Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ściągnąłeś jakąś grę z konta, powoduje to aktywację tego konta - jedno konto może być aktywne na 5 systemach PS3. Jeśli masz jakieś konta składkowe to jest na nich zajęte wszystkie 5 slotów. Więc konsole której się chcesz pozbyć musisz deaktywować na tym koncie.

Zaloguj się na dane konto - Playstation Network - Zarządzanie kontami - System Activation - PS3 System - Game - Deactivate System

 

I zrób tak na wszystkich kontach - jeśli oczywiście chcesz żeby Ci działały gry z tych kont...

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Jak ściągnąłeś jakąś grę z konta, powoduje to aktywację tego konta - jedno konto może być aktywne na 5 systemach PS3. Jeśli masz jakieś konta składkowe to jest na nich zajęte wszystkie 5 slotów. Więc konsole której się chcesz pozbyć musisz deaktywować na tym koncie.

Zaloguj się na dane konto - Playstation Network - Zarządzanie kontami - System Activation - PS3 System - Game - Deactivate System

 

I zrób tak na wszystkich kontach - jeśli oczywiście chcesz żeby Ci działały gry z tych kont...

jasne czyli najlepiej deaktywowac wszystkie konta które mam żeby slot nie był wykożystany nawet dla gry którą sam kupiłem. Jasne. Jednak jak wezmę przenoszenie danych z jadnej konsoli do 2 poprzez kabel sieciowy to chyba obojętnie z jakiego bedzie to konta? Ale (pipi)ania się z tym wszystkim. Mam teraz dysk 500GB i zajęte ok 180GB(normalnie ok 100 ale przeciez mniej jest dostępne), wiec zeby przeniesc z konsoli wszystko musze kupić 320GB bo na 120GB się wszystko nie zmieści. Póżniej zrobić backup złożyć dysk 500GB i na niego wszystko zgrać? Mam racje?

Odnośnik do komentarza

Tak, obojętnie - ponieważ przenosisz wszystko. Konta natomiast musisz deaktywować każde osobno.

Póżniej zrobić backup złożyć dysk 500GB i na niego wszystko zgrać? Mam racje?

Nie wiem czy Cie dobrze rozumiem ale to byś musiał robić 3 razy wszystko aby mieć nowego Slima z dyskiem który jest aktualnie w Twoim Facie...

 

Ostatni pkt. Twojego planu daje ciała... Backup nie kopiuje wszystkiego.

 

Byś musiał byś mieć w sumie 3 dyski i zrobić tak - na Slima z dyskiem 120GB zmieścić wszystko z Fata z dyskiem 500GB. Czyli akcja: Fat -> Slim

Potem z Fata wyjmujesz dysk 500GB i wkładasz do niego jakiś dysk który kupisz i przenosisz drugi raz dane. Tym razem akcja: Slim ->Fat.

Do Slima wkładasz dysk 500GB i przenosisz po raz ostatni wszystko z Fata. Akcja: Fat -> Slim.

 

To wszystko wyżej jest przy postawionym warunku aby przenieść wszystko i mieć dysk w nowej konsoli który był w starej konsoli. Rada aby uprościć i przyśpieszyć? Kup drugi dysk 500GB i od razu go daj do Slima i przenieś dane... :wacko:

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Tak, obojętnie - ponieważ przenosisz wszystko. Konta natomiast musisz deaktywować każde osobno.

Póżniej zrobić backup złożyć dysk 500GB i na niego wszystko zgrać? Mam racje?

Nie wiem czy Cie dobrze rozumiem ale to byś musiał robić 3 razy wszystko aby mieć nowego Slima z dyskiem który jest aktualnie w Twoim Facie...

 

Ostatni pkt. Twojego planu daje ciała... Backup nie kopiuje wszystkiego.

 

Byś musiał byś mieć w sumie 3 dyski i zrobić tak - na Slima z dyskiem 120GB zmieścić wszystko z Fata z dyskiem 500GB. Czyli akcja: Fat -> Slim

Potem z Fata wyjmujesz dysk 500GB i wkładasz do niego jakiś dysk który kupisz i przenosisz drugi raz dane. Tym razem akcja: Slim ->Fat.

Do Slima wkładasz dysk 500GB i przenosisz po raz ostatni wszystko z Fata. Akcja: Fat -> Slim.

 

To wszystko wyżej jest przy postawionym warunku aby przenieść wszystko i mieć dysk w nowej konsoli który był w starej konsoli. Rada aby uprościć i przyśpieszyć? Kup drugi dysk 500GB i od razu go daj do Slima i przenieś dane... :wacko:

Jassne tylko problem taki ze nie mam 3 dysku wystarczająco pojemnego (miałbym 60GB - ale to w (pipi) mało). chyba że w jakiś czarodziejski spośób pokasuje wszystko lub przeniose... BRAK MI SŁÓW!!!

Odnośnik do komentarza

No to albo albo - niestety podziękuj Sony za taki system. Jak chcesz backup to jedyne rozsądne rozwiązanie:

 

Muze, filmy i zdjęcia zgraj na tą 60tkę. Wszystkie dema i GameData które się instalują z płyty wykasuj (uważaj na DLC - np. DLC z Borderlands dopisują się do GameData). Wywal gry które możesz jeszcze raz ściągnąć z PSS.

Kupisz Simke (wynika że chcesz model z dyskiem 120GB) - wyjmujesz z niej dysk. Wkładasz w kieszeń i podłączasz. Format na FAT32. Robisz backup (pokasuj tak aby Ci weszło na te 100 kilkanaście GB). Wyjmij 500GB i włóż do Slima - format i wgraj backup. Innej rady nie ma :/ Ewentualnie model 250/320 i przeniesienie danych no i życie z mniejszym dyskiem - zawsze tą 500tkę możesz używać jak przenośny.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

No to albo albo - niestety podziękuj Sony za taki system. Jak chcesz backup to jedyne rozsądne rozwiązanie:

 

Muze, filmy i zdjęcia zgraj na tą 60tkę. Wszystkie dema i GameData które się instalują z płyty wykasuj (uważaj na DLC - np. DLC z Borderlands dopisują się do GameData). Wywal gry które możesz jeszcze raz ściągnąć z PSS.

Kupisz Simke (wynika że chcesz model z dyskiem 120GB) - wyjmujesz z niej dysk. Wkładasz w kieszeń i podłączasz. Format na FAT32. Robisz backup (pokasuj tak aby Ci weszło na te 100 kilkanaście GB). Wyjmij 500GB i włóż do Slima - format i wgraj backup. Innej rady nie ma :/ Ewentualnie model 250/320 i przeniesienie danych no i życie z mniejszym dyskiem - zawsze tą 500tkę możesz używać jak przenośny.

Tak jednak to troche okrężne wyjście. Myslałem nad kupnem tej nowej 500GB i przedanie starej potem.

Albo zgranie wszystkiego co mi sie przyda na dysk przenośny. I póżniej tak jak napisałeś 3 krotna wymiana danych z 2 PS3'kami.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Wg. tego co oznajmia XMB to tak się nie da, ponieważ przy wgrywaniu fantów na konsolę docelową wszystkie z niej dane są usuwane, a więc w kolejnym "cyklu" nadpisane.

 

Nigdy tego nie robiłem, a na stronie jest to dość nie jasno rozpisane. Może ktoś stestuje? ;)

 

no to troche kurewskie z tymi save'ami... przecież to normalna sprawa - wymiana konsoli. Mógłbym gdzies sprawdzić które savey mi się nie skopiują i które gry ewentualnie?

 

Wszystkie save'y z copy prohibited. Killzone 2, stary RE5, Wolfenstein, Demon's Souls etc.

 

Podziękuj Sony za TPM i PDDRM. ;}

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Wg. tego co oznajmia XMB to tak się nie da, ponieważ przy wgrywaniu fantów na konsolę docelową wszystkie z niej dane są usuwane, a więc w kolejnym "cyklu" nadpisane.

 

Nigdy tego nie robiłem, a na stronie jest to dość nie jasno rozpisane. Może ktoś stestuje? ;)

 

no to troche kurewskie z tymi save'ami... przecież to normalna sprawa - wymiana konsoli. Mógłbym gdzies sprawdzić które savey mi się nie skopiują i które gry ewentualnie?

 

Taka chyba starsza KLIK - gdzieś była na forum w którymś temacie (może nawet w tym).

 

E: Jest sposób żeby wszystko przenieść - jak będziesz miał drugą konsolę wtedy można przenieść za pomocą funkcji w XMB -

Ustawienia - Ustawienia systemu - Narzędzie przesyłania danych.

 

Łączysz konsole ze sobą kablem sieciowym i czekasz.

 

Wcześniej tylko deaktywuj konta. Ta funkcja przenosi wszystko (nie mylić z kopiuje! - dane z konsoli dawcy będą usunięte - tak przynajmniej wyczytałem).

Tak też napisałem. I tak raczej się da - po prostu 3 razy przeniesie się te same dane. Ja będę to niedługo testował ale bez takiego pieprzenia się - jeden raz i po sprawie :potter:

 

Za to backup nic nie kasuje ale też wszystkiego nie skopiuje :/

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Cała reszta jest kopiowana (prócz trofeów - przed backupem trzeba zrobić synchro z serwerem - konsola nawet podpowiada dla których kont jest wymagane synchro).

jak już je synchro to pojawią mi się w kolekcji (folderek z trofką) czy będę miał po przeniesieniu pusto w tej zakładce?

 

 

dlaczego podczas przenoszenia gier z psn musze deaktywować konsole? przecież przenosiny wywalają mi caly kontent z jednej konsoli do drugiej a nie kopiują go. nie zrobie sobie dzieki temu kopi gier z psn wiec nie robie nikomu z

 

pss przykrości :)

 

czy zostaną przeniesione też dane zniszczone i te które mogą wpływać negatywnie na dzialanie konsoli? czy wszystko co 'złe' zostanie pominiete przy przenosinach z jednej ps3 do drugiej?

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie musisz deaaktywować konsoli jeśli sam kupowałeś grę i nikomu nie dawałeś dostępu do konta - możesz wtedy takie przenosiny robić 5 razy. Ale za szóstym razem już sobie w gry z tego konta nie pograsz. Moja rada była tym spowodowana, że @QTF napisał iż ma jakieś składkowe konto, na którym jest zajęte wszystkie 5 slotów.

 

E: Poza tym zrobiliśmy offtopa jak !@#$

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

ok jestem po formacie to trochę popiszę

 

 

 

 

kompletnie nie rozumiem po co jest opcja przeniesienia danych z jednej ps3 na drugą. chyba jedynie i wyłącznie po to, żeby nie przerzucac danych na pendrive'y i inne zewnetrzne dyski a potem ponownie na konsole. po przenosinach musimy i tak odnawiać licencje na giery z pss oraz zostają przenoszone też pliki uszkodzone. w#$urwilem sie i postanowilem zrobic format :)

 

 

 

 

deaktywowalem ps3 i be żadnych problemow potem moglem sciagac swoje gry z pss. trofki rowniez po synchronizacji (trwala dluuugo) zgraly się, że aż miło do odpowiedniego miejsca. zdecydowanie wnerwiajace byly zabezpieczone savey. oto lista gierek, ktorych saveow nie da sie przeniesc na pendrive(przy probie przenosin systemu z dysku na dysk wyskoczy blad wiec lepiej pousowac je przed operacja):

 

ufc 09, monkey island2, deomon's souls, locorocko cococośtam, bayonetta, heavy rain, time attacki do pacific rifta, assassin 2 killzone 2  (gierki, krore mialem u siebie)

 

jezeli chodzi o format to zrobilem ten dłuzszy, ktory okazal sie nie byc dluzszym a mega k74ewsko dlugim. 14h formatowania!!

 

 

 

 

ale nie zaluje- sprzet ponownie smiga jak nowy, zero zwolnien, giery sie sciagaja, loadingi sa jakie byc powinny. ogolnie jestem happy :)  jedynie wizja sciagania wszystkich updateow i robienia ponownych instalek napawa mnie strachem ale co najgorsze mam za du.pa, YO!

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza
zdecydowanie wnerwiajace byly zabezpieczone savey. (...) przy probie przenosin systemu z dysku na dysk wyskoczy blad wiec lepiej pousowac je przed operacja

 

Czyli w takim razie nie ma absolutnie żadnej, legalnej możliwości przenosin save'a z CP na nową konsolę!? Tylko jedno ciśnie mi się na usta: @#$%^ &*()# ;) Byłem pewien, że transfer po RJ45 przeniesie i je.

 

jezeli chodzi o format to zrobilem ten dłuzszy, ktory okazal sie nie byc dluzszym a mega k74ewsko dlugim. 14h formatowania!!

 

Kolejny fail Sony. Na diabli pełen format na dzisiejszych dyskach to nie wiem. Wystarczyłby szybki, czyli maz samej tablicy...

Odnośnik do komentarza
zdecydowanie wnerwiajace byly zabezpieczone savey. (...) przy probie przenosin systemu z dysku na dysk wyskoczy blad wiec lepiej pousowac je przed operacja

 

Czyli w takim razie nie ma absolutnie żadnej, legalnej możliwości przenosin save'a z CP na nową konsolę!? Tylko jedno ciśnie mi się na usta: @#$%^ &*()# wink.gif Byłem pewien, że transfer po RJ45 przeniesie i je.

 

nie wiem dlaczego Kalinho_PL nie udało się przenieść zabezpieczonych save data po rj45, zrobiłem to bez problemów 3razy, raz na 60gb potem na slima a ostatnio znajomemu na 40gb może miał nie fart.

Odnośnik do komentarza

ok jestem po formacie to trochę popiszę

 

 

 

 

kompletnie nie rozumiem po co jest opcja przeniesienia danych z jednej ps3 na drugą. chyba jedynie i wyłącznie po to, żeby nie przerzucac danych na pendrive'y i inne zewnetrzne dyski a potem ponownie na konsole. po przenosinach musimy i tak odnawiać licencje na giery z pss oraz zostają przenoszone też pliki uszkodzone. w#$urwilem sie i postanowilem zrobic format :)

Czyli co nie udało ci się przenieść zabezpieczonych plików z Ps3 do drugiej po poprzednim połączeniu ich kablem internetowym?

 

 

 

deaktywowalem ps3 i be żadnych problemow potem moglem sciagac swoje gry z pss. trofki rowniez po synchronizacji (trwala dluuugo) zgraly się, że aż miło do odpowiedniego miejsca. zdecydowanie wnerwiajace byly zabezpieczone savey. oto lista gierek, ktorych saveow nie da sie przeniesc na pendrive(przy probie przenosin systemu z dysku na dysk wyskoczy blad wiec lepiej pousowac je przed operacja):

 

ufc 09, monkey island2, deomon's souls, locorocko cococośtam, bayonetta, heavy rain, time attacki do pacific rifta, assassin 2 killzone 2  (gierki, krore mialem u siebie)

 

Czyli co nie udało ci się przenieść zabezpieczonych plików z Ps3 do drugiej po poprzednim połączeniu ich kablem internetowym?

 

jezeli chodzi o format to zrobilem ten dłuzszy, ktory okazal sie nie byc dluzszym a mega k74ewsko dlugim. 14h formatowania!!

 

Co to znaczy dłuższy format?? sa 2 do wyboru czy co?

 

 

ale nie zaluje- sprzet ponownie smiga jak nowy, zero zwolnien, giery sie sciagaja, loadingi sa jakie byc powinny. ogolnie jestem happy :)  jedynie wizja sciagania wszystkich updateow i robienia ponownych instalek napawa mnie strachem ale co najgorsze mam za du.pa, YO!

 

przeciez Ps3 nie dosięga zmora wzolnien, system sie nie paskudzi jak np. komp. ew. jak masz zapchany caly dysk ale różnicy przed i po formacie nie powinno byc TO NIE JEEST KOMPUTER przeciez?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Widzę że post edytowany. ;]

 

Pełen format to zamazywanie każdego sektora na dysku, jeśli HDD jest duży to trwa to wieki. Szybkie - sama tablica. I wg. mnie w dzisiejszych czasach nie ma sensu robić pełnego formatu.

 

Muszę Ciebie też zmartwić. PS3 jest komputerem. Wiesz... kalkulator od pani Czesi z warzywniaka też. ;)

Odnośnik do komentarza

kazdego sektora znaczy ze wykasowywujesz wszystko po kolei co masz z foto, potem wideo itp.? co to znaczy sama tablica?

ja osobiscie nie zauważyłem zwolnien na moim PS3 (ok 100GB zapełnione). Myslisz ze takowe to wynikaja tylko z tego ze jest dysk pełny(mam 500GB i wolne 334GB)?

tablica alokacji plików.

szybki format czysci tablice. Wiec system widzi caly dysk jako czysty. Pliki dalej tam fizycznie sa. Ale ze tablica jest czysta to system nadpisze te dane ;)

pelen format nie idzie zgodnie z XMB tylko po sektorach an dysku.

Mnie pelen na PC trwal kiedys ponad 24h ( dysk 10gb) sie w(pipi)ilem i zresetowalem :D

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Nawet po pełnym formacie, znając system plików, ewentualnie klucz którym był szyfrowany można odzyskać dane. Dlatego są różne programy do czyszczenia danych które wykorzystują różne algorytmy, np. zapisują każdy sektor losowymi danymi (1 sektor = 512B lub teraz to nawet chyba 1KB) w kilku przebiegach.

 

Czyli: jeśli na dysku miałeś fotki z cyckami swojej dziewczyny, skasowałeś i nic w tym miejscu (fizycznym, czyli na tych sektorach biorąc pod uwagę też fragmentację tego pliku - dane rzadko kiedy są zapisane "ciurkiem") nigdy nie było zapisane to sprzedając taki dysk komuś, dajesz mu niepowtarzalną okazję zabawy w e-zboczeńca. ;]

 

W przypadku dysku do PS3 możesz być spokojny po dane są szyfrowane za pomocą TPM i dla każdej płyty głównej klucz jest unikalny. Ale jeśli chodzi o dyski PC ze znanymi fs bez szyfrowania (dlatego polecam np. bardzo dobry True Crypt) można sporo odzyskać z używanych dysków. Nie wiem kto ma na to czas, ale informuję że da się.

Odnośnik do komentarza

widocznie muszę być bardzo pechowy bo jednak poki nie wywalilem saveow to nie moglem zrobic przenosin, ktore i tak na ch76ja potrzebne mi byly 

 

@QTF - niestety ziomus ale na konsoli narobilo mi sie masa syfu, corrupted daty a nawet mialem pliki muzyczne, ktorych nie szlo usunac. tak jak rzekl Berion- to jest komputer :)  gry zaczely sie dlugo ladowac, zwieszac, ciac, a giery z pss zaczely w ogole nie dzialac lub wrecz znikac i zamieniac sie w sliczne 'corrupty'

 

 

jezeli chodzi o przenoszenie gier z dysku to owszem- przeniesiesz ale nie pograsz jak nie odnowisz licencji. 

 

Berion- ja zrobilem dlugi format bo bylem zdesperowany i chcialem totalnie zniszczyc wszystko co mialem na hdd. Z uwagi na to, ze sie nie znam to myslalem, ze dluzej znaczy lepiej :)

 

 

a i żeby byla jasnosc- nie mialem zawalonego dysku- jakies 160 giga wolne

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

ok k%^wa! to juz przegiecie. spoko, wszystko smiga jak moje m3 ale co do nedzy dzieje sie z wipeoutem?! loadingi trwaja wiecznosć a gdy gra sie saveuje to niemilosiernie sie tnie. zabawne jest to, ze gdy sie juz zaladuje to gra nie ma zadnych problemow z poprawnym dzialaniem. wszystko moze mi nie dzialac ale nie wipeout! wyglada to tak jakby gra miala jakies problemy z komunikacja z dyskiem. ale w sumie jak skoro mam calego wipeouta na dysku. albo dziala albo nie. a tu chodzi jak na brudnej plycie. k#4wa no. nawet wywalilem cala gre i sciagnalem ponownie by zainstalowac i nic to nie dalo. jakies pomysly? jak mnie ta konsola wk#4wia ostatnio. k#4wa

 

ej a może to wina v3.42 firmware? podobno pare gier po tym updacie sie wiesza, laduje w nieskonczonosc, sa problemy z dzwiekiem. czyzby wipeout byl jedna z tych gier?

 

+ Dodał MODERATOR
edytuj posty!
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...