Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sobie kupić dysk 250-320 GB do PS3.

Rozumiem, że to ma być SATA II, 2,5'' i najlepiej 5400rpm?

 

Szukam takich na allegro i praktycznie nic nie ma. Czy mógłby mi ktoś napisać, gdzie taki dysk najlepiej kupić i jaki jest najbardziej opłacalny?

 

Będę bardzo wdzięczny :)

Pełno tego jest na allegro: =10&change_attr=Poka%C5%BC"]Link

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś powiedzieć czy utworzone konta (mam ich kilka na spółkę) wraz z zawartością przegrają się podczas backup'a? Czy trzeba każde konto dezaktywować osobno i aktywować ponownie na nowym dysku?

 

Wylistowałem co wchodzi w skład kopii systemowej, a co nie. Co można z niej przywrócić na innej konsoli, a czego nie. Poczytaj:

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-backup-danych/strona3.php

 

Kont się nie deaktywuje jeśli chcesz zmienić tylko dysk twardy...

 

 

 

PS: Ale mnie wk*a ten html w postach. Czy zdajecie sobie sprawę z zagrożeń z tego wynikających?

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zmieniłem sobie dysk w PS3 na 500 gigowy i odpukac działa- choc nie obyło sie bez perturbacji :D

 

mniejsza o to, mam inne pytanie: stary dysk 80 gb włozyłem w obudowę z kabelkiem usb (nie wiem jak sie to nazywa prawidłowo) i podpiełem na próbę do konsoli przez usb- i nie widzi mi go konsoka. Czemu i czy tak ma byc a jesli nie to jak mozna zaradzic?

 

czasem bym sobie coś hurtem wrzucił na konsolke

Odnośnik do komentarza

hmm a nie wiedziałem, ze w ogóle z tym to takie ceregiele:/ kupowałem obudowe, facet w sklepie założył , sformatował , podłączyłem i myslałem, ze bedzie działał.

 

 

na drugas czesc pytanie nie odpowiem precyzyjnie bo ..jestem debem i nie rozumie :D w kazdym razie to jest poprzedni dysk z konsoli tj 80 gb, taką też miałem konsole

 

jak mam postepowac, tak łopatologicznie powiedz prosze, moze jakos podołam :D

Odnośnik do komentarza

Najprościej jak się da: podłącz kieszeń z dyskiem do PC'ta i sprawdź system plików jaki tam jest (Mój komputer -> Prawy Klawisz Myszy na dysku - Właściwości - System Plików - tutaj będzie system w jakim jest sformatowany dysk) - jak masz NTFS to musisz go sformatować na FAT32 - wtedy PS3 go zobaczy.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dobra więc ja mam kilka pytań ad wymiany dysku w slimce. Otóż powoli kończy mi się miejsce i niedługo będe zapewne wymieniał dysk. Teraz tak:

 

1) Z tego co się zorientowałem pasują dowolne dyski 2.5' do 1TB, zgadza się?

 

2) Jak najlepiej skopiować wszystkie dane ze starego dysku? Podłączyć dysk zewnętrzny i zrobić backup data utility z system setings? Zgrane będą wtedy wszystkie dane?(gry, sejvy etc?)

 

Thx z góry za odpowiedź, jakby ktoś zechciał też polecić jakiś konkretny model dysku to będe wdzięczny.

 

edit: nvm już wyczytałem wszystko w tym topicu, jakoś wcześniej go nie zauważyłem =/

Edytowane przez dżar
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

mam parę pytań co do zmiany dysku:

1. jak wygląda sytuacja z online passami ?? są one przypisane do konta czy do konsoli z dyskiem ? czy wystarczy że przerzuce save i mi styknie ? sata ata czy sata II ? jest jakaś różnica ? jaka firma dysku, które mniej są awaryjne ? np samsung sata II HN-M500MBB będzie dobrze ?

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

czy jak zakupie nowego ps3 i połącze je ze sobą kablem internetowym przenosząc tym samym zawartość ze starego do nowego (gdzieś czytałem o takiem możliwości) to będą mi działać online passy ?? bo słyszałem że na OP do U3 jest przypisany do konsoli . . . . . . .

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prosto: mam dwie konsole i chce z konsoli pierwszej przełożyć dysk do konsoli drugiej i na odwrót, tak żeby po prostu zamienić je zawartością, grami, sejwami itp. Pytanie- czy jest to możliwe, jeżeli tak to czy są jakieś ograniczenia, haczyki, czy gry z psstore w trybie online nie będą szwankowały?

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...