Skocz do zawartości

Co meczysz obecnie na PSP


genetyk@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 898
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ace Combat X:Skies of Deception - bardzo dobry symulator (?) walki w powietrznej, szkoda, że tak ciężko się lata na zaawansowanym sterowaniu, bo daje ono więcej możliwości i frajdy niż w trybie novice, ale to raczej nie wina gry tylko budowy PSP (ja chcę drugiego analoga!).Gra nie tylko dla fanów takich gier.

 

Mozna się nieźle powczuwać... szszszsz iiiiłłł ^_^

 

edit:szyt, 5 h po napisaniu tego posta przeszedłem ostatnia misję.za krótka ta gra, chciałoby się jeszcze.

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza
Ace Combat X:Skies of Deception - bardzo dobry symulator (?) walki w powietrznej
Zgadzam się ze wszystkim za wyjątkiem określenia "bardzo dobry"...

 

szkoda, że tak ciężko się lata na zaawansowanym sterowaniu, bo daje ono więcej możliwości i frajdy niż w trybie novice, ale to raczej nie wina gry tylko budowy PSP
No właśnie. Kolejna nie najgorsza gra na niewłaściwą platformę. Ace Combat 4, 5 i Zero na PS2 były świetnymi arcade'ówkami. Na PSP SoD można traktować co najwyżej jako ciekawostkę. Mnie gra odepchnęła totalnie.

 

(ja chcę drugiego analoga!)
E, i na co Ci drugi analog w Ace Combat? Tutaj R2 i L2 brakuje a nie analoga, który i tak służył jedynie za obrót kamery.

 

Gra nie tylko dla fanów takich gier.
Raczej tylko dla nie-fanów takich gier. Będąc zafascynowany Ace Combat na PS2 mocno zawiodłem się na wersji przenośnej. Osoby, które miały styczność z oryginałem będą marudzić. Tymczasem osoby, które pierwszy raz zabierają się za AC pewnie nie będą wiedziały co tracą.

 

edit:szyt, 5 h po napisaniu tego posta przeszedłem ostatnia misję.za krótka ta gra, chciałoby się jeszcze.
Zagraj lepiej w Ace Combat: Squadron Leader na PS2 (a.k.a. Ace Combat 5: The Unsung War). Bezdyskusyjnie najlepsza odsłona serii, z dużą ilością rozbudowanych i ciekawych misji, interesującą fabułą i niesamowitym klimatem. Skies of Deception nawet do pięt mu nie dorasta z tymi swoimi kilkoma prostymi misjami i komiczną historyjką.

 

 

Ja natomiast już od paru tygodni męczę Super Robot Wars A Portable. Ponad 30h na liczniku, 32 misja na 39. A pewnie po ukończeniu zabiorę się za New Game +, grając inną postacią i wybierając inne ścieżki fabularne.

 

Oprócz tego drugi raz przechodzę Crisis Core.

Odnośnik do komentarza

Jak zawsze PES2008. Swoją drogą mam nadzieję że wraz z PES2009 coś się więcej zmieni, bo między 6 a 08 większych różnic nie ma, choć gra się jakby przyjemniej, strzały z dystansu zdają się łatwiej wchodzić w światło bramki (albo ja nabrałem wprawy :P ) gra na top player jest nieco trudniejsza, ale obrona beznadziejna jak poprzednio, nie łatwo ich czasem opanować (uwielbiam gdy [moi] obrońcy rozbiegają się przed strzelcem). W pełni funkcjonalna Master League (starzejący się zawodnicy) to ważna nowość, z tym, że powinna być już od PES5 :/

 

A także MGS: PO i Crush + FFVIII na emu (świetna gra i wciąż taka emocjonująca ^_^ )

Edytowane przez are91
Odnośnik do komentarza

@suavek:przepraszam :unsure:

 

Po raz 1szy grałem w ejs kombat, co prawda miałem kiedyś przyjemność polatać u kolegi na psx, ale to było dawno i nieprawda.No może po tym co napisałeś rzeczywiście dostrzegłem więcej minusów tej gry, co nie oznacza, że nie gra się przayjemnie w SoD.

 

PS:fabuła faktycznie ssie,a le nie zwracałem na nia uwagi.

 

PS2: r2 i l2 faktycznie byłoby wygodniejszym rozwiązaniem, ale wtedy konsola byłaby szersza i nazywanie jej "kieszonsolką" byłoby bezsensowne

Odnośnik do komentarza

pisząc "konczę patapony" nie wiedziałam, że właśnie tłukę ostatniego bossa ^_^ Szczerze mówiąc to nie wiem co sobie teraz zapodać. Do poduchy odpalę Silent Hill na emu PSX'a tak żeby mi się koszmary nie sniły :D W ace combat X niewiele grałam bo mnie odrzuciło od tej części na kilometr (standardowo sterowanie jakieś nie teges). AC5 na ps2 zdecydowanie najlepszy, choć Balkan war też nie był zły.

Odnośnik do komentarza
@suavek:przepraszam :unsure:
lol, nie ma za co ;>

 

co nie oznacza, że nie gra się przayjemnie w SoD.
Powiem tak, robiłem do tej gry trzy podejścia. Pierwsze dwa niezbyt udane, gdyż mimo dziesiątek różnych kombinacji, nie udało mi się znaleźć takiego ustawienia sterowania, które by chociaż trochę było zbliżone do wersji PS2. Za trzecim razem jakoś się przełamałem, i pomijając fakt, ze rozgrywka była kompletnie upośledzona (fatalny analog i brak stateczników) to trochę misji ukończyłem. Ostatecznie jednak nie miałem cierpliwości na dalszą zabawę, i stwierdziłem, że większą frajdą będzie ukończenie po raz dziesiąty AC5. Miałem rację ;>.

 

r2 i l2 faktycznie byłoby wygodniejszym rozwiązaniem, ale wtedy konsola byłaby szersza i nazywanie jej "kieszonsolką" byłoby bezsensowne
No i powracamy do pierwszej kwestii - taka gra w ogóle nie powinna była powstać na PSP ;>. To jest niestety problem tej konsoli, że coraz więcej twórców stara się wrzucić na nią porty znanych tytułów, nie zważając na upośledzone sterowanie. Potem mamy fatalne MGS:PO, Ace Combat czy inne Tekkeny. Zabawne, że jakoś gry przygotowywane od podstaw na PSP nie mają tego problemu. A w Ace Combat X to właśnie brak R2 i L2 służących za stateczniki bolał mnie najbardziej. To właśnie odpowiednie manewrowanie i zmiana szybkości są kluczem do wygrania większości potyczek w tej serii. Tutaj niestety trzeba wybierać - coś kosztem czegoś.

 

choć Balkan war też nie był zły.
Nie był zły. Czwórka zła też nie była. Jednak patrząc przez pryzmat piątki, są to odsłony co najwyżej przeciętne, podczas gdy AC5 to jedna z moich ulubionych gier na PS2. A warto dodać, że nigdy nie przepadałem ani za arcade'ówkami, ani symulatorami. Zero niestety nie miał ani klimatu, ani wielu zapadających w pamięci misji.
Odnośnik do komentarza

Niezmiennie i nieustannie FlatOut Head-On, ta gra jest DŁUGA, jak na wyścigi. Uporałem się dzisiaj z trybem flatout na 100%, a teraz męcze carnage mode. Jeżeli ktoś chce sobie sprawić długie, wymagające (miejscami frustrujące) wyścigi, to polecam tą grę, pod warunkiem, że nie graliście w dużą 2-jkę. Sam ją już zamówiłem, bo mam taki zwyczaj, że gry które mi się naprawdę spodobają chcę mieć na półcę (taki hołdzik dla twórców).

Edytowane przez tomsecret1993
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...