Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maiden

Po rozmowie odbytej z Rapotorem na EP, złamałem się i jutro znów kupuję WOW. Pytanie do znawców.

Chciałem grać Orkiem Warriorem lecz powiedziano mi, że to najcięższa klasa. Myślę teraz o hunterze, też orku. Mądre głowy radzą mi jednak Trolla huntera. A wy, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Warrior najcięższa klasa? Lulz. Jeżeli idzie o PvP to czysty bullshit jest. Hunter ma tak ze 2x więcej rzeczy bardzo istotnych i pomocnych w walce na arenie/bg. Jak chcesz grać po stronie hordy to dla mnie ork jest najlepszym typem zarówno na warriora jak i huntera. Ma świetne raciale zarówno do pvp jak i pve. Bloodfury, stun resistance, bonus dmg od petów. Jest to najlepsza rasa obok humanów pod wzlędem raciali. Według mnie główną zaletą troli jest to, że ich wygląd mnie nie wpienia :D a tak na serio to są po prostu fajną rasą z fajnym jamajskim akcentem podczas wypowiadania emotek. Jeżeli nie zamierzasz bawić się w hardkory to spokojnie bierz trola, ale jeżeli chcesz walczyć o tytuł gladiatora to moim zdaniem ork jest lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza

Maiden zalezy co chcesz robic - PvP czy PvE, a raczej co bardziej.

 

Warrior ma wiekszy downtime przy levelowaniu i bez gearu jest popychadlem (z chwila kiedy nazbiera epicow i skoluje dobrego 2H) do czasu - wtedy niszczy wszystko (na chwile obecna jedna z najbardziej przegietych klas jesli chodzi o dmg w PvP).

Jesli chodzi o rase to Orc lub Undead najlepszy do PvP. Orc i Troll do PvE. Overall Orc.

Ogolnie przewaga warriora jest taka, ze w PvE mozesz byc tankiem lub DPS - jesli bedziesz tankowal to zawsze znajdziesz grupe do heroicow (najczesciej ludzie szukaja tanka lub healera).

 

Hunter - sam gram ta klasa i powiem tyle: Prosto sie nia gra, ale by byc dobrym naprawde trzeba sie niezle namotac (i miec w pi.zdu bindow - jak lubisz miec po 30+ przypisanych przyciskow do skilli to prosze bardzo) i dobrze timeowac rotacje. W PvE klasa sie gra dosc przyjemnie (Surv lub MM), mozna pokiteowac, przy levelowaniu downtime prawie nie istnieje (jak juz masz peta). Sama klasa w sobie ma kiepska reputacje, ktora ciagnie sie od czasow vanilla (Huntards - every weapon is hunter weapon + ogolnie masa ludzi co grac nie potrafi nimi grala). Przezywalnosc w PvP jest dosc niska i bez healera jest bardzo ciezko, a aby dostac sie na range niezla szamotanina i idealne time'owanie CD.

Podczas levelowania zgnoisz niejedna klase, ale na 80 sie to odwroci.

 

Na chwile obecna w arenach masz World of Meleecraft. Wiec najwiecej funu (jak juz zdobedziesz gear!) bedziesz mial z warriora moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Bardziej chciałem się skupić na PvE

Poogladaj sobie jakies filmiki z hunter oraz warrior pov na www.warcraftmovies.com i zobacz co ci bardziej odpowiada - melee, czy range.

Co do rasy huntera - Orc ma najlepszy racial (darmowy +dmg trinket oraz +5% pet dmg).

Ja tam wybralem co mi sie bardziej podobalo wizualnie - Taurena :P. Wiec osobiscie mialem w du.pie raciale.

Odnośnik do komentarza

No fakt, priestem się chyba najwolniej/najtrudniej leveluje. Magiem też trochę lipa, kiedyś przeczytałem, że granie magiem "is like being an Irishman, drinking and fighting, drinking and fighting" no i w sumie tak jest. Ubijasz 2-3 moby i siedzisz i pijesz przez 20 sekund. Z tych klas co wymieniłem to najłatwiej lock i shaman. Shamanem idziesz Enhancement do levelowania i steamrolujesz wszystko na drodze, a warlockiem (affliction) ubijasz moby trochę wolniej, ale masz zero downtime od jakiegoś 20 lvl dzięki Life Tap + Drain Life combo.

Odnośnik do komentarza

Levelowalem juz znajomemu priesta (za niezla kase ofc :P) i powiem, ze to co przemeczysz sie to jest wynagrodzone pozniej. Jak uzywasz odpowiedniej rotacji to nigdy nie wys.rasz sie z many a moby beda padac dosc szybko. Start rzeczywiscie nie jest najlatwiejszy - az nie dostaniesz Shadowformy :P.

 

Co do maga - tylko na poczatku, pozniej idziesz frost i AoE killing (w cholere mobow na raz).

Odnośnik do komentarza

A wlasnie - z tego co czytam to wszyscy sa w Hordzie tak? Ten sam server? :P Jak bym gral drutem to wyboru rasy za duzej nie mam, prejem gralem undeadem. Ale kij z tym. Jakie profy sa najbardziej oplacalne dla druta pod wzgledem przydatnosci albo kasy ;) Pristem mialem tailoring i enchanting, ale to ku.wa zbankrutowalem milion razy przez to, to w (pipi)e.

Odnośnik do komentarza

Grałem jako Horda, ale już nie mogłem ścierpieć dzieci grających undeadami zachowujących sie w stylu "IMA PWN U WIF MAI AX!" "NUB L2P!" "You have shit ratings you cant speak to me". A no i grając w WoWa musisz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie: kocham gnomy albo ich nienawidzę. Tak się frakcje wybiera xD

Odnośnik do komentarza

Ja frakcje wybieralem za kazdym razem - tam gdzie sa znajomi ;P Kurde ,ale ten prej mnie ciagnie, bo jednak fajnie sie nim gralo i wladalo ludzkim zyciem xD Wku.wiles mnie to nie lecze Cie i zdychaj :blush: I do tamtych prof to jeszcze profy dla preja tak odrazu ;P Pewnie herb/alch/inskrypcje, ktorych w zyciu nie widzialem, bo gralem na TBC tylko.

 

E: Nie szukam polakow - szukam kogos kogo bede znal albo serwera gdzie jest najmniej bachorstwa, ktore zebrze o kase/biega i zabija 30lv slabszych.

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza

E: Nie szukam polakow - szukam kogos kogo bede znal albo serwera gdzie jest najmniej bachorstwa, ktore zebrze o kase/biega i zabija 30lv slabszych.

To odpusc sobie retail :lol:. Na kazdym serwerze jest masa buractwa i elityzmu (nawet u noobow) oraz tepych dzieciakow - trzeba isc tam gdzie sa znajomi koniecznie.

 

@genjuro: Bylo trzeba miec 55 postac na danym serwerze. Juz to zniesli.

Odnośnik do komentarza

Zebranie o kase jest wszędzie. Teraz i tak jest ich mało bo bardzo rzadko można spotkać kogoś kto nie ma maina jakiegoś. Co do zabijanie 30 lvli niższych to jak zrobisz postać na servie PvP, obojętnie gdzie, przygotuj się na częste spirit runy. Tym bardziej, że zaczynasz od zera i nie możesz się przelogować na 80 lvla Furious Geared Pacyfikatora :)

Odnośnik do komentarza

Owiec, ja już wprawdzie nie gram, ale może kupię sobie później subskrypcję. Polecam server Auchindoun. Grałem tam jako Horda teraz jako Alliance. Jest tam trochę polaków ale bez przesady. Ogólnie jest to server PvP z przyzwoitą liczbą dobrych gildii po obydwu stronach barykady. Dodatkowo ma też dosyć łatwą battlegroupę i jest ciut prościej coś osiagnąć na arenie niż np. na Cyclonie gdzie tylko się FoTMy spotyka.

 

Mi się tam najfajniej grało ze wszystkich realmów jakie testowałem (w sumie 4). Co do balansu to jest jakieś 35%-65% Alliance - Horde.

Odnośnik do komentarza

jak ktos slabo zna angielski i dopiero zaczyna WoWa, to najlepiej niech bierze burning legion, jest tam masa polakow

 

najgorszy serwer w Europe. Banda dresów, buraków, prostaków i polaczków. Burning Legion to najgorsze co można znaleźć w WoWie.

 

-->Co do serwerów ja cisne na Stormscale; najlepszy EU serwer PvP, ale pomimo tego masa ninja looterów, i fatalna Horda na BGs...

 

--> Co do sprawy jak zacząć: Polecam drudia; leevelujesz typka i masz 4 w 1 (tanka, healera, kot-dps, sowa-dps), każdy chce cię do gildi etc. Do tego leveling idzie naprawdę szybko. Instalujesz do tego quest helpera i masz w miesiac pierwszy 80l char.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.