Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Jako, że nie jestem znawcą tematyki dysków twardych więc mam pytanko. Czy ten dysk nadawałby się do PS3? Co o nim sądzicie?

http://allegro.pl/it..._s_5400rpm.html

lub: http://www.pixmania.pl/pl/pl/1348684/art/western-digital/twardy-dysk-wd-scorpio-bl.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui - o nim chyba już tutaj pisano:)

Druga sprawa jest taka czy jakbym podłączył dysk zewnętrzny do konsoli to stany gier i gry instalowały by się na nim czy byłby tylko rozpoznawalny jako urządzenie podpięte przez usb (jako np pendrive)?

Edytowane przez Tomek P.
Odnośnik do komentarza

Nic nie zainstalujesz na dysku zewnętrznym, sejwy możesz tylko skopiować ręcznie, ale żadna gra nie będzie ich zapisywać na dysku zew. ani nie będzie z niego wczytywać stanów. Czyli tak; konsola traktuje go jak pendrive'a.

 

A o dysku z pierwszej aukcji sądzę tyle, ile jest w jej opisie o nim napisane. Czyli niewiele. Kup cokolwiek trochę bardziej renomowanej firmy.

Dzięki Grigori za info. Chyba wezmę tego WD - podobno są dobre i nadają się do PS3. Jedyny minus to, to że w moim mieście dyski 2,5" nie są w ogóle dostępne, na allegro szukałem i też nie ma za dużego wyboru. Pozostają sklepy internetowe - czy ktoś może jakiś polecić, w którym kupował i jest zadowolony?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie chce odkopywać tamtego tematu, więc dopiszę się tutaj:

 

Tyle to trwało bo domyślnie jest ustawione pełne formatowanie, a nie szybkie. Na nowych dyskach nie ma nawet sensu używania pełnego jak fw dysku automatycznie relokuje bad secktory.

 

Po za tym lepiej używać linuksowych narzędzi do operacji na dysku, dają większą swobodę (z windowych polecić mogę wynalazki Acronisa - Partition Magic już dawno się skończył ;]).

Odnośnik do komentarza

Moja PS3 ma dysk 40GB umieszczany domyślnie w konsoli i od dłuższego czasu zamierzam go wymienić na większy, najlepiej 500GB. Tutaj jednak pojawia się problem, bo słyszałem że preferowane są dyski 5400RPM, a jak widzę na "pewnym popularnym serwisie aukcyjnym" jest ich dużo mniej niż takich 7200RPM, a i są droższe o ok. stówkę.

 

Mam do Was więc pytanie, czy ktoś posiada taki dysk 500GB o prędkości 7200RPM? Konsola dużo bardziej się przegrzewa lub chodzi głośniej, czy nie ma jednak większych różnic? Chciałbym po prostu wiedzieć, czy warto przepłacać te 100zł, by mieć sugerowany dysk 5400RPM? Czy jednak można spokojnie inwestować taniej w 7200RPM, nie martwiąc się o bezpieczeństwo konsoli i ryzyko ewentualnego przegrzania się?

Edytowane przez Sarge
Odnośnik do komentarza

Dyski 7200 nie są preferowane do niczego, nie ma też dużej różnicy w grzaniu się (chociaż jakieś różnice zawsze będą) czy szybkości działania jak pokazały różne testy dostępne w sieci (mowa o PS3). Powód jest prosty - dyski 5400 w laptopach potrzebują dużo mniej energii do działania, stąd są bardziej popularne (wiadomo - bateria). Dziwi mnie tylko że 7200 jest tańszy od 5400 - powinno być chyba odwrotnie :)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

7200 jest tańsze, bo 5400 są coraz rzadziej spotykane to i cena rośnie... Czyli krótko mówiąc można spokojnie brać 7200? Dobrze by było, jakby potwierdził to też ktoś, kto ma taki dysk w swojej PS3. Jeśli takiej osobie nie sprawia on żadnych problemów to wszystko by było znacznie bardziej jasne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...