Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nightingale - to nie jest stricte horror, ale poniekąd jednak jest. Reżyserka Babadooka bierze nas do 1825 roku do Australii, kiedy to Angole podbijali w najlepsze tę piękną wyspę i cięli w pień rdzenną ludność. Bohaterką jest młoda dziewczyna z Irlandii, która rusza w pościg przez busz za ludźmi, którzy wyrządzili jej krzywdę.

 

Cóż to był za film Panowie i Panie. Bezkompromisowy w ukazywaniu brutalności, nakręcony w bardzo surowy i przez to wielce autentyczny sposób. A najważniejsze, że czułem żądzę zemsty i gniew tej dziewczyny. To nie żadna netflixowa "I'm a stronk womyn and want to be respected", ale ucieleśniona furia, która nie cofnie się przed niczym. Fantastycznie oglądało mi się jej podróż i wpływ jaki na jej psychikę ma jej mordercza podróż. Film w dużej mierze dotyka również tematów rasizmu w sposób bardzo dający do myślenia, bo przewodnikiem dziewczyny jest aborygen, którego ona nie traktuje jak równego sobie - co jest właśnie o tyle dobre, że bohaterka której kibicujemy patrzy z góry na człowieka zgodnie z utartymi schematami tamtych czasów. 

 

Polecam bardzo. Wprawdzie i tak jestem wybredny jeśli chodzi o wybory filmowe i byle śmiecia nie oglądam, ale ten seans był bardzo odświeżającym doświadczeniem. Film dostępny właściwie tylko w internetowych wypożyczalniach. Czyżby był zbyt dosadny dla któregokolwiek streamingu? 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zmeczylem tego Hellraisera. Nie chce mi sie pisac to dam w punktach.

 

plusy:

poszerzone dzialanie kostki

bardziej rozumiemy "motywacje" i mechanizm Cenobitow

niezly jeden efekt praktyczny na koncu, troche nawiazanie do wiadomej sceny na poddaszu z czesci pierwszej

wyglad posesji w drugim akcie

pare hintow w zapiskach, ktore znalazla bohaterka

fajny glos Pinheadowy

 

minusy:

glowna bohaterka jest paskudna, dawno nie widzialem tak brzydkiej aktorki

jej wprowadzenie to scena ruchania z podkresleniem jak lubi, ktora prowadzi do dziwnej i nielogicznej sceny w mieszkaniu

obowiazkowy gej w ekipie i czytanie poezji w lozku

typowe dla sojowego pokolenia darcie mordy na siebie, trzaskanie drzwiami i obrazanie sie na siebie

zmiana zasad gry Cenobitow w polowie filmu

pod koniec chaos, niezrozumiale juz totalnie zasady gry 

jak nie dluzyzny to chodzenie na skroty tam gdzie mozna by wiecej pokazac

typowe dla dzisiejszych filmow opowiadanie tego co widzimy, nawet jesli juz dawno to wyjasniono/pokazano

dziwny czasmi wyglad Cenobitow, jakies perly czy wisiorki i troche zbyt "miesni" sa, ale moze tak bylo oryginalnie w ksiazce

patent z ostrzem w kostce, chyba po to zeby byla drama i krew

 

No takie 6/10.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Nightingale - to nie jest stricte horror, ale poniekąd jednak jest. Reżyserka Babadooka bierze nas do 1825 roku do Australii, kiedy to Angole podbijali w najlepsze tę piękną wyspę i cięli w pień rdzenną ludność. Bohaterką jest młoda dziewczyna z Irlandii, która rusza w pościg przez busz za ludźmi, którzy wyrządzili jej krzywdę.
 
Cóż to był za film Panowie i Panie. Bezkompromisowy w ukazywaniu brutalności, nakręcony w bardzo surowy i przez to wielce autentyczny sposób. A najważniejsze, że czułem żądzę zemsty i gniew tej dziewczyny. To nie żadna netflixowa "I'm a stronk womyn and want to be respected", ale ucieleśniona furia, która nie cofnie się przed niczym. Fantastycznie oglądało mi się jej podróż i wpływ jaki na jej psychikę ma jej mordercza podróż. Film w dużej mierze dotyka również tematów rasizmu w sposób bardzo dający do myślenia, bo przewodnikiem dziewczyny jest aborygen, którego ona nie traktuje jak równego sobie - co jest właśnie o tyle dobre, że bohaterka której kibicujemy patrzy z góry na człowieka zgodnie z utartymi schematami tamtych czasów. 
 
Polecam bardzo. Wprawdzie i tak jestem wybredny jeśli chodzi o wybory filmowe i byle śmiecia nie oglądam, ale ten seans był bardzo odświeżającym doświadczeniem. Film dostępny właściwie tylko w internetowych wypożyczalniach. Czyżby był zbyt dosadny dla któregokolwiek streamingu? 
Możesz powiedzieć gdzie go znalazłeś? Szukam na różnych stronach itd ale nie widzę.
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.10.2022 o 16:39, czeskimaster napisał:
W dniu 6.10.2022 o 18:12, Wojtq napisał:
Nightingale - to nie jest stricte horror, ale poniekąd jednak jest. Reżyserka Babadooka bierze nas do 1825 roku do Australii, kiedy to Angole podbijali w najlepsze tę piękną wyspę i cięli w pień rdzenną ludność. Bohaterką jest młoda dziewczyna z Irlandii, która rusza w pościg przez busz za ludźmi, którzy wyrządzili jej krzywdę.
 
Cóż to był za film Panowie i Panie. Bezkompromisowy w ukazywaniu brutalności, nakręcony w bardzo surowy i przez to wielce autentyczny sposób. A najważniejsze, że czułem żądzę zemsty i gniew tej dziewczyny. To nie żadna netflixowa "I'm a stronk womyn and want to be respected", ale ucieleśniona furia, która nie cofnie się przed niczym. Fantastycznie oglądało mi się jej podróż i wpływ jaki na jej psychikę ma jej mordercza podróż. Film w dużej mierze dotyka również tematów rasizmu w sposób bardzo dający do myślenia, bo przewodnikiem dziewczyny jest aborygen, którego ona nie traktuje jak równego sobie - co jest właśnie o tyle dobre, że bohaterka której kibicujemy patrzy z góry na człowieka zgodnie z utartymi schematami tamtych czasów. 
 
Polecam bardzo. Wprawdzie i tak jestem wybredny jeśli chodzi o wybory filmowe i byle śmiecia nie oglądam, ale ten seans był bardzo odświeżającym doświadczeniem. Film dostępny właściwie tylko w internetowych wypożyczalniach. Czyżby był zbyt dosadny dla któregokolwiek streamingu? 

Możesz powiedzieć gdzie go znalazłeś? Szukam na różnych stronach itd ale nie widzę.

Na watchsomuch można dużo filmów wyhaczyć.

Odnośnik do komentarza

Czarny telefon

 

podobało mi się, ale mam problem z tym filmem. Przede wszystkim dlatego, że mógł być cudowny thrilerek 10/10, a tak wyszedł dość dobry horrorek dla nastolatków 7/10 (za to w sumie dość oryginalny) i więcej z opowiadania chyba nie dało się wyciągnąć. 

 

Ethan Howk i jego postać<3

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...