Skocz do zawartości

Dysk twardy w PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Prosto: mam dwie konsole i chce z konsoli pierwszej przełożyć dysk do konsoli drugiej i na odwrót, tak żeby po prostu zamienić je zawartością, grami, sejwami itp. Pytanie- czy jest to możliwe, jeżeli tak to czy są jakieś ograniczenia, haczyki, czy gry z psstore w trybie online nie będą szwankowały?

z góry dzieki

 

 

Ograniczenie jest jedno podstawowe, po włożeniu każdego nowego dysku durne ps3 prosi o format, więc to się nie uda.

Odnośnik do komentarza

I znowu ten sam temat. ;]

 

Nie jest możliwe bo HDD jest szyfrowany unikalnym kluczem dla każdej płyty głównej. Także dysk z jednej konsoli dla drugiej to zwykła sieczka traktowana tak samo jak czysty dysk.

 

Tego nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że samo przełożenie dysku jest już rejestrowane w xRegistry.sys (model, jego fw, s/n) i dysk oznaczany jako jej, czyli po włożeniu starego do tej konsoli, ta go już nierozpozna. Nietestowałem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Tak, będzie. Ale nie zrobi to dużej różnicy w PS3. Poza tym @Berion coś wspominał że w PS3 - ponieważ dysk jest szyfrowany - się go "zajedzie".

 

E: Każdy dysk SSD będzie dobry do PS3 - serio - PS3 nie wykorzysta zbytnio możliwości takiego dysku. Na pewno nie będzie dużej różnicy w instalacji gier z BD R (IMO wcale tutaj nie ma różnicy) natomiast będzie widoczna różnica w instalacji gier z PSS czy doczytywaniu textur z takiego HDD (problem np. w Rage). Ja osobiście kupiłem sobie dysk Hybrydowy do PS3 - czyli połączenie HDD z SSD i np. w Rage problem zniknął. PS3 trochę szybciej się uruchamia i nie zamula tak podczas wejścia do XMB podczas grania. Ale kosmosu nie ma.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim CellOS nie obsługuje TRIM i głównie dlatego jest to kiepski pomysł. Jedyna zaleta to brak mechaniki, czyli np. podczas pracy konsoli bez stresu mógłbyś ją puknąć, przesunąć etc. gdzie przy magnetycznych kończy się to zwykle źle. Tylko czy warto? Cena jest bardzo wysoka, a raczej nie nacieszysz się dłużej nim w konsoli jak rok/dwa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

PS3 akceptuje "terówki"? Mam 2 konsolki, z czego jedna służy tylko do grania właśnie z dysku (Fat z uszkodzonym laserem 320GB) i druga normalna używana na co dzień Slimka 160GB i zaczyna brakować mi miejsca znowu (zwłaszcza teraz po zakupie PS Plus). Zastanawiam się nad zakupem HDD o pojemności 1TB, próbował ktoś i nie ma problemów z takim dyskiem?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Zaqair

Zrobiłem sobie sporą dziurę w ręce próbując odkręcić te śruby pierwszy raz. Wszystko rozbijało się o to że chciałem odkręcać te śruby od jeszcze gorącego dysku. Co się (pipi)a naprzeklinałem wtedy... .

Goracy czy zimny dysk za cholere ich nie idzie odkrecic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...