Skocz do zawartości

World of Warcraft !


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

bankowo? osoba powyżej Ciebie stwierdziła że nie, sprawdzone to w jakiś sposób? bo jak mam nie dostać tego miecha gry to wole kupić battle chest

 

z góry dzięki za odp. :thumbsup:

 

każdy klucz przedłuża triala o 30 dni abo?

a klucze dodatków? też kolejne 30 dni czy się nie sumuje?

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

wybralem gre RPG i w sumie to nie rozni sie od zwyklego rpg... sa jakies misje ktore wymagaja druzyny? jak gralem w FFXI to tam nie bylo misji tylko w sumie grindowanie z druzyna przez 90% w wow jest na odwrot sa questy... pytanie kiedy bede musial miec druzyne i czy w ogole. i jak bardzo rozni sie granie pvp rpgpvp rpg i normal od siebie

 

Misje wymagające drużyny pojawiają się co jakiś czas, w Quest Logu oznaczone są jako "Group", ale sporą część z nich da się zrobić samemu. Zwykle chodzi o zabicie jakiegoś bossa, zaprojektowanego dla grupki 2 czy 3 osób. Jeśli chodzi o "drużynę"... Hmm... Podczas questowania w zasadzie w ogóle nie potrzebujesz drużyny, oprócz tych grupowych questów, ale jak masz kogoś znajomego to nic nie szkodzi w robieniu także zwykłych zadań razem z nim ;] Za to jeśli bierzesz się za content PvP (battlegroundsy) albo PvE (dungeony), to jest to rozrywka tylko i wyłącznie drużynowa. Nie wiem jak bardzo zaawansowany jesteś w WoWie, ale dungeony (potem przechodzące w rajdy) to dla wielu esencja tej gry - w zasadzie zdobywanie leveli to tylko mały fragment gry i przygotowanie na prawdziwy gameplay (tzw. endgame). Od 15 levelu masz dostęp do Dungeon Findera, dzięki któremu możesz zapisać się w dowolnym momencie na jakiś dungeon, dopasowany do twojej postaci, a gra sama dobierze 4 pozostałych ludzi, sformuje drużynę i wrzuci was wszystkich na miejsce ;]

 

Jeśli chodzi o typy serverów: sama zawartość gry jest wszędzie taka sama, tyle że na PvE (normal) inni gracze nie mogą cię zaatakować bez twojej zgody, a na PvP zabijanie się nawzajem to codzienność. Jak nie chcesz się wkurzać, wybierz PvE ;] A serwery RPG różnią się tym, że gracze powinni tam udawać, że wcielają się w swoje postaci, trzymać się klimatu... Ale zwykle tak nie jest ;p

 

BTW gdzie grasz?

 

@ TheAceOfSpades

 

Blizzard nie kasuje kont, twoje trialowe postaci będą na ich serwerach dopóki WoW nie upadnie (czyli do końca świata zapewne).

Abonament (tzw. prepaid) najlepiej kupić chyba na http://www.keye.pl/index/index2 - 2 miesiące za 75 zł.

k dzieki

 

gram na usa i tak serwera nie pamietam

Odnośnik do komentarza

level 20, skonczylem swoja zabawe do czasu az nie dojdzie do mnie pelna wersja gry bo na trialu nic wiecej nie zrobie. Dolaczylem do jakiejs gildii dla n00bow. Spoko sprawa, ze jest taka gildia mozna sie dowiedziec paru nowych rzeczy i pomagac sobie. Wprawdzie jeszcze nie gralem z nikim z gildii ale jest ok.

 

Poza tym probowalem battlegroundsy i dungeony... ta gra zjada FFXI na sniadanie. Istnieje jednak prawdopodobienstwo, ze zle gralem w FF... albo zle bylem kierowany przez graczy z forum ;) Anyways... WoW jest super i polecam kazdemu, od 15 levelu jest fajna zabawa. Questy sa coraz lepsze no i dungeony wymiataja, poza tym nie ma ch.owego stania w jednym miejscu i wolania ludzi by zlozyc druzyne, tylko gra sama wyszukuje graczy.

Odnośnik do komentarza

level 20, skonczylem swoja zabawe do czasu az nie dojdzie do mnie pelna wersja gry bo na trialu nic wiecej nie zrobie. Dolaczylem do jakiejs gildii dla n00bow. Spoko sprawa, ze jest taka gildia mozna sie dowiedziec paru nowych rzeczy i pomagac sobie. Wprawdzie jeszcze nie gralem z nikim z gildii ale jest ok.

 

Poza tym probowalem battlegroundsy i dungeony... ta gra zjada FFXI na sniadanie. Istnieje jednak prawdopodobienstwo, ze zle gralem w FF... albo zle bylem kierowany przez graczy z forum ;) Anyways... WoW jest super i polecam kazdemu, od 15 levelu jest fajna zabawa. Questy sa coraz lepsze no i dungeony wymiataja, poza tym nie ma ch.owego stania w jednym miejscu i wolania ludzi by zlozyc druzyne, tylko gra sama wyszukuje graczy.

 

I tak nie widziałeś jeszcze 99 % gry, ale masz przynajmniej ogólny obraz ;] Dungeony, zwłaszcza robione ze znajomymi, to coś co trzyma ludzi przy WoWie od paru lat, a spora część ludzi mówiących "WoW to głupi grind" nigdy nie widziała ich na oczy. Ale jeśli grasz DPSem, a nie tankiem albo healerem to przygotuj się na dłuuuuuuuuuugie czekanie w kolejce do dungeona, zwłaszcza na wyższych levelach. Co do questów - mają dosyć nierówny poziom, zależy gdzie trafisz, bo jest kilka "antycznych" miejsc gdzie misje wymagają wyłącznie zabijania i zbierania - radzę je omijać.

 

Tak przy okazji, to co w FFXI się robiło? Bo oglądając gameplaye miałem wrażenie, ze wszyscy biegali dookoła po pustyni i w kółko bili jakieś dziwne stworki, po to żeby potem bić kolejne, i tak bez końca o0

Odnośnik do komentarza

W ff nic sie nie robilo... 3h sie czekalo az sie zbierze druzyna, potem sie szlo grindowac i tak w kolko. Udalo mi sie jeden quest zrobic polegalo to na tym, ze musialem najpierw dobic do lvl 30 zeby moc zrobic questa z lvl 14 bo inaczej bym nie doszedl do miejscowki, jak w koncu tam dotarlem z druzyna to mnie zdowngradowalo na czas walki z bossem do 14... po tym porzucilem ta gre. Wow jest inny wszystko dziala na zasadzie questow i to mi sie podoba. Bg poki co srednio mi sie podobaja, ale dungeony sa oka.

Odnośnik do komentarza

Tak myślę czy by nie zacząc grania w WoWa, ale pytanie połapię się teraz o co chodzi? Nie zje mnie ogrom tej gry oraz czy jest sens triala napoczynać na swoim głównym koncie czy najpierw potestować sobie na jakimś nowo stworzonym i jak się zdecyduję to kupić fulla, czy jak?

 

Zaczynaj zaczynaj! Owszem, gra jest O G R O M N A, ale poznaje się ją po kawałeczku... Najpierw levelowanie, nauka gry swoją klasą, potem dungeony i współpraca z innymi graczami... potem PvP, gdzie oprócz swoich skilli ogarniać trzeba praktycznie umiejętności każdej klasy... Ja tak naprawdę zrozumiałem co ludzie w WoWie widzą po jakimś pół roku grania ;]

Zrób na głównym koncie triala, wypróbuj różne klasy, pograj aż wbijesz 20 level (teraz, po zmianie świata w Cataclysmie, trwa to może z dwa wieczory), i potem przedłuż triala kluczem z podstawki WoWa ;]

Odnośnik do komentarza

znacie jakies stronki z poradnikami odnosnie dungeonow i bg? n00b chce sie uczyc jak nalezy grac z innymi byc nie byc wykopywanym z party XD

 

mam juz retail...

 

 

Wowhead - absolutna podstawa przy Wowie ;] Znajdziesz tam opisy wszystkich questów, mapy, taktyki na bossów w dungeonach, opisy skilli...... Poza tym WoWSpace, polska stronka.

Odnośnik do komentarza

lvl 32 nie jest zle... dungeony mam juz jako tako opanowane, misje sobie robie i latam po azeroth, z gildia biegam i pomagam nowym czasem podlevelowac. za ch.ja nie potrafie skumac natomiast bg... nic tylko gine w nim. Nie mam teamu ktory by mi pomogl, staram sie zawsze latac za grupka kolesi, ale to nie zawsze pomaga... rady, porady?

Odnośnik do komentarza

nie wiem jak jest teraz bo od czasów Wrath of the lich king nie chodzę solo na bg(Wyjątkiem jest TB ) i pamiętam że większość ludzi się tylko ostro napie.r.da.lała i nie ruszała dupy nawet po flagę .Aby zagrać dobre bg to tylko rated z grupą 15 znajomych wtedy jest największa zabawa

Odnośnik do komentarza

Jeszcze ze dwa lata temu trzeba było zapisywać się na battlegroundy w określonych miejscach ,teraz wystarczy użyć wyszukiwarki ;] Zapisujesz się, zbiera ekipę, przenosi cię na pole bitwy, po zakończeniu walki odsyła z powrotem. Do dungeonów też niegdyś trzeba było zapylać z buta a potem summonować resztę ekipy, teraz wystarczy Dungeon Finder, działający praktycznie tak samo jak ten od battlegroundów.

 

@TheAceOfSpades - żałuj że wbiłeś 40+ level bez dungeonów, straciłeś sporo fajnych ;]

 

@Zeratul - pisałem gdzieś wcześniej ale powtórzę - granie PvP wymaga obeznania i z własną klasą, i praktycznie wszystkimi innymi. Poza tym PvP wymaga też zwykle innego buildu postaci... Jaką klasą grasz?

Odnośnik do komentarza

gram warrior orc. Mnie nie chodzi o wymiatanie ale chce zeby bg dostarczylo jakiejs satysfakcji, a nie frustracji. W dungeonach natomiast mi dobrze idzie, czy to jako damage czy jako tank i to cieszy, ale to na bg najwiecej expa leci z tego co teraz moge robic.

Odnośnik do komentarza

kilka pytań, dobiłem do lvla 51:

 

- kiedy warto coś wystawić na aukcję (przedmioty soulbound są użyteczne tylko dla mnie?)

- z tego co sprawdzałem latający mount to lvl 60 (gryf dla alliance), można nim latać od razu czy trzeba wykupywać jakieś bajery?

- gram dwarfem warriorem w arms, na co nie marnować w tym drzewku pktów?

- jakie profesje warto rozwijać w moim przypadku, intuicyjnie zacząłem mining + blacksmith ale nie wiem na ile był to trafny wybór / i dalej - czy jak zmienię profesję i wrócę do poprzedniej to skill zostaje, czy trzeba rozwijać od zera?

Odnośnik do komentarza

1.Przedmiotami soulbound możesz handlować tylko podczas instancji/raidu na którym przedmiot zdobędziesz przez 2h.Poza sprzedać możesz tylko u npc

2.Aby latać musisz wykupić latanie na poziom 60 oraz fly mounta.

3.Poszukaj buildu

4.Najlepszy wybór dla wojownika , z tego co się orientuje po utracie danego skilla i rozpoczęciu go od nowa trzeba robić go od początku . Jakby tak nie było każdy by miał wszystkie profki wystarczyło by tylko ją kupić w sklepie jak będzie potrzebna.Bez sensu

Odnośnik do komentarza

4.Najlepszy wybór dla wojownika , z tego co się orientuje po utracie danego skilla i rozpoczęciu go od nowa trzeba robić go od początku . Jakby tak nie było każdy by miał wszystkie profki wystarczyło by tylko ją kupić w sklepie jak będzie potrzebna.Bez sensu

W arms/dps to mining za bardzo mu się nie przyda(chyba, że chce być tankiem ale i tak nie jest to optymalne combo). Najlepiej po dobicu do skilla 525 w obu profesjach porzuć mining i weź jakies JC.

Odnośnik do komentarza

Kolejne n00b question... co sie dzieje po dobiciu do lvl 60? Wszyscy mowia, ze wtedy zaczyna sie granie... ale na czym to ono polega? Jak wygladaja mniejwiecej end game questy? Czy moze lepiej nie wiedziec i zobaczyc na wlasne oczy jak przyjdzie czas? Poki co mam lvl 43 z 40% Kalimdoru przebieglem. Jest spoko!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...