Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie mam zamiar wymienić hdd i mam pytanie odnośnie gier z PS Store.

1. Czy jeśli wymieniam HDD (ale konsola jest ta sama - no, wiadomo) to muszę coś kombinować z dezaktywowaniem konta?

2. Jeśli tak, to jak wygląda sprawa dla różnych kont - np jedną grę kupiłem ja, inny slot mam od kogoś.

3. Czy trzeba wchodzić na każde konto i je dezaktywować, czy opcja dezaktywuj odnosi się do wszystkich kont?

4. No i ostatnia sprawa - zakładam nowy hdd, przywracam dane itp. Czy konta też się przywrócą? Zgaduję, że do niektórych ktoś zmienił hasła - zadziałają mi gry z tych kont?

Czytałem różne tutoriale, ale w niektórych jest mało o dezaktywacji w innych w ogóle o tym nie wspominają.

Odnośnik do komentarza

W najbliższym czasie mam zamiar wymienić hdd i mam pytanie odnośnie gier z PS Store.

1. Czy jeśli wymieniam HDD (ale konsola jest ta sama - no, wiadomo) to muszę coś kombinować z dezaktywowaniem konta?

2. Jeśli tak, to jak wygląda sprawa dla różnych kont - np jedną grę kupiłem ja, inny slot mam od kogoś.

3. Czy trzeba wchodzić na każde konto i je dezaktywować, czy opcja dezaktywuj odnosi się do wszystkich kont?

4. No i ostatnia sprawa - zakładam nowy hdd, przywracam dane itp. Czy konta też się przywrócą? Zgaduję, że do niektórych ktoś zmienił hasła - zadziałają mi gry z tych kont?

Czytałem różne tutoriale, ale w niektórych jest mało o dezaktywacji w innych w ogóle o tym nie wspominają.

 

ad. 1. nie musisz deaktwowac konta.

ad. 2. nie.

ad. 3. żeby uruchomić gre bedziesz musial sie tylko zalogowac na wszystkie konta zeby konsola zobaczyła ze nadal jestes ich użytkownikiem.

ad. 4.masz odp. w 3.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Witam, zastanawiam się nad wymianą dysku z mojej 40`tki i mam na oku taki oto dysk: http://www.proline.pl/?p=WD+WD3200BEVT , ma ktoś podobny? Jest z niego zadowolony? Albo ktoś kto się na tym zna odpowie mi na pytanie czy ten dysk jest warty wydania na niego kasy i będzie dobrze działał z PS3? Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Gogiel
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem dysk Seagate Momentus 500GB i niestety próba sformatowania go na PS3 kończy się na 99% - testowałem to na dwóch konsolach i za każdym razem jest to samo, tzn. obraz zawiesza się (ale mam np. możliwość wyjęcia płyty z napędu). Co z tym począć? Czy dysk jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza

Też jestem, przed wymianą dysku na większy (80 GB na 320 GB) i z tego co się doczytałem:

- albo zostawiasz wszystkie pościągane gry, dodatkowe dane z gier, sejwy, konta, przygotowujesz duży dysk zewnętrzny (80GB), robisz backup który trwa kilka godzin, wymieniasz dysk, i wgrywasz wszystko z powrotem znów kilka godzin.

- lub wywalasz wszystkie ściągnięte gry, dodatkowe dane gier, sejwy z gier których nie używasz, resztę mieścisz na pendrivie. Wszytko trwa o wiele krócej, ale musisz pościągać gry które masz na swoich kontach.

Ja jeszcze nie wiem na który wariant się zdecyduję, ale przy przegrywaniu większej ilości danych wyskakują błędy i trzeba kasować dane z dysku by zmniejszyć ilość GB do przegrania.

 

Jeśli się mylę niech ktoś kto to już to robił wyprowadzi mnie z błędu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest tak jak mówisz to mogę ewentualnie zostawić dane gier (gry i dodatki z PSN) z kont do których nie pamiętam haseł, a ewentualnie powywalać gry (a potem pościągać) z kont do których mam hasła. Mam tylko nadzieję, że mi się nic nie stanie z save'ami.

 

Tak w ogóle to jest jakaś zasada który dysk najlepiej brać? Głosy są rózne, ale zazwyczaj ludziki wymieniają WD/Samsung. Zastanawiam się jeszcze nad wyborem pomiędzy 320GB a 500GB. Opłaca się brać dyski z prędkościami 7200 czy lepiej kupić 5400?

Odnośnik do komentarza

Sformatowałem stary dysk 80GB ATA (mam przejściówki na USB i zasilanie sieciowe) i jego użyłem jako nośnik na kopię zapasową. Jak go podłączyłem to pokazało mi wolnego miejsca 20GB (najmniejsza partycja ma tyle), ale backupowanie się rozpoczęło i trwa (10% i zostało pół godziny). Dziwne jest to, że miałem wg wskazań zajęte 26GB na dysku więc jestem ciekawy czy się wszystko zmieści na tym dysku czy czegoś mi nie przeniesie.

 

Update:

 

Wyszło mi razem 14GB, a trwało to łącznie jakieś 45 minut. Wymieniam dysk teraz i zobaczymy czy wszystko będzie git.

 

 

 

Podbijam bo mam problem. Podczas przywracania kopii zapasowej danych, operacja kończy się przy 99% i wyskakuje błąd. Po ponownym uruchomieniu konsoli okazuje się, że znalazło wszystkie stare profile i save z gier, ale profile nie mają zapamiętanych danych do kont na PSN, nie przeniosło mi ani 1 gry ani plików do narzędzi danych gier. Jakieś porady?

 

zedytuj post następnym razem

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Podbijam bo mam problem. Podczas przywracania kopii zapasowej danych, operacja kończy się przy 99% i wyskakuje błąd. Po ponownym uruchomieniu konsoli okazuje się, że znalazło wszystkie stare profile i save z gier, ale profile nie mają zapamiętanych danych do kont na PSN, nie przeniosło mi ani 1 gry ani plików do narzędzi danych gier. Jakieś porady?

 

Odnośnik do komentarza

Gdzieś pod artykułem o wymianie dysku przeczytałem, ze trzeba włożyć stary dysk i dalej usuwać, zostawiając niezbędne minimum, znów go zgrać, wymienić dysk i wgrać dane ponownie.

 

Ja jestem już po wymianie dysku, wygląda na to, że jest ok.

 

Miałem 5GB do zgrania. Backup trwał 45 minut, przywracanie 30. Niezbędny okazuje się pendrive z ostatnim firmware wgranym do odpowiedniego folderu (PS3/UPDATE). Wszystkie dyski (zewnętrzny, wewnętrzny i pendrive) muszą być sformatowane w FAT32, przydaje się do tego mały programik pod DOS fat32format.

 

Teraz pościągam jeszcze gry z PSNu, aktualizacje (szkoda, że nie da się tego zrobić w tle) i wracam do gry.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja jednak stwierdziłem ze zostawie ten dysk 80gb w spokoju ze starymi profilami i grami i jak będę potrzebował to go po prostu wymienię. Teraz mam nowy 320gb i przegralem na niego tylko save. Takie rozwiazanie pozwala mi na założenie większej ilości kont bo na nowym dysku zaczynam od 0 (na starym miałem już 15).

Tylko jak nowy dysk 320 masz już w konsoli to stary dysk 80 to sobie możesz najwyżej podpiąć pod pieca i zrobić format bo konsola i tak go będzie kazała formatować jak go znów włożysz zamiast 320.

Czyli o tych 15 kontach na dysku 80giga to sobie możesz zapomnieć.

 

Nie ma czegoś takiego w PS3 jak swobodna wymiana dysków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...