Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś powiedzieć czemu jak normalnie (na kompie, przez rapidshary i inne) ściągam jakieś dane z neta, to przy "dobrych wiatrach" potrafi mi pobierać 1GB na godzinę, a jak ściągam np. od wczoraj MC:LA przez PSN to mi ściągnęło 2GB. Przez 24h - tylko 2GB :angry2: . To co będzie jutro jak będzie "otwarta" (w końcu prawie każdy ma PS+) beta U3.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś powiedzieć czemu jak normalnie (na kompie, przez rapidshary i inne) ściągam jakieś dane z neta, to przy "dobrych wiatrach" potrafi mi pobierać 1GB na godzinę, a jak ściągam np. od wczoraj MC:LA przez PSN to mi ściągnęło 2GB. Przez 24h - tylko 2GB :angry2: . To co będzie jutro jak będzie "otwarta" (w końcu prawie każdy ma PS+) beta U3.

 

Bo serwery Sony w większości przypadków zamulają, nie zawsze tak jest, czasami ciągnie pełną prędkością łącza które posiadasz, a czasami po 10 kb/s...

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Na wstepie: nie przeczytalem wszystkich 54 stron w tym temacie, wiec z gory sorki, jesli bylo;)

Mam liveboksa z TP SA. -- chyba nowszy model, taki w ksztalcie lezacej ksiazki -- z Neostrada (na razie 1 mega/sek, wkrotce 2 mega). System Win XP Pro. Chcialbym go polaczyc bezprzewodowo z PS3.

Wyczytalem w necie, ze potrzebuje jakiegos numeru WEP do konsoli i adresu MAC do routera. Tego pierwszego brak (sprzet zreszta nie ma w ogole zadnej instrukcji, poza ogolnikowa ulotka na temat podlaczenia), znalazlem za to na obudowie modemu 26-cyfrowy WPA Key, ktorego konsola nie przyjmuje (wydaje sie byc zbyt dlugi). Adrs MAC spisalem z menu plejki, ale nie wiem gdzie wpisac w kompie. Na stronie 192.168.1.1 nie widze odpowiedniej zakladki.

 

Z gory dzieki za pomoc, najlepiej lopatologiczna i od kogos, kto zna ten router:)

 

A,

Edytowane przez A.K.
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Witam mam pewien problem. Na swojej Ps3 (jak również na innych sprzętach) nie mogę grać w internecie. Problem jest dosc nietypowy ponieważ gdy testuje połączenie w ps3 wszystko jest dobrze nat typ 2 itp. Ale jak włączam grę (np. Crysis 2 lub CoD: Black Ops) to sprawa się zupełnie zmienia i pokazuje mi się Nat: Ograniczony. Mam tak w każdej grze i nie wiem co robić. Normalnie ps3 jest podłączone z internetem za pomocą routera Asus RT-N56U. Próbowałem podłączyć ps3 za pomocą kabla przez sam modem efekt ten sam. Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Na wstepie: nie przeczytalem wszystkich 54 stron w tym temacie, wiec z gory sorki, jesli bylo;)

Mam liveboksa z TP SA. -- chyba nowszy model, taki w ksztalcie lezacej ksiazki -- z Neostrada (na razie 1 mega/sek, wkrotce 2 mega). System Win XP Pro. Chcialbym go polaczyc bezprzewodowo z PS3.

Wyczytalem w necie, ze potrzebuje jakiegos numeru WEP do konsoli i adresu MAC do routera. Tego pierwszego brak (sprzet zreszta nie ma w ogole zadnej instrukcji, poza ogolnikowa ulotka na temat podlaczenia), znalazlem za to na obudowie modemu 26-cyfrowy WPA Key, ktorego konsola nie przyjmuje (wydaje sie byc zbyt dlugi). Adrs MAC spisalem z menu plejki, ale nie wiem gdzie wpisac w kompie. Na stronie 192.168.1.1 nie widze odpowiedniej zakladki.

 

Z gory dzieki za pomoc, najlepiej lopatologiczna i od kogos, kto zna ten router:)

 

A,

Wejdz z kompa na liveboxa i zmien szyfrowanie, ten WPA Key na liveboxach to masakra jakas. Co do MAC to wchodzisz na liveboxa - siec bezprzewodowa i tam powinno byc edytuj liste filtrow MAC. No i jeszcze na liveboxie jest ten glupi przycisk reg (register) ktory trzeba zdaje sie przytrzymac przy pierwszym polaczeniu. Mam nadzieje, ze pomoglem.

 

teraz moje pytanie

Mialem playa fata i mi padl (przed awaria PSN). Teraz chcialem odzyskac uzytkownika, niestety nie pamietam hasla. W pospiechu podalem zla date urodzenia wiec nie idzie przez przypomnij haslo. Co robic?

COFAM PYTANIE, PRZYPOMNIALEM SOBIE HASLO.

Edytowane przez GnOOsny
Odnośnik do komentarza

Masz na routerze ustawione DMZ dla konsoli, czy może na sztywno otworzyłeś jej jakieś porty? Gry używają często swoich i dla każdej z osobna trzeba je ustawiać... albo wyprowadzić konsole do DMZ albo używać triggered rerouting (router sam otwiera porty, których domaga się PS3).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

U mnie strona pod podanym adresem wyglada zupelnie inaczej i nie ma zakladki Siec bezprzewodowa nawet...

UPDATE: chcialbym w tym miejscu serdecznie podziekowac koledze GnOOsny'emu za pomoc w konfiguracji Liveboksa. Meczylismy sie godzine, konsultujac sie na GG, ale wszystko zakonczylo sie pomyslnie i Net w mojej PS3 pieknie smiga:)

Edytowane przez A.K.
Odnośnik do komentarza

Witam. Po kilku miesiącach rozłąki z konsolą postanowiłem ponownie kupić PS3. W międzyczasie zmieniłem jednak miejsce zamieszkania, a tym samym dostawcę internetu. Chwilowo posiadam internet radiowy. Zastanawiam się teraz jakim najtańszym sposobem podłączyć konsolę do internetu. Pomyślałem nad dokupieniem karty sieciowej i podłączeniu PS3 do internetu przed komputer (takie rozwiązanie mocno tymczasowe). Na allegro znalazłem jakieś karty już od 10 zł (np. http://allegro.pl/tenda-l8139d-najtansza-karta-pci-100mbps-i1725893256.html). Kupować czy warto wydać kilka złotych więcej na coś lepszego?

Edytowane przez PawciosS
Odnośnik do komentarza

Póki co nie mam wyboru. Ogólnie internet działa całkiem dobrze, może po podłączeniu do PS3 nie będzie tak źle. Okazało się że ta karta którą wyżej podałem nie jest kompatybilna z moją płytą główną. Może kupić coś takiego: http://allegro.pl/karta-sieciowa-na-usb-ethernet-gratis-rj45-i1729447812.html ?

Odnośnik do komentarza

Witam! Dzisiaj stałem się posiadaczem PS3 ( yeah! yupi!) Ale mam pewien problem z podłączeniem do internetu. Wiem że było wiele wątków o tym ale po przeczytaniu nadal nie moge się polączyć.

 

Posiadam Motorolle Surfboard SBV5120. PC mam podłączony kable USB. Do PS3 podpiąłem kabel Ethernet. Gdy próbuje się podłaczyć wyskakuje komunikat: "nie odnaleziono IP". Wpisałem więc IP, Mask, i kody DNS. Lecz wyskakuje kolejny błąd DNS (80710102). Pomóżcie!

 

Podejrzewam że może być to wina modemu, ponieważ nie wiem czy działa on jako router...

Odnośnik do komentarza

Do radiowego nie warto w ogóle podłączać. Koszmarne pingi, przynajmniej kiedyś tak było.

 

Okazało się że mając radiówkę nie trzeba kupować żadnej dodatkowej karty sieciowej (a tym samym bawić się w udostępnianie przez PC) ani routera, a wystarczy podpiąć PS3 bezpośrednio pod zasilacz od radiówki (oczywiście kabelkiem RJ-45). Tzn. mam zasilacz z dwoma wejściami na RJ-45: jeden kabelek idzie do anteny, a drugi do PC (albo do PS3, notebooka itd.) i wszystko pięknie działa, nawet nie trzeba nic konfigurować. Pokuszę się teraz o kupno rozgałęźnika RJ-45 i podłączę bezpośrednio do zasilacza PC i PS3 - zobaczymy czy będzie internet jednocześnie na obydwu sprzętach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

The PlayStation Network is currently experiencing an unplanned outage on Wednesday, September 21, 2011. Along with not being able to log in to the PSN, you may receive error code 8002A543 or 8002A548.

 

We are aware of the issue and appreciate your patience as we try to get the PSN services up as soon as possible.

 

We apologize for any inconvenience.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że nigdzie nie ma żadnej informacji, więc pytam tu - inni też mają problem z zalogowaniem do PSN? Na konsoli wywala błąd, na stronie niby jest zielona kropa ale też nie idzie się zalogować bo w ogóle nie wczytuje się pole na login i hasło.

 

edit

 

Okej, wszystko jasne:

The server is currently down for maintenance.

 

We apologize for the inconvenience. Please try again later.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Niedługo zmieniam neta na Neostradę. Chciałbym udostępniać internet bezprzewodowo poprzez livebox'a do PS3. Czy są z tym jakieś problemy? Teraz mam po prostu wszystko na auto (wpisywałem tylko hasło do mojego routera i śmiga). Czy z Neo jest podobnie?

radze wyebać liveshitoxa i kupić jakikolwiek router do adsl2

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...