Skocz do zawartości

Dead Space


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

no no, sklepik Extreme zaskoczył mnie bo wysłali grę wcześniej niż pisali. Oczywiście pretensji nie mam ;)

Patrząc po nr przesyłki to już dziś będę się bał hehe.

 

Mnie też zaskoczyli, wczoraj do mnie zadzwonili, że już jest i mogę odebrać, więc czym prędzej pojawiłem się u nich osobiście ;)

Na razie przeszedłem tylko jeden rozdział ( zajęło mi to koło godziny ) i pierwsze wrażenia są pozytywne. Klimat jest gęsty ( acz nie jest znowu, aż tak strasznie, w recenzji w Psx Extreme jest bodajże takie zdanie, że można potraktować tę grę jako sci-fi z elementami horroru - i ja się z tym zgadzam ), grafika bardzo ładna ( pierwsza scena - lecąc na Ishimurę - rządzi ), grywalność na poziomie ( cudowne rozczłonkowywanie wrogów - wiem, chory jestem;) ). Brakuje mi jedynie jakiejś fajnej muzyki, bo jak na razie występowała w postaci szczątkowej ( chociaż z drugiej strony może to i dobrze ).

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza

Ja posiadam od wczoraj...co prawda wersje na PS3 :]...gra bardzo sztampowa...ale genialna w swojej sztampowosci...wszystkie znane nam z innych gier schematy realizuje w 100%. Najwiekszym smaczkiem gry jak narazie jest rewelacyjne holograficzne gui...a jeszcze nie widzialem etapow z 0 G i wyjscia w przestrzen kosmiczna, czy chocby jednego pojedynku z bossem. Gra jest spolszczona...ale sa to nie tylko kinowe napisy i menusy w grze...ale tez wszystkie wyswietlane w swiecie gry informacje - bardzo mila i fajna sprawa (bledow w tlumaczeniu narazie nie wylapalem ;) )

Odnośnik do komentarza

Gierka doszła, odpaliłem na pół godziny żeby zobaczyć co i jak... ciąg dalszy będzie dziś po 23:00 :) teraz już nie mam czasu, ale to dobrze.

Z tego co zdążyłem zobaczyć, gierka ryje beret. Klimat wylewa się z ekranu, dźwięk miażdzy - aż szkoda że w nocy trzeba będzie zrezygnować z 6 glośników na rzecz słuchawek, ale zobaczymy :)

Jedyny minus jaki dotąd zauważyłem to liniowość, ale to pierwszy etap więc mam nadzieje, że później będzie lepiej i będzie można dokonywać wyboru gdzie idziemy najpierw i które zadanie wybieramy do wykonania bo chodzenie po tak wielkim statku kosmicznym wręcz prosi się o to. Więc mam nadzieje że cała gra nie będzie polegała na poruszaniu sie po ścieżce z gpsa i wykonywaniu zadań w ustalonej kolejności ;)

 

dziwna sprawa - na początku gry lub w opcjach gdy ustawia się jasność ekranu, jest napisane żebu ustawić jasność tak, aby ledwo było widać logo na środku ekranu... jakie ku#$@ logo? :) mam tylko czarny ekran nawet jak ustawie maksymalną jasność... a pasek odcieni szarości na dole widzę cały... <_<

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza
Gierka doszła, odpaliłem na pół godziny żeby zobaczyć co i jak... ciąg dalszy będzie dziś po 23:00 :) teraz już nie mam czasu, ale to dobrze.

Z tego co zdążyłem zobaczyć, gierka ryje beret. Klimat wylewa się z ekranu, dźwięk miażdzy - aż szkoda że w nocy trzeba będzie zrezygnować z 6 glośników na rzecz słuchawek, ale zobaczymy :)

Jedyny minus jaki dotąd zauważyłem to liniowość, ale to pierwszy etap więc mam nadzieje, że później będzie lepiej i będzie można dokonywać wyboru gdzie idziemy najpierw i które zadanie wybieramy do wykonania bo chodzenie po tak wielkim statku kosmicznym wręcz prosi się o to. Więc mam nadzieje że cała gra nie będzie polegała na poruszaniu sie po ścieżce z gpsa i wykonywaniu zadań w ustalonej kolejności ;)

 

dziwna sprawa - na początku gry lub w opcjach gdy ustawia się jasność ekranu, jest napisane żebu ustawić jasność tak, aby ledwo było widać logo na środku ekranu... jakie ku#$@ logo? :) mam tylko czarny ekran nawet jak ustawie maksymalną jasność... a pasek odcieni szarości na dole widzę cały... <_<

To cos masz nie teges z TV u mnie logo jest widoczne ;)

Odnośnik do komentarza

Też tego logo za pierwszym razem nie zauważyłem, dopiero jak mi brat powiedział, że tam coś jest to zobaczyłem ( musiałem podejść bliżej, bo z kanapy nie widziałem, potem mi się dziwnie wzrok polepszył i już nie było problemu :D ). Jeżeli naprawdę dalej nic nie widzisz to nie wiem.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza

Wczoraj z braku czasu przeszedłem tylko 2 chaptery. Gierka jest liniowa do bólu ale nie przeszkadza to jakoś strasznie.

 

Parę rad jak sobie "uprzyjemnić" rozgrywkę:

 

- Nie korzystajcie z "podłogowej nawigacji" - dzięki temu nie będziecie łazić po "punktach"

- Czytajcie napisy na ścianach - pomagają lepiej czuć klimat całego zdarzenia (wszechobecna panika i schizofremia)

- rozglądajcie się, oglądajcie statek, zaglądajcie w zakamarki

- Wsłu(pipi)cie się w statek - odgłosy mają w tej grze potężną moc (szepty, stuki szurania itp)

 

Za te 2 chaptery gierka ma u mnie pełne 10/10 a z natury jestem dość powściągliwy w wystawianiu wysokich ocen. Ale dawno nie było czegoś tak mocnego, w dodatku z bardzo przyjemną grafiką (NIEWIARYGODNA dbałość o detale), troszkę nowatorskich rozwiązań (elementy RPG z upowaniem pancerza i equipu, Holograficzne UI jest świetne itp itd). No po prostu nie miałem PRZEZ 2 CHAPTERY do czego się przyczepić. Spolszczenie bardzo poprawne (nie tylko napisy w menu i tłumaczenie dialogów, ale również napisy na Holoprzyciskach oraz opisy pomieszczeń nad wejściem.)

 

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie 2 etapu, obawy co do liniowości potwierdzają się, ale... w końcu pojawiły się dwa cele do zrealizowania jednocześnie i możliwość dokonania wyboru do którego z dwóch pomieszczeń najpierw wejść.:) Świetnie, mam nadzieje że komplikacja gry rozwinie się w dalszych etapach... w przeciwnym razie ten gps i mapa to nie wiem po co są. Co do mapy - może i efektowna, ale niezbyt przejrzysta i nie bardzo pomaga zorientować się w sytuacji. Grafika, dbałość o szczegóły - owszem, ale jeśli mowa o szczegółowości grafiki/tekstur to mamy ją głównie pod nogami, bo parę kroków dalej jest już znaczne pogarszanie szczegółów blurem. Mimo wszystko calość robi wrażenie, każde następne pomieszczenie zaskakuje oczy niesamowitym widokiem - np. miejsce bez grawitacji, w próżni i kilka innych... Dziś mam zamiar spędzić więcej czasu na pokładzie USS Ishimura :)

Odnośnik do komentarza

Zagrałem z godzinkę wczoraj w nocy i gra choć sztampowa daje radę :)

W sumie to ciężko uwierzyć że to gra od EA - jeszcze parę takich tytułów i zacznę zmieniać opinię o tej firmie :D

 

Trochę nie podoba mi się całkowity brak przedstawienia głównego bohatera - mogliby trochę dłuższy wstęp zrobić żeby chociaż można było poznać kim się gra, a nie od razu hełm na głowę i wio XD

 

Klimat bardzo fajny, ale to dla mnie nie zaskoczenie - z filmików jako fan Obcego, The Thing i filmów science-fiction osadzonych w najdalszych zakątkach kosmosu wiedziałem czego się spodziewać i że mi to podpasuje :D

 

Grę od razu włączyłem na Hardzie i póki co nie jest to "nie do przejścia" więc polecam wszystkim zacząć zabawę od tego poziomu trudności.

Hologramy wyświetlane w czasie rzeczywistym przed oczami bohatera to bardzo fajny powiew świeżości i na pewno na plus.

 

Polonizacja jest nad wyraz dobra, choć ze względu na moje przyzwyczajenie do angielskiego w grach trochę dziwnie mi się grało :P

 

Ogólnie na pewno warto grać w nocy z lekko podgłośnionym kinem domowym - wtedy wczuwka jest zacna :)

 

Jeśli w ciągu najbliższych godzin nie wkradnie się monotonia to spokojnie wystawię 9/10. pozdro!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...