Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienić dysk na coś takiego:

http://www.allegro.p..._gw_zabrze.html

Co o tym sądzicie?Cena i parametry wydają mi się w porządku.

 

Ja mam w sojej konsoli dysk samsunga, ale pojemność 250 GB i nie mam z nim żadnych problemów. Chodzi cicho i szybko. Nie miałem zaufania do samsungów, ale kumpel co ma sklep z kompami mi go poradził, bo w zasadzie nie musi ich serwisować. Ten co podałeś parametry ma jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza

Porównanie to oni robili, ale chyba 5400 do 7200 obrotów.

Nie, nie ;)

Bylo porownanie wlasnie standardowego 5400 i SSD (tzn moze i bylo tez oprocz tego porownanie 5400 vs 7200).

Wyniki byly takie, ze w wiekszosci przypadkow byl wzrost wydajnosci do kilku procent a w kilku przypadkach byl nawet drobny spadek wydajnosci.

 

E: OK, znalazlem porownanie.

http://www.gamespot.com/features/6192258/index.html

Wyglada na to, ze odczyt jest nieco szybszy, zas zapis jest wolniejszy.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

potrzebuje pomocy

probuje zrobic backup systemu na dysk zewnetrzny verbatim 320gb i zaczyna sie backup po czym jest komunikat: "cannot access external drive" i przerywa sie backup.

dysk normalnie jest czytany ogladalem z nigo filmy i sluchalem muzyki bez problemu. zgrywalem i wgrywalem rzeczy miedzy konsola i verbatimem i tez bylo ok.

chce zrobic backup zeby oddac 40gb za slima 120gb i nie moge a cena spada....

jakies rady???

dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam PS3 "Slim" ze 120 GB dyskiem. Kiedy sprawdzam w systemie aktualny jego stan wyświetla mi 87/111 GB wolnego miejsca. Mam zainstalowane dwie gry, które łącznie zajmują ok 7GB (MGS4 - 4GB, Ninja Gaiden Sigma - 3GB z hakiem). Zastanawiam się co się stało z pozostałymi 17GB? Kiedy odpalałem PS Home, wyświetliło mi co prawda informacje żebym zarezerwował 3 GB dla gry, co też zrobiłem (nie wiem czy to ma znaczenie), ale w dalszym ciągu brakuje mi tych 14GB.

Ktoś wie o co loto?

Odnośnik do komentarza

Na co to wiadomo, a czemu tyle? Żeby idioci, którzy nie maja pojęcia o tym nie mieli potem żalu do Sony, nie truli im na infolinii i nie siali fermentu w sieci/wśród znajomych. W takim świecie żyjemy, że wszystko dostosowuje się do przeciętnego Kowalskiego (bardzo przeciętnego Kowalskiego...).

 

Przynajmniej ja to tak widzę. ;)

Odnośnik do komentarza

SS, ale do 50 numeru. ;]

 

Dawno nie kupowałem, ale przecież nic czego nie można samemu wydedukować: save'y, obrazy kart, cache, patche, dodatki, może themy (wybrany chyba w nandzie siedzi - jak w PSP), możliwe że baza z trophy też, skoro nie jest brana pod uwagę w backupie. Ustawienia xmb i wszelkie dane dotyczące kont też raczej na kości niż HDD.

Odnośnik do komentarza

W poprzednim Psx Extreme(146) masz szczegółową odpowiedź w listach.

Szczegółową odp. kogo? Specjalisty w tym temacie? Nie sądzę...

 

Ja osobiście się zastanawiam (ale nie robiłem nigdy z tego powodu wielkiego halo) szczególnie że wartość zajmowanego miejsca nie jest stała tylko zmienna w stosunku do wielkości. Dysk 40GB PS3 zabierze niecałe 4GB miejsca a taka 500setka zajmie ponad 40GB. Ja się tylko pytam na co jej 40GB? :)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

... można samemu wydedukować...

raczej mi chodzilo o to co napisali w PSXE zeby mozna bylo skomentowac i zastanowic sie czy logiczne

 

bo wydedukowac to mozna roznie

 

pierwsze stwierdzenie to czym wiekszy dysk tym wiecej miejsca niby brakuje, i po tym mozna wnioskowac ze brak tego miejsca jest zwiazany z systemem plikow zapewne

bo niby jak to inaczej wytlumaczyc? jesli nawet konsola bierze sobie na cache i inne duperele cos to powinna brac ustalona ilosc meijsca niezaleznie od wielkosci dysku, ta jak to w X0 wlasnie jest...

 

PS.

inne pytanie jest, czy ktos probowal wkladac mniejszy dysk niz 20GB (bo takie minimalnie wkladali do PS3)? (nawet nei wiem czy produkowali mniejsze sat a niz te 20GB?) czyli jaki najmniejszy dysk do PS3 by ruszyla

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...