Skocz do zawartości

Final Fantasy X


Rekomendowane odpowiedzi

A Seymour Ci się podobał?bo do mnie to bardzo spiepszona postać,wygląd nijaki,głos pedzia i jakoś taki mało przekonywujący

 

Mnie się Seymour nawet spodobał. Tzn. spodobał mi się pod tym względem, że kompletnie nie polubiłem gnojka.

 

o moze podaj te kilka lepiekjw ykreowanych postaci i podaj powod?

 

Geez, naprawdę chcesz się w to bawić :P:( ?

 

Fjnie by bylo gdyby wyszla gra opowiadajaca o losach Aurona,Jechta i Braski:)

 

To by było ciekawe, ale....

 

Co wy na to?

 

Kilka lat temu bym był takiemu projektowi przychylny. Zwłaszcza, że Auron, Jecht i Braska to chyba najfajniejsze postacie w FFX :D . Niestety, po tym co ostatniego czasu odwala Square-Enix, wolałbym nawet o jakiejś kompilacji FFX nie myśleć... Wyszłoby jeszcze z tego kolejne Dirge of Cerberus albo Crisis Core z fabułą na poziomie fotokomiksików z Bravo Girl, czy innego szajsu.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza

Nie dowiesz się póki nie zagrasz. Sam nie grałem, więc nie będę się wypowiadał. Ale...

 

- kilkaset maksymalnych not w recenzjach od graczy na japońskim Amazonie w okresie po premierze (lepiej niż FFXII, o DoC nie wspominając)

- bardzo pozytywne opinie od userów NeoGAF (znających japoński żebyśmy się zrozumieli)

- tak samo pozytywne opinie userów GameFAQs

 

Chwilowo tyle. Dalej dyskusję o CC proponuję prowadzić w jednym w wyznaczonych do tego tematów. Są aż dwa - do wyboru, do koloru.

Odnośnik do komentarza

JA trochę w Dirge of Cerberus i szkoda gadać co do poziomu tej gry :(

 

Za to pomysł z przygodą Aurona,taty Titusa i Yuny jak najbardziej trafny-tylko nie teraz ,a zamiast FFX-2.Przynajmniej wtedy byłaby w tej grze jakaś sensowna fabuła,a nie zbiór questów,mini-gierek i innych popierdółek w miarę przystępnym systemie rozwoju postaci i walkach

Odnośnik do komentarza

FFX jest bez 2 zdań...najlepszym Finalem na PS2:). Xenosaga (a jakże!:P), Suikoden 5, VP: Silmeria to tylko nieliczne z gier które spokojnie mogą stawać do walki z FFX. Fabularnie dziesiątka jest ok i tylko ok - Suikodeny zjadają ją na śniadanie bez popity (nie licząc SIV), a Xenosaga niszczy wszystko:P. Kwestia postaci - naturalnie sprawa gustu, ale podobnie jak Belcoot znam fajniejszych bolków (ekipa z Xenosagi, Tales of the Abyss, Suikodena 5 itd:).

 

FFVII i X moim zdaniem prezentują zbliżony poziom, ale powiem Wam że najlepiej bawiłem się przy...FFIX czyli części uważanej powszechnie przez fanów FF za słabą :( (a takiego wała!:P). Żadna rewelacja fabularna, systemowa na dobrą sprawę też, ale w zadnego innego finala nie grało mi się tak przyjemnie :D . I żaden Auron nie zastąpi mi tych godzin w baśniowym świecie FFIX:).

Odnośnik do komentarza
Wiesz final VII nie wyglada na takiego co by byl przeladowany danymi....sadze ze voice acting zmiescilby sie na tych 3 plytach....

Widzisz, mogles sie zatrudnic w square jako magik. Na wyladowane plyty wciskalbys jeszcze voice acting. "FF7 nie wygladal na takiego co by byl przeladowany danymi". Oczywiscie wniosek wyciagasz na podstawie jakiochs konkretow jak mniemam?

Odnośnik do komentarza

Mialem napisac o moich wrazeniach zwiazanych z FFX ale ostatnio wracalem zbyt padniety z pracy, zeby usiasc przy konsoli czy kompie. Dzisiaj mam czas wiec moge powiedziec, ze grafa naprawde mnie zaskoczyla na plus. Niektore filmiki zapieraja dech w piersiach. Muza jest bardzo przyjemna, czasem wrecz piekna. Liniowosc mi akurat nie przeszkadza bo paradoksalnie wlasnie czegos takiego szukalem - gra <-> film. Wrazenia bardzo dobre :(

Odnośnik do komentarza
W sumie gdyby wyszla ta gra o wedrowce aurona ,jechta i braski to mielibysmy te same aeony,odwiedzilibysmy pewnie mniej wiecej te same lokacje ale jestem ciekaw jak to u nich bylo:)

nom w ffX możesz zebrać jecht sphery i zobaczyć jak to u nich było :( ale i tak wolał bym zagrac w taki tytuł poświęcony tej trójce.

Odnośnik do komentarza
Mialem napisac o moich wrazeniach zwiazanych z FFX ale ostatnio wracalem zbyt padniety z pracy, zeby usiasc przy konsoli czy kompie. Dzisiaj mam czas wiec moge powiedziec, ze grafa naprawde mnie zaskoczyla na plus. Niektore filmiki zapieraja dech w piersiach. Muza jest bardzo przyjemna, czasem wrecz piekna. Liniowosc mi akurat nie przeszkadza bo paradoksalnie wlasnie czegos takiego szukalem - gra <-> film. Wrazenia bardzo dobre :(

a w jakim czasie gry jesteś??

Odnośnik do komentarza
Wiesz final VII nie wyglada na takiego co by byl przeladowany danymi....sadze ze voice acting zmiescilby sie na tych 3 plytach....

Widzisz, mogles sie zatrudnic w square jako magik. Na wyladowane plyty wciskalbys jeszcze voice acting. "FF7 nie wygladal na takiego co by byl przeladowany danymi". Oczywiscie wniosek wyciagasz na podstawie jakiochs konkretow jak mniemam?

 

 

 

Metal gear Solid na psx chociaz ma mniejszy "swiat" to lepsza grafe a wiec jakby sie to pokrywa a ma voice acting a tez ma duuuzo dialogow i scenek i zostal wydany tylko na dwoch plytach.skoro konami sie udalo to jaki problem widzial square???????

Odnośnik do komentarza
Metal gear Solid na psx chociaz ma mniejszy "swiat" to lepsza grafe a wiec jakby sie to pokrywa a ma voice acting a tez ma duuuzo dialogow i scenek i zostal wydany tylko na dwoch plytach.skoro konami sie udalo to jaki problem widzial square???????

 

Taki problem, że płyta CD ma bodajże 730 MB i gra zajmuje więcej niż 2 x 730 MB.

 

Trudno, tak wyszło. W tamtych czasach to nie było takie oczywiste, że się nagrywa dialogi. Ilość tekstu też jest nieporównywalna. Porównywać gier nie ma sensu, bo to raczej kwestia wyższej techniki. Równie dobrze mógłbyś wyciągnąć analogię do np. Ocarina of Time i by ci wyszło, że FF7 powinien zajmować 20 MB.

Odnośnik do komentarza

Heh, jeżeli gra jest już na kilku CD bez voice-actingu, uwierz, że nie dało się mniej. A kiedyś to wcale nie było standardem. MGS jest o tyle mniejszy, że można było jeszcze dialogi zmieścić. MGS wyszedł po FF7, right? Może później wynaleziono jakiś sposób kompresji, który pozwolił na zmieszczenie dlalogów mówionych. Zresztą - MGS jest grą krótką. Co to jest? 3 budynki po których biegamy w tą i z powrotem... I tak na dwóch płytach musieli upchnąć tę grę. Właśnie przez scenki i voice-acting.

Odnośnik do komentarza
Heh, jeżeli gra jest już na kilku CD bez voice-actingu, uwierz, że nie dało się mniej. A kiedyś to wcale nie było standardem. MGS jest o tyle mniejszy, że można było jeszcze dialogi zmieścić. MGS wyszedł po FF7, right? Może później wynaleziono jakiś sposób kompresji, który pozwolił na zmieszczenie dlalogów mówionych. Zresztą - MGS jest grą krótką. Co to jest? 3 budynki po których biegamy w tą i z powrotem... I tak na dwóch płytach musieli upchnąć tę grę. Właśnie przez scenki i voice-acting.

chyba trochę z tematu zeszliście :(

Odnośnik do komentarza

W MGSie nie ma ani jednego FMV'a [hmm... ending?]. Na tych trzech płytach w FFVII dane są jednakowe, jedyne, co się zmienia to właśnie filmiki. Do tego dochodzi muzyka i prerenderowane tła, jak wszystko razem się zbierze to daje te 3CD. Co do mówionych jRPG, to było ich kilka, żeby tylko wspomnieć Thousand Arms czy Grandie.

 

A no i... ten... tak, FFX najmniej mi się podoba, nawet 12 bardziej mnie wciągnęła. Czy coś w ten deseń.

Edytowane przez cosmaty
Odnośnik do komentarza

MGS nie ma FMV. Wszystkie scenki są na silniku gry.

 

A ze zbrojami to był niezły ubaw, osobiście sporo sprzętu wysępiłem od Dark Yojimbo właśnie, bo gdybym miał się bawić w dokładanie danej umiejętności każdemu na zbroję to bym chyba osiwiał. Miałem tylko dla mojej głównej 3ki postaci, później już dałem sobie spokój:P.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...