Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś na PGA, popykałem w F3 ponad godzinkę na Xboxie i jedna rzecz jest niepojęta. Jak na standzie mogło być widać schodki na krawędziach skoro na pokazowych filmach w 720p z Xklocka (te w których Todd był narratorem) krawędzie są idealnie gładkie (AAx4)? Sasori ty też masz widoczny aliasing czy jest tak jak chociażby na tym filmie?

 

http://www.gametrailers.com/player/39286.html

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Nie ufaj standom. Na nich zawsze coś spieprzą. Wyraź się raczej po zgraniu godzinkę w tę gierkę ;) Ciekaw jestem opinii po zagraniu w tak shitowych warunkach, gdyż wszyscy się chyba zgadzamy, że takie gry trzeba zażywać w spokoju, co wpływa na odbiór gry :D

Nie wiem co mogli spieprzyć. Obraz wyraźnie był w HD czyli na bank oryginalny komponent. A takiego samego komponenta będę ja używał grając w F3 więc się obawiam, że zostanę powitany przez takie same ząbki. Widocznie jestem ograniczony ale nie wiem jak ustawienia kolorów itp w OSD telewizora może sprawić, że się AA wyłączy.

 

EDIT: A co do gry - co ja mogę powiedzieć. Obejrzałem wielokrotnie tyle filmików, że wiedziałem dokładnie co robić w poszczególnych sytuacjach np. otwieranie zamków czy hakowanie terminali. Jedynie wyjście ze schronu zajęło mi trochę czasu, bo przy ucieczce się lekko pogubiłem ;). Ogółem TPP jest świetny jak się trzyma kamerę na tyle blisko by ślizgu po podłożu naszego herosa nie było widać. System skilli ma duże znaczenie. Small Guns na 19 i strzelbą myśliwską za cholerę nie mogłem zabić raiderów. Ba, nawet ich trafić nie mogłem ze średniej odległości. Unarmed na 48 nie pomogło i przyznać trzeba, że gra nie jest śmiesznie łatwa, bo zabijanie strażników w schronie na to wskazywało. Co ponadto? Wychodzę ze schronu, mija krótka chwila i jestem przy ruinach DC. Coś mi się zdaje, że mała jest ta mapa. Do mapki z FC2 się nawet nie umywa. Szkoda, że nie słyszałęm muzyki (nie stacji radiowych tylko muzyki) oraz jakości reszty dźwięków. Przy spłyceniu systemu skilli (Brak skilli głównych które przy zainwestowaniu jednego pkt umiejętności rosną o dwa pkt - system znany z F1, F2 i F: Tactics) warto ładować na pierwszych dwóch poziomach w Small Guns oraz atrybuty rozłożyć tak by agility i inteligence miały 8 (Kosztem charyzmy - 3 i percepcji - 4). Dzięki temu mamy co poziom dużo skill pointów (Inteligencja) oraz mamy dużą szansę na trafienie z broni palnej (Zręczność). Później jak ktoś ma sentyment do unarmed lub melee weapons to niech pakuje w jedną z nich a następnie koło 6 poziomu wali w energy lub big guns oraz niech bierze perka Tag! kiedy osiągnie odpowiedni poziom. Oczywiście te ostatnie zdania nie są wrażeniami z obcowania z grą tylko przemyśleniami nad tym jak efektywnie rozwijać postać aby czerpać ogromną przyjemność z eksterminacji przeciwników w poźniejszym etapie rozgrywki.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Ten tam filmik nie działa, tzn nie ma go, anyway, ząbki nie rzucały mi się w oczy.

 

Co do mechaniki gry - absolutnie najlepszą i najważniejszą umiejętnością jest repair. Po pierwsze pozwala na dłuższe wyprawy w pustkowie (bo zamiast wracać do miasta sprzedać 3 shotguny, robimy z tego jeden drogi i idziemy szukać dalej), po drugie nasza broń jest zawsze tip-top (wpływa to na obrażenia i chyba celność).

 

Nie przeceniaj small guns. 19 to oczywiście mało, ale koło 50 przestaje się widzieć różnicę. Teraz gram "mechanikiem" (lockpick + repair), SG mam na 45 i nie mam żadnych problemów z walką.

 

Charyzmę, niestety, trzeba olać całkowicie. KAŻDY przyznany na nią punkt to strata - reakcje NPC są zawsze takie same, barter tradycyjnie jest nieprzydatny (a właściwie to jeszcze mniej niż w poprzednich F, tutaj nasza postać bogaci się szybko) a speech podbijamy sobie sami (nie ma checków charyzmy przy wkręcaniu ludzi, tylko checki speech; w poprzednich F było tak samo, tam jednak od CH zależała jeszcze ilość followersów). Olać CH. Dump stat. Tak samo Luck, nie więcej niż 5 (potem jest perk dodający 5 do L w przypadku criticalli).

 

Z perków obowiązkowy jest ten zwiększający punkty z książek (jest ich w grze 300 podobno, jedyny sposób na rozwój postaci po osiągnięciu level cap). Poza tym ten od zwiększania liczby skill points przy level upach.

 

No i na początek gry warto obrobić chatę szeryfa (bobblehead +1 do siły) oraz udać się do Rivet City (+1 INT, w laboratorium).

 

Big guns suck, żrą amunicję jak porąbane, ciężkie są a super mutkom czachy pękają od shotgunów. Po co przepłacać, lol.

 

 

 

 

edyta:

No i sposób na 2 followersów na raz (bo można mieć tylko 1 niby): bierzemy Dogmeata (Scrapyard), pierwszego followersa, zabijamy Dogmeata, bierzemy drugiego followersa. Z taką obstawą to nam teraz można skoczyć, hehe.

Edytowane przez Sasori
Odnośnik do komentarza

Panowie to bardzo ważne - chodzi o side quest "the replicated Man" już jestem na odłamanej połowie tankowca "Rivet City" i gadałem z PINKERTON i czy jeli chce teraz wyjsc z tej połowy tankowca to musze tak jak przyszedłem POD WODĄ czy można gdzieś znaleść klucz (chodzi o drzwi frontowe - lockpick skill 100 :( )

 

Wie ktoś jakieś pozycje żebraków (purified water) bo Carlos z Rivet City i ziomuś z przed Megatonu "wyparował" :/

Odnośnik do komentarza

Mam problem z questem Blood ties

 

 

Udaje się tam na seneca nortwest staion gadam z tym ghulem Murphy właże do tego włazu rozwalam murloki a po chwili mam info "You are hostile with the resident of Arfu" i od razu Quest failed już z 15 razy próbowałem metodą safe/load i czasami dojde troche dalej czasem bliżej :( Jak wykonac tego questa?

 

Odnośnik do komentarza
Wie ktoś jakieś pozycje żebraków (purified water) bo Carlos z Rivet City i ziomuś z przed Megatonu "wyparował" :/

 

jak im odmówisz wody, to znikają/umierają z pragnienia, nawet jeśli wcześniej im dawałeś

 

jeden chyba jest koło tenpenny tower i alexandria arms

 

 

a co do pinkertona to zostaje Ci droga powrotna tak jak się tam dostałeś albo do brzegu jak dasz radę

 

Mam problem z questem Blood ties

 

 

Udaje się tam na seneca nortwest staion gadam z tym ghulem Murphy właże do tego włazu rozwalam murloki a po chwili mam info "You are hostile with the resident of Arfu" i od razu Quest failed już z 15 razy próbowałem metodą safe/load i czasami dojde troche dalej czasem bliżej :( Jak wykonac tego questa?

 

a masz oryginał?

to jakiś bug, jak masz save sprzed dostania questa, to se wczytaj i od nowa

 

 

Odnośnik do komentarza
Może ktoś wytłumaczyć jak hackować terminale ? nie umiem zhackować terminala w Super Duper Market :/ a podobno "Easy"

Musisz znależć odpowiednie słowo hasło używając wskazówek wyświetlanych na terminalu. Chodzi o ilość poprawnych liter w odpowiednim miejscu wybranego przed chwilą słowa. Drogą eliminacji musisz znaleźć poprawne słowo mieszcząc się w ilości prób podanych do góry ekranu. BTW to jest Easy tylko, jeśli się nie mylę, długość słów i ilość prób zależy od rozwinięcia umiejętności "Science". Niech mnie Sasori poprawi jakby co ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dobrze mówisz.

 

Dodatkowo mozna szukać "wyrażeń" zamkniętych w jakichkolwiek nawiasach - (,{,[ Nawiasy muszą się zamykać w jednej linijce, co jest w środku nie jest ważne. Znalezienie takiego wyrażenia eliminuje jedną podpuchę lub zeruje liczbę naszych wpadek.

 

Innym sposobem jest wychodzenie z terminala ("B") po trzech nieudanych próbach, wchodzenie na nowo i kolejne 3 próby (wszystko jest losowane od nowa) - dobry motyw jak się gra po pijaku, lol.

 

A co dokładnie robi science, oprócz dostępu do kompów (science 25, 50, 75 i 100)? Szczerze mówiąc nie wiem. Możliwe że krótsze słowa, możliwe że mniej podpuch, możliwe że więcej "wyrażeń". Nie zwracałem uwagi :]

 

A sama zasada to czysty Mastermind - na wiki powinno być co i jak.

Odnośnik do komentarza
oprócz dostępu do kompów (science 25, 50, 75 i 100)?

Jezu zaśmierdziało mi systemem z Obliviona :/ Tym w którym musisz mieć odpowiedni level (25, 50, 75 i 100 właśnie) by w ogóle podejść do zamka lub użyć czaru. I te bambry skopiowały to do Fallouta 3 w niezmienionej formie widzę. W przypadku lockpick założę się, że gdy zamek przez twórców został oznaczony na 50 to ze skillem lockpick 49 nie będziesz mógł nawet przystąpic do próby otwarcia zamku. A jest to debilizm, którego nie mogłem zdzierżyć grając w Oblivionia.

 

PS: I że ciebie Sasori takie naleciałości, w dodatku niezbyt udane, nie denerwują ;)

 

Dzięki za pomoc, ale dla mnie to hardcore, ja to bym musiał robić ten trik z przepisywaniem wszystkich słów na kartke i wtedy główkować

Weż przestań ;) Posiedź dłuższą chwilkę nad terminalem i pomyśl nad tym co napisaliśmy tutaj. Następnie spróbuj obejść terminal bez rozpisania tego na kartkach. Jak zatrybisz ocb to poźniej będzie tylko lepiej.

 

PS2: Dostałem dzisiaj maila od Cenegi w którym była taka oto wiadomość:

 

Witam Serdecznie

 

 

Z prawdziwą przyjemnością mogę przekazać, że premiera gry Fallout 3 w pełnej polskiej wersji językowej ukarze się już wkrótce.

 

Oficjalnej daty nie możemy jeszcze niestety zdradzić, ale już niedługo będzie można cieszyć się w pełni spolonizowaną grą na swojej konsoli nowej generacji.

 

 

Pozdrawiam

Czyli podsumujmy sprawę konsolowego F3 PL. 31.10 i deklaracja, że pojawi się w trzecim tygodniu listopada. Kilka dni po premierze pojawiło się info na oficjalnej stronie Cenegi i wzmianka o terminie przed mikołajkami. 24.11 - info o premierze ukaże się już wkrótce ale konmkretnej daty zdradzić nie mogą bo jej po prostu nie mają. Ręce opadają.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

dobra dopadłem te gre w koncu, na razie dobrze.

taki oblivion w innych klimatach, a ja obliviona kocham ;D

 

rozbroilem bombe w megatonie, polazłem gdzieś do kanałów, znalazłem sie nie mam pojęcia gdzie, wylazłem na powierzchnie, dolazłem do jakiegoś ruska, wszędzie broń i whisky, przyszli po mnie jacyś najemnicy, rusek ich pozabijał, zacząłem mu kraśc wszystko, to i mnie zabił xDD

 

będzie zabawy z tym tytułem :D

Odnośnik do komentarza
ze skillem lockpick 49 nie będziesz mógł nawet przystąpic do próby otwarcia zamku Nie no tak, źle nie jest zawsze można wmucić mentatsy czy jakoś tak (w fallocue 1 i 2 to były te duże zielone piguły) które tam dodaja nam troche statów i lockpica tez na jakis czas ;) No i te staty 25, 50....100 to reguła nie tylko z lockipkiem ale tez np z sience czy naprawą ;)
Odnośnik do komentarza

Obszerna recka na PCLabie. Jakiś nowy Pan zwany Korkuciem. Nie znam, ale czyta się jego dzieło całkiem dobrze.

 

http://pclab.pl/art34465.html

 

Nie no tak, źle nie jest zawsze można wmucić mentatsy czy jakoś tak (w fallocue 1 i 2 to były te duże zielone piguły) które tam dodaja nam troche statów i lockpica tez na jakis czas

No właśnie teraz napisałeś że jest tak źle ;) Jak nie będziesz miał w danym momencie Menatsów to zrobisz wielkie g. A wystarczyło dać graczowi choć możliwość próby otwarcia zamku czy zhackowania kompa itd. Ale wiadomo - "Po co zmieniać tyle rzeczy z mechanizmów zaczerpiętych z TES IV? Przecież tak się przepracowywać bardzo nie chcemy. Phii, wymyślać wszystko od nowa to nie w naszym stylu. My kopiujemy różne fajne mechanizmy oraz sukcesywnie spłycamy każdą kolejną grę spod naszego dłuta. Tak jest lepiej. Przynajmniej więcej osób kupi czytając w internecie na forach, że gra nie jest zbyt skomplikowana dla średnio rozgarniętego gracza." - tak widzę rozmowy grubych ryb Bethesdy przy planowaniu kształtu F3.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

musze sie przyznac ze natura fallouciarza zwyciezyla i znowu kupilem F3...znowu wieszam psy na niej ale jak to mowia z braku laku lepszy kit...pogralem troche w weekend znowu odlozylem w szufladke do sprzedania ale znowu pewnie do niej wroce jak znam zycie (chyba jedyna rzecz jaka sie udala panom z Bethy)

PS. mozna jakos wrzucic muzyke swoja (wrzucilbym kawalki z F2 i bylo by mi juz troche lepiej)

PS 2. jedno co mnie dziwi to czemu w kazdej recenzji F3 pojawia sie zdanie w stylu nie porownujmy do poprzedniczek/ nie patrzac na poprzednie czesci itp itd.....w tym momencie nie dziwia tak wysokie noty :P

Odnośnik do komentarza
musze sie przyznac ze natura fallouciarza zwyciezyla i znowu kupilem F3...

ehehehe noż kur,wens ale mnie mnie rozpierdalasz stary ;) Maniak - kupić ponownie grę, którą sprzedałeś dlatego, że uznałeś ją za gó.wno.

 

Słyszałem o istnieniu ciekawego Power Armora. Jest on łudząco podobny do tego z Tacticsa, którego Bethesda wykluczyła szumnie przed premierą z kanonu gier do których odnosić się będzie ich dzieło. Jak widać nie mogła się powstrzymać :E Oto zdjątka:

Power Armor z tacticsa:

1.jpg

 

Power Armor Enklawy z F3:

falloutpo4.jpg

 

I Tesla Power Armor Eklawy z F3 na nowo oteksturowany dzięki modom ale kształt pozostał ten sam:

479-2-1226843014.jpg

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
kuzwa bo przez ostatnie 2 tygodnie gralem w F2 i zechcialo mi sie znowu wrocic do F3:P ale fakt dlatego odlozylem F3 wczoraj grzecznie na poleczke mimo ogromnej checi znowu odniesienia jej do sklepu:P

Ale chociaż spróbuj wczuć się w rolę ;) No nie wiem znajdź sobie PA Tesli, załatw kilka drugów, rozpie.rdol underworld dla funu, poskacz sobie z wieży Tennpenny'ego dla rozrywy czy poszukaj megadobrego (zdegradowanego do zwykłej strzelby) karabinu plasmowego. Widocznie na wschodnim wybrzeżu technika po wielkiej wojnie poszła do przodu szybciej i z wielkiej klofty, gabarytami przypominającej miniguna, Plasma Rifle stał się podręcznym karabinkiem możliwym do zarzucenia na plery. Kozak. Ale jak mówiłem nie przejmujemy się bo Betha robi nam wszystkim dobrze. Jej ingerencja w licencję ma służyć dobru gry.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Dostałem dzisiaj maila od Cenegi w którym była taka oto wiadomość:

Witam Serdecznie

Z prawdziwą przyjemnością mogę przekazać, że premiera gry Fallout 3 w pełnej polskiej wersji językowej ukarze się już wkrótce.

...

Nie, powiedz, że nie napisali ukaże przez RZ? No chyba, że nas chcą pokarać tą wersją :huh:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...