżeli idzie w parze z bardzo dobrą resztą, jest tylko jednym ze składników.

Jeżeli receptą jest tylko bardzo dobra grafika, to raczej nie powstanie bardzo dobra gra. Przykładem niech będzie Crysis.

 

Czy znajomość fabuły z Double Agent mocno wpływa na odbiór Conviction?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...