Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie. Jesli np wejde na jakie stare skladkowe konto i zmienie haslo aby moc sie zalogowac na nie to content zniknie pozostalym 5 osobą ?

 

Nie, tamci by musieli usunąć konto żeby content przestał im działać. Sama zmiana hasła nic nie zmieni (jedyną grą która wymaga aby hasło się zgadzało to był SOCOM).

Odnośnik do komentarza

Proszę kogoś ogarniętego w temacie o pomoc i radę, bo już straciłem resztki nerwów.

 

Kilka miesięcy temu pisałem tu o problemach z siecią w konsoli, które były skutkiem skopanego routera. Teraz podobne cyrki znowu zaczęły się powtarzać, przy czym tym razem raczej nie jest to kwestia routera (nowego, rzecz jasna).

 

O co chodzi? Ping, ruch wychodzący oraz przychodzący są na konsoli średnio 2x wyższe i niższe, niż na kompie, do tego routera także podpiętym. Łącze 10 mb, ale do tej pory (tzn po wymianie routera) było bezproblemowo. Był u mnie serwisant sprawdzić, gdzie może leżeć problem i nie dotarł do niczego. Na podpiętym przez niego sprzęcie wszystko śmiga, natomiast na PS3 jest tragicznie. Od kilku dnia granie online to katorga. Mam pootwierane wszystkie porty, ustawienia sieci w konsoli też okej. Zresztą do tej pory wszystko działało, dopiero od kilku dni się pieprzy.

 

Sam już pojęcia nie mam czego to wina - nawet pierwszego dnia po powrocie do życia PSN wszystko hulało i śmigało. Router to D-Link Dir 300, łącze się przez kabel, ale bezprzewodowo sytuacja jest identyczna.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Proszę kogoś ogarniętego w temacie o pomoc i radę, bo już straciłem resztki nerwów.

 

Kilka miesięcy temu pisałem tu o problemach z siecią w konsoli, które były skutkiem skopanego routera. Teraz podobne cyrki znowu zaczęły się powtarzać, przy czym tym razem raczej nie jest to kwestia routera (nowego, rzecz jasna).

 

O co chodzi? Ping, ruch wychodzący oraz przychodzący są na konsoli średnio 2x wyższe i niższe, niż na kompie, do tego routera także podpiętym. Łącze 10 mb, ale do tej pory (tzn po wymianie routera) było bezproblemowo. Był u mnie serwisant sprawdzić, gdzie może leżeć problem i nie dotarł do niczego. Na podpiętym przez niego sprzęcie wszystko śmiga, natomiast na PS3 jest tragicznie. Od kilku dnia granie online to katorga. Mam pootwierane wszystkie porty, ustawienia sieci w konsoli też okej. Zresztą do tej pory wszystko działało, dopiero od kilku dni się pieprzy.

 

Sam już pojęcia nie mam czego to wina - nawet pierwszego dnia po powrocie do życia PSN wszystko hulało i śmigało. Router to D-Link Dir 300, łącze się przez kabel, ale bezprzewodowo sytuacja jest identyczna.

 

 

Jaki NAT?

Odnośnik do komentarza

Typ 2 ciągle i niezmiennie.

 

Zrestartowałem wszystkie ustawienia, od nowa skonfigurowałem połączenie, pootwierałem porty itd. Dalej to samo. Co ciekawe ruch przychodzący spokojnie oscyluje w granicach 7-10 mb (w porywach). Problem w tym, że wszystko i tak chrzani się przez przyblokowany wychodzący, który leży i kwiczy.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

No właśnie problem w tym, że mam zwykły kabel :D Myślałem nawet, że wina leży po jego stronie, ale z innymi to samo.

 

Co do odblokowania DMZ - słyszałem, że to dość ryzykowne jest, przynajmniej w wypadku PC. Nie wiem jak z konsolą, ale może warto spróbować.

 

Chyba, że wina leży po stronie konsoli właśnie, brak mi pomysłów już.

Odnośnik do komentarza

ja z kolei mam taki problem ze gry z pss bardzo wolno mi sie pobieraja, jeszcze wczoraj wszystko szło ładnie (mam neta 8mb)a dzisiaj jak daje test to wychodzi od około 500 kb do góra 1,2 mb. Gry idą jak krew z nosa, wczesniej było elegancko. na kompie pobieranie jest normalne tylko w konsoli marne, myslicie ze to moze byc chwilowe? Internet mam podłączony kablem z vectry.

 

Edit: Nevermind, chwilowe problemy

Edytowane przez Pawel_S5
Odnośnik do komentarza

Czy po tej całej awarii z PSNem zmieniło się coś w kwestii zmian haseł na koncie w składkach? Dalej każdy może zmienić hasło, czy tylko osoba, która zakładała składkę? Jak PSN ruszył te kilka tygodni temu to niby też ze wszystkich kont obowiązkowa zmiana hasła miała być możliwa tylko z konsoli na której konto powstało/e-mailem a w praktyce i tak się okazało, że każdy mógł zmienić sobie hasło ze wszystkich kont składkowych na konsoli :confused:

Odnośnik do komentarza

Hasło można zmenić na każdej konsoli na której konto zostało aktywowane czyli po zalogowaniu na nie. Obowiązkowa zmiana hasła miała być możliwa na konsoli na której konto zostało aktywowane, a nie na której powstało.

 

@down

Ale przecież do korzystania ze składki nie trzeba się logować na konto z którego się pobrało zawartość. Chyba że mówisz o odsprzedaży/zmiany konsoli itp. to wtedy może być broblem.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Witam!

Mam taki oto problem - ps3 z bezprzewodowym routerem Pentagram Cerberus. Mogę się zalogować do PSN, pisać do znajomych, ściągaćgry i update'y... ale nie wszystkie.

Z grą online też często jest problem. A teraz - update Burnouta Paradise v1.9, ściągam już któryś raz z rzędu i wciąż wyskakuje mi błąd 80710723. w trakcie.

Przeglądałem różne strony i może tto być powód nieodblokowanych portów - http://www.whatsmyip.org/ports/ - na tej stornie przeglądałem podawane różne porty niby używane przez PSN i większość jest poblokowana, tyle, że nie mam pojęcia jak się je odblokowuje.

Wchodziłem w opcje firewalla windowsa, lecz po odblokowaniu kilku błąd nie znika. W opcjach routera jest kilka zakłdaek o portach, lecz nie jestem w stanie tego ogarnąć samodzielnie :\

Odnośnik do komentarza

No nic, ku*wicy dostanę za moment.

 

Nie mogę grać w multi w ogóle. Konsola notorycznie wywala mi komunikat o niemożliwości określenie NAT oraz twierdzi, że router może nie obsługiwać częściowych IP. Dziwne, że coś takiego dzieje się akurat po ostatniej aktualizacji FW.

 

Sprawdzałem już z 10 razy ustawienia wszystkie i porty, wszystko się zgadza. Nie pomagają restarty routera.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...