Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Bo od przedwczorajszej przerwy mi nie działa już do dzisiaj ;/ Connection with PSN timed out . Any ideas ?

Powoli zaczyna mnie to irytować , szukam wszędzie odpowiedzi i nic nie pomaga. Najgorsze jest to że prze ponad rok wszystko działało i nagle po tej przerwie z przedwczoraj już lipa. To co oni takiego robili :D Chciałem zapytać czy format może tutaj pomóc ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam mały problem. Swojego plejaka mam podłączonego do netu. Wszystko działa, mogę grać w BF: BC2, ściągać dema i wysyłać wiadomości (czyli niby wszystko ok). Tylko mi z Red dead Redemption coś jest nie tak. Jest to moja jedyna gra która nie działa przez sieć. Niby mogę wejść we Free mode, ale jestem sam i nie ma innych kolesi. Tak samo jak odpale jakiś tryb. PUSTKA.

 

Problem przedstawiłem, to teraz dam dane techniczne:

Net 20-30mb w UPC (nie wiem ile dokładnie)

Sieć połączenia PS3 do netu: PS3>Router>Modem>internet (czyli standart)

Router to TP-link TL-R402M

Porty odblokowane (W zakładce Virtual Severs)

PS3 ma własny IP do routera

Serwer DHCP włączony (ma to jakieś znaczenie?)

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: Zauważyłem, że kumple nie mogą również wbić do mojego składu z poziomu Menu (czyli jeszcze przed grą).

Edytowane przez Stopat
Odnośnik do komentarza

Witam ja mam dość dziwny problem, otóż gdy odpale killzone 2 lub uncharted 2 mam problemy w połączeniu online, gry śmigają mi bez problemowo offline tylko ten problem dotyczy online, wcześniej gdy w nie grałem wszystko było ok dopiero ostatnio wyskakuje mi komunikat błąd sieci i to w obu przypadkach. Połączenie konsoli z netem jest ok, Battlefield Bad Company 2, fifa 10 łączą się bezproblemowo. Może ktoś wie o co biega bo ja nie mam zielonego pojęcia

Odnośnik do komentarza

Witam ja mam dość dziwny problem, otóż gdy odpale killzone 2 lub uncharted 2 mam problemy w połączeniu online, gry śmigają mi bez problemowo offline tylko ten problem dotyczy online, wcześniej gdy w nie grałem wszystko było ok dopiero ostatnio wyskakuje mi komunikat błąd sieci i to w obu przypadkach. Połączenie konsoli z netem jest ok, Battlefield Bad Company 2, fifa 10 łączą się bezproblemowo. Może ktoś wie o co biega bo ja nie mam zielonego pojęcia

 

Nogus a nie mieszałeś coś w portach? Konsola jest w routerze w DMZ czy otwierałeś porty ręcznie? Bo może cuś pozmieniałeś w ustawieniach portów i niechcący sobie KZ2 czy U2 zablokowałeś?

 

Witam.

Mam mały problem. Swojego plejaka mam podłączonego do netu. Wszystko działa, mogę grać w BF: BC2, ściągać dema i wysyłać wiadomości (czyli niby wszystko ok). Tylko mi z Red dead Redemption coś jest nie tak. Jest to moja jedyna gra która nie działa przez sieć. Niby mogę wejść we Free mode, ale jestem sam i nie ma innych kolesi. Tak samo jak odpale jakiś tryb. PUSTKA.

 

Problem przedstawiłem, to teraz dam dane techniczne:

Net 20-30mb w UPC (nie wiem ile dokładnie)

Sieć połączenia PS3 do netu: PS3>Router>Modem>internet (czyli standart)

Router to TP-link TL-R402M

Porty odblokowane (W zakładce Virtual Severs)

PS3 ma własny IP do routera

Serwer DHCP włączony (ma to jakieś znaczenie?)

 

Bardzo prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

Edit: Zauważyłem, że kumple nie mogą również wbić do mojego składu z poziomu Menu (czyli jeszcze przed grą).

 

napisałeś porty odblokowane, a tymczasem opis probemu pasuje idealnie do portów zablokowanych (ludzie nie mogą się dołączyć do Ciebie jako hosta). oblukaj gdzieś w necie jakie porty używane są przy grze online w RDR i otwórz je. Napewno otwarte musisz mieć takie:

tcp 80,443,5223,10070,10080

udp 3478,3479,3658,10070

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, ja mam taką akcję, że kupiłem w piątek ps3 slim 250gb, + killzone 2, próbuję odpalić online w killzone 2 i lipa wchodzę w ustawienia UPnP Niedostępny, Nat- Typ3 ;/ mam TP-Link w543g , myślę że próbowałem chyba wszystkiego łącznie z oglądaniem filmików na youtubie o tym( siedze dzisiaj caly dzień nad tym) . Porty mam takie jak kolega wyżej pisze, UPnP dałem Enabled... nie mam pomysłu co jeszcze tutaj może być. Pomoże ktoś? jestem bardzo spragniony bo w środe przychodzi do mnie bad company 2 :/ Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

PS> Mam neta radiówkę , z routera idzie kabel ethernet do ps3

PS2> PsStore mi chodzi pięknie, stronki tak samo, ściagam 1gb w niecałe 2h, ale jak wchodze do np. Lost Planet 2 multi demo to mnie wywala, nie moze się połączyć, killzone 2 tak samo ;/

Edytowane przez b4rt3k
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, ja mam taką akcję, że kupiłem w piątek ps3 slim 250gb, + killzone 2, próbuję odpalić online w killzone 2 i lipa wchodzę w ustawienia UPnP Niedostępny, Nat- Typ3 ;/ mam TP-Link w543g , myślę że próbowałem chyba wszystkiego łącznie z oglądaniem filmików na youtubie o tym( siedze dzisiaj caly dzień nad tym) . Porty mam takie jak kolega wyżej pisze, UPnP dałem Enabled... nie mam pomysłu co jeszcze tutaj może być. Pomoże ktoś? jestem bardzo spragniony bo w środe przychodzi do mnie bad company 2 :/ Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

PS> Mam neta radiówkę , z routera idzie kabel ethernet do ps3

PS2> PsStore mi chodzi pięknie, stronki tak samo, ściagam 1gb w niecałe 2h, ale jak wchodze do np. Lost Planet 2 multi demo to mnie wywala, nie moze się połączyć, killzone 2 tak samo ;/

Spróbuj znaleźć i włączyć DMZ w ustawieniach routera.

Odnośnik do komentarza

Robiłem tak, bez skutku niestety. Byłem też u admina z tą sprawą powiedział, że on spotkał sie z tym pierwszy raz, i musi być coś u mnie ;/ DMZ jak i porty mi nie pomagają, może coś źle robie w innych opcjach ? Odrazu mówię , że nie jestem orłem w sprawach z routerami i połączeniami, starałem się jak najdłużej zrobić to sam, bez niczyjej pomocy, ale dłużej nie dam rady tego zrobić, nie mam pomysłu gdzie tkwi mój błąd, dlatego w ostateczności piszę tutaj do was o prośbę. Przeglądając tematy angielskie i polskie widze ze DMZ jak i porty ludziom pomagają , więc nie wiem gdzie robie źle. Bardzo was prosze o pomoc w tej sprawie. Pozdro

Edytowane przez b4rt3k
Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, ja mam taką akcję, że kupiłem w piątek ps3 slim 250gb, + killzone 2, próbuję odpalić online w killzone 2 i lipa wchodzę w ustawienia UPnP Niedostępny, Nat- Typ3 ;/ mam TP-Link w543g , myślę że próbowałem chyba wszystkiego łącznie z oglądaniem filmików na youtubie o tym( siedze dzisiaj caly dzień nad tym) . Porty mam takie jak kolega wyżej pisze, UPnP dałem Enabled... nie mam pomysłu co jeszcze tutaj może być. Pomoże ktoś? jestem bardzo spragniony bo w środe przychodzi do mnie bad company 2 :/ Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

PS> Mam neta radiówkę , z routera idzie kabel ethernet do ps3

PS2> PsStore mi chodzi pięknie, stronki tak samo, ściagam 1gb w niecałe 2h, ale jak wchodze do np. Lost Planet 2 multi demo to mnie wywala, nie moze się połączyć, killzone 2 tak samo ;/

 

może xle wstawiłeś PS3 w DMZ? Powinieneś ro zrobić - najpierw ręcznie nadać PS3 stałe IP (w ustawieniach w PS3 wpisać z palca IP z puli Twojego serwewa DHCP, np. 192.168.1.35 - tak sobie napisałem dla przykłądu, możesz też takiego użyć). Jak Twoje PS3 będzie mieć STAŁE IP po wpisaniu go z ręki, wtedy możesz spokojnie ustawić to konkretne IP w DMZ w routerze. tak zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wiele osób pisało, że nie ma znaczenie jak podłączymy PS3 do internetu. Przewodowo czy bez. Jest to kompletna bzdura. W dużej ilość gier nie ma to żadnego wpływu. Bad Company 2 działa tak samo na kablu czy wi-fi. W GTA ma to ogromne znaczenie. Od rodzaju połączenia zależy czy w ogóle zagramy. Na wi-fi występowały u mnie opóźnienia uniemożliwiające normalną grę. Przeciwnik pojawiał się przytwierdzony do podłoża metr przed maską mojego samochodu co wiązało się z nieuniknionym dzwonem i wytraceniem całej prędkości. Na kablu wszystko śmiga płynnie i bez żadnych problemów. Wcześniej myślałem, że jest to wina danej gry. Utwierdzały mnie w tym przekonaniu produkcje, które na wi-fi działały bez zarzutu np: BC2, Warhawk, Killzone.

Odnośnik do komentarza

Witka, mam ogromny problem. Chciałbym, żeby mi ktoś krok po kroku wszystko wytłumaczył. Często podczas gry online występuje u mnie problem utraty połączenia lub nie mogę się połączyć z jakimś graczem. Szczególnie to irytuje gdy gram w fifie w jakimś turnieju. Mam router sprowadzony z UK. Chyba to coś z portami, bo nat type mam 2.

 

Jak ustawić router i te porty? To się ustawia na kompie do którego podłączony jest router czy na ps3. Jeżeli inny komp łączy się bezprzewodowo za pomocą karty wifi z tym routerem, to czy będę musiał i na nim coś przestawiać? Czy zaraz po wprowadzeniu nowych ustawień do routera będę mógł sobie spokojnie korzystać z internetu. Nie chciałbym niepotrzebnie namieszać czy coś zepsuć. Potrzebuję łopatologicznej instrukcji, bo pojęcie sieci bezprzewodowej u mnie leży.

 

Internet mam od Neostrady 1 MB.

 

Router to BT Home Hub.

 

Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Witam! mam problem z graniem przez neta kiedy próbuje się połączyć do serwera gry wyskakuje błąd! twoje statystki nie mogą zostać zaktualizowane a następnie zostałeś odłączony od serwera!(FARCRY 2) dodam ze inne rzeczy działają normalnie ściąganie demek itd. nie sprawdzałem na innych grach

 

moje połączenie to LIvebox 1MB wifi albo kabel nie robi różnicy bo i tak jest to samo

 

porty TCP i UDP odblokowane

 

nat 2

 

UpNp niedostępne

 

nie znalazłem jednego rozwiązania mojego problemu ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orzeszek87

Witam! mam problem z graniem przez neta kiedy próbuje się połączyć do serwera gry wyskakuje błąd! twoje statystki nie mogą zostać zaktualizowane a następnie zostałeś odłączony od serwera!(FARCRY 2) dodam ze inne rzeczy działają normalnie ściąganie demek itd. nie sprawdzałem na innych grach

 

moje połączenie to LIvebox 1MB wifi albo kabel nie robi różnicy bo i tak jest to samo

 

porty TCP i UDP odblokowane

 

nat 2

 

UpNp niedostępne

 

nie znalazłem jednego rozwiązania mojego problemu ma ktoś jakiś pomysł?

 

popisuje sie pod postem kolegi wyzej ten sam problem. pojawia sie bład 80710102. ps3 jest podłaczona kablem do kompa gdzie udostepniam polaczenie (iplus) parametry tak jak u kolegi upnp niedostepne. powiedzcie mi przynajmniej czego to wina i gdzie grzebac:blush:

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko, i z góry przepraszam jeśli gdzieś wcześniej znajduje się na nie odpowiedź. Mianowicie, czy podczas rejestracji na Playstation Network, WYMAGANE jest posiadanie karty kredytowej/platniczej? Osobiście nie posiadam takowej, a jeśli jakaś by się znalazła, to bez funduszy nań. Czy można więc ten krok pominąć, ale cieszyć się możliwością gry przez internet (generalnie, korzystanie ze sklepu mogę sobie na ten moment podarować)? W ostateczności, czy będzie istniała możliwość późniejszej edycji danych konta, aby dane karty uzupełnić?

 

Za odpowiedź, dziękuje z góry

 

edit down: to ładuje się w auto i lece do media :)

Edytowane przez ZABIELek
Odnośnik do komentarza

Tak, możesz założyć konto bez posiadania karty kredytowej/płatniczej/bankowej etc. (jest możliwość pominięcia tego pkt. - system pyta czy chcesz teraz uzupełnić billing information - dajesz na "NO" i po sprawie). I tak, możesz potem ją bez problemu dodać do konta czy to z poziomu PS3 czy np. www-> https://store.playst...n.com/login.gvm

Aaa - możesz grać przez net bez karty, ponieważ na PSN jest to darmowe.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...