Skocz do zawartości

MotorStorm: Pacific Rift


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości kolegi z PS3site.pl, miałem okazję ściągnąć demo poprzez Qore.

 

Poprzednia część Motorstorma bardzo mi przypadła do gustu - no, może marzyło mi się jeszcze więcej dynamiki. W każdym razie, usadowiłem się wygodnie w fotelu, odpaliłem demo długo wyczekiwanej gry, powitałem ładnie wykonane menu, wybrałem motor jako pierwszy pojazd i... uśmiech spełzł mi z twarzy. Na początek pierwszy zgrzyt: Wygładzanie krawędzi. Niestety, po raz kolejny dobry odbiór grafiki, został zagłuszony poprzez brak Anti-Aliasingu. Na szczęście grafika to nie wszystko, a już na pewno nie w takiej produkcji. Start, 3..2..1 i jedziemy! Intuicyjnie naciskam trójkąt, aby zmienić kamerę (przyzwyczajenie z jedynki), licząc wreszcie na widok z kasku naszego zawodnika (pamiętny render i ten widok z pierwszej osoby na motorze ^_^ ) i... jak zwykle spotkało mnie rozczarowanie. Kamery jak nie było, tak nie ma. Nie wiem czy panowie z Evolution Studio zdają sobie sprawę, jak taka kamera dodałaby dynamiki i zabawy.

 

Cóż, pomijając powyższe rozczarowania, skupiłem się na rozgrywce. Co by tu dużo mówić, grało mi się przyjemnie, choć w zasadzie nie ma różnicy. Tak jak ktoś tutaj powiedział, addon-pack do jedynki, niestety. Evolution Studio się nie popisało, a jak wszak wiemy, demo ma nas przekonać do zakupu, więc niezbyt dobrze im się to udało. Naprawdę nie mam pretensji o wygląd grafiki (niedociągnięcia da się przeboleć, kiedy jedziemy 200 km/h), ale że rozgrywka pozostała praktycznie taka sama i nadal brakuje kamery z kasku w motorze, to jestem bardzo zły. Tyle czasu na rozwój gry, a panowie się chyba obijali z nudów. Wiem, wiem, to nie pełna wersja, ale rozgrywki już nie zmienisz. Grafika by wymagała jedynie dodania Anti-Aliasingu, więc tu się nie ma praktycznie czego doczepić.

 

Grę postanowiłem jednak mimo wszystko kupić. Zapewni kupę zabawy, będą także trofea, ale oczekiwałem więcej, dużo więcej. Myślałem, że dostaniemy coś na wzór pamiętnego filmiku. No cóż, trudno. <_<

Odnośnik do komentarza

Ja spodziewalem sie, ze to bedzie w pewnym sensie dodatek i mi to wcale nie przeszkadza :) Chociaz mogli dodac trzecia kamere, z kasku.

Co do dema, to dostalismy jakis bardzo stary build gry :/ Nawet na gameplayu z gametrailers (split-screen na tej samej trasie) gra wyglada wyraznie lepiej (oswietlenie i duzo wiecej roslin i drzew). A na trailerach jest jeszcze lepiej. Oby w pazdzierniku dali nowsza wersje dema, bo tym to ciezko bedzie zachecic ludzi do zakupu...

Odnośnik do komentarza

Emet, miejmy nadzieję, że to jakaś stara wersja gry. Pamiętam, że w przypadku pierwszej części, jeden z redaktorów PSX Extreme, napisał iż grał na targach E3 2006 w Motorstorma i tamta wersja okazała się lepsza, niż ta z marca 2007. Oby tak nie było w przypadku drugiej części, że twórcy musieli trochę obciąć, żeby gra trzymała stały framerate.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że spodziewałem się trochę więcej, niż tylko nowych map i splita. Szczerze? Dałoby się to dać, jako płatny dodatek do jedynki, niż retail game. Jeszcze bym rozumiał, gdyby za grę żądali np. 39 Euro, a nie 59. Także, nie można gry raczej traktować jako dodatku, ze względu na cenę.

 

Czyli co, dopiero w Motorstorm 2 (z pewnością taka gra powstanie :D) można liczyć na ewolucję?

 

Tak sobie teraz myślę, że Sony słusznie zrobiło rezygnując z nazwy Motorstorm 2 w przypadku tej gry.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam, że to demo nie jest najnowszą wersją gry, co mocno dziwi. W Lipsku była prezentowana inna wersja, min. bost prezentował się zupełnie inaczej!

Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, jeszcze muszą kilka rzeczy poprawić, ale sądzę, że do premiery się wyrobią. Szkoda, że na tej trasie zabrakło błota, może w finalnej wersji zostanie dodany.

 

A więc kasa odłożona i czekam na premierę.

 

PS. Fajny patent z spychaniem (L1 i R1) To doda nieco pikanteri do trybu online :) hehe

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Ja niestety kodu nie otrzymałem, a płacił za demo nie będę bo demo jest od tego żeby promować grę wśród jak największej ilości osób, ale jak twórcom nie zależy to trudno... No ale ja nie o tym. Grafika faktycznie nie zachwyca na tych screenach, ale trzeba poczekać do premiery bo dużo może się zmienić tak jak w przypadku MS1. Ja jestem póki co spokojny o tą grę. A tak w ogóle to kiedy ma być premiera? Wiem że w październiku, ale czy jakaś konkretna data już jest?

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie demo to małe rozczarowanie..owszem fajnie się jechało, ale model jazdy z jedynki bardziej mi podchodził ;) graficznie nie będę gry opisywał, bo odczucia mam takie jak przedmówcy. Jeżeli wiele się nie zmieni odnośnie grafiki i ilości trybów gry w stosunku do pierwszej częsci (nie śledziłem zapowiedzi), to niestety pewnie się nie skuszę.

Edytowane przez maUpEck
Odnośnik do komentarza
Wściągnałem w gamersyde filmik z dema tej gry i nie wiem o co wam chodzi. Grafika jest lepsza, a co się rzuca w oczy to idealne AA.

Nie grałeś, nie komentuj. To tak jakbym ja miał Ferrari, ty byś widział tylko na filmiku i sprzeczalibyśmy się, jak auto jeździ.

 

Filmiki tuszują sporo, ponadto raczej w nie, nie zagrasz. W każdym razie, ta gra nie ma w ogóle AA. Filmiki jak zwykle wszystkie niedoróbki tuszują. Na co tutaj się narzeka? Na gameplay, na AA i po części tekstury i na brak innowacji. Co wiesz z filmiku? Nic. Gameplayu nie zobaczysz, bo nie zagrasz, a AA i słabe tekstury są zatuszowane.

 

Śmieszą mnie tacy ludzie :rolleyes:

 

P.S Nawet jak pełna będzie taka jak demo, to zakupię z pewnością, bo gra da znowu kupę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Wściągnałem w gamersyde filmik z dema tej gry i nie wiem o co wam chodzi. Grafika jest lepsza, a co się rzuca w oczy to idealne AA.

Nie grałeś, nie komentuj. To tak jakbym ja miał Ferrari, ty byś widział tylko na filmiku i sprzeczalibyśmy się, jak auto jeździ.

 

Filmiki tuszują sporo, ponadto raczej w nie, nie zagrasz. W każdym razie, ta gra nie ma w ogóle AA. Filmiki jak zwykle wszystkie niedoróbki tuszują. Na co tutaj się narzeka? Na gameplay, na AA i po części tekstury i na brak innowacji. Co wiesz z filmiku? Nic. Gameplayu nie zobaczysz, bo nie zagrasz, a AA i słabe tekstury są zatuszowane.

 

Śmieszą mnie tacy ludzie :rolleyes:

 

P.S Nawet jak pełna będzie taka jak demo, to zakupię z pewnością, bo gra da znowu kupę zabawy.

Po pierwsze sam będę decydował co komentuje. Komentuje tylko grafikę nie gameplay, więc przystopuj. Tak samo jakby mógł komentować, o jakie super Ferrari widziałem w TVN Turbo.

 

Jeżeli filmik tuszuje to szkoda. Ja jeszcze mam MS1 do pogrania więc MS2 na pewno nie kupie. Jedynke mam od roku i jeszce nie miałem czasu skończyć, ale jest super. Ciekawe czy muza w dwójce będzie równie super.

Odnośnik do komentarza

Jesteś po prostu żałosny.

 

Po pierwsze sam będę decydował co komentuje.

Tak samo, jak mogę ci zwrócić uwagę, że wygadujesz bzdury. Szczególnie jeżeli piszesz, że CYTUJĘ "Wściągnałem w gamersyde filmik z dema tej gry i nie wiem o co wam chodzi.".

 

Jak można cię potraktować poważnie, skoro się zachowujesz jak dziecko. My opisujemy w to co zagraliśmy. Nie to co widzieliśmy na jakimś filmiku. Chodzi mi po prostu o to, że możesz się nam dziwić, ale jeżeli sam byś zagrał, a nie podpierał swoją opinię jakimś tam filmikiem.

 

Komentuje tylko grafikę nie gameplay, więc przystopuj.

Człowieku, gdzie tu logika? Komentujesz grafikę, ja ci mówię, że filmik tuszuje niedoskonałości, a przy okazji piszę o gameplayu.

 

Tak samo jakby mógł komentować, o jakie super Ferrari widziałem w TVN Turbo.

No właśnie dokładnie tak robisz.

 

Wybacz, nie mam zamiaru cię obrażać. Ale rzucasz się o coś, co w ogóle nie ma żadnego pokrycia.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Wczesna wesja... niema się czym podniecać. może poza głupotą SONY że wypuszzca tak niedopracowane demo ;)

 

Bo pewnie to jest build sprzed miesiąca conajmniej... Zanim deweloper go przetestuje, zanim w Sony to wypuści do PS Store to mija trochę czasu. Teraz gra wygląda pewnie o wiele lepiej... Pewnie tak jak na filmikach. Nie bójcie żaby ;)

Odnośnik do komentarza

Mam te same zdanie co Jakim- mnie niesamowicie MA klimat tej gry i kupie ją na 100%.A co do grafy-licze na jakieś oświadczenie Sony lub developera bo trailery,filmiki itp wyglądają wyraźnie lepiej-np samo wzgórze podczas skoku na początku trasy w materiałach jest dwa razy lepiej wymodelowane z lepszymi teksturami itp

 

 

PS.brzydszy sequel od pierwowzoru-pierwszy przykład z brzegu DMC2 vs DMC1

 

PS.MS2 ma jedną wadę do mnie-BRAK WIDOKU Z KIEROWNICY W MOTORZE!!!niech to dodadzą choćby w płatnym patchu byle by było

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Chciałem się spytać tych, którzy śledzą na bieżąco MS: PR: Biorąc pod uwagę datę wszystkich filmików i targi, na ile oceniacie wiek dema? Zastanawiam się, po prostu, jak to demo może być stare (będzie można dojść do tego, ile twórcom uda/udało się zmienić do premiery). Cały czas mam nadzieję, że to faktycznie bardzo stare demo, bo nie najlepiej to wygląda.

Odnośnik do komentarza

ArturNOW, chodzi o to, ze tak naprawde filmiku b. czesto w malym stopniu odzwierciedlaja grafike ganej gry. Dobrym przykladem moze tu byc chociazby: star wars the force unleashed. Sa przeciez 2 czynniki, ktore warunkuja wyglad gry na filmiku:

1) Retusz

2) Filmiku przewazne nie ogladasz na calej powierzchni ekranu, wiec to chyba logiczne, ze dana rozdzielczosc bedzie lepiej wygladala w mniejszym formacie, niz w wiekszym.

I o to wlasnie chodzilo dla Jacobssa, ze nie widziales jak wyglada demo, widziales tylko filmiki, a filmiki przewaznie znacznie sie roznia wygladem od faktycznego stanu gy, z ktorej jest dany filmik.

Odnośnik do komentarza
ArturNOW, chodzi o to, ze tak naprawde filmiku b. czesto w malym stopniu odzwierciedlaja grafike ganej gry. Dobrym przykladem moze tu byc chociazby: star wars the force unleashed. Sa przeciez 2 czynniki, ktore warunkuja wyglad gry na filmiku:

1) Retusz

2) Filmiku przewazne nie ogladasz na calej powierzchni ekranu, wiec to chyba logiczne, ze dana rozdzielczosc bedzie lepiej wygladala w mniejszym formacie, niz w wiekszym.

I o to wlasnie chodzilo dla Jacobssa, ze nie widziales jak wyglada demo, widziales tylko filmiki, a filmiki przewaznie znacznie sie roznia wygladem od faktycznego stanu gy, z ktorej jest dany filmik.

No tak, ale to był filmik nagrywany przez gracza, dlatego o retuszu mowy być nie mogło. Ale w sumie racja nie pamiętam czy powiększyłem na cały ekran filmik gdy go oglądałem. Coby nie powiedzieć, gra w ruchu mi się podobała, a tam ruchu jest aż nadto.

Odnośnik do komentarza

Ło Jezu. Widzę, że nadal nie rozumiesz. Tu nie chodzi, że developer coś retuszował (boże, naprawdę tak myślałeś? :blink:) Wytłumaczę ci to łopatologicznie, bo widzę, że nadal nie łapiesz. Nagraj se filmik z gry w 1280x720. Skompresuj go, zmniejsz rozdzielczość do np. 960x560, przeskaluj ponownie do 1280x720 i najlepiej przekonwertuj do WMV. Co otrzymujesz? Obraz, który ze swoim pierwotnym źródłem ma niewiele wspólnego. Jest rozmazany, ilość szczegółów się gdzieś zatraciła, wad za bardzo nie widać, bo ilość pikseli jest mniejsza. Puść sobie świeży filmik w 1280x720, nagrany prosto z obrazu, a obok tego przeskalowany, skompresowany i z innym kodekiem (rozszerzeniem). Różnica będzie kolosalna. Myślisz, że filmiki z GT, Gamersyde i innych serwisów, są podane w prawdziwym 720p? Nie jest tak. Owszem, mają rozdzielczość 720p, ale wyglądają o wiele gorzej. Wiesz ile zajmuje czysty i prawdziwy filmik w 720p? Czy wiesz, ile by zajmowała np. 10 minutowa recenzja z GT, jeżeli byłaby w prawdziwym 720p? Zobacz, ile zajmują króciutkie trailery filmów Blu-Ray z PS Store, które są podane w czystym 720p.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Ło Jezu. Widzę, że nadal nie rozumiesz. Tu nie chodzi, że developer coś retuszował (boże, naprawdę tak myślałeś? :blink:) Wytłumaczę ci to łopatologicznie, bo widzę, że nadal nie łapiesz. Nagraj se filmik z gry w 1280x720. Skompresuj go, zmniejsz rozdzielczość do np. 960x560, przeskaluj ponownie do 1280x720 i najlepiej przekonwertuj do WMV. Co otrzymujesz? Obraz, który ze swoim pierwotnym źródłem ma niewiele wspólnego. Jest rozmazany, ilość szczegółów się gdzieś zatraciła, wad za bardzo nie widać, bo ilość pikseli jest mniejsza. Puść sobie świeży filmik w 1280x720, nagrany prosto z obrazu, a obok tego przeskalowany, skompresowany i z innym kodekiem (rozszerzeniem). Różnica będzie kolosalna. Myślisz, że filmiki z GT, Gamersyde i innych serwisów, są podane w prawdziwym 720p? Nie jest tak. Owszem, mają rozdzielczość 720p, ale wyglądają o wiele gorzej. Wiesz ile zajmuje czysty i prawdziwy filmik w 720p? Czy wiesz, ile by zajmowała np. 10 minutowa recenzja z GT, jeżeli byłaby w prawdziwym 720p? Zobacz, ile zajmują króciutkie trailery filmów Blu-Ray z PS Store, które są podane w czystym 720p.

O lol wiesz ile by zajmował filmi w rozdzielczości 1280x720 przeskalowany do np. 960x560 i z powrotem do 720p... tak, dokładnie tyle samo. Ło jezu... można zmienijszyć bitrate osiągając gorszą jakość. Dlatego filmiki na gametrailer są tak żałosnej jakości. Gamersyde ce(pipi)e się świetną jakością, która reprezentuje to co gra na ogół. Widać przy MS2 nie. Tyle :D I co ma do tego Blu-Ray... Ale ja Ci powiem. Wyższy bitrate. Ale co tu ma skalowanie do 960x560 sam tego nie wiesz.

 

Koniec OFF TOPIC. Ja się na temat dema wypowiem w październiku. Pozdro all.

 

A ty Jacobss zacznij reprezentować jakiś poziom, bo pisanie "co się wypowiadasz" lub to co zaprezentowałeś w kolejnym poście to żenada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...