Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

iOS 6 bedzie dostepny od 3gs po i5 i mozna bez problemu pobrac ta aktualizacje,w przypadku androida wsparcie sie konczy po 1-1,5roku.
i znowu głupoty. Wcześniej pisałeś o tym, ze android słabo chodzi ale nie napisałeś czy testowałeś telefony za złotówkę czy słuchawki z przedziału cenowego 1500+ a teraz, że wsparcie kończy się po 1.5 roku.

iPhone to telefon od Apple a nie od 3rd party więc logicznym, że będą wspierać swój produkt. Tak samo Google robi z telefonami z rodziny Nexus - Nexus S, który wyszedł pod koniec 2010 nadal ma wsparcie a ostatnio dostał OTA 4.1 JellyBean.

To, że 3rd party olewa swoich klientów i po roku zapomina, że miało w ofercie dany model z górnej półki to nie jest wina ani Google ani samego Androida.

Odnośnik do komentarza

@Yano

Nie winię nikogo. Tylko uważam, że to trochę nie fair w stosunku do konsumenta, bo można wpaść w pułapkę.

 

I chyba źle mnie zrozumiałeś, to nie jest tak że nic mnie nie interesuje. Po prostu przy zakupie telefonu kieruję się ściśle określonymi kryteriami, o których już wspomniałem. Nie interesuje mnie za to polityka firmy w obszarze marketingu (za to w obszarze wsparcia już tak). Nie interesuje mnie też jak telefon jest widziany przez jakiś odsetek bliżej niesprecyzowanej grupy społecznej. Oceniam produkt, który kupuje i to jak będzie mi on służył oraz przez jak długi okres.

 

No zastanów się. To jest tak jakbyś rękami i nogami bronił się przed zakupem Golfa, mimo że miałbyś bardzo korzystną ofertę, tylko z tego powodu że w jakimś mieście, jacyś ludzie mówią, że Golfami to się jeździ na imprezy w remizie. Albo nie kupiłbyś spodni, które Ci się podobają bo ktoś, gdzieś, kiedyś mógłby powiedzieć, że kolor jest pedalski. Czy to ma sens? Dla mnie nie.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

@Yano: ogarniety jestes a pitolisz czasem takie farmazony, ze az szkoda czytac ;) tak, lubie miec ladne produkty, dlatego, tak jak napisal Yacek, mam w domu ladne meble, mam ladny samochod i ladna lampe nad lozkiem. Telefon tez lubie miec ladny i jesli jego funkcjonalnosc, mimo pewnych ograniczen, jest dla mnie w zupelnosci wystarczajaca to nie widze powodu, dla ktorego mialbym go nie kupic, o ile tylko portfel pozwala. Nie wiem dlaczego boli Cie to, ze ktos wydaje na telefon te 3000 mimo, ze w sumie sprzetowo moze miec to samo za troche mniej - to osobista sprawa kazdego i jak bede chcial to te pieniadze wysle ojcu rydzykowi, albo wyrzuce przez okno i nic nikomu do tego tak naprawde :)

 

@Yacek: Podkresle, ja rowniez nie pochwalam tego, ze tego slotu na karty nie ma. Jedyne co chcialem przekazac to, ze mi to absolutnie w niczym nie przeszkadza i na pewno brak albo obecnosc takiego slotu nie wplynie na wybor telefonu przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Nie winię nikogo. Tylko uważam, że to trochę nie fair w stosunku do konsumenta, bo można wpaść w pułapkę.

 

a w pułapke appla to nie wpadłeś? heloooo

 

To jest tak jakbyś rękami i nogami bronił się przed zakupem Golfa, mimo że miałbyś bardzo korzystną ofertę

śmieszne że to mowisz bo akurat pare miesiecy temu mialem wlasnie swietna okazje na golfa, i chcialem go kupic mimo ze to totalny dresowóz , nie kupilem go nie z powodu wyglądu czy opinii tylko dlatego ze akurat w tamtym czasie ojciec mial dostac firmowy samochod i mial mi odpalic swojego. co rpawda (pipi) z tego wyszlo (wybrał se bmw jakis nowe i pewnie z Ską, pojezdzil miesiac i go wywalili z pracy ;p a co najlepsze juz po 2 tygodniach mowil ze to kompletnie przereklamowany samochod). teraz szukam czegoś ciekawego (działającego mini ;) ), ale nadal żałuje że nie zgarnąłem golfa

 

Albo nie kupiłbyś spodni, które Ci się podobają bo ktoś, gdzieś, kiedyś mógłby powiedzieć, że kolor jest pedalski. Czy to ma sens? Dla mnie nie.

czyli jak wchodzisz do skelpu i widzisz oczo(pipi)ne różowe spodnie z cekinami to śmiało kupujesz nie zwracając uwagi na to że są pedalskie? XD

 

 

Też nie rozumiem ludzi, którzy kupują smartphone'a i wykorzystują go tylko jako telefon, Napisałem, że podczas traktowania smartphone'a jako telefon, co myślę że możemy spokojnie przyznać jest głupotą,

może byś tak nie obrażał lucka co? to moj kolega BROFIST!

 

 

 

który uważam za najbardziej atrakcyjny pod względem oferowanych funkcji - designu - satysfakcji z użytkowania - ceny.

czyli co

- ograniczone funkcje

- design zalezy od gustu ok

- co dokladnie daje tą sadysfakcje?

- cena jak rozumiem ma być duża? na bogato? :D

 

 

zaraz odpowiem an reszte, nie nadąząm czytac

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Telefony byly od 300euro po 560. Super ze google wspiera tylko cena telefonu od google i iphone jest taka sama.A jako ze nie lubie androida to wole wybrac ios skoro cena jest taka sama

U Ciebie widać tak jest

U nas :

przykładowe ceny z abonamentu ( taka sama kwota)

SGS 2 -> 299zl

4s -> 1699zl

 

SGS3 -> 1199zl

5-> zapewne cos ok 2500zl

Odnośnik do komentarza
Też nie rozumiem ludzi, którzy kupują smartphone'a i wykorzystują go tylko jako telefon, Napisałem, że podczas traktowania smartphone'a jako telefon, co myślę że możemy spokojnie przyznać jest głupotą,

może byś tak nie obrażał lucka co? to moj kolega BROFIST!

 

No co ja poradze, ze nie wykonuje codziennie jakis superskomplikowanych czynnosci, wymagajacych kosmicznej mocy obliczeniowej i mozliwosci w telefonie. No poslucham muzy, zadzwonie do kogos, zrobie jakies zdjecia, poprzegladam forum, odpisze na maile i w sumie tyle. No korzystam jeszcze ze swojej appki firmowej i map czasami. Pewnie, ze moge to robic i na starej nokii zapewne, ale po co skoro na iP czy innym Androidzie jest po prostu wygodniej?

 

- ograniczone funkcje

- design zalezy od gustu ok

- co dokladnie daje tą sadysfakcje?

- cena jak rozumiem ma być duża? na bogato? :D

 

1) Chodzi o to czy funkcje w telefonie sa dla kogos wystarczajace czy nie

2) Wiadomo

3) Mi satysfakcje daje to, ze korzystam z systemu ktory lubie

4) Proste pytanie - stac mnie czy nie? Tak - kupuje, nie - odpuszczam

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

a jeszcze dodam że wiele osób użyło argumentu "skoro iphon ma taka sama cene co galaxy s3 to wole iphona"

tylko ze po pierwsze galxy jest jednak tanszy, ma lepsze parametry itp

ale chodzi mi o coś innego, o to że galaxy nie ejst jedynym telefonem - w androidzie masz do wyboru ze 20 nowszych (i 100 starszych) modeli na czasie różniących sie detalami, jedne z nieco wiekszej półki a inne niżej - masz do wyboru co chcesz i w jakiej cenie chcesz

przykładowo jak ktoś nie gra w gry to spokojnie mu starczy do wszystkich innych działań nieco slabszy telefon ze słabszym prockiem kosztujący o połowe mniej

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Telefony byly od 300euro po 560. Super ze google wspiera tylko cena telefonu od google i iphone jest taka sama.A jako ze nie lubie androida to wole wybrac ios skoro cena jest taka sama

U Ciebie widać tak jest

U nas :

przykładowe ceny z abonamentu ( taka sama kwota)

SGS 2 -> 299zl

4s -> 1699zl

 

SGS3 -> 1199zl

5-> zapewne cos ok 2500zl

To jest cena telefonu na karte.w abo wszystkie smartphony popularne maja ta sama cene,roznia sie tylko ceny najmniejszego abo.

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

poprostu widze drugie dno (szpanerstwo) w kupowaniu telefony 4 razy droższego niż coś co by rownie dobrze spełniło warunki

zresztą troche sie wrobiliscie bo wasze teksty o polakach-biedakach ktorzy hejtują bo ich nie stać pokazują że jednak podbudowujecie sobie morale i samoocene iphonem (i że to nie jest tylko "bo lubie system" :P)

 

btw goście w hammerze H3 też sobie podbudowują samoocene, a na około i tak wszyscy wiedzą że mają małego siurka :P

Odnośnik do komentarza

Telefony byly od 300euro po 560. Super ze google wspiera tylko cena telefonu od google i iphone jest taka sama.A jako ze nie lubie androida to wole wybrac ios skoro cena jest taka sama

U Ciebie widać tak jest

U nas :

przykładowe ceny z abonamentu ( taka sama kwota)

SGS 2 -> 299zl

4s -> 1699zl

 

SGS3 -> 1199zl

5-> zapewne cos ok 2500zl

To jest cena telefonu na karte.w abo wszystkie smartphony popularne maja ta sama cene,roznia sie tylko ceny najmniejszego abo.

no zgadza sie wszystkie popularne smartphony w abonamencie maja taka sama cene oprocz apple :P

 

btw wiekszosc osob pracujacych w fabrykach apple nie mialo w rece nigy kompletnego sprzetu apple :D ( taka ciekawostka)

Odnośnik do komentarza

Zaden telefon z Androidem nie 'spelnia warunkow rownie dobrze', przykro mi - nie ma iOS :)

No i ja nie pisalem nigdzie o polaczkach-biedaczkach, chociaz uwazam hejtowanie czegos tylko dlatego, ze kogos na to nie stac za bardzo polaczkowe. A jest sporo ludzi z biedandroidami za 400-500zl, ktorzy hejtuja ajfony 'bo drogie'.

 

polaczek-meme-generator-ajfony-za-3000-kupujo-szpanery-a-moj-htc-wildfire-ma-to-samo-6eef44.jpg

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Telefony byly od 300euro po 560. Super ze google wspiera tylko cena telefonu od google i iphone jest taka sama.A jako ze nie lubie androida to wole wybrac ios skoro cena jest taka sama

U Ciebie widać tak jest

U nas :

przykładowe ceny z abonamentu ( taka sama kwota)

SGS 2 -> 299zl

4s -> 1699zl

 

SGS3 -> 1199zl

5-> zapewne cos ok 2500zl

To jest cena telefonu na karte.w abo wszystkie smartphony popularne maja ta sama cene,roznia sie tylko ceny najmniejszego abo.

no zgadza sie wszystkie popularne smartphony w abonamencie maja taka sama cene oprocz apple :P

 

btw wiekszosc osob pracujacych w fabrykach apple nie mialo w rece nigy kompletnego sprzetu apple :D ( taka ciekawostka)

Appla wina ze w Pl tak wyglada sprawa z abo?

Odnośnik do komentarza

@Yano

W jaką pułapkę Apple wpadłem?

 

Kupiłem iPhone'a z ciekawości. Zostałem przy nim, bo za(pipi)iście podoba mi się system i doskonale współpracuje z moim komputerem, a w przyszłości i z iPadem. Żaden Android mi tego nie oferuje.

 

Poza tym przed kupnem 4ki próbowałem przekonać się do Andka próbując różnych telefonów z tym systemem, gdy szlajałem się po galeriach. System zwyczajnie mi nie przypasował.

 

Gdyby podobałyby mi się różowe spodnie z cekinami to tak, kupiłbym je. Niestety, albo na szczęście, mam inny gust ;)

 

I znowu trochę się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o funkcje, design, satysfakcję i cenę rozpatrywaną osobno tylko razem. Po prostu moim zdaniem iPhone oferuje najlepszą równowagę między tymi 4 elementami. Galaxy mają cenę porównywalną albo trochę tańszą, design gorszy, funkcji więcej, a satysfakcja moim zdaniem mizerna, ze względu na słaby system.

 

Aha, i porównuję iPhone'a do Galaxy, bo nie znam się na innych telefonach. Poza tym wydawało mi się, że Galaxy jest jakby iPhone-killerem. Nieudolnym, ale zawsze tam jakimś ;)

 

poprostu widze drugie dno (szpanerstwo) w kupowaniu telefony 4 razy droższego niż coś co by rownie dobrze spełniło warunki

zresztą troche sie wrobiliscie bo wasze teksty o polakach-biedakach ktorzy hejtują bo ich nie stać pokazują że jednak podbudowujecie sobie morale i samoocene iphonem

Ja też widzę drugie dno. Przez to, że ktoś woli rozwiązanie firmy Apple, mimo że trochę droższe, to od razu wytykany jest palcami jako szpaner z zawiści, bo innych nie stać. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza
W jaką pułapkę Apple wpadłem?

bardzo szczwaną skoro nawet tego nie widzisz ;)

 

 

doskonale współpracuje z moim komputerem,

android tez doskonale współpracuje, w dodatku na kilka sposobów więcej (karty, nie wymaga itunes itp)

Żaden Android mi tego nie oferuje.

no z ipadem to sie pewnie nie połączy rzeczywiscie

swoja droga jak wyglada współpraca iphon-ipad?

 

 

próbowałem przekonać się do Andka próbując różnych telefonów z tym systemem, gdy szlajałem się po galeriach. System zwyczajnie mi nie przypasował

satysfakcja moim zdaniem mizerna, ze względu na słaby system

jak mozesz mowic ze system jest słaby po paru chwilowych testach na rozklekotanych komorkach w galerii ktore są nie spersonalizowane pod ciebie i maja jakies przypadkowe appki?

a może był za trudny po przesiadce z iphona? ;)

krytykujesz system ktorego wcale nie znasz, zauważ że ja w swojej krytyce nie nawiązuje do systemu bo też go nie znam zbytnio, jedyne co w nim krytykuje to to o czym wiem, czyli np to że jest zbyt zamknięty i wymusza używanie rozwiązań od apple, a nie pozwala na dowolną zabawe

 

 

 

Gdyby podobałyby mi się różowe spodnie z cekinami to tak, kupiłbym je. Niestety, albo na szczęście, mam inny gust

sory, ten iphon mnie zmylił :P

 

Poza tym wydawało mi się, że Galaxy jest jakby iPhone-killerem

samo apple to przyznało pozywając samsunga za wszystko jak leci

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
android tez doskonale współpracuje, w dodatku na kilka sposobów więcej (karty, nie wymaga itunes itp)

 

iPhone od jakiegoś już czasu też nie wymaga iTunesa. Jak o czymś nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj.

 

I co to za smutne kawałki z tym telefonem 4 razy tańszym, który spełnia te same wymagania co iPhone. Konkrety proszę. Bo jeżeli myślisz, że wymaganiami osoby, która płaci 2k-2,5k za telefon jest dzwonienie i pisanie sms'ów, to pomyśl jeszcze raz.

 

Konkretne komórki, 4 razy tańsze, które z powodzeniem zastąpią mi iPhone'a. Czekam.

Odnośnik do komentarza

No to oświeć mnie z tą pułapką. Serio mówię.

 

Jak Android niby współpracuje z moim Macbookiem? Android ma iClouda? Nie ma. Dzięki temu, że mam iTelefon oraz iKomputer zdjęcia, maile, kalendarze, jakieś przypomnienia, notatki, appki, wszystko mi się synchronizuje w tle i dostępne jest na każdym urządzeniu. To samo tyczy się iPada.

 

Bo mam też SG2 w domu i bawiłem się z nim przez pewien czas. Używałem też w domu Galaxy Taba 10.1 i też spędziłem z nim kilka dni. I tak, uważam że Android jest trudniejszy w obsłudze niż iOS, ale nie wynika to z jego złożoności tylko z braku intuicyjności. Uważam to za wadę.

 

Idąc twoim tokiem rozumowania - jako posiadacz Androida jesteś wielkim biznesmenem, który codziennie pomyka w garniturze i rozpowszechnia korpo-ideały?

Odnośnik do komentarza

Widze, ze niektorym nie miesci sie w glowie to, ze ktos moze wydawac swoje pieniadze jak chce i nie zawsze wybierac najtansze rozwiazania oferujace podobne mozliwosci ;) To tak jakbys hejtowal mnie za to, ze, przykladowo, kupilem dziecku wozek 2x drozej niz moglbym. No ale taki mi sie podobal i tyle, nie ma tu wiekszej filozofii ;)

Odnośnik do komentarza

Tak karmicie trolla to moze i ja spróbuję :P

 

 

iPhone'a po JB można dostosowywać jak się chce. Można nawet strzelić sobie te durne widgety którymi tak pałują się użytkownicy androida.

 

Android jest niespójny, nieprzejrzysty, po paru miesiącach zamula, sklep Google play to siedlisko syfu. Głupie ściągnięcie tapety i na telefonie mamy pare dodatkowych rzeczy. W razie awari telefonu musimy wszystko mozolnie targac ponownie (brak mozliwości przywrócenia wszystkiego z backup'u). W razie kradzieży/zagubienia nie ma żadnej usługi lokalizacyjnej która pozwalała by wymazać zawartość telefonu. To tak na początek.

 

Mam w domu SG III, żeby nie było że nie wiem co mówię :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...