Skocz do zawartości

Star Ocean 4


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie skończyłem Star Ocean 4 i .... więcej w tego jRPG nie zagram :) Nie żeby był zły ale nie porwała mnie historia i bohaterowie niektórzy mnie wkurzali.

Ogólnie nie żałuje 40 h poświęconych na skończenie SO 4 ale prawie w ogóle questów pobocznych nie ruszałem a na koniec dostałem tylko 4 endingi :) (

BAchussa, Reimi, Sarah i ta spiczasto ucha cycata dziewoja:)

) Resztę na youtube zobaczyłem:P

 

Wczoraj skończyłem ToV i jakoś bardziej mi się podobała gra a już w szczególności ending. Ja rozumiem że jRPG mają długaśne filmiki ale qrcze żeby chociaż porywały historią :P Na palcach jednej ręki mogę wymienić wstawki filmowe które mi się podobały a z tych 40h to przynajmniej 15h to filmiki :] .

 

Na dzień dzisiejszy (do premiery Finala) ranking jRPG na x klocka :

1. Tales of Vesperia

2. Lost Odyssey

3. Star Ocean 4

4. Blue Dragon

5. Eternal Sonata

 

W inne nie grałem.

 

P.S. Toshirou ja miałem lvl 65 Edge i 62 pozostałej 3 bohaterów podczas walki z finalnym bossem

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem Star Ocean 4 i .... więcej w tego jRPG nie zagram :) Nie żeby był zły ale nie porwała mnie historia i bohaterowie niektórzy mnie wkurzali.

Ogólnie nie żałuje 40 h poświęconych na skończenie SO 4 ale prawie w ogóle questów pobocznych nie ruszałem a na koniec dostałem tylko 4 endingi :) (

BAchussa, Reimi, Sarah i ta spiczasto ucha cycata dziewoja:)

) Resztę na youtube zobaczyłem:P

 

Wczoraj skończyłem ToV i jakoś bardziej mi się podobała gra a już w szczególności ending. Ja rozumiem że jRPG mają długaśne filmiki ale qrcze żeby chociaż porywały historią :P Na palcach jednej ręki mogę wymienić wstawki filmowe które mi się podobały a z tych 40h to przynajmniej 15h to filmiki :] .

 

Na dzień dzisiejszy (do premiery Finala) ranking jRPG na x klocka :

1. Tales of Vesperia

2. Lost Odyssey

3. Star Ocean 4

4. Blue Dragon

5. Eternal Sonata

 

W inne nie grałem.

 

P.S. Toshirou ja miałem lvl 65 Edge i 62 pozostałej 3 bohaterów podczas walki z finalnym bossem

 

Zgadzam się z praktycznie ze wszystkimi Twoimi spostrzeżeniami, jedynie zmieniłbym w rankingu miejsca 4 i 5 na odwrót :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Heh... Nie rozumiem co komukolwiek moglo sie NIE PODOBAC w tej grze ;D

 

Oczywiscie mowie to z mysla ze system gry byl identyczny na XO. Toz to stary dobry star ocean, z mnostwem nowych elementow. Po pierwszych paru godzinach jestem bardzo zadowolony z zakupy i ZDEYCDOWANIE nie uwazam voice actingu za tragiczny. Owszem nie jest to Uncharted 2, ani Final Fantasy, ale mi w ogole nie przeszkadza. Przy czym oczywiscie nie doszedlem do tych najbardizej denerwujacych postaci ;) Najwazniejsze ze mozna w trakcie gry zmienic na japonski jak zacznie za bardzo przeszkadzac.

 

Gra jest dosc wymagajaca. Z pierwszym bossem walczylem dobre 5/7 minut, a z drugim to nawet pod 15. Pewne zmiany w stosunku do wersji na XO zaszly, nie chce mi sie o nich pisac (tym bardziej ze to nie ja porownywalem a jedynie czytalem o tym), ale ja jestem bardzo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza

Tak, sa obie sciezki dzwiekowe (brat gra na jp ja na ang). Sa tez dwa interfejsy, ale ten zwykly jest zdecydwanie lepszy, bo nie wali po po oczach jaskrawo rozowymi-zoltymi kolorami :P

 

Cala reszta jest git, loadingi sa blyskawiczne, glosnosc poszczegolnych elementow mozna swobodnie dopasowac jak komus cos nie pasuje, nic tylko grac co tez robie ;)

Odnośnik do komentarza

Pierwsza lokacja jest slaba. Proba tropikalnej jugli wyszla calkiem fajnie, problem tylko w tym ze kolory daja tak bardzo po oczach, ze masakra :S Co wiecej, nie ma sie dostepu do podstawy SO, czyli item creation i rozbudowanego systemu skilli, nie mozna tworzyc monster jeweli a battle trophy zdarzaja sie rzadko.

 

Ale juz koncowka tej lokacji i nastepna, to SO w najlepszym wydaniu :) Co wiecej poziom trudnosci jest dosc wysoki (sporo zmian w stosunku do wersji na XO, z tego co czytlem bossowie maja nawet po 10x wiecej HP), wymaga uzywania najrozniejszych skilli (do chowania sie przed targetowaniem, do tauntowania przeciwnikow) i dobrego wykorzystania blindside'ow. A to wszystko juz na 'standardowym' poziomie trunosci (drugi z czterech dostepnych :P).

 

Tak wiec, serdecznie polecam, kazdemu :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie ukończyłem... 41h, poziom średnio 65lvl. Piękna gra, więcej emocji niż w FF7 :) ... ciekawe jak FF13 wypadnie. Graficznie super, fabuła też fajna (czasami śmieszna). Postacie ok, bardzo charakterystyczne. Co nie którym się nie podobał dubing angielski a dokładnie Lymlu i Meracle. Na PS3 można w locie zmieniać miedzy ang i jap i powiem że w oryginale te postacie też śmiesznie mówią i prawdopodobnie było to zamierzone, to mają być komiczne postacie... mnie nie przeszkadzały a śmieszyły.

 

Ogólnie super gra... zastanawiam się czy strzedać czy zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Gra zakupiona 2 dni temu. 8 godzin na liczniku i co mi się rzuca w oczy to gra jest: totalnym oldschoolem w current genowej oprawie i to największy + tej produkcji puki co:). Nie powiem bardzo mi się podoba:)

 

Po kontrowersyjnym ff13 oraz dość dziwnym resonance of fate, so4 to miły "odmóżdżacz":) siedzący w starej szkole:)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Niestety mam wszystko na ps3(całe szczęście coraz więcej tego wychodzi a wygłodniały strasznie jeszcze rok temu byłem:))... Jeszcze eternal sonata też mi podpasował:)

 

Pamiętam wspaniałe jrpg-owe czasy psx'a i troszkę gorsze czasy ps2....

 

Kiedy toV na ps3 ma wyjść?? słyszałem że ma:)

 

ps. "kay" dość drażni mam nadzieję że jak mi ktoś inny dołączy kickne z party tego małego lapsa:P

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...