Skocz do zawartości

Star Ocean 4


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poza tym po każdym ważniejszym wydarzeniu dostajemy wpis w "notatniku" co się wydarzyło, więc jest to kolejne zabezpieczenie dla tych co za dużo skipują.

 

Mnie osobiście też dziwi narzekanie, że w jRPGach są za długie cutscenki to tak jak w piłce nożnej narzekać by na to, że za często kopią piłkę nogami ;|

Zresztą w samej grze nie są takie długie, widziałem dłuższe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gralem u kolegi i bardzo mi sie spodobala, takze wpisuje ja na liste zakupow ;] Jak widze design Tales of Vesperia, to dostaje mdlosci, a i wczesniejsze czesci mi sie nie podobaly, takze kompletnie nie jestem zainteresowany tym tytulem. Mam za to takie pytanie (mam nadzieje, ze nie lamie regulaminu, czesto niektorzy podawali linki) - czy Ktos moze zarzucic linkiem do jakiegos porzadnego poradnika do Star Ocean 4? Nie chodzi mi o gamefaqs.com, bardziej interesuje mnie oficjalny (Primy, czy tam kogo innego). Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza

Gralem u kolegi i bardzo mi sie spodobala, takze wpisuje ja na liste zakupow ;] Jak widze design Tales of Vesperia, to dostaje mdlosci, a i wczesniejsze czesci mi sie nie podobaly, takze kompletnie nie jestem zainteresowany tym tytulem. Mam za to takie pytanie (mam nadzieje, ze nie lamie regulaminu, czesto niektorzy podawali linki) - czy Ktos moze zarzucic linkiem do jakiegos porzadnego poradnika do Star Ocean 4? Nie chodzi mi o gamefaqs.com, bardziej interesuje mnie oficjalny (Primy, czy tam kogo innego). Z gory dzieki.

 

Nie bylo momentu, w ktorym bym sie zacial wiec poradnik ci nie bedzie potrzebny, chyba ze:

 

a)tak sobie u ciebie z obcym jezykiem

b)jakis achievement guide?

c)ewentualnie przyda sie by zobaczyc wszystkie zakonczenia za pierwszym razem(ja mialem 5 bodajze, za ktore oczywiescie dostalem achievementy ;) )

 

Ps. Poza tym co to za frajda z graniem z opisem? Korzystac mozna, ale jak nie bedzie mozna dalej przez jakis moment przebrnac ;)

Edytowane przez Sanryu
Odnośnik do komentarza

Gralem u kolegi i bardzo mi sie spodobala, takze wpisuje ja na liste zakupow ;] Jak widze design Tales of Vesperia, to dostaje mdlosci, a i wczesniejsze czesci mi sie nie podobaly, takze kompletnie nie jestem zainteresowany tym tytulem. Mam za to takie pytanie (mam nadzieje, ze nie lamie regulaminu, czesto niektorzy podawali linki) - czy Ktos moze zarzucic linkiem do jakiegos porzadnego poradnika do Star Ocean 4? Nie chodzi mi o gamefaqs.com, bardziej interesuje mnie oficjalny (Primy, czy tam kogo innego). Z gory dzieki.

sam nie korzystałem w ogóle ale poradniki ign są zawsze fajne a tu widzę żę jest taki do star ocean (google się kłania:)) http://guides.ign.com/guides/903309/page_4.html

Odnośnik do komentarza

Pograłem 8h i porównaniu do LR i IU jestem bardziej niz zadowolony, 3 jRPG po LO i BD na klocka moim zdaniem. Fabuła jak narazie nie jest najwyzszych lotów( i watpie zeby sie cos zmieniło, ale do tego sie przyzwyczaiłem na tej generacji. Postacie to jRpg'owy standard wiec mozna sie przyzywyczaic, ale na poczatku bardziej niz irytuja, a "Kay" szkoda poprostu słów. Ogólnie gra jest przyjemna, ale czekam az Vesperia sie pojawi na PS3 lub WKC wyjdzie w zrozumiałym języku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mi się podoba. Fabuła jest dla mnie do zaakceptowania z kilkoma wzlotami i kilkoma bardzo irytującymi motywami. VA prawie wcale mnie nie irytował. Jedynie poza głównym bohaterem, który jest ciotą roku. Jednak w FF10 dużo lepszy główny bohater wcale nie był.

 

Co mnie jednak trzyma, to system gry i bonusy. Dla lubiących masterować jest sporo do zrobienia. Strzelam, że zrobienie wszystkiego to kilkaset godzin. Kilku ludzi na świecie ma 1000.

 

Grę kupiłem z oficjalnym poradnikiem. Miło jest po pracy usiąść z piwkiem i się zrelaksować.

 

ps. motyw ze zmianą płyt jest poroniony.

Odnośnik do komentarza
Mi się podoba. Fabuła jest dla mnie do zaakceptowania z kilkoma wzlotami i kilkoma bardzo irytującymi motywami. VA prawie wcale mnie nie irytował. Jedynie poza głównym bohaterem, który jest ciotą roku. Jednak w FF10 dużo lepszy główny bohater wcale nie był.

 

Co mnie jednak trzyma, to system gry i bonusy. Dla lubiących masterować jest sporo do zrobienia. Strzelam, że zrobienie wszystkiego to kilkaset godzin. Kilku ludzi na świecie ma 1000.

 

Grę kupiłem z oficjalnym poradnikiem. Miło jest po pracy usiąść z piwkiem i się zrelaksować.

 

ps. motyw ze zmianą płyt jest poroniony.

 

Jak zobaczyłem zakończenie SO to stwierdziłem, że z przeciętnej fabuły, gra ma fabułę bardzo przeciętną albo wręcz słabą, no jakby nie patrzeć nie jest to jej najmocniejsza strona.

 

No czas calakowania określa się na 250 godzin lub więcej, w sumie się zgadza mam 110 na budziku i 490g.

 

Jest kilka poronionych motywów, tak jak wspomniałeś... zmiana płyt, bardzo boli, dobrze, że nie trzeba jeszcze wkładać 1 DVD :D.

Wg mnie też niektóre battle trophies są mocno posrane i przefantazjowane, dlatego tylko każdą postacią zrobiłem trochę ponad 50% tak żeby wywalić level cap. :)

 

Calaka na pewno nie będzie ale postaram się wyciągnąć z tej gry trochę więcej niż 490 :).

Edytowane przez azurekcja
Odnośnik do komentarza

Chodzi o to, że po skończeniu głównego wątku i pokonaniu ostatniego Bossa, można grać dalej i robić bardzo dużo różnych dodatkowych rzeczy, które zabierają znacznie więcej czasu niż fabuła, wszystko fajnie tylko, że...

 

Podczas podróżowania między lokacjami, trzeba przekładać płyty tzn 2 i 3 DVD, bo niektóre miasta są zapisane na 2 DVD a nie które na 3ciej... co jest bardzo bolesnym rozwiązaniem o ile w ogóle można powiedzieć, że jest to rozwiązanie...

 

Przykładowo, bawimy się w tworzenie ważnych przedmiotów, które odbywa się na naszym statku, który jest zaparkowany na planecie "x" która wczytuje się z 3DVD, no ale żeby zrobić interesujący nas przedmiot (a właściwie zdobyć składniki do niego) czasami trzeba polecieć na planetę z dysku drugiego i tam szukać szczęścia, co wiąże się z częstym przekładaniem płyt, o które gra prosi nas pięknym napisem i ładnym obrazkiem, który znienawidzimy ;), ale do wszystkiego można się przyzwyczaić podobno :).

Edytowane przez azurekcja
Odnośnik do komentarza
Jak zobaczyłem zakończenie SO to stwierdziłem, że z przeciętnej fabuły, gra ma fabułę bardzo przeciętną albo wręcz słabą, no jakby nie patrzeć nie jest to jej najmocniejsza strona.

 

No mnie zakończenie rozczarowało. Tylko motyw z Ziemią był "lepszy".

W tej grze kieruje się idiotą.

 

Jeśli jednak komuś podobała się trójka, to ta gra też powinna przypaść do gustu.

 

Ja się przymierzam do calaka. Sporo mi brakuje, ale nie mam parcia na inne gry.

No i będzie satysfakcja z tysiąca w jednej z najtrudniejszych gier pod achievmenty.

Odnośnik do komentarza
Jak zobaczyłem zakończenie SO to stwierdziłem, że z przeciętnej fabuły, gra ma fabułę bardzo przeciętną albo wręcz słabą, no jakby nie patrzeć nie jest to jej najmocniejsza strona.

 

No mnie zakończenie rozczarowało. Tylko motyw z Ziemią był "lepszy".

W tej grze kieruje się idiotą.

 

Jeśli jednak komuś podobała się trójka, to ta gra też powinna przypaść do gustu.

 

Ja się przymierzam do calaka. Sporo mi brakuje, ale nie mam parcia na inne gry.

No i będzie satysfakcja z tysiąca w jednej z najtrudniejszych gier pod achievmenty.

 

No z Ziemią było zarąbiście w ogóle jak tam wylądowałem to strasznie się zdziwiłem bo ta plansza była taka inna niż pozostałe, taka "swojska".

 

Kieruje się idiotą? Ja tam się ciesze, że nie kieruje się Sarą albo Lymle :D

Edytowane przez azurekcja
Odnośnik do komentarza

Mój skład:

 

Przez większość gry (wątek fabularny):

Edge

Reimi

Myuria

Bacchus/Armuat (od kiedy tylko się przyłączył)

 

Po skończonym głównym wątku, podczas robienia questów i zwiedzania dodatkowych dungeonów:

Edge

Reimi

Sarah

Myuria

 

Ostateczny mega-dopakowany skład, do klepania Gabrysia i Królowej:

Edge

Arumat

Reimi

Sarah

 

I na tym ostatnim pozostaje, kieruję Arumatem :].

Odnośnik do komentarza
Wiadomo już cos o wersji na ps3? Czy już się z tego wycofali?

Jakis czas temu na Kontowni cos wspominali o tym, ze wielce mozliwe jest wydanie SO4 na PS3. Osobiscie uwazam, ze predzej czy pozniej wydadza ten tytul na PS3. Tylko o tytuly od tworcow bedacych pod ''skrzydlami'' M$ mozna zapomniec, cala reszta tych pseudo ex'ow od pozostalych firm predzej czy pozniej laduje na innych platformach...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...