Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ukończyłem całą grę, zajeło mi to około 50 godzin. Całośc wypada znakomicie gra jest ogromna lokacji jest dosłownie OGROM trudno jest zwiedzić cały świat choćby z faktu, że max lvl to 20 a to stanowczo za mało jak na taka grę i w pewnym momenie poprostu nie chce się zwiedzać świata jak już nie można lvl wbijać. Misji jest bardzo dużo i zdecydowana większość można wykonac na kilka sposobów jest ogromny wybór w podejmowaniu decyzji i do tego po wyjściu z krypty można robic to co nam się podoba chcemy odrazu złupic jakiś Fort czy fabryke robotów proszę bardzo? Bardzo duży plus za taką swobode ;) Finał gry bardzo efektowny ale zdecydowanie za krótki. Gra ma w sumie dwa spore minusy pierwszy to ten nieszczęsny max lvl 20 (o dziwo grając np na Hard wbije się ten lvl nieporównywalnie szybciej niż na Easy ) a drugi minus to sztucznie poblokowane tereny Waszyngtonu, o ile cały świat jest całkowicie "Free" i można go zwiedzać jak się tylko chce to na terenie D.C. są blokady w postaci np zawalonego gruzu itp, co zmusza graczy do podróży metrem ;) Ba w niektóre miejsca tylko można dojść metrem a nigdy nie wiadomo na co tam trafimy. Na początku do tej gry byłem bardzo sceptycznie nastawiony "wkoncu co oni z robili z moim falloutem :(" ale teraz zmieniłem zdanie Gra wywarła na mnie bardzo duże wrażenia "stary" Fallout umarł , niech zyje Fallout 3 ;)

Odnośnik do komentarza

Dziś miałem mistrzowski motyw szlajając się po pustkowiach

 

 

Otóż w pobliżu Jury Station jest kilka wykolejonych wagonów w jednym z nich jest Pluszowy Miś w klatce-->Który uwaga do nas macha !!:D jak go uwolniłem z nienacka zaatakował mnie Super Mutant -Behemot przeraziłem sie nieźle :D

 

Odnośnik do komentarza
W sklepie Cenega zmienił się status z "grudzień 2008" na "Towar dostępny natychmiast". Mowa oczywiście o Polskiej edycji na Xboxa.

Tylko z ceną jeszcze przeginają - zobaczymy co się będzie robić za chwilę na allegro.

 

 

Hmm nie wiem jak wy ale ja widze " Towar dostępny od Stycznia 2009r. " chyba że na inne sklepy patrzymy.

 

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=pr...r=762&sub=4

Odnośnik do komentarza

U nich cena za EK wersje angielską to 249zł dziwne....bo ja kupowałem za 219zł w saturnie i gdzie tu rozsądek ? A Saturn tez musi na tym coś zarobić. w kulki leca ;P A to kolejne przesuniecie premiery znowu to kpina istna co oni z ta grą robią ? wersja PL na PC była już dawno .... a z konsola nie umia sobie poradzić.... szkoda, że takie patałachy dostały Fallouta 3 do wydania w Polsce :(

 

Odnośnik do komentarza
U nich cena za EK wersje angielską to 249zł dziwne....bo ja kupowałem za 219zł w saturnie i gdzie tu rozsądek ? A Saturn tez musi na tym coś zarobić. w kulki leca ;P A to kolejne przesuniecie premiery znowu to kpina istna co oni z ta grą robią ? wersja PL na PC była już dawno .... a z konsola nie umia sobie poradzić.... szkoda, że takie patałachy dostały Fallouta 3 do wydania w Polsce :(

Podobno po konwersji z wer. PC dialogów, artów i wszystkiego co zostało spolonizowane należy te dane wysłać do Bethesdy a ona sprawdza poprawnośc tłumaczenia na własna rękę (Albo sprawdza poprawność czegośtam - nieważne. Ważne że wysyłają kod do Bethy). Może, ale podkreślam nie musi to być wina Bethesdy. Bardziej skłaniałbym się ku wersji w której Cenega tak długo sklejała do kupy konsolowego F3 PL i zapewne niedawno wysłała kod do twórców.

 

BTW Cenega ma chore ambicje dawania konsolowych gier całkowicie spolszczonych lub łapania okazji zarobienia dodatkowego hajsu za takowe. Taka polonizacja opóźnia niemiosiernie premierę w PL oraz psuje reputację firmy wśród klientów tygodniami oczekujących na spolszczony produkt (pamiętacie obietnicę trzeciego tygodnia listopada jako daty premiery F3 PL? O tym mówię.). Najlepszym przykładem jest Assassin's Creed wydany w pełnej polskiej wersji pół roku po światowej premierze równo z... wersją PC, któa od razu była spolszczona. Upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu i w dodatku AC PL mają do dziś za 149zł w swoim sklepie :lol:. W takim stylu się dziś zarabia w Polsce na sprzedaży gier konsolowych. Wieś tańczy i spiewa.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
BTW Cenega ma chore ambicje dawania konsolowych gier całkowicie spolszczonych lub łapania okazji zarobienia dodatkowego hajsu za takowe. Taka polonizacja opóźnia niemiosiernie premierę w PL oraz psuje reputację firmy wśród klientów tygodniami oczekujących na spolszczony produkt

Moim zdaniem to nie do końca tak. Raczej wydanie spolonizowanego (w pełni produktu) umożliwia sprzedaż po niższych cenach, ogranicza wejście nowego dystrybutora (w tym przypadku Cenegi) na rynek europejski.

Nikt w Europie nie kupi tego produktu, bo nie zna języka polskiego - gdyby były tylko napisy albo jeszcze parę ścieżek dźwiękowych (zakładam, że w wersji PL ich nie ma), weszlibyśmy na rynki zdominowane przez tamtejszych dystrybutorów, co odbiłoby się czkawką u wydawcy.

Odnośnik do komentarza
A ja myślę że to bardziej wina hamerykanów. Gdyby producenci wyszli do ludzi, byłoby lepiej. Mass Effect miał premierę na całym świecie w jednym momencie, z pierdyliardem języków od razu na płycie (way to go, Canada, lol).

Ale to było co innego. Pieczę nad projektem sprawował Microsoft bo to był ich czasowy (jak się okazało) ekskluziw. Więc M$ na własną rękę zamontował "pierdyliard" języków w formie napisów i każdy był zadowolony. Natomiast tutaj Betha się nie zajmowała robieniem włoskiej, francuskiej czy hiszpańskiej wersji tylko rodzimi dystrybutorzy. I co mamy? Włoska, niemiecka wersja do kupienia na Allegro. BTW jakimś cudem do kupienia za 90-100zł. Komu sięto opłaca nie wiem ale wiem, że PLka będzie conajmniej kilkadziesiąt złotych droższa. Jak już wyjdzie ;)

 

Nikt w Europie nie kupi tego produktu, bo nie zna języka polskiego

I właśnie dlatego cena powinna być sporo niższa na starcie. Było 159zł jak sam pamietasz a to zdecydowanie za dużo jak na nieatrakcyjną wersję polską bez możliwości włączenia napisów angielskich. Ta nieatrakcyjność nie dała nam ceny 100-120zł oczywiście dlatego, że Cenega chciała się obłowić na PL-ce.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
I właśnie dlatego cena powinna być sporo niższa na starcie. Było 159zł jak sam pamietasz a to zdecydowanie za dużo jak na nieatrakcyjną wersję polską bez możliwości włączenia napisów angielskich.

Dokładnie tak, a jeśli dobrze pamiętam to cena była (i jest) 189 zł, co jest totalnym przegięciem. I śmiem przypuszczać, że to jednak Cenega, próbuje wycisnąć z produktu ile się da i obniżać cenę w czasie, by rozruszać popyt.

159 zł (tak jak za AC) jestem w stanie dać (choć będzie żal za produkt, który już istnieje na rynku od prawie pół roku), choć mam nadzieję, że na allegro wyrwę taniej (też nówkę). Ale 189 zł to jest śmiech na sali, zwłaszcza za wersję tylko PL i na rynku growym już lekko odgrzewany kotlet.

Odnośnik do komentarza

Juz pal licho ten film. Po słowach "zajefajna" w recenzji straciłem zaufanie do recenzenta. Ale komentarze są bardzo ciekawe. Szczególnie ten:

 

http://gamecorner.pl/gamecorner/10,86651,6...eorecenzja.html

 

Oddaje po części co myślałem o F3 przed premierą i co myślę nadal nie licząc małych zgrzytów o których każdy juz wie ;) Ale koleś Drachu wie co mówi.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Do osob, ktore ukonczyly gre:

 

 

Mam maly problem :/. Po skonczeniu glownego watku w grze chcialem porobic sidequesty. Niestety gralem tylko na jednym sejwie i z tego powodu ostatni zapis zrobil sie po wejsciu do ostatniej lokacji w grze, z ktorej nie ma odwrotu. Czy jest jakas mozliwosc, zeby stamtad wyjsc? lub dokonac takich wyborow, by postac przezyla? nie usmiecha mi sie przechodzic gre od nowa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...