Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

On 5/3/2022 at 8:09 PM, Sep said:

Odświeżyłem sobie po wielu, wielu latach Prince of  Darkness (1987) Carpentera. Dobrze pamiętałem że nie jest to jakieś wybitny horror, ale początek jest konkretny. Otwierający, niepokojący motyw muzyczny, plus wstawki z bohaterami przedzielane napisami. Jest dobrze, ale z czasem robi się spokojnie, trochę sennie. Brakuje konkretnych scen gore, ogólnie jest ich tyle co kot napłakał. Ale klimat przez cały czas jest w czym zasługa też świetnej muzyki. Zakończenie też jest niczego sobie. Do tego Donald Pleasence jako ksiądz.

no film miał wielki potencjał ale brakło rozmachu z The Thing :/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Krzyk (2022)

Ehhhh:nosacz2:

Uwielbiam jedynkę, znam na pamięć i lubię wracać. Twórcy ewidentnie do niej nawiązują w tej odsłonie, bo wraca w całości stara ekipa która przeżyła (choć sięga to jeszcze dalej), ale i też znane miejscówki czy niektóre sceny które zrealizowano po nowemu. Nie powiem, podobało mi się to z jednej strony, ale z drugiej jest to też srogi minus. No bo kurwa ile można nawiązywać do wydarzeń z części pierwszej, dopisywać nowe wątki, rozbudowywać stare. Ghostface może się spokojnie obronić filmem gdzie będą lekkie smaczki dla fanów, a nie znów obudowujemy fabułę o to co wydarzało się w przeszłości. No wracają wszystkie motywy z jakich zasłynęła seria, rozmowy o wspaniałym gatunku jakim jest horror itp. Taka laurka dla twórczości Wesa Cravena, co zresztą jest wykazane w napisach końcowych. I może to właśnie przyświecało twórcom, by zrobić film jaki by zrobił Craven. No mi jednak to nie przypasowało, liczyłem na jakąś świeżość w serii.

A poza tym, typowy slasher, parę fajnych scen morderstw + głupoty fabularne. A no i motywacja mordercy też mnie nie ujęła. Jako fan czuję zawód, po raz kolejny.

Edytowane przez Sep
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
49 minut temu, Sep napisał:

Może być. Ciekawe czy wreszcie będzie to w miarę dobry Hellraiser po wielu latach marnych części.

Bedzie go.wno na miare shehulka. Kolejny raz zamiast stworzyc kobieca oryginalna postac to kopiuja meska i doklejaja cycki. To bedzie go.wno. Pozdrawiam.

 

Ja pier.dole, nawet hellreisera nie oszczedzili xDD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

Bedzie go.wno na miare shehulka. Kolejny raz zamiast stworzyc kobieca oryginalna postac to kopiuja meska i doklejaja cycki. To bedzie go.wno. Pozdrawiam.

 

Ja pier.dole, nawet hellreisera nie oszczedzili xDD

 

Tylko że w noweli Hellbound Heart na podstawie której zrobiono pierwszego Hellraisera, Pinhead był opisywany jak dwupłciowy o kobiecym głosie. Więc mnie to aż tak bardzo w tym aspekcie nie kole w oczy, że teraz to będzie kobieta. Doug Bradley był świetny w tej roli, bez dwóch zdań.

Jak spierdolą to trudno, zrobi się na odtrutkę maraton starych części.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.09.2022 o 20:51, Sep napisał:

Tylko że w noweli Hellbound Heart na podstawie której zrobiono pierwszego Hellraisera, Pinhead był opisywany jak dwupłciowy o kobiecym głosie.

 

Nieważne. Jak nie pomarudzi to dnia nie można zaliczyć do udanych i mission failed! Taki typ. 

 

Ja tam czekam. Nie zamykam się na nowe koncepcje i wizje tylko niech oni nie wcisną tam żadnego feministycznego podtekstu czy innego pojebaństwa. :)

 

 

W dniu 2.09.2022 o 20:51, Sep napisał:

Jak spierdolą to trudno, zrobi się na odtrutkę maraton starych części.

 

Wszystkich dziewięciu? o__O

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...