Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że możesz, choć nie będę zaskoczony jeśli nie porwie Cię jakoś szczególnie. Dla mnie to w dalszym ciągu film (a w szczególności horror) z oceną "taki se", choć pamiętam że na dwójce się męczyłem okropnie, a tutaj poszło nawet, nawet. 

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

Od czasu grania w pierwszego Silent Hilla zaczelem coraz bardziej bac sie horrorow. Dowiedzialem sie ze przy pierwszym SH tworcy mieli jakies zajecia z psychologami czy psychiatrami dotyczace strachu. Po tym jak horrory poszly ta droga po prostu czuje jak mi ryja banie plus jump scare'y jeszcze bardziej. Obejrzal bym sobie jakies horrory ktore nie ryja bani i z ktorymi psychologia strachu a dokladnie jak go wywolac nie ma nic wspolnego. Moze dlatego tak lubie AHS

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2021 o 12:42, gekon napisał:

nie wiem, jak tam z przeciekami, możesz dać w spojlerze czy coś

 

 

ale od początku widać po trailerze, jak to się potoczy. 

Spoiler

Główny bohater jest tym dzieckiem z pierwszego filmu, które miało zostać złożone w ofierze. Jest więcej niż jeden Candyman  i ten koleś co opowiada historyjkę w trailerze wybrał bohatera jako kolejną wersję i wrabia go w przestępstwo. Ten zostaje zamordowany przez rasistowskich policjantów, którzy szantażują jego żonę/dziewczynie. Ona przywołuje go w lusterku wozu policyjnego, on zostaje Candymanem i zabija gliny. Oryginalnego Candymana podobno zero w filmie. 

 

Edytowane przez Dante
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dante napisał:
  Ukryj zawartość

Główny bohater jest tym dzieckiem z pierwszego filmu, które miało zostać złożone w ofierze. Jest więcej niż jeden Candyman  i ten koleś co opowiada historyjkę w trailerze wybrał bohatera jako kolejną wersję i wrabia go w przestępstwo. Ten zostaje zamordowany przez rasistowskich policjantów, którzy szantażują jego żonę/dziewczynie. Ona przywołuje go w lusterku wozu policyjnego, on zostaje Candymanem i zabija gliny. Oryginalnego Candymana podobno zero w filmie. 

 

Jestem pojebany, ale wcale to nie brzmi zle.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Dante napisał:
  Ukryj zawartość

Główny bohater jest tym dzieckiem z pierwszego filmu, które miało zostać złożone w ofierze. Jest więcej niż jeden Candyman  i ten koleś co opowiada historyjkę w trailerze wybrał bohatera jako kolejną wersję i wrabia go w przestępstwo. Ten zostaje zamordowany przez rasistowskich policjantów, którzy szantażują jego żonę/dziewczynie. Ona przywołuje go w lusterku wozu policyjnego, on zostaje Candymanem i zabija gliny. Oryginalnego Candymana podobno zero w filmie. 

 

Przecież to brzmi bardzo dobrze

 

a co do starego Candymana, przecież Tony Todd jest w obsadzie i chyba nawet miga w trailerze

 

PS. Jordan Peele pisał scenariusz, nie może być źle

 

Odnośnik do komentarza

Gusta i guściki, to samo z Peele i jego twórczością. Co do Todda to jesli nie zmienili nic od tego co było nakręcone w 2020 to ma tylko drobne cameo w filmie. Nie mówię, ze na pewno będzie słabe, ale na razie poza motywewm tego że Candyman to miejska legenda opowiadana na 100 sposóbów, nie widzię nic ciekawego w nowej części. 

 

Za to jeśli ktoś jeszcze ogląda Netflix, za tydzień szykuje się coś całkiem interesujacego 

 

plus coś, co przeoczyłem. Koreański klasyk Whispering Corridors powraca po ponad dekadzie od ostatniej części 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

The Conjuring 3 -    Bez Jamesa Wana można zorać to uniwersum. Film w ogóle nie straszny, jest bardzo chaotyczny, głupi i nawet nie stał obok dwóch poprzednich ( moim zdaniem) świetnych części. 

Na plus ciągle fajnie się ogląda duet Farmiga/Wilson, scena w lesie i napisy końcowe. 

:reggie:/10

 

Odnośnik do komentarza

image.png.ae3fc6ba51e2f3ac6575ebdcc912bfe7.png

 

Nie wiem dlaczego ominąłem ten film i widziałem dopiero wczoraj. Mroczny, brudny i bez Hollywoodzkich naleciałości. Bez dłużyzn w fabule i głupich śmieszków żeby rozładować napięcie. Są zjawiska paranormalne, niesłusznie oskarżony facet i trójka detektywów, którzy chcą rozwikłać zagadkę śmierci jego żony. Polecam jak cholera po ciemku w słuchawkach. 7/10

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

image.thumb.png.2ce81172ba3950b65fb065df87d9372b.png

 

Poprzedni film Snydera to remake (reboot?) Dawn of the dead z 2004 i chyba jako pierwszy wprowadził biegające zombiaki. Jako wierny fan filmów Romero byłem z początku przeciwny ale później łyknąłem konwencję i zaskoczyło. Nie wiedziałem, że 17 lat później znajdę na Netflixie ten film z budżetem 70-90 MILIONÓW dolarów. Popcorn i jedziemy. 

 

Ponad 2 h seansu mijają szybko i teledyskowo. Jest fajny montaż, duuuużo rozwałki i całe morze nielogicznych, głupkowatych akcji, dialogów, które sprawiają, że kto nastawiał się na horror o zombie może zapomnieć. To taka lekka komedyjka na niedzielny wieczór do której trzeba trochę przymknąć oko. Albo się spodoba albo znienawidzisz. Ja stoję tak po środku.

 

Szukałem rozwałki z umarlakami i znalazłem. Kretyńskie dialogi, nielogiczne akcje i powielane klisze osłodziły mi niesamowite kadry zniszczonego Vegas i lekkość z jaką reżyser realizuje jatkę. 

 

5/10

Odnośnik do komentarza

Racja. Dawno nie powtarzałem Dotd i ten przypakowany ciemnoskóry mi się z murzynem z dotd jakoś uwidział. :lapka:

 

Panie @Masorz poleć parę fajnych straszaków z ostatnich kilku lat. Mam zaległości a ostatnio z żoną wzięło nas na nadrabiabie jak dzieciak pójdzie spać. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...