Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem że nie wszystkie dyski zewnętrzne konsola widzi. może wiecie które dyski działają albo macie jakiś i wiecie że na pewno działa?

jezeli konsola jakiegos nie widzi. to formatujesz pod fat32 i po problemie, mam 250gb dysk zewnetrzny na poczatku konsola go nie widziala,zrobilem format pod fat 32 i po problemie.

Odnośnik do komentarza

słyszałem że nie wszystkie dyski zewnętrzne konsola widzi. może wiecie które dyski działają albo macie jakiś i wiecie że na pewno działa?

jezeli konsola jakiegos nie widzi. to formatujesz pod fat32 i po problemie, mam 250gb dysk zewnetrzny na poczatku konsola go nie widziala,zrobilem format pod fat 32 i po problemie.

czy ja dobrze rozumiem i mozna podpinac zewnetrzny dysk aby instalowac na nim gry?? czy to tylko mozliwosc podpiecia aby ogladac filmy/sluchac muzyki?

pytam bo czeka mnie zmiana dysku i wolalbym podpinac zewnetrzny dysk niz kupowac wewnetrzny. jesli nie ma innej mozliwosci to jakie najwieksze dyski wewnetrzne "widzi" konsola?

Odnośnik do komentarza
Źle zrozumiałeś ;) Co do wielkości to obsługuje (obsługiwała) 500GB dyski, teraz może większe. Sam się noszę ze zmianą na coś większego bo standardowe 80GB już nie wystarcza.

 

Obsługa jest LBA48, więc nie 500GB, a około 2TB mimo że takich jeszcze nie ma. ;)

 

czy jak zmienię dysk to lista przyjaciół zniknie czy to jest przypisane do konta online i załaduje sie na nowym HDD automatycznie?

 

Lista przyjaciół jest na serwerze. Wiadomości prywatne i chat na HDD ("dev_hdd0/home/friendim/imin/" i imout, "dev_hdd0/chat/room/"). Awatary też, więc jak pierwszy raz się zalogujesz do PSN na nowym dysku to chwile potrwa zanim je ponownie ściągniesz - konsola je cache'uje na HDD aby potem się szybciej wczytywało, włącznie z Twoim. I tutaj jest szerokie pole do popisu do wstawiania własnego awatara i ewentualnego bana. :D

Odnośnik do komentarza

Witam, ponieważ nie wystarcza mi już dyks 40 GB w PS3 szukam jakiegoś taniego i dobrego dysku, znalazłem 2 oferty:

http://www.e-factory.pl/dyski-wewn-do-notebook%C3%B3w/dysk-samsung-spinpoint-m7e-2-5-320gb-sata-300-5400rpm-8mb-cache-hm321hi/p-c7800659

 

http://www.inwazjapc.pl/hdd-seagate-500gb-2-5-st9500325as-satancq-3-lata.html

 

Który z nich jest lepszy ?? Wolałbym ten Segate (500GB) ale wysłucham także rad innych osób.

Odnośnik do komentarza

Trudno mi polecić ponieważ używam tych fabrycznie montowanych śmieci. Miałem zmieniać, ale ostatnio rzadko gram i doszedłem do wniosku, że nie ma specjalnie sensu. 80GB spokojnie mi wystarcza (nie trzymam na konsoli prywatnych danych, dem nie kolekcjonuję, a gry itd. mam w *.pkg na zewnątrz. ;)).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

500MB + kilkanaście MB + reszta (video/music/photo/vmc, game (cache, łaty, dlc, dema, gry z psx, gry z psn, profile jeśli jakaś gra tworzy), save'y, aktywacje. Tyle w teorii, bo wyszło kiedyś na gołej konsoli... 10GB.

 

Wg. mnie to narzędzie do tych kopii nadaje się na ruskie szerokie tory. ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No to już wiem i gdyby to kogoś interesowało. Wchodzimy w opcję robienia kopii zapasowej zapodajemy jakiegoś pena i po wskazaniu go jako miejsca na kopie system sam policzy i powie jak dużego nośnika potrzebuje. U mnie po wywaleniu wszystkiego oprócz częsci sejwów i tak zażyczył sobie 3,5 GB

Najciekawszą zagwozdką dla mnie jest to, że ze 160GB konsola widzi tylko 149GB a do użytku dostałem 118GB prawie jak po przeliczeniu wypłaty przez zus :verymad:

Odnośnik do komentarza

160GB wychodzi według błędnego przelicznika 1MB = 1000kB, stąd różnica. Dziwne że przy takiej pojemności dysku, system zajął sobie ok 30GB, trochę za dużo bo z tego co widziałem to powinno to być ok 10% pojemności (chyba że ostatnio coś się zmieniło, ale wątpię).

 

 

Źle zrozumiałeś ;) Co do wielkości to obsługuje (obsługiwała) 500GB dyski, teraz może większe. Sam się noszę ze zmianą na coś większego bo standardowe 80GB już nie wystarcza.

 

Obsługa jest LBA48, więc nie 500GB, a około 2TB mimo że takich jeszcze nie ma. ;)

Napisałem że na pewno obsługuje 500GB bo wiem że nie było problemów z tą wielkością dysków, a z kompatybilnością to zawsze różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Tak każdy pisze tutaj, że dyski seryjnie montowane w ps3 to śmieci.. Można wiedzieć dlaczego? Wydajnościowo są słabe? Czy może często awaryjne?

 

Wydajnościowo tylko starocia do 80GB. Wszystkie jednak to budżetowe modele, które szybko łapią różne awarie, przede wszystkim bad sectory.

 

A sprawdzić można tylko na PC. :|

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...