Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam iP4, SGS2 i ostatnio męczyłem mocno SGS3 i jeśli chodzi o szybkość to iP4 nie jest jakimś demonem po czasie. Z JB to juz w ogóle róznie bywa bo po jakimś czasie i być może bibliotekach z Cydii telefon jest wolniejszy. Interfejs grficzny oczywiście jest płynny, ale wejście w ustawienia, aparat czy inne aplikacje po raz pierwszy uruchamiane ma swoje opóźnienie.

 

Android jest bardzo szybki na odpowiednim sprzecie jednak pozostał mu w pewnych momentach ten drewniany feeling wywodzący się jeszcze z tych animacji mających 20fpsów. W SGS3 interfejs jak i aplikacje śmigają naprawde szybko i nie ma mowy o tym, żeby iP4S był z samej zasady szybki. Owszem, od nowości bez instalacji czegokolwiek działa naprawdę szybko, ale im więcej gówna w ajfonie tym system bardziej kuleje.

 

Mając w rękach oba najwyższe modele czyli 4S i SGS3 w żadnym wypadku nie jestem w stanie stwierdzić, który jest lepszy i szybszy bo oba zamiatają rynek.

Odnośnik do komentarza

Raven nie opowiada bajek, bo takie coś jest i już. Też tak mam, że przy włączeniu nowej aplikacji albo przełączeniu się do jakiejś dawno używanej telefon wgrywa bitmape, czekam 1-2 sekundy i wgrywa się appka.

 

Nie wiem tylko czy to wina telefonu, czy tego jak skonstruowany jest ten multi-tasking od appla. Bo z tego co czytałem to nie jest to taki prawdziwy mt w 100%.

Odnośnik do komentarza

Raven nie opowiada bajek, bo takie coś jest i już. Też tak mam, że przy włączeniu nowej aplikacji albo przełączeniu się do jakiejś dawno używanej telefon wgrywa bitmape, czekam 1-2 sekundy i wgrywa się appka.

 

Przy włączaniu aplikacji jak najbardziej, i to nie jest tajemnica. Przy przełączaniu aplikacji w tle - serio, nie spotkałem się jeszcze z ani jedną kilkusekundową zwiechą. Zresztą sam piszesz "1-2 sekundy", to jest dużo? oO

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Bo te dawno używane są wywalane z pamięci żeby nie zamulać systemu. Nie jest tak jak w Andku ze wszystko co odpaliłeś siedzi w ram'ie.

 

Android nie ma paru ułatwiających życie funkcji. Np. prostego puknięcia w status bar dzięki czemu strona przewija się na samą górę, w aplikacji czy przeglądarce.

 

Nie można też po zakupie nowego sprzętu przywrócić z backupu wszystkiego co się miało na starym sprzęcie, włącznie z ustawieniami, hasłami itp.

Odnośnik do komentarza

Wszystk ozależy od aplikacji i właśnie od tego, czy czasem system ich już nie wywalił - to że appka jes na liście tych działających w tle, nie oznacza,że ona rzeczywiście działa w tle. Przykładem są niektóre gierki, który odpalimy, pogramy, wrócimy do homescreena, odpalimy kilka innych aplikacji - wracamy do gry a tam sorry, main title i musisz zagrać jeszcze raz. Nie daj boże nie zasejwowałeś w final fantasy i po ptokach. Sam kilka razy musiałem ponownie nadrabiać 2h w FF bo nie zapisałem stanu, przełączyłem się Numbers i Pages aby coś przygotować, jakaś pogoda i installous i pach - Final Fantasy się zresetowało bo zabierało za dużo ramu i system wolał je przydzielić Numbers.

 

 

Freezy też są i zależne jest to zarówno od wersji iOS jak i tego czy jest JB i jaki to JB. Nowe JB są już mocno skomplikowane i często mają w sobie niedoróbki. Stare na limerain były proste i zawsze skuteczne i lekkie. Nowe już mocno mieszają w systemie i tworzą dziwne rzeczy.

 

Ja sam miałem 2 niepełne JB na iP4 i musiałem robić od nowa bo telefon miał różne jazdy.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

No dokładnie, o to mi chodzi. Nie napisałem, że ajfon to tak naprawdę kupa gów,na i w ogóle nie działa, bo każda aplikacja się pół minuty włącza. Chodziło mi właśnie o te mikrozwieszki (te dosłownie 1-2s, "kilusekundowe", nie wiem jak to inaczej ująć), które sprawiają, że iPhone 4 działa dokładnie jak napisałem - "tylko dobrze", ale nie idealnie. Na tym polu właśnie w mojej opinii lepszy jest SGS II (i podejrzewam nowsze modele też), bo może nie ma 60 fps tylko jakieś 30, ale za to aplikacje wyskakują od razu, przy przełączaniu się nie ma tego występującego CZASAMI laga itd.

 

Jest miejsce na poprawę, nie jest idealnie, jest dobrze. Dokładnie takie było moje przesłanie, ni mniej, ni więcej. Na pewno iPhone 4 nie działa "nie gorzej, niż dzisiejsze telefony". No właśnie działa gorzej. Smartfony już naprawdę śmigają, ale są między nimi te malutkie różnice, o które mi chodzi. Jeden powie, że się czepiam, drugi się zgodzi. To jak z różnicami czasu w Formule 1. Niby milisekundy to tak małe jednostki czasu, że nic nie znaczą, a decydują o być albo nie być na podium.

Odnośnik do komentarza

No tylko tutaj o podium nie może być mowy, bo telefon ma 2 lata. Jeżeli chcemy porównywać iPhone'a z modelami tegorocznymi to trzeba będzie patrzeć na 5tkę.

 

Dla mnie i tak dużym osiągnięciem jest to, że mówimy o telefonie 2 letnim, który nawet po tak długim w tej branży czasie, nadal jest naprawdę świetnym urządzeniem. I mimo, że nie jest już niekwestionowanym liderem, to nadal może coś zawalczyć. Wymień mi inny taki telefon ;)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie i tak dużym osiągnięciem jest to, że mówimy o telefonie 2 letnim, który nawet po tak długim w tej branży czasie, nadal jest naprawdę świetnym urządzeniem. I mimo, że nie jest już niekwestionowanym liderem, to nadal może coś zawalczyć. Wymień mi inny taki telefon ;)

 

3GS :D

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...