Skocz do zawartości

The Dark Knight


Timmy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 649
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No tak, ale pewnie większość osób filmu jeszcze nie widziała. "300" też miało w dniu premiery podobną ocenę, bo zwiastun był fajny. W każdym razie jestem nastawiony na kolejny przehype'owany film rozrywkowy, wolę się mile zaskoczyć niż rozczarować. Ale również bardzo poważni krytycy go chwalą, więc może naprawdę jest tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

rola ledgera automatycznie bedzie uznawana za wspaniala, blablabla.

Tak czesto bywalo z ostatnimi rolami tragicznie zmarlych aktorow.

 

No, ale w tym przypadku czuje ze naprawde bede roz***ny na kawalki.

Przyznam ze postac jokera jest niesamowita w tym filmie;]

Odnośnik do komentarza
6-cioodcinkowe anime, o którym wcześniej była mowa, tzn. Batman - Gotham Knight, już pojawilo sie w sieci w wersji dvdrip.

 

Mi przypadlo do gustu chociaz opinie są różne. Mimo wszystko, mysle ze dla fanow batmana to pozycja obowiazkowa. A dla calej reszty, warto moze dla dwoch/trzech animacji.

Odnośnik do komentarza

Ogladam postery i teasery, czytam opinie, widze shoty i nic. Nic nie dorowna Nietoperzowi Burtona. Temu gotyckiemu klimatowi, groteskowym badguy'om. Nolan idzie w realizm, co mi w zaden sposob sie nie podoba. Joker jest beznadziejny, taka samo i twoface, ten pierwszy do kreacji Nicholsona nie ma nawet pojarki. Stroj samego Mrocznego Rycerza jest tak zgeometryzowany, ze wieje power rangers, wolalem juz te plastykowe sutki. Hollywood odarlo Batmana z magii, ktora potrafil stworzyc tylko Burton, probujac pokazac film jako mozliwe do zaistnienia wydarzenia. Obejrze tak samo jak i Początek, może całość zrewiduje moje spojrzenie, ale nie nastawiam sie zbyt pozytywnie, by nie zawiesc sie jak na poprzedniku.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

glupis

 

batman begins, byl ogolnie marny, ale zapowiadal ze batman zaczyna wracac na dobre tory, no a teraz to bedzie wypier,dol.

 

Batmany burtona na razie najlepsze, ale czuje ze niedlugo.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

A widziales film, ze oceniasz role jokera? 2facea?

 

 

burtona nie lubie i jego filmow tez.

Stare Batmany kojarza mi sie z dziecinstwem i jaraniem sie kazda akcja nietopera (a przy tym zastanawianie sie dalczego w kazdej czesci gra inny aktor w roli brusa). Wtedy moglbym w kolko to ogladac, teraz nie wiem jak mozna na to patrzec.

Begins bylo znosne. Teraz bedzie cos wielkiego, tak czuje przez kosci.

Odnośnik do komentarza
burtona nie lubie i jego filmow tez.

 

no chyba cie poj.ebalo... dlaczego?

 

ja na tego batmana na 100% ide. po pierwsze nie ma nic innego ciekawego w tym klimacie w najblizszym czasie, poza tym to batman i nie spodziewam sie po nim takiego arcydziela jakim np. w ostatnim czasie byl film van santa.

 

to ma byc czysta rozrywka jak obserwowanie karla siegajacego po chipsy

Odnośnik do komentarza

Bo te jego dziela (jak sam je nazywa) sa strasznie puste i bez emocji. Jak najgorsze przedstawienie teatralne. Trudno mi zdefiniowac klimat filmu jako zjawisko w nim wystepujace, ale dla mmnie to cos wiecej niz ciekawe kostiumy i odjechane miejscowki. To cos, co strzela ci z liscia w twarz kiedy pojawiaja sie napisy koncowe. na filmach burtona czulem nic tylko bol dup.ska i czekanie do kocna na ew reklamy w tvnie.

 

 

no, strzelajcie.

Edytowane przez wozek
Odnośnik do komentarza

Czasami trudno być miłym jak się czyta takie rzeczy:) Niie wiem po co wypisywać takie brednie, zwłaszcza jesli nie jest to na temat. Możnaby założyć topic 'Dzieła Burtona są strasznie puste i bez emocji' i tam napisać ten post.

 

Odnośnie TEGO tematu, mimo, że Burtona lubie, a jego wizja Batmana była w moim odczucie fenomenalna to podejście Nolana bardziej mi odpowiada. Image nowego Jokera to prawdziwe cudo i bije na głowe cyrkowe wyobrażenie tej postaci u Tima Burtona. Nie wiem jak zagrał Ledger, ale czuje w kościach, ze ta postać mnie 'zniszczy'.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Bo te jego dziela (jak sam je nazywa) sa strasznie puste i bez emocji. Jak najgorsze przedstawienie teatralne. Trudno mi zdefiniowac klimat filmu jako zjawisko w nim wystepujace, ale dla mmnie to cos wiecej niz ciekawe kostiumy i odjechane miejscowki. To cos, co strzela ci z liscia w twarz kiedy pojawiaja sie napisy koncowe. na filmach burtona czulem nic tylko bol dup.ska i czekanie do kocna na ew reklamy w tvnie.

 

 

no, strzelajcie.

Ja nie będę, ale musze jednak zaznaczyć, że Burton zaczął tę całą nietoperzowską (?) maskaradę i jemu wyszło znacznie lepiej niż Schumacher'owi. Był klimat komiksowy (mnie odpowiadający) i byli słynni badguys. 'Nough said.

 

 

Filmy Burtona sa specyficzne, wazniejsza w nich jest forma niz tresc, ale Gotham za jego "kadencji" bylo najlpsze (scenografia). Nowe Batmany, to ekranizacja wersji Millera, stare to oldschool DC. Zalezy kto co woli.
Nowy (czyt. ostatni, nie ten którego jeszcze nie ma w kinach)) Batman to świetne odświeżenie serii...w zasadzie tworzący nową serię i nadający jeszcze mroczniejszego klimatu. Jak dla mnie bomba. Bateman...o kuźwa, sorki - Bale, świetnie się nadaje do roli Dark Knight'a, c'nie?

 

 

Zgadzam się z wozkiem.Wolę oglądać bardziej realistycznego (?) batmana nolana niż przejaskrawionego nietoperza burtona.
Ju sad it pal, kwestia gustu. Kształtowanie gustu zaczęło się od Burtona i za to jemu chwała.

 

Odnośnik do komentarza

Akurat ten głos to była lekka wada, bo jak była ta scena to aż parsknąłem śmiechem. Za bardzo się starał no i

 

nie wyszło IMO. Co nie zmienie faktu, że Bale roxxx.

 

 

Odnośnik do komentarza
No prawie jak ojciec chrzestny:]

Ale przynajmniej da sie zrozumieć co gada. ;]

 

Osobiście też wolę dwa pierwsze burtonowskie Batmany, ale jest szansa że Dark Knight to zmieni. W Begins zabrakło tego czegoś "batmanowskiego". Pożyjemy zobaczymy.

 

Taka dygresja- Pingwin był fajniejszym bad-guyem niż Two-Face. Żal mi było jego i tych pingwinów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...