Skocz do zawartości

Far Cry 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

a nie jest tak, ze jak wytniesz juz tych kolesi, to pojawia sie info, ze oboz zostal zajety czy cos... i juz ich tam nie ma pozniej?

 

Anyway multi zas gralem wczoraj i idzie mi coraz lepiej, kwestia przestawienia sie. Dalej n00b ze mnie, ale powoli opanowuje system grania. Wkurzaja oczywiscie najbardziej kamperzy.

Zeratul a jak ze sterowaniem. Bo Ubisoft i sterowanie padem w FPSach to nie najlepsze połączenie. Powiedz mi czy sterowanie jest tak dobrze zbalansowane jak w Call of Duty 2, 3 i 4 oraz Bioshocku czy tak źle jak w The Darkness i Far Cry'u Instincts Predator?

 

Co ty gadasz? Jak dla mnie pierwszy babol w FC2.

Nie zaczynaj - coś przecież trzeba kupić tej jesieni :D

Wiadomo Miłek, że coś kupię ;) Pomimo iż narzekam jak stara baba to nadal na liście są trzy gry: FC2, Dead Space i F3.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj chwilę i jakoś mi się gierka nie spodobała :/ Klimat tropikalnej wyspy w Far Cry i Cisis jakoś bardziej mi pasował. W ogóle jak już chcieli zrobić ostry klimat Afrykańskiej wojny to powinno być więcej krwi i syfu, a z tego co widzę to grafa jest bardzo sterylna, no i jakoś szkoda mi strzelać do tych biednych murzynów z zardzewiałymi pistolecikami :P

Odnośnik do komentarza

Sterowanie wypada OK. Nie jest IMO tak dobrze jak w CoD, ale jest naprawde niezle. Skaczesz A, biegniesz wciskajac LS, a jak biegnac wciszniesz B, to robisz wslizg. Celowanie pod LT, RT to strzal, RB to granat, a LB to leczenie. X przeladowanie, B dodatkowo przykucniecie. Bronie zmieniasz na D-padzie.

 

Najlepiej sie ciosa snajperow maczeta, nawet nie pierdna i juz leza... jedyny problem to do nich dojsc :)

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza
Sterowanie wypada OK. Nie jest IMO tak dobrze jak w CoD, ale jest naprawde niezle. Skaczesz A, biegniesz wciskajac LS, a jak biegnac wciszniesz B, to robisz wslizg. Celowanie pod LT, RT to strzal, RB to granat, a LB to leczenie. X przeladowanie, B dodatkowo przykucniecie. Bronie zmieniasz na D-padzie.

 

Najlepiej sie ciosa snajperow maczeta, nawet nie pierdna i juz leza... jedyny problem to do nich dojsc :)

Nie mi chodziło o klawiszologię. Tylko o to jak wypada sterowanie naszymi oczami prawą gałką. Bo w Darkness i FC: IP to jest mordęga. Nie da się normalnie wycelować w przeciwników bo sterowanie kamerą zostało źle ustawione i nawet korekty w opcjach nic nie dają.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o precyzje lokowania się ne celu to... jest niestety zmaszczona wg mnie (coś jak The Darkness własnie), szczególnie gdy porównamy ją z COD chociażby.

 

Jeśli przeciwnik jest daleko (a do tego porusza się) to o bezstresowym "one shot, one kill" praktycznie nie ma tu mowy.

 

jest jeszcze jedna śmieszna akcja, którą z pewnością wyłapał już każdy kto przy FC2 posiedział ciut dłużej: często zdaża się że przeciwnik faszeruje nas ołowiem choć strzela ewidentnie w innym kierunku! Stoi 10 metrów przed nami owrócony tyłem/bokiem i ostro napiernicza z karabinu a pociski trafiają prosto w nas. Zaobserował to już ktoś?

 

a przy okazji: oprawa wizualna jest przepiękna wg mnie :)

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie multi to porażka (może za długo grałem w Cod). Bronie zadają mało dmg, czasami trzeba wpakować prawie 2 magazynki żeby położyć przeciwnika. Już nie mówie o takich akcjach, że 2 strzały z granatnika nie zabijają. Bzdura. Do tego słabe sterowanie podczas sprintu i męczące oczy rozmycie. Jak dla mnie multi odpada. 5 rank zrobie i koniec :).

 

PS. Widziałem w tym temacie pytania o zwierzęta. Tak są w grze (zebry, antylopy, żubro podobne itd). Tak można je zabić lub rozjechać. Kto co woli.

Odnośnik do komentarza
Nie mi chodziło o klawiszologię. Tylko o to jak wypada sterowanie naszymi oczami prawą gałką. Bo w Darkness i FC: IP to jest mordęga. Nie da się normalnie wycelować w przeciwników bo sterowanie kamerą zostało źle ustawione i nawet korekty w opcjach nic nie dają.

jest normalne. standardowa czulosc daje rade, nie zmienialem i spokojnie sie obracalem wokol siebie, tudziez celowalem z zooma.

masz racje, to 'coś' w FC IP to smiech na sali, jak to zobaczylem, to zaczalem sie zastanawiac czy developer kiedykolwiek wczesniej gral w jakiegokolwiek fpsa...

 

tez mnie to dobija, ze czasem caly magazynek pojdzie na jednego kolesia, jesli stoi on z jakiegos wiekszego dystansu :/ ale co poradzic... mam wrazenie, ze wyciagniecie pistoletu i zzomowanie na LT i pare razy strzal szybciej zalatwi sprawe niz karabin z mega-rozrzutem

Edytowane przez bountyhunter
Odnośnik do komentarza

wczoraj zas pogralem chwile w multi i idze coraz lepiej. Jedyny problem jest ze snajperami, jak w przeciwnej druzynie jest dwoch dobrych snajperow a w twojej zero, to mozesz zapomniec o wygranej. Ja i tam gram commando... zazwyczaj lece bokiem, staram sie wbic na wiezyczki i snajperow z maczety zanim sie zorientuja. Ogolnie coraz lepiej idzie i jest coraz bardziej pozytywnie

Odnośnik do komentarza

A mnie wkur*** jeden taki Guard Outpost... :/ Jest on na południowym-zachodzie, blisko safehouse'u i sklepu z bronią, rozwalam tam każdeko, palę, wysadzam wszystko, zbieram amunicję i inne pierdoły, a tu dupa, pokazuje mi go jako nie odbity, coś wie o co chodzi? Ten obóz jest wkurzający bo często kręcę się w tych terenach, no i trzeba jeździć jakimiś uboczami :/.

 

Mam taki plan na granie w FC2, narazie jadę misje główne przed ostatnią misją zrobie tak jak Zeratul mówił save, skończę grę no i wrócę do poprzedniego i będę rozwalał outposty, robił side missiony itp...

 

A właśnie są jakieś side missiony których nie da rady zrobić później? Czy da radę jakoś sprawdzić tabletki na malarię, a konkretnie ile ich mamy, bo póki co mam, ale nie chcę miec przykrej sytuacji kiedy ich zabraknie :P? No i ostatnie pytanie :D. Przy której misji zapisać, nie będzie tak przypadkiem, że jak zrobię przed ostatnią misję to będę musiał już odrazu jechać i zrobić ją czy będę musiał gdzieś pójść i ją aktywować?

 

Odnośnik do komentarza

Grafika rozkłada na łopatki: zmienne warunki pogodowe, roślinność, dynamiczne oświetlenie, cienie... jak dla mnie mistrz.

Inteligencja przeciwników to porażka. Parę razy już zdarzyła mi się sytuacja, że stałem kilka metrów od gostka a on nawet po otworzeniu do niego ognia nie zareagował, tak jakby mnie w ogóle nie zauważył. Wbieganie pod lufę to niestety standard.

Faza z przyjmowaniem na klatę tony ołowiu (w stylu zabili go i uciekł) też psuje mocno wrażenia.

Spoko jeździ się furami.

Multi też daje radę. Tylko bieganie ssie (trzeba trzymać wciśniętą i przechyloną gałkę jednocześnie).

Ogólnie warto pograć, przejść i wymienić :)

Odnośnik do komentarza

Tak jak się spodziewałem. Far Cry 1 mnie znudził(nie ważne, że inny producent), Assasins Creed mnie znudził, to i Far Cry 2 mnie znudził <_< Po pierwszych "zachwytach" gra pokazała swój brudny pazur.(wersja PC). Sztuczna inteligencja to jakaś kpina(jak już kiedyś pisałem są wyjątki; grałem na normalu), respawny, ukazywanie się przeciwników znikąd(zbyt często!), po Crysisie grafa jest już tylko dobra. Misje jak na razie(30% gry) nudne jak flaki z olejem, zbieranie diamencików nie bawi bo ten "upgrade" mało co daje(przynajmniej ja mało odczułem np. przy zwiększonej celności snajpy), o błędach i abstrakcjach nawet nie wspomnę(gdzie są ku.rwa zwierzęta w większych ilościach?). Oczywiście są plusy, ale dla mnie zalewa je fala tsunami pełna niedopatrzeń i bugów. Ubi dało dupy, nie wiem co jest bo "strzelanki" lubię, ale trudno, jest przecież Fallout 3 :) Bardzo się ciesze, że nie kupiłem tej gry a Ps3 bo bym żałował.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...