Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się trochę siódemką, no ładny ten czarny kolorek, a nowy home działa tak jak pan jezus powiedział. Niestety był tylko model Plus. Jak on ślamazarnie działał w porównaniu do mojego SE czy leżącego obok 6s. Masakra jakaś. Czułbym się jak frajer płacąc za tak działający telefon w 2016 roku.

 

Jak tam mroku, dostałeś już swojego Plusa :)?

Szybkosc dzialania Plusa jest praktycznie taka sama jak w zwyklej siodemce. Czasami leciutko przytnie, ale to wina slabo zoptymalizowanego systemu.

 

Co do mojego Plusa..

 

W tym momencie mam jedynie etui do Plusa

 

1267ns0.jpg

 

 

Waiting-Skeleton.jpg

Odnośnik do komentarza

Szybkosc dzialania Plusa jest praktycznie taka sama jak w zwyklej siodemce. Czasami leciutko przytnie, ale to wina slabo zoptymalizowanego systemu.

Nie oszukuj się :/. iPhone'y Plus mają jakąś kosmiczną rozdzielczość renderowania i to zjada ich moc w porównaniu do malutkich ekranów 6/6s/7.

Odnośnik do komentarza

Kupuje nowego iPhone'a 7 Plus. W piatek po pracy zamawiam. Zastanawiam sie, czy brac wersje 32GB/128 :/ W obecnym iPhonie 6s 64GB mam zajete ponad 30gb lol, wiec nie wiem. Kolor wybiore Piano Black.

 

 

Na stowke bede pierwsza osoba na forum z nowym iPhonem :) Zrobie porownanie iP7/6s/ Galaxy S7 Edge.

:-)

Odnośnik do komentarza

 

Szybkosc dzialania Plusa jest praktycznie taka sama jak w zwyklej siodemce. Czasami leciutko przytnie, ale to wina slabo zoptymalizowanego systemu.

Nie oszukuj się :/. iPhone'y Plus mają jakąś kosmiczną rozdzielczość renderowania i to zjada ich moc w porównaniu do malutkich ekranów 6/6s/7.

Mają kosmiczne fullhd.

Odnośnik do komentarza

A tak szczerze, to nie wiem dlaczego iP6+ mają ekrany 1080p, a nie odpowiednio większe. Wiem jednak skąd się wzięła niestandardowa rozdzielczość: żeby zmieścić na ekranie więcej niż na ekranie 6/6s/7. Gdybyśmy ekran 1080p dzielili na dwa, żeby dostać punkty (faktyczne jednostki w których programiści mierzą rozmiar ekranu i układają UI), to dostalibyśmy 540pt x 960pt i tak malutkie elementy, że nie używałoby się tego wygodnie. Trzeba dzielić na trzy, żeby to było odpowiednio duże. Ale 1920x1080/3 = 640x360, mniej niż iPhone 6/6s/7! A przecież Plusy miały pokazywać więcej! No więc wymyślili sobie jakąś rozdzielczość 414x736pt i pomnożyli ją razy trzy, a następnie zrobili downsampling, żeby się zmieścić na 1080p.

 

Więcej:

https://medium.com/we-are-appcepted/the-curious-case-of-iphone-6-1080p-display-b33dac5bbcb6#.pu5a0abh3

https://www.paintcodeapp.com/news/iphone-6-screens-demystified

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Panowie, zgubilem telefon. Chyba mi wypadl w taksowce. Jakis (pipi) sobie go przywlaszczyl, bo iCloud pokazuje mi ze telefon jest poza siecia. Slyszalem, ze operator moze na zyczenie policji zlokalizowac telefon dzieki numerom IMEI. Ktos moze mi powiedziec jak to dziala? Zakladam, ze bede musial zglosic kradziez, ale na jednym posterunku juz mi policja powiedziala, ze oni nie moga wysledzic telefonu. Wydaje mi sie, ze po prostu im sie nie chce. Moze ktos cos doradzic?

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

A tak szczerze, to nie wiem dlaczego iP6+ mają ekrany 1080p, a nie odpowiednio większe. Wiem jednak skąd się wzięła niestandardowa rozdzielczość: żeby zmieścić na ekranie więcej niż na ekranie 6/6s/7. Gdybyśmy ekran 1080p dzielili na dwa, żeby dostać punkty (faktyczne jednostki w których programiści mierzą rozmiar ekranu i układają UI), to dostalibyśmy 540pt x 960pt i tak malutkie elementy, że nie używałoby się tego wygodnie. Trzeba dzielić na trzy, żeby to było odpowiednio duże. Ale 1920x1080/3 = 640x360, mniej niż iPhone 6/6s/7! A przecież Plusy miały pokazywać więcej! No więc wymyślili sobie jakąś rozdzielczość 414x736pt i pomnożyli ją razy trzy, a następnie zrobili downsampling, żeby się zmieścić na 1080p.

 

Więcej:

https://medium.com/we-are-appcepted/the-curious-case-of-iphone-6-1080p-display-b33dac5bbcb6#.pu5a0abh3

https://www.paintcodeapp.com/news/iphone-6-screens-demystified

Świetnie wytłumaczone, nie wiedziałem o tym. Na Andku też używa się abstrakcyjnych wartości? Wiesz może?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...