Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Iker - Grande Portero i wszystko jasne. Bardzo cieszy mnie wygrana Hiszpanów bo gdyby Włosi po takiej grze weszli dalej to bym sie chyba pochlastał. Mecz ogólnie nudny co trafnie podsumował Boniek "kolektywna mizeria" (choć to było bardziej o grze Włochów).Dobry komentarz i aktualnie para Borek-Boniek jest chyba najlepsza na tym Euro + fajne teksty Bońka,a ta riposta kowalczyka w stylu k: "Włosi po pierwszej połowie jeszcze z autobusu nie wysiedli" a B: "chyba z samolotu, bo autobusami to może się na twoim Brudnie jeździ" albo o tym że ma chrypkę przez ruskich i właśnie wojtka totalnie mną pozamiatały.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bida, liczyłem na więcej w wykonaniu Włochów. Szkoda że Del Piero nie był szybciej typowany do wykonywania"jedenastek", bo zdaje mi się, że lepiej by sobie poradził w odróżnieniu od np. Di Natale. Chyba że miał być tym piątym strzelającym - ale wtedy już było po wszystkiemu. Enyłej, 120 minut przeleciało żeby cuś ustrzelić a sytuacji za klarownych nie było, więc trza się je.bnąć w pierś, że awans po takim meczu byłby jak "gwjozdka" z nieba. Jeno że takiej się nie doczekałem ani ja, ani oni. Szkoda tego przeciętego dośrodkowania przez Toniego, gdy Grosso nadbiegał.

 

Donadoni również mógł postawić na Camora od początku, bo Perrota za dużo nie wniósł do gry, a i coś w ofensywie z tej strony ruszyło. Cassano pokazał na tym Ojro, że warto na niego stawiać, może jego charakter już nieco bardziej sie utemperował, bo dla Juve byłby świetnym wzmocnieniem. Zresztą już sam Moggi kiedyś o tym mówił i przychylam się do tego zdania. Chiellini świetnie wkomponował się w lukę po Cannie, więc jest perspektywa na przyszłość gdy ten drugi zakończy karierę.

 

Dla mnie już definitywnie jest po Ojro, niech Ruski bądź Turcy zgarną trofeum, choć tyle.

 

Kazim Kazim :potter:

 

Odnośnik do komentarza
[...]No i baardzo ciekawe zestawienie zamieszcza Supergigant:

 

22 czerwca 1986: Hiszpania - Belgia, ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Mecz kończy się remisem 1-1, Hiszpanie przegrywają w karnych.

 

22 czerwca 1996: Hiszpania - Anglia, ćwierćfinał Mistrzostw Europy. Mecz kończy się remisem 0-0, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 2002: Hiszpania - Korea, ćwierćfinał Mistrzostw Świata. Mecz kończy się remisem 0-0, Hiszpanie przegrywają w karnych.

22 czerwca 2008: Hiszpania - Włochy, ćwierćfinał Mistrzostw Europy. cdn.

 

A co jest najlepsze? Że takie numerologiczne zabawy w tym wypadku zapewne mówią prawdę;]. Żeby nie było - ja oczywiście jestem za Hiszpanią, ale... kasy na nich nie stawiam.

Proroku!

 

 

ZESRAŁEM SIĘ ZE SZCZĘŚCIA!!!:D:D:D

Hiszpaniaaaa gra dalej!!!

Kocham Cię Boże

Chyba kogoś poniosło. A w bociany wierzysz?

 

To był najgorszy mecz na tych mistrzostwach. Włosi pokazali jak nie należy grać i jeśli ktoś chciał się zniechęcić do oglądania kopanej powinien zostać fanem Włochów. Nie rozumiem jak ten antyfutbol może się komuś podobać. Taktyka 5-4-1 i wszystkie piłki na Doniego. To mają być mistrzowie świata? Chyba makarolandii, bo tego oglądać nie idzie. Tyle bluzgów co wysączyła z siebie moja przyszła wife to dawno nie słyszałem. Na całe szczęście Pizzy-boye jadą do domu. Karne poezja. Jak ten makaron koszerny di natalka strzelał i casillas obronił to przez moment, taki tyci, myślałem że bóg istnieje :P

 

Półfinały będą ciekawe. Hitlerjugend vs Kebaby i świetna Rossssija vs już nie taka świetna Hiszpania.

Jak będzie finał Turcja - Rosja to nawet się nie zdziwię.

 

Odnośnik do komentarza

Donadoni ch.uj. Co w kadrze robili Quagliarella i Borriello zamiast Inzaghiego? Przynajmniej można by było zmienić słabego Toniego i prowadzić "grę na Inzaghiego", skoro inaczej nie potrafią. Ustawił drużynę ewidentnie pod Pirlo... nawet jeśli ten pauzował za kartki i był bez formy. Del Piero powinien strzelać karnego wcześniej (o ile w ogóle był ustawiony jako ostatni). Co robił w podstawowym składzie Perrotta, gdy Camoranesi rozgrywał bardzo dobry turniej? W ogóle taktyka na 3. defensywnych pomocników sprawdza się "wyśmienicie", co pokazała gra Milanu w tym sezonie... szczególnie defensywnymi pomocnikami, którzy z natury są ofensywnymi pomocnikami (Aquilani, Perrotta).

Słabiutko zagrali w przekroju całych Mistrzostw, limit szczęścia wyczerpali na MŚ'06 i dodatkowo nie wzięli Pippo, który potrafi strzelić lewym pośladkiem w niemożliwej sytuacji. Życie. Za 4 lata znowu jest szansa, ale tam max drugie miejsce, bo pierwsze zarezerwowane dla Polaków ;)

Teraz zostaje mi kibicować Rasiji i obejrzeć powtórkę spod Stalingradu XD

 

Taktyka 5-4-1 i wszystkie piłki na Doniego.
To mogłoby być ciekawe... szczególnie, że Doni jest bramkarzem Brazylii ;)
Odnośnik do komentarza

Bramkarzem imprezy można chyba nazwać Ikera Casillasa - w końcu w piłce liczy się, kto wygrywa. On podarował swojej drużynie najwięcej - sukces, gdy tego było trzeba. Nie w meczu grupowym o pietruszkę, ani nie "honorową porażkę 0-1" zamiast klęski. Tylko zapewnił swojej drużynie medal i pierwsze od 88 lat zwycięstwo z Włochami w meczu o stawkę! Jeśli więc nie zawali ewidentnie w najbliższych meczach, to na 100% zasługuje na tytuł bramkarza turnieju.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Bramkarzem imprezy można chyba nazwać Ikera Casillasa - w końcu w piłce liczy się, kto wygrywa. On podarował swojej drużynie najwięcej - sukces, gdy tego było trzeba. Nie w meczu grupowym o pietruszkę, ani nie "honorową porażkę 0-1" zamiast klęski. Tylko zapewnił swojej drużynie medal i pierwsze od 88 lat zwycięstwo z Włochami w meczu o stawkę! Jeśli więc nie zawali ewidentnie w najbliższych meczach, to na 100% zasługuje na tytuł bramkarza turnieju.

A to Hiszpania wygrała już z Rosją ,że Casillas zapewnił im medal?

Odnośnik do komentarza

No na Euro brazowy medal ma 3 i 4 zespol. Jak dla mnie to lipa, ktora dawno powinni zniesc, ale podobno mecze o 3 miejsce nie ciesza sie takim zainteresowaniem i kiedys to nawet w Mistrzostwach Swiata chcieli wprowadzic, bez sensu;] Deprecjonuje to podium ME jak dla mnie. Wystarczy wygrac jeden mecz po fazie grupowej, by byc medalista.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie najlepszym bramkarzem turnieju jest Edwin Van der Sar. ;p Wcale nie gorszy od Boruca w meczach grupowych jak i zarówno w tym ćwierćfinałowym z Rosją. Gdyby nie on byłoby tam z 5:1 dla Zbornej. ;p Ale tak jak nasz goalkeeper powiedział, wolałby zamienić te wszystkie dobre obrony na awans z grupowej czwórki. Co za tym idzie trudno nie zgodzić się tutaj z ogqozo. Od siebie tylko dodam, że chyba raczej nie jest fajnie jak w zespole mówi się najwięcej o bramkarzu. Bramkarz nie strzela goli i bardzo źle świadczy to o pozostałych formacjach na boisku. Jest mi niezmiernie przykro, że Artur Boruc musiał cierpieć z powodu swoich kolegów nieudaczników i tak szybko pożegnać się z turniejem. ;[

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Turcji wypada następny zawodnik- kapitan, Emre. Już tylko 13 kiebabowców zostało na placu boju:-) Już się nie mogę doczekać aż zobaczę trzeciego bramkarza w polu.

Ale by była heca jakby pewni swego szkopy dostali po du.psku od zdziesiątkowanych turków, no ale to rzaczej niemożliwe będzie, ale ja wierzę:D

 

P.S. A ten bramkarz to im mógłby bramkę strzelić!!!

Odnośnik do komentarza
Turcji wypada następny zawodnik- kapitan, Emre. Już tylko 13 kiebabowców zostało na placu boju:-) Już się nie mogę doczekać aż zobaczę trzeciego bramkarza w polu.

Ale by była heca jakby pewni swego szkopy dostali po du.psku od zdziesiątkowanych turków, no ale to rzaczej niemożliwe będzie, ale ja wierzę :D

 

P.S. A ten bramkarz to im mógłby bramkę strzelić!!!

Fajnie byłoby zobaczyć jak Turcy solidnie stawiają opór ssmanom i od czasu do czasu jakąś kontrę wyprowadzają.Takie piłkarskie termopile ^_^

Odnośnik do komentarza

Szkopy miały dużo szczęścia, ta kontuzja Turka "Kazim Kazim" , to efekt zmęczenia. Widać nie można jechać non stop na gazie. Widać, Turkom brakło sił. Szkopy nie grały efektownego futbolu, ale ktokolwiek w drugim półfinale wygra, nie wróżę Niemcom zbyt dobrze. Przyparci do muru Niemcy tracą bramkę, a Rosja po prostu prze, strzela i nie zacina się, taki typowy T 34. Hiszpania gra też ofensywny i w dodatku efektowny futbol, a Niemcy gubią się na dryblingach :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś uważał,że Turcja awansowała do półfinału bo miała TYLKO szczęście to po tym meczu od razu zmieni zdanie.Najlepszy mecz Turcji na tych Mistrzostwach i zasłużyli na finał....

 

niestety Niemcy pokazali po raz chyba już setny raz ,że są najbardziej szczęśliwą drużyną narodową w dziejach piłki...ehhh szkoda gadać.Tym bardziej ,że wg Niemcy zagrali jeden w miarę dobry mecz na Euro-ćwierćfinał z Portugalią,reszta meczy to męczarnie i szczęście(nawet z Polską się męczyli i były fragmenty gdzie nasi ich przyciskali)

Odnośnik do komentarza

Smutno... Niemcy awansują do finału dzięki dwóm bramkom-prezentom od Polski, co najmniej dwóm (jeżeli nie trzem) prezentom w ćwierćfinale (w tym jeden prezent od sędziego, reszta - Ricardo) i prezentowi od Rustu. Szkoda, że najsilniejsze drużyny ME trafiły do drugiej części drabinki, bo tak drętwo grające Niemcy, dostają finał prawie za darmo. Fakt - skuteczności nie można im odmówić, ale jeszcze nie zagrali z poważnym rywalem (poza laniem od Chorwacji), a zwłaszcza przeciw sensownemu bramkarzowi. Szkoda, bo zobaczyć załamanego Loewa to zdarzenie z gatunku "bezcenne". Turcy oprócz przygotowania kondycyjnego i solidnej techniki użytkowej znowu zaprezentowali wielkie zaangażowanie i wolę zwycięstwa i niewiele im brakło do sukcesu (karne). Naprawdę, ja nie wiem, co takiego grają Turcy (dwudzieste miejsce w rankingu FIFA), czego nasi nie byliby w stanie zagrać... Niemniej jednak, oddaję im należny szacun za przyjemność, z jaką oglądałem ich występy na tym turnieju.

Ktokolwiek jutro nie awansuje, liczę, że spierze Niemców w finale tak, żeby płakali jak CR7 albo jak matka siedemnaściorga dzieci w "Prosto z Polski"...

Odnośnik do komentarza

A ja byłem za Niemcami! I bardzo się ucieszyłem z goli Klose i Lahma. Uważam, że turecka miarka się przebrała, chłopaki mieli dużo chęci, ale mnóstwo, mnóstwo szczęścia w poprzednich meczach. Dziś zagrali dobrze, ale bez przesady, nie zasłużyli nawet na ten półfinał. Działali mi na nerwy i dobrze, że ich Deutschlandy odstrzeliły. Hiszpania-Niemcy, oj to by było coś:)

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
A ja byłem za Niemcami! I bardzo się ucieszyłem z goli Klose i Lahma. Uważam, że turecka miarka się przebrała, chłopaki mieli dużo chęci, ale mnóstwo, mnóstwo szczęścia w poprzednich meczach. Dziś zagrali dobrze, ale bez przesady, nie zasłużyli nawet na ten półfinał. Działali mi na nerwy i dobrze, że ich Deutschlandy odstrzeliły. Hiszpania-Niemcy, oj to by było coś:)

Dlaczego mieli dużo szczęścia? Co oni strzelali gole z połowy boiska czy jak? Oni mieli dużo determinacji , wiary w siebie i idee gry do końca. Grali dzisiaj dobrze i przede wszystkim lepiej od Niemców , dopóki mieli sił to nasi zachodni sąsiedzi nie istnieli na boisku (pierwsza połowa) o czym świadczy ilość strzałów czy dwie poprzeczki.

Odnośnik do komentarza

Niemcy jakby byli w drugiej połówce turnieju(grupy C i D) to wg mnie na 100% nie wyszliby z grupy.A tak są już w finale.Zresztą uważam,że jeśli Polska zagrałaby na Euro na poziomie swoich lepszych meczy w eliminacjach i byłaby dobrze przygotowana fizycznie to spokojnie wyszłaby z grupy i powalczyła dalej.Ta połówka turniejowej drabinki(gr A i B) nie prezentuje wybornego poziomu,gdyby Polacy byli w drugiej to nawet z formą wyjście z grupy graniczyłoby z cudem.No ale cóż Niemcy w finale i z całego serce życzę im porażki i to nie dlatego,że ich nie lubię(ale to swoją drogą :P) tylko ,że prezentują się na tym euro przeciętnie i co najmniej 4 drużyny grali o wiele lepszy futbol na tych mistrzowstwach

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...