Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje PS3 ma na razie dysk 80 GB(z takim je kupiłem) i chciałbym ten dysk zmienić. I czy ten dysk będzie mi działał:

 

http://www.komputron...l_ATA-300_.html

 

? niby wszystko tam jest co potrzeba(jeden gościu pisze nawet że mu działa na PS3), ale długo taki nie-firmowy dysk będzie działał? Nie będzie mi on tam czegoś knocił w systemie?

P.S. Nie chce mi się patrzyć na poprzednie strony- piszecie dość długie posty...

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Witam. Moje PS3 ma na razie dysk 80 GB(z takim je kupiłem) i chciałbym ten dysk zmienić. I czy ten dysk będzie mi działał:

 

http://www.komputron...l_ATA-300_.html

 

? niby wszystko tam jest co potrzeba(jeden gościu pisze nawet że mu działa na PS3), ale długo taki nie-firmowy dysk będzie działał? Nie będzie mi on tam czegoś knocił w systemie?

P.S. Nie chce mi się patrzyć na poprzednie strony- piszecie dość długie posty...

 

Jaki nie-firmowy? :) Przecież Seagate'y siedzą też w PS-trójkach :) Sony samo nie produkuje dysków. Będzie działa bez problemów.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Witam. Moje PS3 ma na razie dysk 80 GB(z takim je kupiłem) i chciałbym ten dysk zmienić. I czy ten dysk będzie mi działał:

 

http://www.komputron...l_ATA-300_.html

 

? niby wszystko tam jest co potrzeba(jeden gościu pisze nawet że mu działa na PS3), ale długo taki nie-firmowy dysk będzie działał? Nie będzie mi on tam czegoś knocił w systemie?

P.S. Nie chce mi się patrzyć na poprzednie strony- piszecie dość długie posty...

 

Jaki nie-firmowy? :) Przecież Seagate'y siedzą też w PS-trójkach :) Sony samo nie produkuje dysków. Będzie działa bez problemów.

 

serio? ale numer :sweat: . a skoro są one w PS3 to jestem spokojny o zakup.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak. Nawet niekoniecznie na tym samym dysku. Ważne aby na tej samej płycie głównej, w której gdzieś w czeluściach zapisany jest klucz szyfrujący dane na dysku. To dlatego dysk z jednej PS3 nie pasuje do drugiej bez jego formatowania.

 

Wielkie fucki dla Sony za ten pomysł. Dzięki temu wszyscy skazani są na backupy z XMB i dzięki temu jeśli ktoś będzie zmuszony zmienić mobo albo całe PS3 to traci save'y z copy prohibited (nie wiem jak to po Polsku przetłumaczyli, nie używam :P).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

ostatnio po namietnych sesjach w krapowate Army of Stfu 40th day konsola zaliczyla wiele zwiech i innych freezów. czestokoroc musiałem ja resetwoać na jana odłaczajac zasilanie lub naciskajac reset. prawdopodobnie to spowodowało, że obecnie sprzet potzrebuje wiecej czasu na wgranie XMB po odpaleniu ps3, nie moge usunać paru gier z hdd (data corrupted), paru mp3ek itd. zastanawiam sie nad formatem po uprzednim zrobieniu backup'a. teraz mam pare pytan:

 

 

 

 

- co taki backup backupuje? :) w sensie czy zapisze mi trofki, friendsów, GRY Z PSN I DLC, savey, pozostałe multimedia

 

- czy jesłi trofki sa kopiowane to po przywróceniu dysku beda one w zakladce 'kolekcja trofeów' czy jedynie w mojej 'karcie gracza' w liscie przyjacioł?

 

- czy w ogole jest jakas inna opcja na ratunek sprzetu? narazie wszystko jest niby ok ale już przykladowo demo vanquish'a odpalalo mi sie z 10 minut (filmiki haczyly ale o dziwo gra smigala plynnie), joe danger nie chce mi sie usunąć, wydaje mi się też, że pare gier z hdd (tych z psn) odpala mi się dłużej, dysk potrafi przestać pracować gdy chce usunąć uszkodzone dane (gdy chce usuną tego przekletego joe, który obecnie jest już corrupted data, to konsola wywala go w niesonczonośc, wieszajać sie i nie pozwalajac na zadne inne operacje)

 

- czy może lepiej wymasterować wszystkie tytuły na hdd (jestem niestety trophy whore :) i wtedy dopiero walic formata?

 

 

 

 

pomocy spece bo strasznie nie lubie jak coś działa mi prawie dobrze

 

 

Odnośnik do komentarza

hmm a co jeśli zrobie transfer z jednej ps3 do drugiej? gry z psn, dlc, savey i przede wszystkim trofki (ale w folderze 'pucharkowym' a nie w friend's liscie) zostaną przeniesione? czy będzie trzeba jednak dezaktywować konto (co w przypadku gamesharingu stwarza pewne problemy :P ) by moc przeniesc gry?

Odnośnik do komentarza

mam podobne pytanie: słyszałem że jeśli chce się przenieść dysk z starego PS3(FAT) do slima to konieczne jest zrobienie backupa ponieważ nowa konsona nie bedzie go czytała?

I kolejna sprawa czy wszystko co przeniose bedzie mi działać po uruchomieniu wszystkich kont(savy gry itp.)- mam jedna gre z sharingu?Było to pewnie już z 1000 razy mówione ale wybaczcie że zapytam kolejny.

Odnośnik do komentarza

Dysk jest przypisany do konsoli (a konkretnie płyty głównej) każda inna konsola (nie ważne czy Fat czy Slim) będzie chciała go sformatować.

Backup nie skopiuje tylko niektórych sejwów (np. z Killzone 2) oraz chyba niektórych gier (ale to pojedyńcze przypadki). Cała reszta jest kopiowana (prócz trofeów - przed backupem trzeba zrobić synchro z serwerem - konsola nawet podpowiada dla których kont jest wymagane synchro).

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

no to troche kurewskie z tymi save'ami... przecież to normalna sprawa - wymiana konsoli. Mógłbym gdzies sprawdzić które savey mi się nie skopiują i które gry ewentualnie?

 

Taka chyba starsza KLIK - gdzieś była na forum w którymś temacie (może nawet w tym).

 

E: Jest sposób żeby wszystko przenieść - jak będziesz miał drugą konsolę wtedy można przenieść za pomocą funkcji w XMB -

Ustawienia - Ustawienia systemu - Narzędzie przesyłania danych.

 

Łączysz konsole ze sobą kablem sieciowym i czekasz.

 

Wcześniej tylko deaktywuj konta. Ta funkcja przenosi wszystko (nie mylić z kopiuje! - dane z konsoli dawcy będą usunięte - tak przynajmniej wyczytałem).

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

no to (pipi).a pięknie!! AC2, bayo, Dantes inferno i killzone idzie się (pipi). Przecież to powinno być przypisane do konta albo przynajmniej ograniczenie zdjete podczas robienia backupa. Takie działanie przcież nie ma żadnedo sensu tylko uprzyksza życie normalnym urzytkownikom - bez komentarza dalej. Już pieprze save z killzone ale z bayo i AC2 to spedziłem ok 100h wiec...

nie można nic na to poradzić?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...