Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

dobra więc tak nie wykrywa. w żaden sposób jak bym go podłączał to by wyskoczyło w viscie że format dysku jest nie obsługiwany i pytał by się o format, włożyłem dysk do laptopa, i chciałem sformatować przy instalacji windy (tylko format później shaltować) i w biosie widzi dysk a jak dochodzi do instalacji to twierdzi że dysku nie ma:? w konsoli natomiast działa

Odnośnik do komentarza
właśnie wymieniłem dysk w konsoli na nowy - seagate 500 gb - i wszystko byłoby ok ale nie jest bo nie dość że zniknęły dane z game data to niestety wcięło także sejwy z części gier - mercenaries 2 , killzone 2 , need for speed undercover czy tak powinno być ? HELP !!!!!!!!

nie wcielo tylko zostaly na starym dysku

 

Trzeba bylo skopiowac sawy przed wlozeniem nowego dysku

 

Game Data - tam sie gry instaluja i siciagaja dodatki, Nie ma paniki zassasz jeszcze raz i zainstalujesz

Odnośnik do komentarza
właśnie wymieniłem dysk w konsoli na nowy - seagate 500 gb - i wszystko byłoby ok ale nie jest bo nie dość że zniknęły dane z game data to niestety wcięło także sejwy z części gier - mercenaries 2 , killzone 2 , need for speed undercover czy tak powinno być ? HELP !!!!!!!!

 

Trzeba było przeczytać instrukcję obsługi i/lub czytać komunikaty... :rolleyes:

 

Trofea też szlag trafi jak ich nie skopiujesz na serwer.

 

dobra więc tak nie wykrywa. w żaden sposób jak bym go podłączał to by wyskoczyło w viscie że format dysku jest nie obsługiwany i pytał by się o format, włożyłem dysk do laptopa, i chciałem sformatować przy instalacji windy (tylko format później shaltować) i w biosie widzi dysk a jak dochodzi do instalacji to twierdzi że dysku nie ma:? w konsoli natomiast działa

 

Bo nie zrobiłeś tak jak Ci radziliśmy, tylko po swojemu... otóż nie, winda tak się nie zachowa.

 

uruchom instalacje z obsluga wiersza polecen i sformatuj z dos-u

 

Ostatni windows z dosem to bodajże '98.

To jest wiersz poleceń. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
właśnie wymieniłem dysk w konsoli na nowy - seagate 500 gb - i wszystko byłoby ok ale nie jest bo nie dość że zniknęły dane z game data to niestety wcięło także sejwy z części gier - mercenaries 2 , killzone 2 , need for speed undercover czy tak powinno być ? HELP !!!!!!!!

 

Trzeba było przeczytać instrukcję obsługi i/lub czytać komunikaty... :rolleyes:

 

Trofea też szlag trafi jak ich nie skopiujesz na serwer.

 

dobra więc tak nie wykrywa. w żaden sposób jak bym go podłączał to by wyskoczyło w viscie że format dysku jest nie obsługiwany i pytał by się o format, włożyłem dysk do laptopa, i chciałem sformatować przy instalacji windy (tylko format później shaltować) i w biosie widzi dysk a jak dochodzi do instalacji to twierdzi że dysku nie ma:? w konsoli natomiast działa

 

Bo nie zrobiłeś tak jak Ci radziliśmy, tylko po swojemu... otóż nie, winda tak się nie zachowa.

 

uruchom instalacje z obsluga wiersza polecen i sformatuj z dos-u

 

Ostatni windows z dosem to bodajże '98.

To jest wiersz poleceń. ;)

Nawet instalacje visty mozna uruchomic z wierszem polecen ;)

Odnośnik do komentarza
właśnie wymieniłem dysk w konsoli na nowy - seagate 500 gb - i wszystko byłoby ok ale nie jest bo nie dość że zniknęły dane z game data to niestety wcięło także sejwy z części gier - mercenaries 2 , killzone 2 , need for speed undercover czy tak powinno być ? HELP !!!!!!!!

 

Trzeba było przeczytać instrukcję obsługi i/lub czytać komunikaty... :rolleyes:

 

Trofea też szlag trafi jak ich nie skopiujesz na serwer.

 

dobra więc tak nie wykrywa. w żaden sposób jak bym go podłączał to by wyskoczyło w viscie że format dysku jest nie obsługiwany i pytał by się o format, włożyłem dysk do laptopa, i chciałem sformatować przy instalacji windy (tylko format później shaltować) i w biosie widzi dysk a jak dochodzi do instalacji to twierdzi że dysku nie ma:? w konsoli natomiast działa

 

Bo nie zrobiłeś tak jak Ci radziliśmy, tylko po swojemu... otóż nie, winda tak się nie zachowa.

 

uruchom instalacje z obsluga wiersza polecen i sformatuj z dos-u

 

Ostatni windows z dosem to bodajże '98.

To jest wiersz poleceń. ;)

Nawet instalacje visty mozna uruchomic z wierszem polecen ;)

oki dobra pisze ostatni raz bo trochę offtop się robi. Pytanie jak mam uruchomić wiersz poleceń kiedy wkładam dysk do laptopa? Bootuje z płyty instalacyjnej windowsa xp, kiedy dochodzi do wyboru co zrobic tzn instalować naprawić czy coś tam jak wybiorę instalować twierdzi że niema żadnego dysku i co wtedy ? jak ktoś ma pomysł niech napiszę na pm dzięki

Odnośnik do komentarza
Nawet instalacje visty mozna uruchomic z wierszem polecen ;)

 

No fajnie tylko, że chodziło mi o to, że DOS != cmd. ;]

 

oki dobra pisze ostatni raz bo trochę offtop się robi. Pytanie jak mam uruchomić wiersz poleceń kiedy wkładam dysk do laptopa?

 

Uruchom Manager urządzeń z poziomu windy. Po co chcesz sobie komplikować życie...

Odnośnik do komentarza
Nawet instalacje visty mozna uruchomic z wierszem polecen ;)

 

No fajnie tylko, że chodziło mi o to, że DOS != cmd. ;]

 

oki dobra pisze ostatni raz bo trochę offtop się robi. Pytanie jak mam uruchomić wiersz poleceń kiedy wkładam dysk do laptopa?

 

Uruchom Manager urządzeń z poziomu windy. Po co chcesz sobie komplikować życie...

jak z poziomu windy kiedy tak robiłem i nie wykrywa !! sposób z managerem nie działa

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wymieniłem sobie dysk na 320GB od Seagate. :) I przy okazji zrobiłem backupa na pendrive'a. Fajna sprawa, nawet potem jak coś się stanie konsoli (odpukać), to po naprawie będę miał ustawienia i save'y np. jak wcześniej. :) Tak wiem, że to oczywiste, ale backupa powinien chyba zrobić każdy. Ile razy potem jest takich przypadków, że wszystko przepada. :P

Odnośnik do komentarza

A ja tak z ciekawości bo nie mam ani zew. hdd, ani pendraka. Co wchodzi w skład kopii?

 

1. Save'y? Tak (obrazy PS2/PSX MC też?).

2. Ustawienia XMB - tak (szczegóły transakcji, dane karty itd. też?).

3. Trophy. Nie

4. gry z PSN (PSX, PSP, PS3) [?]

5. cache aka "dane instalacyjne" (Game Data) [?]

6. patche (też w Game Data) [?]

7. DLC (też w Game Data) [?]

 

 

Odnośnik do komentarza
czy ja wiem czy głupie, backup to całkowita kopia, więc kopiuje wszystko, jak by się chciało tylko wybrane rzeczy, to służy do tego opcja COPY.

 

Tak? To skopiuj mi DLC i patche...

 

Ogólnie to co to za problem wcześniej usunąć pierdoły typu muzyka, filmiki i Game Data przed zrobieniem kopii? chcecie gdzieś szybko uciec z kopią danych kolegi? xD

 

Jeśli za pierdołę uważasz wgrywanie 20GB z sieci z prędkością średnio 30KB/s (i drugie tyle z płyt) to spoko, żaden problem... W końcu nie mamy nic lepszego do roboty jak cały dzień przywracać dane.

 

 

BTW: nie prawda z tą kompresją - "goła partycja" to 12GB, chyba że dopiero "content" jest kompresowany, ale w takiej sytuacji jaki byłby sens kompresować tylko dane użytkownika a nie wszystko?

 

Jednym słowem nędza. Ale dobrze, że chociaż można zrobić taki backup...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Tak? To skopiuj mi DLC i patche...

A od czego mamy przenośne dyski twarde? W wielu instrukcjach jak robić wymianę dysku jest napisane, że backupa robimy na takim dysku, a jak ktoś nie ma to trudno, zostaję pendrive i kopiujemy ustawienia, zapisane stany gier i konta. Jak niby PS3 ma skompresować sobie od tak kilkanaście GB do kilkuset MB?

 

Edit: Chodziło mi o tą wypowiedź dokładnie.

Edytowane przez Guti
Odnośnik do komentarza

No tak.. tylko wez pokopiuj kilkadziesiat GB danych. Moze jakbym mial zbedny dysk 120-160Gb to nie byloby problemu (zbedny bo jakbym zrobil backup to taki dysk bedzie lezec i czekac az trzeba bedzie te dane przywrocic).

Poza tym nawet jak skopiuje media to nadal zostanie ponad 50GB innych danych, ktore bede musial potem sciagnac lub/i zainstalowac (dema, gry z PSS, instalki, patche).

 

Zreszta nie wiem po co ta filozofia i bronienie tego typu tworzenia backupa...

Jest jaki jest i ok... lepszy taki niz zaden.. ale bylby jeszcze lepszy, gdyby mozna bylo wybrac co chcemy aby znalazlo sie na backupie.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

chce zmienic dysk na 500GB Seagate Momentus. Do niedawna wszyscy pisali o nich dobrze, ale od jakiegos czasu mozna spotkac sie z opiniami, ze nie dzialaja one dobrze z konsola (m.in. tu -> http://boardsus.playstation.com/playstatio...ing&page=1). powoduja znaczne opoznienia w pracy konsoli, nie wyrabia z dostepem do danych i gry zle dzialaja (killzone2, lbp i in), xmb muli itp. zglasza to wielu uzytkownikow (wraz z przyrostem tych, ktorzy maja 500GB w swojej konsoli). w zwiazku z ym jego zakup stoi pod znakiem zapytania.

podobno dyski WD Scorpio Blue nie maja az takich problemow i w wiekszosc dzialaja idealnie, choc tez pojedyncze glosy na necie mowia o takich samych problemach.

wyglada to na jakas loterie, zalezna od konkretnego egzemplarza. macie jakies doswiadczenia z nimi? jaka 500GB polecacie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...