Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc. Jestem świezo po wymianie dysku. Z 40 gb seagate(fabryczny plejki) na Seagate ST9320320AS 320GB 2.5" 8MB 5400 rpm SATA II B. duzo posiadaczy ps3 je kupuje i nie spotkalem sie z negatywna opinia. Co zauwazylem po zmianie i wgraniu backupa - mulenie xmb. Ewidentnie ikonki wolniej sie dogrywaja, kiedy wciskamy trojkat na mp3ce, zeby zoabczyc menu informacji, delete , copy itd - trwa sekunde zanim pojawi sie polprzezroczyste menu, po czym reszta dogrywa sie po sekundzie. Od razu to wylapalem bo koli w oczy jak cholera :/ przegladajac duza ilosc plikow w dol, raz na jakis czas wszystko zastopuje, dogrywa i leci dalej. Jednak co mnie najbardziej zalamalo to przyciecia w residencie. Biegne Chrisem, chce oddac strzal z byle czego, ulamek sek, freeze i dopieor leci strzal. Nie dzieje sie to czesto, ale z 2 -3 razy na chapter. Tym bardziej jestem wystraszony bo na starym dysku takei rzeczy nie mialy miejsca! kazdy kto gral w ta gre, powie ze podczas paru przejsc nei mial ani jednego sciecia. Dodam ze przy wszystkich przycieciach, towarzyszy mielenie dysku. I tutaj zwracam sie z pytaniem do was, co robic. Czy ewidentnie dysk jest walniety? Bo gry instaluja sie szybciej... Mam oddac do sklepu w ktorym kupilem? Facet przez tel juz byl niemily, i obwiescil ze to dysk do laptopa a nie do playstation i nie wymienia bo dysk jest uzywany. A jak mialem sprawdzic inaczej czy dysk jest dobry?! Zapuscic pelny format trwajacy 18 h czy to tez nic nie da? Nie chce go oddawac an serwis, bo wezma go an 2 tygodnie i stwierdza ze dysk jest sprawny. CHyba zaczynam zalowac ze nie wzialem WDka. Ok mozecie wieszac na mnie psy, ale licze na wasze fachowe opinie i porady co moge zrobic. Puscic test na bad sektory pod pecetem? Przepraszam za literowki i chaotyzm ale pisze z pracy i musze sie uwijać.

 

PS. dysk kupilem z pewnego zrodla i duzej i sprawdzonej sieci sklepów. Pozdrawiam i licze na pomoc/ rady

Edytowane przez Tomisior
Odnośnik do komentarza
ja bym zrobil tak:

 

1. ustawienia fabryczne w ps3

2. rebuild database

3. rebuild filesystem [taka namiastka defragmentatora z windowsa]

 

2 ostatnie opcje znajdziesz w recovery menu [wpisz w youtube "ps3 recovery menu" lub poszukaj tutaj tutka]

 

teoretycznie powinno pomoc... w ostatecznosci full format ;]

 

dzieki za odpowiedz. brzmi sensownie, czy po tym zabiegu bede mogl wgrac back upa?? w sumie zalezy mi jedynie na sejvie z residenta 5ki:/ geniusze z capcomu zablokowali mozliwosc kopiowania save'ow :/ czy po tym zabiegu back upa juz olac ??

Odnośnik do komentarza
To że XMB chodzi wolniej to norma przy większych dyskach. Z grą natomiast to dziwne.

I nie wierze że gry instalują się szybciej, bo nawet przy 7200 rpm różnice są ledwie dostrzegalne.

 

Natomiast co do ewentualnego zwrotu dysku, możesz żądać tego bez konsekwencji jeśli kupowałeś przez internet. Masz na to 10 dni i wystarczy jednostronne oświadczenie o dostąpieniu od umowy.

 

 

Byl kupiony osobiscie. Pan powiedzial ze to dysk do laptopa i dlatego zle dziala ;] na argument ze w plejce wczesniej mialem momentusa tylko 40 gb , stwierdzil ze dysk jest uzywany i go zwrocic nie mozna. Ale odkiedy mozna przez obudowe zobaczyc czy dysk działa?? wlasnie xmb mozna przebolec, tylko ten resident mnie martwi :/ tylko ta gra. W wipeoucie, gdzie gra smiga w 60 fpsach i 1080 p nie ma ani pol pierdniecia.

Odnośnik do komentarza
No to podepnij stary dysk i zobacz czy ten Resi Ci się tnie też tam. Bo nie wiem, co niby ma mieć dysk do tego jak gra chodzi. Jeszcze żeby nie doczytywało czegoś, ale strzały?

 

Na tamtym nic nie pierdnelo. Ale dysk mieli, kiedy chris ma oddac strzal np z shotguna. Trwa to krociotko, ale wczesniej na 100% nic nie bylo. Kumpel ktory kupil dysk w tym samym czasie, zrobil wlasnie pelny format i mowi ze pomoglo. Sprobuje najpierw zrobic restora default settings itd, jak nie pomoze to full. Mimo wszystko dziekuje ogromnie

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj wymienilem HDD w PS3 z 40GB na 120 GB. :)

Teraz mam HDD Western Digital, nareszcie jest duzo miejsca na instalki gier i content z Playstation Network. :)

 

Zauwazylem, ze dysk chodzi troche glosniej niz fabrycznie montrowany Seagate 40GB, w dysku Western Digital slychac pykanie podczas instalacji gier lub wczytywania. Wydaje mi sie, ze cos podobnego slyszalem w laptopach.

 

Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
ja bym zrobil tak:

 

1. ustawienia fabryczne w ps3

2. rebuild database

3. rebuild filesystem [taka namiastka defragmentatora z windowsa]

 

2 ostatnie opcje znajdziesz w recovery menu [wpisz w youtube "ps3 recovery menu" lub poszukaj tutaj tutka]

 

teoretycznie powinno pomoc... w ostatecznosci full format ;]

 

 

no i zrobilem tak i dupa. podczas robienia rebuild filesystem wyskoczylo ze hdd filesystem is corrupted and will be restored. to normalne?? Jednak po wszystkim nadal to samo i ciecie resa. pojechalem do sklepu, dostalem nowy dysk. ten sam model i...nadal to samo .juz zglupialem. Ale wadliwosc dwoch dyskow pod rzad odpada raczej. Po Wwszystkim odpalilem rebuild filesystem i wyskoczylo znow ze hdd filesystem is corrupted . a nie ma na nim zadnych danych... backupa olalem i poki co mam goly system jakies porady? czy ten komunikat jest normalny przy restorze? pozdrawiam i sorry za bledy-pisalem padem

Odnośnik do komentarza
ja bym zrobil tak:

 

1. ustawienia fabryczne w ps3

2. rebuild database

3. rebuild filesystem [taka namiastka defragmentatora z windowsa]

 

2 ostatnie opcje znajdziesz w recovery menu [wpisz w youtube "ps3 recovery menu" lub poszukaj tutaj tutka]

 

teoretycznie powinno pomoc... w ostatecznosci full format ;]

 

 

no i zrobilem tak i dupa. podczas robienia rebuild filesystem wyskoczylo ze hdd filesystem is corrupted and will be restored. to normalne?? Jednak po wszystkim nadal to samo i ciecie resa. pojechalem do sklepu, dostalem nowy dysk. ten sam model i...nadal to samo .juz zglupialem. Ale wadliwosc dwoch dyskow pod rzad odpada raczej. Po Wwszystkim odpalilem rebuild filesystem i wyskoczylo znow ze hdd filesystem is corrupted . a nie ma na nim zadnych danych... backupa olalem i poki co mam goly system jakies porady? czy ten komunikat jest normalny przy restorze? pozdrawiam i sorry za bledy-pisalem padem

 

Pozycz jakas kieszen od kogos i sformatuj dysk porzadnie na kompie - nie poprzez szybkie formatowanie a przez full erase (troche to potrwa). FAT32.

Po tym wrzuc go do konsoli i zobacz co sie bedzie dzialo.

 

Odnośnik do komentarza
ja bym zrobil tak:

 

1. ustawienia fabryczne w ps3

2. rebuild database

3. rebuild filesystem [taka namiastka defragmentatora z windowsa]

 

2 ostatnie opcje znajdziesz w recovery menu [wpisz w youtube "ps3 recovery menu" lub poszukaj tutaj tutka]

 

teoretycznie powinno pomoc... w ostatecznosci full format ;]

 

 

no i zrobilem tak i dupa. podczas robienia rebuild filesystem wyskoczylo ze hdd filesystem is corrupted and will be restored. to normalne?? Jednak po wszystkim nadal to samo i ciecie resa. pojechalem do sklepu, dostalem nowy dysk. ten sam model i...nadal to samo .juz zglupialem. Ale wadliwosc dwoch dyskow pod rzad odpada raczej. Po Wwszystkim odpalilem rebuild filesystem i wyskoczylo znow ze hdd filesystem is corrupted . a nie ma na nim zadnych danych... backupa olalem i poki co mam goly system jakies porady? czy ten komunikat jest normalny przy restorze? pozdrawiam i sorry za bledy-pisalem padem

 

Pozycz jakas kieszen od kogos i sformatuj dysk porzadnie na kompie - nie poprzez szybkie formatowanie a przez full erase (troche to potrwa). FAT32.

Po tym wrzuc go do konsoli i zobacz co sie bedzie dzialo.

 

 

tak zrobie. A czy ktos z was orientuje sie czy ten komunikat podczas resotra filesystem, to normalan sprawa? Moglby ktos z Was odpalic na probe? Bo jesli nie ma ze harddrive's filesystem is corrupted to mam pelne gacie i nie wiem co zrobie :( dwa dyski, fabrycznie nowe pod rzad zepsute ??? Jeszcze takiej firmy jak seagate, wydaje sie mi to niemozliwe. Nie wiem moze FW 2,76 cos mi bruzdzi. ehh bylbym b. wdzieczny za sprawdzenie tego komunikatu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Jak masz możliwość to nagraj filmik jak to przycina w tym Resie i wrzuć na YT.

 

 

Wlasnie srednio przyjacielu, komp sie poszedl kochac i do lipca jestem uziemiony :/ pytalem kumpla, i ten komunikat tez mu sie pojawia, a jemu wszystko chodzi w porzadku. W resie walnalem platyne, i nei zamierzam go juz instalowac. Boje sie jedynie ze tak mi sie bedzie dzialo w przyszlosci na innych grach :/ gow3 uncharted2, a tego juz nie scierpie. Zauwazylem jeszcze ze wgrywajac backupa, i robiac restore filesystem, konsola znajduje rzeczywiscie corrupted data, i wywala go jako plik, w miejscu gdzie sa demka itd. pliczek wazyl 12 mb i byl z grudnia 2008 roku..wywalilem go ale res nadal ciął. Po dostaniu dysk na nowy, nie robie juz backupa, licze ze bedzie dobrze. Ale tak szczerze, czy jest jakakolwiek mozliwosc ze backup cos bruździ i powoduje cięcie? Z tego co czytalem moj przypadek jest chyba jedyny w Polsce. z konsola raczej wszystko ok, bo na 40 b dysku skonczylem gre 3 razy i nic, ani na ulamek sekundy nie scielo :/ heelp

Odnośnik do komentarza
Jak masz możliwość to nagraj filmik jak to przycina w tym Resie i wrzuć na YT.

 

 

Wlasnie srednio przyjacielu, komp sie poszedl kochac i do lipca jestem uziemiony :/ pytalem kumpla, i ten komunikat tez mu sie pojawia, a jemu wszystko chodzi w porzadku. W resie walnalem platyne, i nei zamierzam go juz instalowac. Boje sie jedynie ze tak mi sie bedzie dzialo w przyszlosci na innych grach :/ gow3 uncharted2, a tego juz nie scierpie. Zauwazylem jeszcze ze wgrywajac backupa, i robiac restore filesystem, konsola znajduje rzeczywiscie corrupted data, i wywala go jako plik, w miejscu gdzie sa demka itd. pliczek wazyl 12 mb i byl z grudnia 2008 roku..wywalilem go ale res nadal ciął. Po dostaniu dysk na nowy, nie robie juz backupa, licze ze bedzie dobrze. Ale tak szczerze, czy jest jakakolwiek mozliwosc ze backup cos bruździ i powoduje cięcie? Z tego co czytalem moj przypadek jest chyba jedyny w Polsce. z konsola raczej wszystko ok, bo na 40 b dysku skonczylem gre 3 razy i nic, ani na ulamek sekundy nie scielo :/ heelp

 

A probowales powywalac GAME DATA dla gier ktore Ci tna? Gra zainstaluje je sama i upgrejdy same sie sciagna.

Odnośnik do komentarza

Ciecie zauwazylem na residencie, wywalem i reinstalowalem z 3 razy bezskutecznie. Pokatuje inne gry. Tylko resident byl swietnym przykladem - bo nie ma prawa sciac. GTA4, mi nic nie powie bo tam sa spadki frameratu co pare minut :D Gralem z godzine w wipeout HD i wszystko wydawalo sie ok. ale musze nad tym przysiasc. dziwna sprawa

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

hejka mam pytanie jakiś czas temu zmieniłem dysk w konsoli i jest wszystko ok, ten stary sobie leżał i leżał aż w końcu postanowiłem sobie kupić kieszeń do niego co bym miał sobie takiego przenośnego i tu moje pytanie czy dysk będzie normalnie wykrywała winda, w ps3 jest chyba inny system zapisu danych wię potencjalnie jak bym podłączył do kompa krzyczał by tylko o format i by było ok?

Wiem że to nie bardzo konsolowe pytanie ale chce się upewnić przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Jak dobrze przeczytałem wątek to taki dysk będzie współgrał z konsola? "Western Digital CAVIAR 320GB 2.5cala SATA 8MB (WD3200BEVT)"

 

Opłaca się kupić dysk 7200rpm?

Nie oplaca sie

 

1. szybkosc wczytywania bedzie praktycznie niezauwazalna

2. Szybszy dysk = wieksza temperatura

 

 

5400 spokojnie wystarcza (orginalne dyski w PS3 to 5400 )

Odnośnik do komentarza
Mam właśnie 40Gb od ps3 w kieszeni najbardziej denerwujące jest to że uruchamia sie jakieś 2 minuty (normalne dyski startują od razu)

 

PS. Jak wyjmiesz dysk i podłączysz go od razu do windy to nic nie wykryje musisz sformatować go jakimś programem przeznaczonym do tych celów.

oki ale skoro go nie wykryje to jak go sformatować, właśnie tez mam 40gb i poszedłem do kumpla bo mi powiedział że ma kieszeń i dysku nie wykrywa sprawdzaliśmy na viscie i xp i zonk

Odnośnik do komentarza
Mam właśnie 40Gb od ps3 w kieszeni najbardziej denerwujące jest to że uruchamia sie jakieś 2 minuty (normalne dyski startują od razu)

 

PS. Jak wyjmiesz dysk i podłączysz go od razu do windy to nic nie wykryje musisz sformatować go jakimś programem przeznaczonym do tych celów.

oki ale skoro go nie wykryje to jak go sformatować, właśnie tez mam 40gb i poszedłem do kumpla bo mi powiedział że ma kieszeń i dysku nie wykrywa sprawdzaliśmy na viscie i xp i zonk

 

 

Acrosis Disk Director, albo inny, służący do formatowania/czyszczenia dysków.

 

Nie trzeba nic ściągać i instalować. W WinXP i Vista wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie Mój komputer, tam będzie opcja >Zarządzaj< i a tam będzie >zarządzania dyskami<, gdzie dysk z PS3 będzie już widoczny i można go tam bez problemu sformatować

Odnośnik do komentarza
właśnie tez mam 40gb i poszedłem do kumpla bo mi powiedział że ma kieszeń i dysku nie wykrywa sprawdzaliśmy na viscie i xp i zonk

 

Oczywiście, że wykrywa. Nie rozpoznaje jedynie fs bo to normalne. Tak samo będzie z każdym innym dyskiem od każdej innej konsoli.

 

na XP: panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> zarządzanie komputerem i tam przejść na manager dysków.

na linuksach dowolny manager hdd, np. gparted.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...