Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem takiej informacji na forum, więc nie bijcie jak już było takie pytanie:P

 

W każdym razie zastanawiam się nad kupnem większego dysku do PS3. I z samą procedurą nie ma problemu - opisów i filmików w necie jest bardzo dużo. Problem mam inny. Chodzi o to jaki dysk można do tej PS trójki wsadzić. Tzn wiem, że najlepiej ma być 5400 rpm. Mi chodzi o pojemność. Czytałem już tyle artykułów i w niektórych piszą, że więcej niż 250 Gb nie może być a w innych, że może. Mi się osobiście marzy 500Gb+, więc pytanie mam do ludzi którzy posiadają PS3 z takimi dyskami - czy to w ogóle działa:P Bo nie chciałbym wybulić 350 zł na dysk żeby okazało się, że nie działa;)

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie znalazłem takiej informacji na forum, więc nie bijcie jak już było takie pytanie:P

 

W każdym razie zastanawiam się nad kupnem większego dysku do PS3. I z samą procedurą nie ma problemu - opisów i filmików w necie jest bardzo dużo. Problem mam inny. Chodzi o to jaki dysk można do tej PS trójki wsadzić. Tzn wiem, że najlepiej ma być 5400 rpm. Mi chodzi o pojemność. Czytałem już tyle artykułów i w niektórych piszą, że więcej niż 250 Gb nie może być a w innych, że może. Mi się osobiście marzy 500Gb+, więc pytanie mam do ludzi którzy posiadają PS3 z takimi dyskami - czy to w ogóle działa:P Bo nie chciałbym wybulić 350 zł na dysk żeby okazało się, że nie działa;)

U mnie Samsung 500GB śmiga aż miło :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pilnie potrzebuję odpowiedzi!

 

Czy robiąc backup na dysk zewnętrzy konsola go formatuje czy mogę mieć na nim inne dane itd, aby było dość wolnego miejsca na backup?

I czy konsola kompresuje jakoś dane w backupie czy zajmują one tyle samo miejsca co na dysku w PS3?

Moja PS3 jeszcze nie wróciła więc nie mam jak sprawdzić.

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pilnie potrzebuję odpowiedzi!

 

Czy robiąc backup na dysk zewnętrzy konsola go formatuje czy mogę mieć na nim inne dane itd, aby było dość wolnego miejsca na backup?

I czy konsola kompresuje jakoś dane w backupie czy zajmują one tyle samo miejsca co na dysku w PS3?

Moja PS3 jeszcze nie wróciła więc nie mam jak sprawdzić.

Nie formatuje, wystarczy miejsce (konsola robi 1 plik o odpowiedniej nazwie itd.)

 

Kompresuje ale niewiele, dlatego to co mozesz pociagnac z pss zainstalowac z gry, update etc raczej wywal

Odnośnik do komentarza

Pilnie potrzebuję odpowiedzi!

 

Czy robiąc backup na dysk zewnętrzy konsola go formatuje czy mogę mieć na nim inne dane itd, aby było dość wolnego miejsca na backup?

I czy konsola kompresuje jakoś dane w backupie czy zajmują one tyle samo miejsca co na dysku w PS3?

Moja PS3 jeszcze nie wróciła więc nie mam jak sprawdzić.

Nie formatuje, wystarczy miejsce (konsola robi 1 plik o odpowiedniej nazwie itd.)

 

Kompresuje ale niewiele, dlatego to co mozesz pociagnac z pss zainstalowac z gry, update etc raczej wywal

Wszystko ok. ale nie robi jednego pliku ;)

Odnośnik do komentarza

Pilnie potrzebuję odpowiedzi!

 

Czy robiąc backup na dysk zewnętrzy konsola go formatuje czy mogę mieć na nim inne dane itd, aby było dość wolnego miejsca na backup?

I czy konsola kompresuje jakoś dane w backupie czy zajmują one tyle samo miejsca co na dysku w PS3?

Moja PS3 jeszcze nie wróciła więc nie mam jak sprawdzić.

Nie formatuje, wystarczy miejsce (konsola robi 1 plik o odpowiedniej nazwie itd.)

 

Kompresuje ale niewiele, dlatego to co mozesz pociagnac z pss zainstalowac z gry, update etc raczej wywal

Wszystko ok. ale nie robi jednego pliku ;)

Plik czy katalog jedna brioszka ;)

Odnośnik do komentarza

Zadziała. Mowa jest o klonie 1:1 czyli kopii posektorowej. Niestety, to rozwiązanie gorsze niż buckup z poziomu XMB bo zadziała tylko na tej konkretnej płycie głównej, nie wspominając już o rozmiarach dumpa. Innymi słowy: jeśli wgrasz tą kopię na dysk i podłączysz go do innej konsoli niż tej z której kopia 1:1 pochodziła potraktuje go jak czysty i zapyta o format. To są właśnie wspaniałe czasy DRM, TPM i reszty tego syfu...

 

Ale czy jesli dam nie to mam wszystkie "zdobycze" czy jednak trzeba formata walnac?

 

Jak odmówisz to nie zobaczy dysku. Jak zatwierdzisz to sformatuje i będziesz mieć czysty. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Rozmowa jest o przekładaniu dysku do innej konsoli więc nie zadziała - nie rozumiem w czym problem.

Tak to można sobie backupa robić w razie awarii PS3 - ale jeśli serwis nie naprawi PS3 tylko wymienią płytę główną to taki backup można co najwyżej o kant d..y rozbić.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Niedlugo bede kupowal nowy dysk do PS3 i mam drobne pytanie.

Wiem, ze przez backup system wszystko mi sie skopiuje - gry, wszystke save'y itd. Ale jak sie do tego zabrac?

 

Slyszalem, ze po podlaczeniu nowego dysku konsola go formatuje pod swoj typ.

Czy wiec, jesli nowy dysk podlacze na USB, zrobie backup, a potem wymienie dysk w konsoli na nowy, to konsola mi go sformatuje kasujac caly backup?

 

Jesli tak, to co - musze wykrecac stary dysk, wlozyc nowy, sformatowac go, spowrotem wsadzic stary, podlaczyc nowy na USB, zrobic backup i dopiero zamontowac nowy?

 

Jak to w koncu ma byc?

Sorry, jesli za bardzo zagmatwalem.

 

Tak wogole, to jest jakas duza roznica w kupowanych dyskach? Musze na cos uwazac kupujac dysk, czy moge wziasc cokolwiek i byc zadowolony?

Odnośnik do komentarza

Ano sformatuje. Zrób backup na nowy dysk. Potem wyjmij ten z konsoli, sformatuj na FAT32 i na pierwszą partycję (bo nie wiem czy kolejne są widziane) wrzuć backup. Potem ten nowy-większy dysk do konsoli, a stary-mały do kieszeni usb.

 

Nie wgrasz kopii z tego samego dysku co ma być w PS3 jako "stacjonarny".

 

 

- - -

 

Kup taki który ma najwięcej cache'u i ofc. dobrej firmy. Prędkość dysku tutaj nie ma wielkiego znaczenia, byle by nie był wolniejszy jak te 7200rpm.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...