Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

chce zmienic dysk na 500GB Seagate Momentus. Do niedawna wszyscy pisali o nich dobrze, ale od jakiegos czasu mozna spotkac sie z opiniami, ze nie dzialaja one dobrze z konsola (m.in. tu -> http://boardsus.playstation.com/playstatio...ing&page=1). powoduja znaczne opoznienia w pracy konsoli, nie wyrabia z dostepem do danych i gry zle dzialaja (killzone2, lbp i in), xmb muli itp. zglasza to wielu uzytkownikow (wraz z przyrostem tych, ktorzy maja 500GB w swojej konsoli). w zwiazku z ym jego zakup stoi pod znakiem zapytania.

podobno dyski WD Scorpio Blue nie maja az takich problemow i w wiekszosc dzialaja idealnie, choc tez pojedyncze glosy na necie mowia o takich samych problemach.

wyglada to na jakas loterie, zalezna od konkretnego egzemplarza. macie jakies doswiadczenia z nimi? jaka 500GB polecacie?

 

W moim chlebaku od dłuższego czsu siedzi 500GB samsung i nie mam z nim żadnych problemów. Chodzi cicho jakby go nie bylo, konsola też nie zgłasza zastrzeżeń :)

 

 

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

No właśnie ja mam Momentusa 250GB i polecę go każdemu. Natomiast znajomy (Tomisior) kupił (tylko teraz zabijcie - albo 320 albo 500) większego i ma z konsolą same problemy i cyrki. Wcześniej to opisywał kilka(naście) stron wstecz. Więc różnie może z tym być.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dysk wymieniony - 500GB starczy mi juz do usranej smierci (mojej badz ps3).

WD Scorpio Blue WD5000BEVT. Wymiana banalna, wszystkie piec srubek odkrecilem bez najmniejszych problemow i byly to zwykle krzyzaki. Konsola (80GB sprzedawana z killzone2) z najnowszym firmware chciala plik z firmware. Do zrobienia backupa jak i wgrania firmware uzylem dysku zewnetrznego na usb WD. Roznicy w szybkosci wzgledem starego nie widze (co ciekawe nie byl to seagate tylko hitachi) ale za to dysk jest wyraznie cichszy - w ogole go nie slychac.

problemy:

1. po przywroceniu backupu zadna z gier zakupionych nie dzialala (jakis blad o niewlasciwym koncie, braku uprawnien) - poradzilem sobie w ten sposob, ze wszedlem do psstore, na liste moich downloadow i ponownie zaczynalem je sciagac, przerywajac zaraz po poczatkowym komunikacie "activating"

2. ani killzone2 ani inna gra nie ma problemow z wczytywaniem, dzialaniem, przycinaniem (jak w podawanym przeze mnie wyzej linku) ALE byl problem z GT5Prologue - przy pierwszym uruchomieniu intro czesto cielo, przycinal sie i dzwiek i obraz, szarpalo. po dwoch, trzech uruchomieniach przycinalo juz tylko w jednym miejscu - zawsze tym samym. usunalem je i pobralem ponownie - teraz dziala idealnie. jako ze jest to wersja GT5P pobrana z PSStore, czyli chodziaca calkowicie z dysku, mam wrazenie ze backup wprowadzil jakas fragmentacje, porozwalal dane po dysku w nieladzie i stad konsola miala problemy z odczytywaniem i dlatego po ponownym pobraniu jest ok. ktos mial takie perypetie? zastanawiam sie nad usunieciem i ponownym pobraniem wszystkiego, dla pewnosci (jak ma mi wipeout przyciac na przed ostatnia beczka przy robieniu beat zico to wiecie...).

Odnośnik do komentarza

ja che wsadzic twardziela z mojej starej 60 do 80 i wyskakuje mi opcja formatowania dysku jesli chce odpalic pleya - kontynuowac.

jest na to jakis inny sposob?

badz np. przeniesc wszystko z 60 na 80GB.

w jaki sposob mge to zrobic szybko i fachowo.

do uslyszenia...

Odnośnik do komentarza
Prawdopodobnie dlatego, że jest jeden lub więcej hardware'owych kluczy używanych do szyfrowania danych (nie rozpoznaje fs, abo coś innego mu w nim nie pasuje). Takie czasy. ;]

 

Szybko i fachowo tylko backupem, ale skoro nie masz swojej starej konsoli to po zawodach.

ona chodzila(kolo 3 minut), tylko chwilowo jest w naprawie.

aha... do BACKUP-u potrzebuje przenosny HDD? jak ktos wie, jaka jest procedura to niech napisze ze 2 slowa.

to ze na utube jest tutorial to ja wiem.

Odnośnik do komentarza
Ja mam WD i dziala pieknie

 

Takze kupuj sprawdzone, moim zdniem WD to najlepsze dyski na rynku

 

Nigdy nie padl mi zaden inny, tylko wlasnie WD :P

 

Mi też kiedyś 40GB WD szybko padał (zaczynał chodzić jak traktor :P ), ale już np. 250GB WD SATAII chodzi pięknie.

Trzeba trafić ;p najlepiej czytać opinie na różnych serwisach

Odnośnik do komentarza
Ja mam WD i dziala pieknie

Takze kupuj sprawdzone, moim zdniem WD to najlepsze dyski na rynku

 

A według mnie WD to najgorsza kiła, mam 2 letni dysk 250GB, w którym zaśniedziały niezabezpieczone obszary ścieżek i zaczął rozwalać od czasu do czasu zawartość, nadaje się na złom.

 

 

A tak serio to wszystko zależy od szczęścia / pecha i modelu dysku. Z moich obserwacji wynika, że dyski każdej firmy wracają na serwis (do wymiany) w podobnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Pytanie od leszcza więc nie bijcie :-)

 

Jakbym pożyczył parę gier od kumpla na PS3, to mogę je nagrać na dysk w swojej PS3 i normalnie z dysku twardego w nie grać (od razu napiszę, że nie podłączam konsoli do sieci, więc nie byłoby problemu grania na 2ch PS3 z jednej kopii) ? Ile średnio instalacja jednej gry zajmuje miejsca na HDD ?

Odnośnik do komentarza

Było o tym już kilka razy na forum, m. in w temacie MGS4, zresztą 5 sekund w googlach KLIK Tak wiem, Interia, poprostu wybrałem pierwszy z brzegu link, ich źródło jest z 1up czyli już coś pewniejszego: "Naturalnym jest, że wewnętrzne warstwy nośników pozwalają na inna prędkość odczytu niż zewnętrzne [wiąże się to z mniejszym obwodem warstw wewnętrznych - przyp. red.]. O ile napędy DVD są w stanie odczytywać dane z różną prędkością, o tyle napędy Blu-ray robią to wyłącznie ze stałą prędkością. Połączenie tego faktu z ogromną pojemnością płyt Blu-ray oraz tym, że niektóre firmy po prostu przerzucają dane nagrane wcześniej na płytę DVD na nośnik Blu-ray, owocuje dłuższymi czasami ładowania danych".

 

Edit

Na Kikoo też coś o tym piszą w tym temacie. A tutaj gorący fragment "z powodu małej prędkości napędu BD postanowiła "podwoić grę", a tak na serio to skserować dane na płycie BD (2 identyczne Obliviony na jednym krążku), aby uniknąć problemu z doładowywaniem się danych z krążka w trakcie gry."

 

Ty wiesz zapewnie lepiej, więc oświeć nas wszystkich piszących bzdury.

Odnośnik do komentarza
Ty wiesz zapewnie lepiej, więc oświeć nas wszystkich piszących bzdury.

 

Dokladnie.

 

Sprawdz zrodla techniczne. Albo choc zrozum punkt, ktory sam przytoczyles: "oraz tym, że niektóre firmy po prostu przerzucają dane nagrane wcześniej na płytę DVD na nośnik Blu-ray, owocuje dłuższymi czasami ładowania danych"

i nie pisz wiecej kompletnych idiotyzmow na temat "predkosci". A skoro masz problemy ze znalezieniem zrodel:

 

Data transfer rate (data): 36.0Mbps (1x) kontra 11.08Mbps (1x)

A to ze jacys debile nie umieja przygotowac matryc danych pod BD to nie jest wina nosnika, a juz na pewno jego szybkosci (zdecydowanie wyzszej od DVD).

Na koniec wytlumacz nam jak tak "powolny" dysk moze uciagnac takie Uncharted i Killzone 2?

 

Idz i nie grzesz wiecej.

 

 

Odnośnik do komentarza

Być może zrozumiałeś, że chodzi o ogólną powolność BR, a chodzi, że jest wolniejszy od DVD i dlatego wymagana jest instalacja. Częściowo również przez partaczy, co sam zresztą napisałeś. Nie napisałem, przecież "Blu-Ray jest za(pipi)iscie wolny" i dlatego jest do bani, więc nie doszukuj się czegoś więcej niż jest, a będziesz spał spokojniej ;)

Uncharted i Killzone 2 jest świetnie zoptymalizowane, było o tym również nie raz, podczas wojenek konsolowych, dlatego.

 

Pokazałeś się z najlepszej strony, jako zaślepiony fanboy, tylko napisać coś na twoją uwielbianą konsole i już toczysz piane. Chore.

Odnośnik do komentarza
Być może zrozumiałeś, że chodzi o ogólną powolność BR, a chodzi, że jest wolniejszy od DVD i dlatego wymagana jest instalacja. Częściowo również przez partaczy, co sam zresztą napisałeś. Nie napisałem, przecież "Blu-Ray jest za(pipi)iscie wolny" i dlatego jest do bani, więc nie doszukuj się czegoś więcej niż jest, a będziesz spał spokojniej ;)

Uncharted i Killzone 2 jest świetnie zoptymalizowane, było o tym również nie raz, podczas wojenek konsolowych, dlatego.

 

Pokazałeś się z najlepszej strony, jako zaślepiony fanboy, tylko napisać coś na twoją uwielbianą konsole i już toczysz piane. Chore.

 

Nie. Po prostu nie lubie jak ludzie niedoinformowani pisza bzdury do tego ani razu nie wspomnialem o jakiejkolwiek konsoli. Czyzbys mial problemy ze zrozumieniem?

Jakbys napisal ewidentna bzdure o czymkolwiek podobnie bym Cie poprawil. Tez pewnie dosc ostro. Zreszta mialem tutaj troche takich dyskusji z zaslyszanymi mitami.

 

Nie winie Cie. Ludzie lubia powtarzac zaslyszane bez jednej proby sprawdzenia (jak cytaty, ktore podales). Tego wlasnie nie lubie, a jest to specyfika dzisiejszych czasow i zalosnych mediow elektronicznych.

 

I jeszcze raz BD nie jest wolniejszy od DVD i nie upieraj sie. A jesli twierdzisz, ze jest - to podaj zrodla techniczne i do tego wiarygodne, ktore zaprzecza danym, ktore ja podalem.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

'a bo diwidi ma 8x a dluray ma 1x, hur hurrr, DERP'.

Popieram zdanie Grzesia [Grzegorza ;>], wszystko wynika z nikłej orientacji w temacie, jest wiele takich rzeczy, gdzie jak czytam, to aż krew mnie zalewa, ale nic nie poradzimy, nie da się założyć niektórym bana na internet ;).

Rada dla każdego, nawet głupia wikipedia ma dużo info teoretycznego, czasami warto poczytać, zamiast na pudelku siedzieć.

Odnośnik do komentarza
'a bo diwidi ma 8x a dluray ma 1x, hur hurrr, DERP'.

Popieram zdanie Grzesia [Grzegorza ;>], wszystko wynika z nikłej orientacji w temacie, jest wiele takich rzeczy, gdzie jak czytam, to aż krew mnie zalewa, ale nic nie poradzimy, nie da się założyć niektórym bana na internet ;).

Rada dla każdego, nawet głupia wikipedia ma dużo info teoretycznego, czasami warto poczytać, zamiast na pudelku siedzieć.

 

Blue Ray musi miec przynajmniej 1.5x (warto doczytac dlaczego) co jest juz praktycznie rownoznaczne z predkoscia co najmniej 6x DVD.

A zwykle ma do 3x (pierwsza generacja do 2007 miala do 2icosX). W specyfikacji PS3 nie znalazlem akurat ile ma ten czytnik i jakie sa w jakiej wersji (na pewno nie mniej niz 1.5x). U mnie w firmie produkuje sie czytniki BD i do 12x z tego co kojarze.

 

Edit:

Moze ktos z serwisantow by nas uswiadomil? Mysle ze to ciekawy temat i warto by wszelkie watpliwosci usunac.

 

Edit

Rozwine na przyszlosc. DVD nie jest w stanie utrzymac jednolitej predkosci przekazu danych. Roznice w predkosci przesylu uzyskuje sie przez rozlozenie danych na zewnetrznych/wewnetrznych warstwach. W BD nie robi to roznicy.

Maksymalne predkosci przesylu (ktore podaje sie w specyfikacjach DVD) uzyskuje sie tylko gdy dysk jest w pelni zapelniony (bo zapisuje sie od srodka do zewnatrz) tak by zewnetrzne kolka byly zapisane (tam zwykle zapisuje sie dane do czestych loadingow). Imponujace predkosci DVD - czyli troche nad 10Mb/s (czyli 1/3.6 tego co BD przy 1X!) to tylko dla tych warstw. Warstwy wewnetrzne to jakies 5Mb/s (czyli 1/7 predkosci stalej BD!) przy 1X.

 

Krotko mowiac, gdy mowimy o predkosciach przesylu dla DVD 8x a BD 2x w rzeczywistosci BD jest co najmniej tak samo szybkie.

Jedyna przewaga DVD jest chyba czas dostepu (ale to juz moje dywagacje, w sumie dosc logiczne przy wiekszym upakowaniu danych) - stad dublowanie niektorych danych na dyskach BD, by laser szybciej mogl sie "odnalezc".

 

Tlumaczenie potrzeby instalacji gry tym, ze BD jest wolne, jest naduzyciem. Jest to tylko i wylacznie ulatwienie dla producentow, ktore raczej niz z predkosci przesylu BD wynika ze specyfiki pamieci PS3 i klopotow z jej opanowaniem przez developerow - pewnie przy sporej winie Sony, ktorej orginalne narzedzia developerskie pozostawialy bardzo wiele do zyczenia.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuje to napęd PS3 to 2x jeśli chodzi o bluray, w dawnych specyfikacjach czytałem o tym, niestety nie mogę poprzeć tego żadnym linkiem na dzień dzisiejszy.

Jeśli chodzi o granice 1,5x to proste :). Stream filmu w HD nie przeszedłby przy niższej prędkości, musi mieć jakieś 60-70mbps, także dopiero od prędkości, którą Ty podałeś konsola jest w stanie na żywo czytać wszystkie dane:)

się oftop się zrobił się.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...