Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

60 level to raczej zadny endgame, skoro teraz level cap dobil do 85 levela :P

 

A end game polega na graniu raidow, ktore sa niczym innym jak trudniejszymi, bardziej epickimi i widowiskowymi odmianami instancji, przeznaczonymi dla wiekszej grupy osob.

 

Swoja droga niezla sprawa ze juz masz 43 level. Pytanie do osob, ktore sie orientuja: to jest teraz normalne tempo (zwiekszyli ekspa czy, cus), czy tez Zeratul jest po prostu mastah i leci jak szalony?

 

Osobiscie skonczylem grac na TBC a zaczynalem jeszcze przed dodatkiem, wiec sie nie orientuje jak jest teraz.

Swoja droga niezle kusi mnie powrot do WoWa - i gdyby gra nie wymagala nolifowania, to pewnie bym wrocil. Badz co badz - raidowanie mocno pochlania czas. Czlowiek ma dajmy na to cos do nauki, albo chce gdzies wyjsc - i musi wybierac: albo robi to, albo idzie na Raid. A jak nie pojdzie - ryzykuje wykopaniem z gildii.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

@ Yabollek007 - Teraz questy w odmienionym Azeroth robi się niesamowicie szybko, plus połowę leveli można wbić chodząc po dwa-trzy razy na dostępne instancje ;p Przebiłem się przez 1-60 w tydzień grania, i to wcale nie po 10h dziennie ;] Sama przyjemność tworzyć alty. Co do drugiej części twojego posta - wracaj natychmiast, Azeroth cię potrzebuje!!! ;] Raidowanie w TBC, a raidowanie w Cata to dwie różne rzeczy. Nie, że teraz jest super łatwo, ale większość raidów jest dosyć krótka. Baradin Hold - 1 boss. Throne Of Four Winds - 2 bossów...

 

@Zeratul - endgame na 60 lvl to był za czasów classic WoWa, od tamtej pory wyszły trzy dodatki, każdy zastępując poprzedni. Jak wbijesz level 85, to rzeczywiście gra dopiero się zacznie, wysoko levelowe PvP z osobnym gearem, Areny, no i oczywiście raidy. Raidy to po prostu dungeony, tylko przeznaczone dla 10/25 osób, o wiele trudniejsze i wymagające sporej koordynacji - czasami ubicie jakiegoś potężnego bossa wymaga paru tygodni ćwiczeń. Najczęściej robi się je z gildią, chociaż tzw. PuGi, czyli losowo dobrane ekipy, też się trafiają ;]

Odnośnik do komentarza

60 level to raczej zadny endgame, skoro teraz level cap dobil do 85 levela :P

 

A end game polega na graniu raidow, ktore sa niczym innym jak trudniejszymi, bardziej epickimi i widowiskowymi odmianami instancji, przeznaczonymi dla wiekszej grupy osob.

 

Swoja droga niezla sprawa ze juz masz 43 level. Pytanie do osob, ktore sie orientuja: to jest teraz normalne tempo (zwiekszyli ekspa czy, cus), czy tez Zeratul jest po prostu mastah i leci jak szalony?

 

Osobiscie skonczylem grac na TBC a zaczynalem jeszcze przed dodatkiem, wiec sie nie orientuje jak jest teraz.

Swoja droga niezle kusi mnie powrot do WoWa - i gdyby gra nie wymagala nolifowania, to pewnie bym wrocil. Badz co badz - raidowanie mocno pochlania czas. Czlowiek ma dajmy na to cos do nauki, albo chce gdzies wyjsc - i musi wybierac: albo robi to, albo idzie na Raid. A jak nie pojdzie - ryzykuje wykopaniem z gildii.

Ja mialem wolnego duzo przez swieta, laska byla chora, wiec siedzialem w domu i cisnalem do oporu. Duzo expa wpadalo z questow ale takze z BG. Generalnie 30lvl mozna wbic w 2 dni IMO (10lvl to IMO kwestia 2-3h), potem troche wolniej rosnie. Teraz questy daja ok. 4k expa a do 44lvl potrzebuje chyba 87k.

 

Inne n00bowe pytanie w takim razie... chodzi mi generalnie o to, ze mam wyobrazenie fabularne, ze jestem wojownikiem Hordy i szykuje sie na walke przeciwko Alliance.. chodzi mi o to czy jak bede na 60lvl czy blizej lvl 60 to czy questy beda jakos bardziej zwiazane fabularne z endgame podstawki WoW'a, a potem jak bede gral TBC to czy questy beda jakos fabularne z TBC, i potem czy questy beda zwiazane z WOLK, a potem z Cata na 85lvl... czy fabula to cos zupelnie pobocznego ktore jest tylko utrwalone w patchach przez Blizzard. Poki co fabularnie gra mi sie podoba bo cala fabula jest w questach i sam ja sobie generalnie tworze... ale chcialbym jakiegos rozwiniecia w chwili gdyby bede na 60lvl czyli levelu gdzie podstawka sie teoretycznie konczy... wiem ze to mmo, wiec tu nie ma rozwiniecia zakonczenia i konca, ale jakas fabula powinna IMO byc. Mam nadzieje, ze jasno sie wyrazilem.

Odnośnik do komentarza

Szybko się levele wbija, praktycznie robię tylko questy (kilka dunegonów jedynie), jestem po Swamps of Sorrow i mam bodajże 57 poziom. Gram jakoś od świąt, z przerwą bo wbiłem 20sty na trialu i czekałem na retaile.

 

jestem podobnie zdezorientowany fabularnie jak Zeratul, wydaje mi się że po kolei gra nas rzuca najpierw w obszary z klasycznego WOW-a, potem TBC itd.

nie jest tak?

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

No więc po wyjściu Cataclysmu ciągłość fabuły została MOCNO zachwiana...

 

Kiedyś było tak:

 

Classic WoW, pokazujący Eastern Kingdoms i Kalimdor po wydarzeniach z Warcrafta 3, endgame zawierał wątki takie jak Naxxramas (twierdza nieumarłych) czy Ahn Qiraj (zapomniane imperium w Silithus, szykujące się do wojny... BTW event związany z otwarciem bram do AQ był naprawdę EPICKI:

).

 

The Burning Crusade - po pokonaniu zagrożenia w Azeroth, trafia się na Outlandy, gdzie kontynuowane są wątki z dodatku do Warcrafta 3 (jak nie graliście to niewiele zrozumiecie niestety) związane z Illidanem, przeszłością orków i Draenei oraz elfów pod dowództwem Kael Thasa. W endgame'ie pokonywało się m.in. tegoż właśnie Kael Thasa czy samego Illidana, co w ładny sposób kończyło wątki prowadzone w Outlandowych questach.

 

Wrath Of The Lich King - po powrocie do z Outlandów do Azeroth odkrywa się, że Lich King rzucił wyzwanie Hordzie i Alliance, a ci przystępują do ataku na Northrend, północny kontynent gdzie Lich King rezyduje wraz z armią nieumarłych. Podczas questowania widać mocno zarysowaną fabułę, endgame dotyczył oczywiście samego Lich Kinga i jego Icecrown Citadel, ale także dokańczał inne wątki, chociażby związane z Tytanami w Ulduar.

 

Cataclysm - no i tu zaczynają się problemy... Cataclysm dodał strefy dla leveli 80 - 85, czyli graczy którzy mają za sobą Northrend, i tu wszystko jest OK. Ale zmieniło się też całe 1 - 60, czyli stare Azeroth, i chronologia wydarzeń już nie istnieje. Całość wygląda obecnie: 1- 60 to Azeroth PO Katakliźmie, potem cofnięcie się 10 lat wcześniej do Outlandów i Northrendu (60 - 80 lvl), a potem znowu wracamy do teraźniejszości i walczymy ze skutkami Kataklizmu. Blizzard sam przyznał, że nie trzyma się to kupy, ale przemodelowanie Outlandów i Northrendu to długi proces i póki co będzie jak jest, a nowi gracze będą musieli się w tym jakoś odnaleźć...

 

Co do tych endgame'ów: one w większości dalej w grze są, tyle że raczej ich nie zobaczysz... o ile stare dungeony są robione cały czas, tak rajdy robi się tylko aktualne.

Trochę chaotyczny ten post wyszedł, mam nadzieję że coś załapiecie ;]

Odnośnik do komentarza

To, w co grasz jest właśnie zmienionym Azeroth ;] Blizzard dał je każdemu za darmo, dawne Azeroth z 2004 roku możesz znaleźć już tylko na prywatnych serwerach... Co w sumie nie jest złe, bo w porównaniu do obecnych questów kiedyś był tylko grind. Jak chcesz zobaczyć, jak się kiedyś grało, to przejdź się do Arathi Highlands, Dustwallow Marsh albo Silithus, które są praktycznie niezmienione. No i te wszystkie epickie podróże... teraz jak robisz questy w jakiejś lokacji, to siedzisz tylko w niej. Kiedyś bywało, że NPCe wysyłali cię na drugi koniec świata, musiałeś wrócić, a potem w nagrodę odsyłali cię jeszcze dalej ;]

Odnośnik do komentarza

nie dzieki, zostaje tu gdzie jestem. Nie mam juz 15 lat i czasu zeby jeden quest robic 2 dni. Ja musze widziec progres w grze, a WoW takiej formie jak jest teraz idealnie mi pasuje. A w sumie podrozowanie nie jest takie zle, mounta mam na 100% speed od 40lvl, wiec pedaluje wszedzie szybko, wczoraj bodajze w 15min dostalem sie z jakiegos za(pipi)a kalimdoru do eastern kingdom. Szybki teleport do inn w org, skok na zeppelin, i jazda.

Odnośnik do komentarza

Ok tez zaczynam z WoW xDD

 

Kilka nOOb Pytan gram Undead Warlockiem ... po 2 dniach mam 35 lv

- Czy w grze da sie zrobic Reset Talentow ( podobno tak ale nie wiem czy to prawda )

- Jak pakowac talenty poki co poszedlem w Demonology zeby ulatwic sobie Expienie ale domyslame sie ze na PvP trzeba bedzie masterowac Shadow Magic co laczy sie z Pierwszym moim pytaniem

 

A teraz takie pytanie bo tego nie rozumiem w WoW max lv byl na cap 60 i HP bylo limitowane do 5/6 k na Warlocku ( zaleznie od rasy etc ) po TBC ROLK i Cata widze ze ludzie maja po 160k HP o_O Czy to oznacza ze jak ktos poszedl by na starego Raida ( nie wiem Onyxia ) to Mozna to zaczac solowac ? Czy Stare Raidy sa w jakis sposob utrudnione ? Sorry ale w WoW gralem ostatni raz jak wyszedl xD

Odnośnik do komentarza

Wyżej gdzieś tam pisałem, ze starych raidów się praktycznie nie robi, tylko te aktualnie dodawane przez Blizzarda. I tak, da się je solować, na YT możesz znaleźć solo kill Ragnarosa czy Ossiriana... zanim Onyxia została przeniesiona na 80 lvl w Wotlk, był nawet achievement za zsolowanie jej ;p

O ile kiedyś bossowie w raidach dla 40 osób mieli po jakieś 1 mln HP, tak teraz bossowie w dungeonach dla 5 osób mają dwa albo i trzy razy więcej ;p

Odnośnik do komentarza

;p swoim altem tankiem na 60 lvl wykonałem może z 50-80 questów reszta expa z dungeonów .A teraz jest jeszcze lepiej ponieważ dostaje się perki od gildi a gdy gildia osiągnie odpowiedni poziom kolejne heirloom (hełm,back), level będzie leciał jak szalony

Edytowane przez szarku123
Odnośnik do komentarza

Ta gra polega tylko an robieniu questow (zabij iles potworkow, zanies cos, przynies) i potem lataniu z ekipa po lochach i zabijaniu potworkow? Sciagnalem sobie triala, zrobilem 9 level i mam dosc ;/

To się nagrałes :D:D:D Było wspomniane już tyle razy, ze gra się zaczyna od 85 levelu...A tak poza tym w WoWie jest tak jak w życiu. Tu też mozesz być nikim ^_^

Odnośnik do komentarza

Mam 10 lvl i bylem na tym pvp chwile i jakis gosc zabil mnie 2 ciosami, byl 2 lvl wyzej. To sa moje poczatki, z 3 podejscie, jak na razie najdluzsze. Ogolnie poza paroma wyjatkami nie lubie gier rpg i levelowanie i zbieranie przedmiotow nie kreci mnie za bardzo. Do tego obszar startowy jest obszerny i amse czasu na bieganie sie traci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...