Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem tak ponieważ gdy mi padła 40stka ( w sierpniu zeszłego roku), to Juchy kazał mi wsadzić oryginalny dysk (w razie czego jak by 250GB który był podczas awarii w środku się uszkodził w transporcie) i kazał po prostu wysłać konsole. Dysk 40GB był używany jako pamięć przenośna w PC. Juchy mi deaktywował konta przed naprawą ponieważ "sprawa" była poważna więc jak mógł mieć u siebie konta? jeśli były one na HDD ? :) Dzwonił jeszcze chwile przed ponieważ konsola chciała formatować dysk i pytał sie czy można.

 

Poza tym jak wymieniałem za pierwszym razem dysk to backup'a nie robiłem tylko przegrałem ręcznie save'y (pamiętam jak ręcznie kopiowałem ponad 40 plików każdy osobno od WHD) i wydaje mi się że konta były.

 

Więc wydawało mi się pewien że w starszych modelach konta były/są na NAND. Ale miałem już trochę tych konsol więc przeprosiłem i napisałem że mogło mi się coś pipierdzielić (i nadal tak myślę ponieważ jakoś nie zwracałem na to uwagi i w sumie mi to zwisa) a Wy dalej wątek ciągniecie :potter:

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam sprzeczne informacje:

 

Czy mając dwa dyski twarde formatowane na CFS na tej samej konsoli można używać ich zamiennie (czyli włożyć raz ten a raz tamten)? Jedni twierdzą że tak, inni że po włożeniu pierwszego (czyli wg. ich teorii przedostatnio przypisanego) konsola go nie rozpozna i zapyta o format. [?]

i tak i nie, na jakims nowym FW masz odpowiedni monit wlasnie o tym przy formatowaniu ze dysk stary nie bedzie dzialal, dodatkowo od ktoregos firmware przy wymianie hdd musisz niejako na sile zrobic ponowny flash firmware i oczywiscie bez PUPa sie nie obejdzie przy tym formatowaniu (tylko nei wiem czasami czy to nei ma zwiazku z wersja konsoli, czyli z wielkoscia nanda, przy 16MB nandach trzeba przy 256MB nie), najprawdopodobniej obie opcje pokazaly sie przy kolejnych firmware czyli stad wlasnie sprzeczne informacje bo to zalezne od firmware...

 

PS.

na szybkiego sprawdzilem na konsoli (test na konsolach z 256MB nandem i hdd ktore byly formatowane juz w innych konsolach) jaka mialem pod reka na FW2.80, format kolejnego dysku robi bez koniecznosci zaciagania PUPa, oraz dysk stary chodzi zamiennie

 

na 3.41 tak samo jak wyzej...

 

na 3.50 tak samo jak wyzej...

 

na 3.55 tak samo jak wyzej

 

a z tego co pamietam jak wkladalem dysk inny na PS3 80GB i firmware 3.55 na 100% musialem wkladac PUPa i musial przy formacie robic update FW

 

wnioski: na konsoli z 256MB nandem dyski dzialaja zamiennie (pytanie czy po przesiadce na jakis firmware, dysk ktory byl robiony na jakims starym bedzie dzialal, ja tylko przetestowalem ze po przejsciu z 3.50 na 3.55 dysk stary dzialal formatowany na 3.50, wlozony pozniej po update na FW3.55 bez zadncyh formatow)

ale tez jestem pewien ze przy jakies konsoli wyskoczyl mi monit o tym ze dysk nie bedzie dzialal stary i najprawdopodobniej to wlasnie bylo na 80GB czyli na konsoli z nandem 16MB i tam tez trzeba bylo z tymi PUPami sie bujac, nie mam pod reka 80GB na ktorej bym mogl potestowac to, przy okazji sprawdze...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

witam. mam problem z dyskiem 320gb w ps3 slim. podczas grania ciągle się ona (kontrolka dysku) świeci co owocuje bardzo częstymi przycięciami scen w grze, przeskakiwaniem dźwięku. czy mogę coś na to poradzić domowymi sposobami ? dodam, że robiłem Restore File System ale nie przyniosło to żadnego skutku. W obecnej chwili z bólem serca by mi przyszło robienie formatu ponieważ nie ma połączenia z psn i utracie by uległy moje dotąd zebrane trofea, filmy, zdjęcia etc.

 

Zatem mam pytanie- czy Rebuild Database usuwa pliki, coś z nimi robi i czy to jest szansa poprawnego działania gier i samej konsoli ?

 

Czy lepiej zrobić kopię plików na jakiś dysk (bez trofeów :/ ) i zanieść ją do serwisu.

 

Dodam, że oprogramowanie jakie mam to 3.60 bez żadnych gównianych przeróbek i jb.

Odnośnik do komentarza
Dodam, że oprogramowanie jakie mam to 3.60 bez żadnych gównianych przeróbek i jb.

 

Gdybyś miał te, jak to nazwałeś "gówniane przeróbki", to kopia trofeów zajęła by Ci 5min. i nie martwiłbyś się o te niezsynchronizowane z PSN przed wymianą dysku. ;)

 

Pocieszyć mogę, że na 3.60 to i tak nie masz wyboru.

 

Z własnego doświadczenia wiem niestety, że późniejszy proces aktualizacji trwa baaaaardzo długo więc przygotuj się na to ;) ale trofki w 100% zostają.

 

Średnio zestaw trofeów do jednej gry to jakieś 3-5MB. Jeśli mamy na liście kilkadziesiąt gier i słabe łącze to będzie to trwać niestety dość długo. U mnie transfery z PSN to zawsze była porażka (nawet z DMZ dla konsoli), więc rzeczywista prędkość pobierania będzie pewnie znacznie mniejsza.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam mały problem. Od jakiegoś czasu gry instalują się na mojej PS3 o wiele dłużej niż wcześniej to robiły. I tak np. grze PAIN zajęło to, nie kłamiąc, jakąś godzinę. Teraz instaluję demo inFamous, trwa to już 12 minut, a wskaźnik pokazuje dopiero 40%. Może ktoś z Was spotkał się z takim samym problemem? Nie wiem, czy trzeba zrobić format dysku, czy jak?

Odnośnik do komentarza

Witam chciałbym zakupić sobie większy dysk do ps3. Mam z tym związanych kilka pytań:

 

1.Gdzie mogę takowy dysk zakupić (allegro odpada mają tam tylko małe pojemności szukam 320 GB)

2.Czy groża jakieś problemy z wymianą dysku jeśli mam FM 3.61. Słyszałem że blokuje on nieorginalny sprzęt do ps3 więc szukam orginalnego.

3. Jak możecie doradzcie mi jakiś najlepszy, bo dobija mnie komunikat że mało miejsca na dysku i muszę coś usuwać.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Daichi17
Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego jak "oryginalny dysk Sony". Są tylko dyski montowane w PS3 i takich nie kupisz nigdzie indziej jak w normalnym sklepie (nie jako "dysk do PS3" oczywiście ;]).

 

Przy 3.60 znowu był ten bug, nie wiadomo czy wraz z 3.61 go naprawiono. Sony nie ma w zwyczaju chwalić się zmianami w fw innymi niż zmiany w ui. ;)

Odnośnik do komentarza

Witam chciałbym zakupić sobie większy dysk do ps3. Mam z tym związanych kilka pytań:

 

1.Gdzie mogę takowy dysk zakupić (allegro odpada mają tam tylko małe pojemności szukam 320 GB)

2.Czy groża jakieś problemy z wymianą dysku jeśli mam FM 3.61. Słyszałem że blokuje on nieorginalny sprzęt do ps3 więc szukam orginalnego.

3. Jak możecie doradzcie mi jakiś najlepszy, bo dobija mnie komunikat że mało miejsca na dysku i muszę coś usuwać.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ja kupiłem ten: http://www.komputronik.pl/product/92708/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Samsung_SpinPoint_M7E_320_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html działa bez problemów.

 

Jakikolwiek 2,5 calowy dysk o wysokość: 9,5 mm i Prędkości obrotowej silnika: 5400 obr./min będzie ok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...