Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzieki temu ze jest latwy w obsudze to kazdy z niego moze korzystac

no tak marketingowo i sprzedażowo to jest plus dla appla bo maja potencjalnie wiekszy rynek (chociaz i tak sa daleko w tyle za androidem).

 

ale ja nie mowie teraz co sie bardziej opłaca apple, tylko o samym odczuciu użytkownika ktory uważa sie za spoko goscia a podnieca sie telefonem robionych pod amerykańskich głupków

to coś jak z automatyczną skrzynią biegów- moze jest wygodna ale wiekszosc prawdziwych facetów woli zwykłą, bo chcą miec kontrole i poczucie że oni prowadzą samochód, i że automat jest dla kobiet ktore nie ogarniają jazdy. a popularność automatów w USA dobrze dowodzi tej tezy - manual jest dla nich za trudny

Odnośnik do komentarza

Dzieki temu ze jest latwy w obsudze to kazdy z niego moze korzystac

no tak marketingowo i sprzedażowo to jest plus dla appla bo maja potencjalnie wiekszy rynek (chociaz i tak sa daleko w tyle za androidem).

 

ale ja nie mowie teraz co sie bardziej opłaca apple, tylko o samym odczuciu użytkownika ktory uważa sie za spoko goscia a podnieca sie telefonem robionych pod amerykańskich głupków

to coś jak z automatyczną skrzynią biegów- moze jest wygodna ale wiekszosc prawdziwych facetów woli zwykłą, bo chcą miec kontrole i poczucie że oni prowadzą samochód, i że automat jest dla kobiet ktore nie ogarniają jazdy. a popularność automatów w USA dobrze dowodzi tej tezy - manual jest dla nich za trudny

 

Iphone to taka konsola zamkniety system,android to taki pc otwarty na wszystko. Czy posiadanie Iphone czyni cie glupkiem? Nie.Jezeli ktos lubi wygode jak np. Ja to wybiera Iphone. Bawilem sie Androidem na 3 telefonach,i wszystko mozna powiedziec o Androdzie ale napewno nie to,ze jest wygodny.Nawet na telefonie ktory co dopiero wyszedl Android wieszal sie,byl wolny i po 10 min 'zabawy'dostawalem szalu. Rozumiem,ze kazdy lubi cos innego,do mnie android nie przemawia do ciebie Iphone.A co do glupoty amerykanow,moze i amerykanie w jakims % sa glupi(osobiscie nie lubie sterotypow,nie kazdy Amerykani jest tepy,nie kazy Polak to pijak itd.),ale gdyby nie pewni amerykanie sporo by rzeczy nie istnialo np.Microsoft,Apple,Google,Amazon itd,jak i nie mozna im zabrac tego ze w top 10 uniwerkow swiata 6 jest z Usa,wiec gdyby byli tak tepi jak wszyscy mowia to by nie mieli topowych szkol.

Edytowane przez zaq123456
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Czy posiadanie Iphone czyni cie glupkiem?

nie powiedzialem ze czyni głupiem tylko że u mnie powodowało by nie smak że jestem na poziomie urzadzenia produkowanego pod amerykanów

 

 

Jezeli ktos lubi wygode jak np. Ja to wybiera Iphone

ale przeciez wlasnie iphone ma wiele niewygodnych rozwiązan ktore utrudniają zwykle czynnosci. android jest otwarty i jak ktos ma proste potrzby to spokojnie je wykona, ale ma dodatkowo mozliwosc zagłebienia sie w trudniejsze i ciekawsze sprawy

 

i wszystko mozna powiedziec o Androdzie ale napewno nie to,ze jest wygodny.Nawet na telefonie ktory co dopiero wyszedl Android wieszal sie,byl wolny

no wlasnie jak najbardziej jest wygodny, być może byl dla ciebie za trudny?

nie wiem jak to robiles ze sie wieszal i byl wolny, moj telefon przez 1.5 roku zawiesil sie chyba 1 raz

być moze niektore jego funkcje są nieco wolniejsze niż na iphonie, ale to nie znaczy ze są wolne, czy czekanie 0.5 sekundy na otwarcie aplikacji nazywasz wolnym? (a to i tak tylko niektore appki)

 

 

A co do glupoty amerykanow,moze i amerykanie w jakims % sa glupi (...) ale gdyby nie pewni amerykanie sporo by rzeczy nie istnialo np.Microsoft,Apple,Google,Amazon

 

 

jasne że nie wszyscy są głupi, ale jest to znaczny procent. a to co podajesz to są wyjątki, ile masz tych megamózgów? kilkaset tysięcy? milion? a co z pozostałymi 500 milionami?

poprostu maja wielki kraj i statystycznie wychodzi że część ludzi jest inteligenta, ale to jest kropla, i proporcje nie są korzystne

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Czy posiadanie Iphone czyni cie glupkiem?

nie powiedzialem ze czyni głupiem tylko że u mnie powodowało by nie smak że jestem na poziomie urzadzenia produkowanego pod amerykanów

Srednie IQ w Polsce 99 w Usa 98(wiem,ze statystyka nie jest dokladna).tyle jezeli chodzi o glupote amerykanow. Ja nie mam z tym problemu,uzywam obecnie ios na ipod touch i nie zamienil bym tego systemu,na zaden inny. Tak samo po zabawie z Mac os wiem,ze nastepny komp wlasnie bedzie z Ios.

Jezeli ktos lubi wygode jak np. Ja to wybiera Iphone

ale przeciez wlasnie iphone ma wiele niewygodnych rozwiązan ktore utrudniają zwykle czynnosci. android jest otwarty i jak ktos ma proste potrzby to spokojnie je wykona, ale ma dodatkowo mozliwosc zagłebienia sie w trudniejsze i ciekawsze sprawy

Tak jak juz pisalem DLA Mnie Android jest niewygodny,DLA Ciebie Ios. Kto co lubi.Tak samo jak z DS3 vs Pad do Xbox.Kwestia tego kto co lubi.

 

i wszystko mozna powiedziec o Androdzie ale napewno nie to,ze jest wygodny.Nawet na telefonie ktory co dopiero wyszedl Android wieszal sie,byl wolny

no wlasnie jak najbardziej jest wygodny, być może byl dla ciebie za trudny?

nie wiem jak to robiles ze sie wieszal i byl wolny, moj telefon przez 1.5 roku zawiesil sie chyba 1 raz

być moze niektore jego funkcje są nieco wolniejsze niż na iphonie, ale to nie znaczy ze są wolne, czy czekanie 0.5 sekundy na otwarcie aplikacji nazywasz wolnym? (a to i tak tylko niektore appki)

 

Nie jest za trudny,nie podoba mi sie ten system.

 

 

Proponuje,zakonczyc ten offtop bo zaraz mod wpadnie i rozda nagrody.

 

Edit:

 

Szewczyk,wiadomo ze cena to lekka przesada ale w sumie konkurencja nie jest wiele tansza.Galaxy s3 600euro,lumnia 920 600euro(cena to plotka).Iphone 5 cena chyba bedzie taka sama czyli cos kolo 700euro.

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

@Yano i @waldus

 

Ja nigdzie nie napisalem, ze to sa pozytywy. Chcialem tylko przekazac, ze dla mnie nie jest to nic specjalnie uciazliwego. Kazdy telefon ma jakies wady i nikt tu chyba nie uwaza ze ajfon ich nie ma - w moim odczuciu nie sa to jednak rzeczy, ktore w czymkolwiek przeszkadzaja. I nie uwazam tez zeby Androidy oferowaly cos wiecej, bo pisanie, ze oferuja standardowy kabel i wieksze ekrany (jedna z najwiekszych wad dzisiejszych telefonow jak dla mnie - moze w ogole zacznijcie przez tablety rozmawiac) raczej wzbudza usmiech ;)

 

A, i lubie miec ladny telefon z ladnym logo i systemem, ktory lubie. Gdyby nie to, to w zasadzie wystarczyłaby mi pewnie jakaś stara nokia, bo jednak z telefonu to głównie dzwonię, piszę smsy, odbieram maile i korzystam z facebooka.

Edytowane przez Lucek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

praktycznie wszystko!

wiekszy ekran

wieksza rozdzialka

sloty na karte

standardowe kable

lepsze procki

2 razy lepsze baterie

 

Akurat dla mnie to jest bełkot, bo:

 

1. Większy ekran - właśnie przez to nie podobają mi się te nowe telefony. Po co mi taki gigantyczny prawie 5" wyświetlacz, telefon jest niewygodny, a przez to niepraktyczny i uciska w kieszeni (zawszę noszę telefon w prawej kieszeni u spodni typu dżinsy).

 

2. Rozdziałka odpowiednia do wielkości ekranu, bo ilość px w stosunku w proporcji jest nawet lepsza od S3.

 

3. W osobistych preferencjach mi to nie przeszkadza, ale rozumiem, nie ma ficzerów więc trzeba ponarzekać. Co kto lubi.

 

4. Nie rozumiem o co chodzi z tymi kablami.

 

5. Akurat układy scalone w nowym iPhone biją na głowę wszystko co jak dotąd ukazało się na rynku.

 

6. Bateria w nowym iP ma być jeszcze lepsza niż wcześniej, a nowe układy są ponoć o wiele mniej prądożerne, ale jak będzie to się okaże. Zresztą opierając się na tym co już było to jednak Apple wygrywało z konkurencją pod względem wytrzymałości baterii.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3. W osobistych preferencjach mi to nie przeszkadza, ale rozumiem, nie ma ficzerów więc trzeba ponarzekać.
Może Cię zaskoczę ale Nexus 7 też się oberwało za to, że nie ma slotu na kartę. Co jak co ale slot to nie jest ficzer tylko pozycja obowiązkowa.
4. Nie rozumiem o co chodzi z tymi kablami.
nowy port - nowe kable, nowe wydatki na ładowarki samochodowe/stacje dokujące etc.
5. Akurat układy scalone w nowym iPhone biją na głowę wszystko co jak dotąd ukazało się na rynku.
poproszę linki do testów

 

Bawilem sie Androidem na 3 telefonach,i wszystko mozna powiedziec o Androdzie ale napewno nie to,ze jest wygodny.Nawet na telefonie ktory co dopiero wyszedl Android wieszal sie,byl wolny i po 10 min 'zabawy'dostawalem szalu.
Zakładam, że wszystkie te telefony to były słuchawki za min. 1500pln.

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rdIWKytq_q4

Odnośnik do komentarza

Akurat dla mnie to jest bełkot, bo:

 

1. Większy ekran - właśnie przez to nie podobają mi się te nowe telefony. Po co mi taki gigantyczny prawie 5" wyświetlacz, telefon jest niewygodny, a przez to niepraktyczny i uciska w kieszeni (zawszę noszę telefon w prawej kieszeni u spodni typu dżinsy).

 

 

mnie tam 4.3 calowy nie przeszkadza, i to nie wazne czy nosze w lewej czy w prawej kieszeni.

 

ps tutaj widac te bicie na glowe konkurencje :

iphone_5_char-100001908-orig.png

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

Co jak co ale slot to nie jest ficzer tylko pozycja obowiązkowa.

 

Nie jest, absolutnie. Jak zwykle się z Tobą zgadzam, tak w tym wypadku mam zupełnie odmienne zdanie ;

 

@up: O tym pisałem, to jest praktycznie wszystko to samo. Kwestia wyboru ogranicza się nie do samego telefonu, a systemu. Zreszta, ziom napisal artykul na ten temat:

 

http://tenpawelnowak...rodukowac-nokia

 

Zeby nie bylo - gdyby ten slot byl, ok, super. Ale to, ze go nie ma? Mi osobiscie w niczym nie przeszkadza, nie wiem do czego byloby mi to potrzebne - w poprzednich telefonach z kartami pamięci nie wyjąłem ich nigdy ;]

 

EDIT: wyjalem raz... jak zmienialem karte 2GB na 8GB ;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Obecnie nawet telefony za złotówkę posiadają slot na kartę więc jak logicznie wytłumaczysz jego brak w iPhone i tej Nokii?

wg mnie nieobecność slotu na karty to nic innego jak skok na pieniądze, bo gdyby nie jego brak to każdy by brał wersję 16GB i do tego kartę 32GB a całość by kosztowała znacznie mniej niż Apple życzy sobie za słuchawki z większą pojemnością. Ja to odbieram w ten sposób, że producent pozbawiając mnie możliwości rozbudowy pamięci zwyczajnie śmieje mi się w twarz jednocześnie pokazując inne opcje za które chce abym zdrowo przepłacał.

 

 

btw

ciekawe czy europejskie wersje będą miały w zestawie przejściówkę na micro usb, bo zgodnie z normami UE tylko takie telefony mogą być wypuszczane na nasz rynek.

 

 

edit:

w tym zestawieniu jest błąd - SGSIII ma na pokładzie Exynos 4412 a to jest quad core a nie dual core

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

Nie tlumacze tego, nie mam zamiaru nawet ;) W moich oczach po prostu tego nie ma, i tyle. Mi osobiscie do niczego to nie jest potrzebne, wiec dla mnie to zadna wada. Jesli ktos z takiego slotu korzysta to przynajmniej od razu wie, ze to nie jest telefon dla niego.

 

Co do ladowarek, znalazlem takie cos:

 

http://www.engadget.com/2012/09/13/apple-lightning-to-micro-usb-adapter/

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Obecnie nawet telefony za złotówkę posiadają slot na kartę więc jak logicznie wytłumaczysz jego brak w iPhone i tej Nokii?

wg mnie nieobecność slotu na karty to nic innego jak skok na pieniądze, bo gdyby nie jego brak to każdy by brał wersję 16GB i do tego kartę 32GB a całość by kosztowała znacznie mniej niż Apple życzy sobie za słuchawki z większą pojemnością. Ja to odbieram w ten sposób, że producent pozbawiając mnie możliwości rozbudowy pamięci zwyczajnie śmieje mi się w twarz jednocześnie pokazując inne opcje za które chce abym zdrowo przepłacał.

 

 

tak samo, jak nie da sie wymienic baterii tak samo jak w Macbookach ;)

Odnośnik do komentarza

O tym, że iPhone 5 jest lżejszy, mniejszy (co oczywiście wiąże się również z ekranem, ale nie tylko), węższy i zdecydowanie najlepiej wykonany też nie należy zapominać. No nie wiem po prostu czego się tak czepiacie, poprawili co mogli, idąc z duchem czasu wszystko jest mniejsze, wydajniejsze, mniej prądożerne i ogólnie lepsze. Ludzie narzekają na brak innowacji, ale ja już sam nie wiem co by tu jeszcze można zmienić czy poprawić.

Odnośnik do komentarza

@Yano

Sry stary, ale walnąłeś takim ciemnogrodem z tą skrzynią manualną, że aż się za głowę złapałem. Nie chce mi się nawet podejmować dyskusji, bo skoro poważnie tak myślisz to i tak cie nie przekonam.

 

@Lucek

Jesteś ostatni na placu boju ;)

 

Czemu w temacie o iPhonie czytam o Nokii i Androidzie?

 

Co do prezentacji to z mojej strony rozczarowanie. Nowy iTunes będzie źle wyglądać w przypadku posiadania mixtejpów, jakiś własnych kawałków albo czegokolwiek źle potagowanego i bez okładki. Nowy Shuffle to stary shuffle. Nowy nano wygląda beznadziejnie i moim zdaniem robienie ze wszystkich produktów kopii iPhone'a tylko że w różnych rozmiarach to skrajna głupota. Touch to zawsze był dla mnie iPhone dla ubogich i nadal tak zostało. Nie potrafię znaleźć zastosowań dla tego produktu. Wolałbym kupić iTelefon.

 

A propos tegoż - liczyłem na zmianę designu jak z 3GSa na 4kę. Niestety się zawiodłem.

 

Aha, i nie wiem na jakiej podstawie Apple uważa, że mają prawo w ogóle wypowiadać się o swoich słuchawkach i nazywać to drogie (pipi), które sprzedają "głósniczkami", ale jeszcze żadne z moich iUrządzeń nie miało zadowalających speakerów, więc do tych całych earpodów podchodzę bardzo sceptycznie.

Odnośnik do komentarza

@Yano

Sry stary, ale walnąłeś takim ciemnogrodem z tą skrzynią manualną, że aż się za głowę złapałem. Nie chce mi się nawet podejmować dyskusji, bo skoro poważnie tak myślisz to i tak cie nie przekonam.

Generalnie jak Yano coś pisze w tym temacie to kończę czytanie jego postów po pierwszym zdaniu, bo ma światopogląd kinderateisty.

 

 

Aha, i nie wiem na jakiej podstawie Apple uważa, że mają prawo w ogóle wypowiadać się o swoich słuchawkach i nazywać to drogie (pipi), które sprzedają "głósniczkami", ale jeszcze żadne z moich iUrządzeń nie miało zadowalających speakerów, więc do tych całych earpodów podchodzę bardzo sceptycznie.

Racja, słuchawki dołączone do iPhone to jedne z gorszych jakie miałem na uszach (serio, nie dało się jakichś lepszych dołączyć do telefonu za 2,5k?), te nowe pewnie są lepsze, ale koleś z The Verge powiedział, że też nie są zbyt dobre.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Zeby nie bylo - gdyby ten slot byl, ok, super. Ale to, ze go nie ma? Mi osobiscie w niczym nie przeszkadza, nie wiem do czego byloby mi to potrzebne

no to podrzuce ci pare pomysłów do czego sie moze przydac:

- szybkie wgrywanie rzeczy bezposrednio na karte olewając (pipi)anie sie z itunes (+ mozliwosc kopiowania rzeczy na kompach bez itunes)

- przy zmianie telefonu przenoszenie swoich rzeczy w pare sekund, poprostu przekladając karte

- to co juz pisali szybsze przegrywanie różnych rzeczy czy to z kompa czy z telefonu na telefon (wymiana filmami ze znajomymi)

- i co ważne dla mnie: jak iphone ci (pipi)nie tak że sie nie da go nawet odpalić to co zrobisz ze wszystkim co na nim miales? przy normalnym teleofnie jak telefon zdechnie, nawet w wyniku poważnego upadku czy zalania, jest wielka szansa że karta przetrwa i nie stracisz swoich danych

 

O tym, że iPhone 5 jest lżejszy, mniejszy (co oczywiście wiąże się również z ekranem, ale nie tylko), węższy i zdecydowanie najlepiej wykonany też nie należy zapominać.

to rzeczywiscie kluczowa kwestia! taki z ciebie delikatny chłopak że te 5mm i 10 gramów wiecej urwie ci ręce?

 

Sry stary, ale walnąłeś takim ciemnogrodem z tą skrzynią manualną, że aż się za głowę złapałem

nie wiem o co ci chodzi?

ja sam malo jeżdze i niespecjalnie mam konkretne zdanie na ten temat, mowie o tym co slyszalem od ludzi ktorzy jeżdza ponad 30 lat i chcą czuć że prowadza, a nie że siedza jak posażer a samochod robi wszystko za nich

 

Generalnie jak Yano coś pisze (...)

Generalnie to wal sie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...