Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie - już sama jego cena w porównaniu do paru sekund które się zyska mówi samo za siebie że nie warto. Plus to o czym Ty wspomniałeś (ja nie czaje ke passa). Co do 7200rpm też nie bardzo jest po co (to samo - zysk kilku sekund a czasem brak różnicy). PS3 zostało zaprojektowane pod dyski 5400rpm - bardziej chodziło mi o to że można inne dyski wkładać jak ktoś nie liczy się z kasą ;)

 

@Berion - why "ubije"? Chodzi i częsty wielokrotny zapis?

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dwa pytanka:

 

1. Czy dysk z interfejsem SATA 2 musi koniecznie być wyposażony w zworkę by śmigać z ps3, czy może konsola sama ograniczy jakoś parametry hdd?

 

2. Może głupie, ale wolę się upewnić - można robić back up na dysk zewnętrzny, który jest już częściowy zapełniony innymi danymi? Chodzi mi głównie o to, czy w trakcie tworzenia kopii plików pochodzących z ps3 istnieje realne ryzyko utraty starych danych zawartych na przenośnym HDD.

Odnośnik do komentarza

To zależy na ile ufasz sterownikom Sony. Jeśli modyfikujesz jakieś dane na np. dysku to zawsze i czegokolwiek używając ryzykujesz utratę danych. Jeśli nie wyjmiesz go albo Ci prądu nie odłączą w trakcie tworzenia backupu to nic się raczej nie stanie; dopóki nie miałem CFW mordowałem się tak wielokrotnie, tyle że z pendrive'm. ;)

 

@Old_Kyo

Właśnie o to. O kiepski przyrost prędkości też (nie masz najmniejszych szans uzyskać odczytu rzędu kilkuset MB/s, to samo z zapisem). A szkoda bo do szewskiej pasji doprowadza czas instalacji paczek (nie dość, że dysk wolny to jeszcze pokompresują je - jakby te - słownie - kilka MB, które uzyskają miły jakieś gigantyczne, ekonomiczne znaczenie...).

Odnośnik do komentarza

Witam!

Szybkie pytanie - czy jest odgórna granica pojemności, jaką jest w stanie ogarnąć konsola? Bo tak jak widzę, to nie wychodzi nikt raczej poza 320, ew. 500. Nie żebym od razu chciał kilka tb, czym ja bym to zapełnił... Ale chciałbym wiedzieć, czy lepiej kupić to 320 niż 500 czy więcej i jakie są korzyści, prócz szybszego formatu?

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie wymiany dysku, wstawiłem już nowy do ps3. Włączam konsole i mam komunikat żebym podłączył pada przez USB a póżniej żebym zapodał nośnik z aktualizacją. Podłączyłem i nie znajduje tej aktualizacji. WTF? Co mam teraz zrobić? Wstawiałem już stary dysk i to samo... :/

 

EDIT:

Działa, za to mam zepsuty pendrive.

Edytowane przez A.L.I
Odnośnik do komentarza

Hej. Mam pewien problem. Otóż pod koniec zeszłego roku gdy kupowałem nowy dysk do swojego PS3, zrobiłem backup starego dysku na którym były wszystkie moje gry, ale przede wszystkim save. Po przegraniu danych z backupa na nowy dysk, okazało się (dopiero teraz niestety...) że większość save'ów się nie skopiowała i teraz mam problem bo nie wiem jak odzyskać niektóre save'y. Jakaś rada?

Odnośnik do komentarza

Jeśli backup był robiony na innej konsoli to nic dziwnego, save'y z CP (z blokadą kopiowania) nie zostaną przywrócone. Jeśli na tej samej to ciekawa sprawa bo powinny być przywrócone wszystkie.

 

W każdym razie nie ma rady. Straciłeś je bezpowrotnie. Backup jest szyfrowany podobnie jak zawartość partycji z GameOS (ale jakimś stałym algorytmem więc jest szansa, że w przyszłości ktoś to rozgrzebie).

Odnośnik do komentarza

Jeśli backup był robiony na innej konsoli to nic dziwnego, save'y z CP (z blokadą kopiowania) nie zostaną przywrócone. Jeśli na tej samej to ciekawa sprawa bo powinny być przywrócone wszystkie.

 

W każdym razie nie ma rady. Straciłeś je bezpowrotnie. Backup jest szyfrowany podobnie jak zawartość partycji z GameOS (ale jakimś stałym algorytmem więc jest szansa, że w przyszłości ktoś to rozgrzebie).

 

 

A jeżeli mam jeszcze stary dysk 80GB (z moimi save'ami) to mogę go ponownie włożyć do konsoli i będzie widoczny mimo to, że zainstalowany jest wyższy soft niż podczas zmiany?

Odnośnik do komentarza

Tak. Nie wiadomo, co jest tego przyczyną. USF2 to jeden z tych systemów plików, gdzie nie zachodzi aż tak duża fragmentacja jak np. FATowych, NTFS itd. Tym bardziej czemu pojawia się tylko przy rozpakowywaniu.

 

Jedyny skuteczny, obecnie znany sposób to... format. :|

 

- - -

 

Jak włożysz go teraz do konsoli to ta też będzie chciała go sformatować (chyba, że masz któryś z modeli z NANDami, bodajże do CECHG włącznie - sprawdź sobie na devwiki).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

A jeżeli mam stary backup (z tej 80'tki) to da się go jakoś przywrócić bez formatowania 320GB? Ewentualnie czy jakbym sobie załatwił jakiś dysk 2,5" i na niego wgrał ten backup to czy potem nie będę musiał formatować swojej 320 jak przywrócę backup na inny dysk?

 

PS: model CECHK04

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...