Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

A moze to byc pretekstem Sony do zaczecia kasowania za usluge PS Network. Wszak stracili kupe kasy w ostatnich dniach. Zastosowanie nowych zabezpieczen bedzie kosztowalo ogromne pieniadze, powiekszony monitoring nowe rece do pracy. Wiec jesli posiadacze PS3 chca sie cieszyc najlepsza usluga bez problemow to chyba nie beda za bardzo marudzic. :)

 

Jak kupowałeś PS3 to usługa PSN była darmowa - tego zmienić już nie mogą. Odpłatność mogą tylko wprowadzić w stosunku do nabywców PS4 i dalej.

Odnośnik do komentarza

Jadac do pracy na pierwszej stronie londyjskiego dziennika Metro przeczytalem:

 

PANIC STATION - "Sony reveals hackers stole details of 77 million PS Network users...credit card numbers may have been among the information taken, Nick Caplin, Sony Euroope's head of communications, said hackers stole names, addresses, email addresses, birth dates, Playstation passwords. Credit card numbers and expiration dates may also have been obtained

UPS :blink:

Edytowane przez Sqtr78
Odnośnik do komentarza

Mógłby ktoś, kto się na tym zna wyjaśnić mi, jak możliwe jest to, że hakerzy wykradli numery kart kredytowych, nasze nazwiska, adresy, datę wygaśnięcia karty...? Czy Sony trzyma to na swoich serwerach razem z całym PSNem? Takie informacje? Czy to jest normalne, że trzyma się takie poufne informacje na łatwo dostępnych (ze względu na dziurawe PSN) serwerach?? Oraz ostatnie pytanie, najbardziej mnie ciekawiące: czy to, że "ktosie" są w posiadaniu wszystkiego, oprócz trzycyfrowego kodu zabezpieczającego, co jest im potrzebne do zabrania się z moją kartę kredytową, czyni ją bezpieczną? Tzn, czy to nie jest problem dla takiego złodzieja przelecieć pętlą po wszystkich możliwościach i "odgadnąć" te trzy cyfry?

Odnośnik do komentarza

nie musi miec nawet 3 cyfrowego kodu np na wyspach bez problemu mozesz zarezerwowac sobie i zaplacic za hotel karta przez telefon (mimo ze nie powinni tego przyjac).. paranoja mnie bardziej w(pipi)ia fakt ze np hasla mialem wszedzie to samo (dosc rozbudowane wiec nie chcialem bawic sie w rozne hasla), maja panienskie mojej matki, date urodzenia...w tym momencie nie problem jest zrobic numer np w banku....

Odnośnik do komentarza

Najpierw muszą dorównać XBL żeby zacząć kasować, bo komunikacja głosowa praktycznie jest totalna porażką wiele musieliby zmienić.

 

Nie wiem jak komunikacja głosowa na PS3 ale na XBOX360 do czasów ostatniego dużego update dashboardu też była lipa okrutna z jakością rozmów.

 

 

A co do tematu, bardzo ciekawą mnie konsekwencje tego całego wydarzenia bo mówią już o tym nawet w mediach "niekonsolowych" oj odbije się to na całym rynku konsol nie tylko na ps3. Blamaż niesamowity ze strony SONY...

 

I nie ma w tym cienia fanbojstwa żeby nie było bo sam planuje kupic tez ps3 ;]

Odnośnik do komentarza

Ciekawi Mnie czy wynagrodzą to posiadaczom PS3, którzy mają PS+, wszak za cos się płaci kasę ;P. Zwykłym userom korzystającym z online również przydałby się jakis gratis bo sytuacja jest mało ciekawa a kiedy doszły do tego włamy na konta i posiadanie ważnych danych to już naprawdę zrobiło się nieprzyjemnie ;/

Odnośnik do komentarza

Z jakiej parafii zwykłym użytkownikom którzy nie płacą za usługę PS+ coś się należy ? Kupując PS3 i tworząc konto PSN usługa ta była darmowa więc Sony nie musi wynagradzać nam nic. Oczywistym jest, że te osoby które mają wykupione PS+ lub abonament dla DC Universe będą miały przedłużone subskrypcje o czas w którym PSN był niedostępny. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Ale usługa PSN jest darmowa. Jak kupujesz PS3 a nie masz dostępu do netu to też żądasz od Sony dostępu do PSN bo w końcu oni zapewniają takowy ? Nie. Kupując konsole wcale nie musisz korzystać z usługi PSN i dlatego Sony nie musi nic dawać zwykłym użytkownikom.

 

Naprawdę nie rozumiesz, czy tylko udajesz? Gwarantem korzystania z PSN Network (o czym mowa jest w licencji) jest kupno i posiadanie PS3. SONY jest zobowiązane dostarczać swoim użytkownikom platformę PSN. To czy ty masz warunki by korzystać z PSN nie jest już niczyją brożką i nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Zasadniczo nie powinnyśmy niczego nie wymagać od Sony, ponieważ PSN jet darmową usługą (z wyjątkiem PS Plus). Dlatego nie ma co liczyć na jakieś rekompensaty, choć w świetle wycieku danych z nr kart kredytowych powinno tak być. Na PS3 Site pisali o wprowadzeniu cross game chat'u i video rozmowach. Ile w tym prawdy, nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

To czy coś dadzą nie jest szczególnie istotne. Istotne jest jak Sony po wszystkim mnie zapewni, że chcąć coś znów kupić na PS Store będę bezpieczny ze swoimi pieniędzmi i czy teraz na dniach/tygodniach ktoś mnie nie oskubie z mojej mamony. No bo niby dlaczego miałbym znów wpisać im swoja kartę i robić u nich zakupy? Co jeśli jakiś Freedom Fighter znów będzie chciał im udowodnić, że ich nowe zabezpieczenia nic nie znaczą i dla samego szumu złamie im usługę? Nie są już godni zaufania tym, że wszystkie dane adresowe i kart przetrzymywali niezakodowane w zwykłym pliku tekstowym i na to nie ma żadnego usprawiedliwienia.

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem do swojego banku w celu dezaktywacji karty i powiedzieli mi, że mieli informacje od Sony, że Sony nie trzyma danych kart swoich klientów. Koleś wyraźnie sugerował, że dezaktywacja karty jest niepotrzebna. Co myślicie?

 

Nie wierzyłbym w to. Redakcja PS3 Site (a także polygamii) dzwoniła do polskiego oddziału Sony i tam jakaś pani powiedziała im, że nic nie wiedzą o żadnej awarii i prosiła czekać na oficjalny komunikat ze strony SCE. Sony przecież informowało, że najważniejsze dane były na bardzo wyszukanym systemie, który jednak mógł paść ofiara ataku z zewnątrz. Nie ufaj temu co mówi polski oddział bo oni tam nic nie wiedzą jak należy.

Edytowane przez NEMESIS US
Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem do swojego banku w celu dezaktywacji karty i powiedzieli mi, że mieli informacje od Sony, że Sony nie trzyma danych kart swoich klientów. Koleś wyraźnie sugerował, że dezaktywacja karty jest niepotrzebna. Co myślicie?

 

Nie wierzyłbym w to. Redakcja PS3 Site (a także polygamii) dzwoniła do polskiego oddziału Sony i tam jakaś pani powiedziała im, że nic nie wiedzą o żadnej awarii i prosiła czekać na oficjalny komunikat ze strony SCE. Sony przecież informowało, że najważniejsze dane były na bardzo wyszukanym systemie, który jednak mógł paść ofiara ataku z zewnątrz. Nie ufaj temu co mówi polski oddział bo oni tam nic nie wiedzą jak należy.

 

Po każdej transakcji kasowałem dane karty. To też mogę się czuć zagrożony, bo już sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...