Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie się zalogować do WOW'a? U mnie zatrzymuje się na "Handshaking" i dalej nie idzie. Dzieje się już tak od piątku. Do konta na WWW mogę się zalogować bez problemu. Czyżby Blizzardowi padł serwer?

 

problem stary i dosyć dobrze znany na oficjanlym forum Blizzarda. Generalnie występował najczęściej u ludzi którzy brali net od UPC. Blizzard prosił o sciezke do 80.239.178.111. Problem musi rozwiązać provider. Tutaj masz link do forum Blizza.

 

Ssam triala, jak mi się spodoba może zakupie, i teraz pytanie, jaką klasę warto wybrac na poczatek, dwarv moze byc magiem?

 

Jak będziesz kupował to daj znać. Chciałbym się załapać na recruit a friend :P Mag jest teraz najlepszym dpsem. W srdenim sprzecie w arcane spec chłopki na Totc25 robia po 5-6k dps. Prosta i przyjemna postać do grania, ale strasznie ogranicza, dlatego że możesz grać tylko jako dps. pisałem już kilka postów wcześniej, że najlepszym wyborem na początek wydaje się być druid który jest 4 in 1. Tak na prawde musisz pograć i zobaczyć co chcesz robić i zrobić w tej grze...

Edytowane przez grz3ster
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, zależy co chcesz robić. Druid jest zdecydowanie najbardziej uniwersalną klasą, ale pamiętaj, że też do każdej z roli, która chcesz pełnić musisz mieć osobny ekwipunek i inne talenty. To powoduje, że gra druidem wydłuża się kilkukrotnie, a jeżeli masz zamiar zmieniać rolę w trakcie raida to będziesz mieć prawie w całości zawalone torby. Mimo wszystko druid jest o tyle fajny, że jak zginiesz w trakcie raidu i nie ma cię kto wskrzesić to zawsze możesz sobie na stealthie przejść jako kotek. Albo jak tank umiera i nie ma SSa to zawsze możesz go resnąć w trakcie walki.

 

Ogólnie rzecz biorąc to druid daje wiele możliwości, pozwala skupić się na grze jedną postacią, pozwala zmieniać role "w locie", ale jest to też klasa, która dopiero przy najlepszym dostępnym ekwipunku i dobrego buildowi pozwala konkurować na polu dpsowania/healowania/tankowania z innymi klasami.

 

BTW: Druid ma też najlepsze HoTy (Healing over Time) w grze co czyni go za(pipi)istym healerem w niektórych walkach. Poza tym większość jego HoTów to instanty, więc może sobie biegać i leczyć. Z drugiej strony brakuje mu trochę takich prawdziwych healów co lecą od razu (to się DH nazywa?).

 

A odnośnie DPSowania w raidach to IMO warlocki są najlepsze. Nie dość, że przy dobrych buildach mogą zadawać naprawdę kosmiczne ilości dmgu to jeszcze ich life tap albo juma many od impa sprawia, że podczas raidu trudno o przerwanie ciągłego dpsa.

 

Grałem jeszcze magiem i priestem. O ile ten pierwszy jest fajny, bo zyskuje na mobilności dzięki portalom/teleportom, może sobie przywoływać żarcie, kryształki to mimo wszystko przy Arcane Spec (a takim grałem) szybko następuje oom. Priest z kolei jest naprawdę fajną klasą, jeżeli lubisz stać z tyłu i leczyć. Najlepsze DHy (Direct Heale? ;p ) to właśnie od nich. Natomiast IMO ciężko jest coś ugrać priestem w PvP. Shadow build nie wydaje się być jakiś super, aczkolwiek widziałem na yt odstępstwa od reguły.

 

 

 

 

Wszystkie wnioski pisałem na podstawie doświadczeń z prywatnymi serwerami, filmików i tego co wyczytałem tu i ówdzie. Doświadczenie na oficjalnych serwerach może być inne, ale raczej nie drastycznie inne ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy możecie się zalogować do WOW'a? U mnie zatrzymuje się na "Handshaking" i dalej nie idzie. Dzieje się już tak od piątku. Do konta na WWW mogę się zalogować bez problemu. Czyżby Blizzardowi padł serwer?

 

Pisali ostatnio coś na forach, że mogą występować problemy z serwerami. Padł mi laptop ale próbowałem się zalogować na chwilkę na netbooku i faktycznie przy handshaking się zacina, zaskoczyło dopiero za którymś tam razem z kolei.

 

Co do postów panów powyżej zobaczcie kiedy Mikes zadał pytanie ;) Myślę, że od stycznia 2008 zdążył zdecydować czy gra w WoWa czy nie, ba może już grał i mu się znudziło :P

Odnośnik do komentarza
A odnośnie DPSowania w raidach to IMO warlocki są najlepsze. Nie dość, że przy dobrych buildach mogą zadawać naprawdę kosmiczne ilości dmgu to jeszcze ich life tap albo juma many od impa sprawia, że podczas raidu trudno o przerwanie ciągłego dpsa.

 

Lock teraz grubo zostaje w tyle... affi spec smierdzi, T9.2 nie daje jakis komsicznych bonusów, do tego jak wyzej napisałem arcane Mag po patchu 3.2.2 jest nie do przegonienia na tank and spank bossach. Locka 6.5k dsp wymieka przy 10k maga....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Affli w DPSie to blizzard spychał je na drugi plan już od premiery TBC. Podczas ery Sunwell podstawą dla dobrego DPSu locka był bolt-spam, teraz większość locków których znam chodzi na raidy w destro z czarami typu fire. A jeśli chodzi o PvP to poza SL/SL z Felhunterem, który to build brał praktycznie każdy na areny moim numerem 1 zawsze będzie destro-glass-cannon z Succubusem i nie tylko za sprawą Drakedoga, bo jakby nie patrzeć nawet wobec WotlKowych nerfów locka (albo raczej braku takiego boosta jakie dostały niektóre inne klasy) w tym buildzie gracz o małpiej zręczności nadal jest śmiertelnie niebezpieczny :)

Odnośnik do komentarza

Czy możecie się zalogować do WOW'a? U mnie zatrzymuje się na "Handshaking" i dalej nie idzie. Dzieje się już tak od piątku. Do konta na WWW mogę się zalogować bez problemu. Czyżby Blizzardowi padł serwer?

 

Pisali ostatnio coś na forach, że mogą występować problemy z serwerami. Padł mi laptop ale próbowałem się zalogować na chwilkę na netbooku i faktycznie przy handshaking się zacina, zaskoczyło dopiero za którymś tam razem z kolei.

 

Co do postów panów powyżej zobaczcie kiedy Mikes zadał pytanie ;) Myślę, że od stycznia 2008 zdążył zdecydować czy gra w WoWa czy nie, ba może już grał i mu się znudziło :P

Dzisiaj rano odpaliło się uaktualnienie i dało się zalogować. Wydaje mi się, że nie miałem problemów z dostawcą a raczej problem leżał po stronie serwerów Blizzarda. Mam nadzieję, że dziś wieczorkiem sobie pogram bo weekend na głodzie spędziłem :). Ta gra bardzo uzależnia.

Odnośnik do komentarza

Tak samo jak na każdą inną grę - z tym że jedni wolą poświęcać godziny na doskonalenie swojego jednego avatara z którym się zżywają i grę z innymi żywymi ludźmi, a inni wolą mieć kolekcję zaliczonych gier na półce niczym filmów ;) A jeszcze inni napierdzielają wszystkie piraty które wychodzą na rynku i poświęcają na gry 24/7 :P

Odnośnik do komentarza

Wiadomo. Tylko, że w grach nie-MMO doskonalisz swojego bohatera i w końcu dochodzisz do momentu, że jesteś kozakiem. W MMO musisz być no-lifem żeby coś znaczyć w świecie ;)

I wtedy pojawia sie nowe wyzwanie w postaci nowego instance lub dodatku i zabawa od nowa... Dlatego gry MMO tak wciagaja - nie maja konca w doskonaleniu i ulepszaniu postaci.

Co do no-lifeowania dupa tam - zalezy od mmo (np w WoWie juz wcale nie trzeba poswiecac duzo czasu).

Odnośnik do komentarza

Może nie trzeba poświęcać dużo czasu, żeby zdobyć najlepszy equip, ale na pewno trzeba poświecić kurevsko dużo czasu, żeby coś znaczyć w świecie. Rozumiem przez to np. bycie w top10 graczy pvp albo na arenie etc. Coś czego nie zdobędziesz przez zwykły equip, ale potrzebujesz jeszcze jakiś mad skilllzzzz.

Odnośnik do komentarza

No tak, bo tak ciezko jest wbic wysoki rating jak sie potrafi grac, posiada dobry gear z poprzedniego sezonu i ma sie solidna ekipe, albo rolluje FOTM (co robi przeszlo polowa ludzi).

Wystarczy wbic 2200 i juz ludzie na serwerze sie klaniaja (chyba, ze sie gra na stormscale albo bardzo podobnym serwerze).

Jedyne co rzeczywiscie trzeba poswiecic troche czasu to wbicie wystarczajacej ilosci honoru na offset itemy do PvP setu. Sek w tym, ze raz na sezon sie to robi (ja usiadlem i po 4-5dniach juz mialem wszystkie itemy dostepne za honor) - teraz juz nic nie robie tylko sie opierdzielam i dobijam w wolnych chwilach kolejnego capa a tokeny z WG juz sie pietrzyc powoli zaczynaja na kolejny sezon by nie poswiecic temu zbyt wiele czasu jak wyjdzie nowy).

Obecny WoW nie jest po prostu dobrym przykladem (zwlaszcza facerollerskie PvP)- predzej koreanskie/chinskie MMO nadawalyby sie, lub stary PvP title system z WoWa (to rzeczywiscie byl No-Life).

 

Co do turniejow Blizza - sa nudne w cholere, praktycznie same RMP + countersetup Beastcleave, ktory dostal nerfa po wygraniu turnieju.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Swietnie, ze jest temat. Na forum N+ jest cisza o tej grze ;P

 

Server: Terokkar

Nick: Hashshashin

Frakcja: Oczywiscie Alliance ;]

Rasa: Draenei

Plec: Male, mam dziewczyne wiec polsrodki typu kobieca postac nie sa mi potrzebne

Klasa: Warrior

Level: 80

Specjalizacja: Tank (Protection)/Fury (DPS)

PvP: mam w (pipi)e

 

To moj main, obecnie mecze tez Shamana Draenei pod healera (leveluje do 40 w Enha). Jesli sa ludzie co graja na tym serverze w ally to sie odzywajcie. Link do Armory:

 

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Terokkar&n=Hashshashin

Edytowane przez MakaPL
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

witam, jestem początkujący jeżeli chodzi o Wowa. Mam pytanie, chciałbym zagrać Warriorem, jaka rasa jest dla niego najlepsza? I czy jest on lepszy od palladyna?

Nie da się powiedzieć czy jest lepszy czy gorszy. Wszystko zależy od tego co kto lubi, czego oczekuje itp. Nie mam tu na myśli nic złego ale "która klasa lepsza" jest jednym (jeżeli nie naj) z głupszych pytań jakie można zadać. Każda ma swoje wady, każda ma swoje zalety. Tobie przypasuje jedno, a mnie coś innego. Jedyne co bym powiedział to to że Warrior ma ciekawsze resources management. Nie ma typowej many jak większość klas w większości MMO, ale używa Rage. Pasek Rage ładuje mu się podczas walki. Niektóre skille dodają Rage, inne odejmują itp.

No i fakt ze palek może pełnić rolę tanka, dpsa i hilera a warek jedynie tank lub dps.

 

Pytanie czy chcesz grać Hordą czy stroną Loliance (xD). Pod koniec roku wychodzi dodatek do gry. Jak wtedy będą wyglądały raciale (unikalne zdolności każdej z ras) - nie wiadomo.

Na dziś dzień Tauren zaoferuje Ci War Stomp (AoE stun) oraz 5% więcej HP od innych. Orc zaoferuje Ci skilla zwiększającego umiejętnośc posługiwania się Axe (wrogowi będzie trudniej wykonać Parry) ale da również kapitalne Blood Fury (boost do attack power). Dla mnie orczas wygląda jak przygłup więc samemu bym nie zrobił. To takie przykłady pierwsze z brzegu. U mnie padło na krowę Elemental Shamana ;)

 

poczytaj sobie: http://www.wow-europe.com/en/info/races/index.html

Odnośnik do komentarza

ok,dzięki.

Mam jeszcze jeden problem, tym razem dotyczący patchów.

Ściągając patcha bodajże z 3.2.0 do 3.3.0 wyskakuje błąd i jest tam napisane, że musze usunąć i zainstalowac Wowa, zrobilem tak, następnie ten błąd znowu się powtórzył podaczas ściągania tego samego patcha.

Co mam zrobić?

Padłeś ofiara pośpiechu ;) Nigdy nie rób od razu reinstalki WoWa bo to ładne paredziesiąt minut. Czasem i parę godzin w zależności od PC i szybkości łącza (no chyba że ktoś ma patche na dysku wszystkie).

W wypadku jak patchowanie nie działa zrób tak: wchodzisz tam gdzie masz WoWa zainstalowanego (np: C:/Gry/World of Warcraft/) i odpalasz plik o nazwie repair.exe - programik zrobi skan całej zawartości folderu, naprawi co popsute i potem ściąganie patcha powinno być ok już. ZAWSZE przed reinstalką rób repair - może zaoszczędzić kupę czasu. Wieeeeeele osób miało ten problem, so no worries ;)

 

PS:

Jak CI się chce to w necie możesz poszukać wszystkich patchów i trzymać na dysku.

Odnośnik do komentarza

Bron Boze Horda grac! :o To takie skupisko dziciakow, ktore mysla, ze jak graja "zla" rasa to sa cfaniaki ostre ;)

 

Odwiedziliscie juz Ruby Sanctum? :P Calkiem niezle dropy :) Zwlaszcza dla plate tankow, by nie crafrowac Boots of Kingly Uphrevail tylko zdobyc calkiem konkretne buciki z bossa :)

 

Co do wyboru klasy: powiedz kim mniej wiecej grasz w innych grach RPG lub co chcesz by twoja postac robila. Bronienie grupy przed wrogami, leczyla czy poprostu atakowala na dystans lub w zwarciu? Wtedy z tego punku najlatwiej doradzic.

Edytowane przez MakaPL
Odnośnik do komentarza

Bron Boze Horda grac! :o To takie skupisko dziciakow, ktore mysla, ze jak graja "zla" rasa to sa cfaniaki ostre ;)

Widzisz, sęk w tym że jednym z powodów dla których dodano Belfy w TBC był fakt że wszystkie dzieci chciały grac słitaśnymi, cukierkowymi itp elfami, ludziami, gnomami itp... a żaden dzieciak nie chciał grać brzydkimi i nie słitaśnymi krowami, orczasami itp. To doprowadziło do tego że mieliśmy, uogólniając bardzo, sytuację gdzie walka była pomiędzy dzieci vs doroślejsi. Teraz aż tak rażącej przewagi nie ma ale w Hordzie wciąż znajdziesz więcej dorosłych i poważniejszych osób. A że wszędzie znajdzie się ku**s czy dwa to ... no cóż, ludzka natura ;)

Sam miałem w klanie dośc niedawno (jakieś 5 miechów temu może) kolesia który z powodu że Alliance przegrywało na danym serwie WG (jakieś 70% walk mieli w pupę swego czasu) zrobił transfer do Hordy. Po 3 miesiącach wrócił do Aliance bo stwierdził że tu same nudziarze i nie ma z kim pogadać o duperelach. Nigdy go nie lubiłem, miał strasznie wkufiającą naturę - ciągle o pierdołach gadał, ze każdy w okolicy czuł się zmęczony. Jego znakiem firmowym było "jk lol" pojawiające się na /g, /p, /r co jakieś 60-90 sekund. Po jego odejściu dowiedziałem się why - koleś miał 13 lat i narzekał na brak rówieśników w Hordzie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...