Skocz do zawartości

Final Fantasy X


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli polubiłeś Final Fantasy, a nie odpowiadają Ci losowe walki, łykaj FFXII, będziesz zachwycony. Musisz jednak wiedzieć, że losowe walki to właśnie coś, co odróżnia te jRPG od całej i sprawia, że są takie inne.

Odnośnik do komentarza
Sposob przedstawiania fabuly w rpg'ach na pc'ty jest do d..y.Nie chcialo mi sie czytac tysiecy linijek tekstu elder scrolls'ach wiec olalem fabule....i tak nieciekawa

 

Mimo wszystko bardziej sie wczuwalem w tamte gry. Tutaj, oprócz nielicznych ciekawych filmikow, bralo mnie jednak ziewanie. No i Ci negatywni bohaterowie... albo jakies przerosniete chwasty, albo potwory z niskobudzetowych horrorow, albo ginacy pincet razy chlopaszki rodem z pokazow nowoczesnej mody. Ogolnie gra robi pozytywne wrazenie, ale na chwile obecna musze od niej odsapnac, zeby jej nie znienawidziec.

Odnośnik do komentarza
Sposob przedstawiania fabuly w rpg'ach na pc'ty jest do d..y.Nie chcialo mi sie czytac tysiecy linijek tekstu elder scrolls'ach wiec olalem fabule....i tak nieciekawa

 

Mimo wszystko bardziej sie wczuwalem w tamte gry. Tutaj, oprócz nielicznych ciekawych filmikow, bralo mnie jednak ziewanie. No i Ci negatywni bohaterowie... albo jakies przerosniete chwasty, albo potwory z niskobudzetowych horrorow, albo ginacy pincet razy chlopaszki rodem z pokazow nowoczesnej mody. Ogolnie gra robi pozytywne wrazenie, ale na chwile obecna musze od niej odsapnac, zeby jej nie znienawidziec.

 

 

Co to potworow to sadze ze sa dobre(a przynajmniej lepsze od poprzednich fajnali i wcale nie ma tam klozetow jak to niektorzy mowia:) ).W rpg na pc zawsze sa klimaty sredniwiecza(no prawie)i troche mnie to nudzi a czytanie tekstu zamiast ogladania dobrze wyrezyserowanych filmikow to nuuuuuda.jrpg odroznia to ze wybieras jakas komende i gosciu sam wykonuje atak i niektorym sie to niepodoba(mi tez kiedys sie to glupie wydawalo)dlatego wola takie gry jak morrowind,czy gothic.moze FFXII ci bardziej sie spodoba chociaz fabula jest slaba.

W Blue Dragon jest jeden potwor co sie zwie poosnake(czy jakos tak)czyli kupowaz:);)

Odnośnik do komentarza
Sposob przedstawiania fabuly w rpg'ach na pc'ty jest do d..y.Nie chcialo mi sie czytac tysiecy linijek tekstu elder scrolls'ach wiec olalem fabule....i tak nieciekawa

 

Mimo wszystko bardziej sie wczuwalem w tamte gry. Tutaj, oprócz nielicznych ciekawych filmikow, bralo mnie jednak ziewanie. No i Ci negatywni bohaterowie... albo jakies przerosniete chwasty, albo potwory z niskobudzetowych horrorow, albo ginacy pincet razy chlopaszki rodem z pokazow nowoczesnej mody. Ogolnie gra robi pozytywne wrazenie, ale na chwile obecna musze od niej odsapnac, zeby jej nie znienawidziec.

 

 

Co to potworow to sadze ze sa dobre(a przynajmniej lepsze od poprzednich fajnali i wcale nie ma tam klozetow jak to niektorzy mowia:) ).W rpg na pc zawsze sa klimaty sredniwiecza(no prawie)i troche mnie to nudzi a czytanie tekstu zamiast ogladania dobrze wyrezyserowanych filmikow to nuuuuuda.jrpg odroznia to ze wybieras jakas komende i gosciu sam wykonuje atak i niektorym sie to niepodoba(mi tez kiedys sie to glupie wydawalo)dlatego wola takie gry jak morrowind,czy gothic.moze FFXII ci bardziej sie spodoba chociaz fabula jest slaba.

W Blue Dragon jest jeden potwor co sie zwie poosnake(czy jakos tak)czyli kupowaz:);)

 

Akurat tego typu walki jak w FFX to ja lubie, turowka u mnie rzadzi. :pinch: Klimat jednak wole z mrocznych czasow sredniowiecza i co poradzic hehe.

Odnośnik do komentarza

FF XII ma takie klimaty średniowiecza, całkiem nieźle jest.

 

RPGi z PC też nie są złe, ale to są zupełnie inne gry. Mamy tylko jednego bohatera, akcja dzieje się z pespektywy pierwszej/trzeciej osoby (mówię o Gothicu czy Morrowindzie). Dominuje tu fantasy i czasy średniowiecza, w sumie w jRPG też zawsze mamy kolorowe stworki i dziwaczne fryzury.

Odnośnik do komentarza

Pijesz do Elder Scrolli, zgadzam sie ale ta seria nastawiona jest na eksploracje ogromnego świata gry.

 

Porównujac RPG konsolowe (FF,DQ) z pctowymi (Torment,Gothic) fabula wypada lepiej na korzyść tych drugich.

Ale sposób jej przedstawienia, reżyseria, nakreślenie bohaterów i ich interakcji miedzy soba to mistrzowska domena jRPG.

 

Wprawdzie zdarzaja sie gry które próbuja łaczyć obie szkoły (KoToR,Mass Effect) i całkiem nieżle im to wychodzi :)

Odnośnik do komentarza

Fabula w Morrowindzie to kalka wiekszosci jRPG'ow. "Idz i uratuj swiat Wybrancu!" Praktycznie wiekszosc tytulow mozna sprowadzic do tego, jakze prostego, schematu.

 

Chcac nie chcac musisz przyznac jednak racje, ze Planescape w przepieknym stylu wylamuje sie z w/w schematu i jest klasa sama w sobie. Nie grales? W gescie przeprosin opusc poslusznie glowe i natychmiast idz nadrobic zaleglosci. Ta gra jest tego warta ;]

Odnośnik do komentarza
Chcac nie chcac musisz przyznac jednak racje, ze Planescape w przepieknym stylu wylamuje sie z w/w schematu i jest klasa sama w sobie. Nie grales? W gescie przeprosin opusc poslusznie glowe i natychmiast idz nadrobic zaleglosci. Ta gra jest tego warta ;]

 

Dokładnie :) . Warto wspomnieć, że jedną z inspiracji dla autora Tormenta było właśnie Final Fantasy (VII i VIII konkretnie) i muszę przyznać, że przynajmniej pod względem fabuły przewyższa o kilka klas te dwa dzieła gości ze Square ;) .

Z genialnych, nietuzinkowych RPG z "zachodniej szkoły" warto też Deus Ex sprawdzić.

Edytowane przez Belcoot
Odnośnik do komentarza
Wedlug ciebie rpg na pc maja lepsza fabule od tych na konsole?Nie zgadzam sie.Jest gorsza lub na rowni ale lepsza to nie.Chociaz zalezy jaki jrpg vs. jaki pc rpg.Ale fabula w morrowidzie jest slaba wedlug mnie.

 

To nie o fabułę ci chodzi, tylko o relację między postaciami, o uczucia. w cRPG ich w praktycznie nie ma, gdyż my zachodni z natury jesteśmy zatwardziałymi s(pipi)ysynami :). możesz też powiedzieć że sposób przedstawienia fabuły, to co utkwiło ci w pamięci i później wspominasz z przyjemnością przeżycia jakie doświadczyłeś ! - to jest w Jrpg mistrzowske w porównaniu do cRPG.

Odnośnik do komentarza
Wedlug ciebie rpg na pc maja lepsza fabule od tych na konsole?Nie zgadzam sie.Jest gorsza lub na rowni ale lepsza to nie.Chociaz zalezy jaki jrpg vs. jaki pc rpg.Ale fabula w morrowidzie jest slaba wedlug mnie.

 

Tak maja lepszy scenariusz ale gorsza reżyserie. Wprawdzie to duże uogólnienie ale tak to widze. Torment to mistrzostwo w dziedzinie scenariusz odstawia on finale daleko w tyle. Zeby nie odbiegac od tematu weżmy na przykład FFX

 

Gierka jest osobiscie jedna z moich ulubionych rpg a sam jestem wielkim fanem gatunku wieć prosze bez kontrargumentów w stylu "nie podpadła, nie zrozumiałeś tej gry"

 

Co stanowi o sile tego tytułu? Fabuła? Nie.. owszem jest dobra ale prawdziwa siła tej gry jest sposob przedstawienia historii oczami Tidusa. Genialne cut-scenki, żarty Rikku i Wakki, powaga Aurona i Kimarhiego, tajemniczość Lulu i Yuny. Gdy pierwszy raz przechodziłem tę gre uwielbiałem ogladac interakcje w druzynie, komentarze Tidusa na temat ludzi i wydarzeń.

 

Motyw podrózy był na pierwszym planie a sam jej cel pozostawał tylko tłem.

 

p.s

Z tego co piszesz, tylko z jednym sie zgodze - fabuła w morrowindzie jest słaba, ale nie na tym sie miała gra opierać :)

Edytowane przez Crono
Odnośnik do komentarza

Moglby sie ktos postarac o rpg wielkie jak oblivion itd. ale ciekawe wciagajace jak jrpg.Z taka fabula i sposobem przedstawiania jej abym byl ciekawy co sie wydarzy za chwile.Bo czy to takie trudne(no dla mnie napewno ale ja gier nie tworze :) ).Kiedys mialem za zle jrpg za to ze maja malo takich drobnych questow jak np. w morrowindzie.Po zagraniu i przejsciu morowinda darowalem sobie te questy(moze innym razem ukoncze gre na 100% :) )i przestalem miec za zle ze jest ich tak malo w jrpg:)

jeszcze mam jedno pytanie-Dlaczego ceny na konsole i pc sie tak roznia?Ostatnio kupilem Medieval II Total War Zlota kolekcja(3 dvd=2 gry +OST+dodatki na plycie)za taka kolekcje na konsole zaplacilbym pewnie 250 zl a tu zaplacilem 100+przesylka.No jak tu sie nie wku...c?Jest zapowiedz assasin's creed za 100zl a na konsloe 200 ponad.przeciez to smieszne jest.I skad tu kase na te wszystkie gry wziasc ;)

PC'towcy maja takie tanie gry a nie znam nikogo kto by kupowal oryginaly(ja sam mam pare piratow zeby nie bylo ze swiety jestem)a nie znam nikogo kto gra na ps2 na piratach.

Morrowinda z 2 dodatkami kupilem za ponad 20zl(czy 30 juz nie pamietam).Na xboxa sama podstawka za 100 lub troche mniej jest....Szkoda slow...

Odnośnik do komentarza

Wszystko przez to, że gry na PC są tańsze w produkcji i producenci nie muszą płacić producentowi konsoli haraczu za zgodę na wydanie gry na jego konsoli. Mają także często polską wersję bez możliwości zmiany, co uniemożliwia import za granicę i sprzedawaniu drożej, więc cena jeszcze bardziej spada. No i wszelkie extra klasyki i inne 20-50 zł edycje... Na PS2 mamy platynki, tylko 80 zł :). Tyle, że na konsoli masz chociaż gwarancję dobrego działania...

 

Co do RPG którego szukasz...

Grałeś w Gothica? Naprawdę zacne cRPG!

Odnośnik do komentarza

Gralem w Gothic 2.Po paru godzinach odlozylel granie w niego.Nudzil nie.Najbardziej wkurzalo mni to ze nie bylo jakiegos dziennika czy czegos i po przerwie graniu nie wiadomo bylo co teraz zrobic bo sie zapomnialo.Co do haraczu...to raczej producenci konsol powinni placic tym co robia na nie gry...Platynki za 80-115zl?HA!Na pc nowe gry tyle kosztuja.Zalosne...

Odnośnik do komentarza

Moze w jedynce bo nie gralem ale w 2 byl do dupy.W morrowindzie byl swietny.I co ty gadasz?jakie strzalki?gdzie masz isc to ci chyba w FFXII pokazuje tylko(masz zaznaczone na mapce).rpg na pc przescigaja te z konsoli tym jeszce ze jest weksza interakcja z otoczeniem(czy jak to tam nazwac).Juz w gothic 2(i penwie tez 1) mozna bylo po drodze znalezc jakies grzybki czy cos i podniesc je a nawet w ffxii tego nie ma(jakby to bylo cos nadzwyczjanego i niemozliwego do zrobienia).W morrowidzie mozna bylo zabrac chyba wszystko(chociaz wiekszosci sie nie oplacalo wogole ruszac:) )O oblivionie nawet nie wspominam bo to potega(chociaz z bug'ami).Cholera jakos nabralem ochoty na gre w morrowinda i obliviona :):)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich fanów gry Final Fantasy 10.Ja już jestem stałym graczem od ponad roku w tą grę(tak dobrze napisałem) i to naprawdę świadczy o jej dużej grywalności,zresztą kiedy ta gra wyszła a ja do dzisiaj w nią pogrywam i na liczniku myślę że mam coś koło 2 tys. godzin).Powiem tak kwintesencją tej gry są Dark Aeony i Penance,chociaż Penance wbrew pozorom nie jest aż taki trudny,najlepszy sposób na pokonanie go(pomijam zanmato :P ) to oczywiście mixy rikku i auto-potion(ribbon jest tutaj całkowicie nieprzydatny).Natomiast już od pewnego czasu zaczynam na nowo odkrywać FF a to z powodu trybu gry: No sphere grid mode(jest jeszcze ciekawy tryb gry tylko jedną postacią ale ten jest o wiele bardziej hardkorowy ;) ).Chodzi tutaj oto ze nie używamy wogóle sphere gridu a gramy normalnie postaciami, muszę powiedzieć że to istny hardcore i dla prawdziwych zapaleńców.Oto link do youtube,Darkkefka to dla mnie jeden z mistrzów tej gry i naprawdę wielki zapaleniec.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=TsJNYg8709A&...feature=related

 

Albo pobawić się w singlu np.

http://pl.youtube.com/watch?v=Y6tqYUfz__M&...feature=related

 

Co do porad jak grać w tą grę to powiem tylko tyle, strony Krypta FF i gamefaqs i nic więcej nie potrzeba ;) .Acha i na przyszłość polecam uważać na najważniejszą pułapkę w grze dla początkujących.Musimy odkryć wszystkie skarby w świątyniach(destruction sphere),jeśli tego nie zrobimy(ja to olałem jak pierwszy raz grałem właśnie w Macalania Temple) to potem nie wejdziemy do świątyni w Macalania Temple(nawet jak pokonamy Dark Shive) i nie zdobędziemy Animy(musimy mieć wszystkie świątynie aktywowane) i dalej nie zdobędziemy Magus Sisters i możemy pożegnać się jeszcze z celestial weapon dla Yuny.

Mam nadzieję że znajdę czas na utrzymanie tego wątku jakbyco ;) .Trochę się zdziwiłem że tak wielka gra,tak znane forum a topic założony w 2007 :) .

Edytowane przez thuban
Odnośnik do komentarza

Hehe, ja też i założyłem ten topic :P. To dlatego, że był topic na poprzednim forum, po powstaniu nowego nie chciało nikomu już się dyskutować o FFX i tyle.

 

Co do darkkefki - ten koleś jest niesamowity. Po opejrzeniu kilku filmików z No Sphere Grid jestem pod wielkim wrażeniem, oni nawet raz nie ulepszali postaci na SG :). Całą grę potrafią pokonać nie używając upgradów...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...