Skocz do zawartości

Co meczysz obecnie na PSP


genetyk@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 898
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

GoW pękł w niecałe 8h - trochę niedosyt się czuje ale finalny boss był wymagający :) Może jeszcze na poziomie God przejdę...

 

Tymczasem natchniony MGS4 wziąłem się za jego przenośnego krewnego :)

 

Portable Ops to niby MGS, niby feeling ten sam ale czuć mocny powiew świeżości i gdyby nie tak karykaturalna animacja ruchów Snejka byłby wypas (no i z kamera są kłopoty)

Odnośnik do komentarza

Choć po PSP sięgam średnio raz-dwa na tydzień, to "w toku" mam kilka tytułów.

 

Super Robot Taisen MX Portable - Po ukończeniu SRW A Portable zabrałem się poprzednika, którego mam zaliczonego na PS2, ale na PSP jeszcze nie do końca. Rozbudowaniem gra ta co prawda nie ma szans rywalizować z Disgaea czy FFT, ale od przereklamowanej Jeanne d'Arc z pewnością jest lepsza. Szkoda tylko, że wyświetlanie rezultatów ataku trwa strasznie długo.

Final Fantasy II - Zacząłem grać jakiś czas temu ale przerwałem, przez co teraz nie wiem gdzie miałem się udać :P. W przeciwieństwie do jedynki, FF2 ma nieporównywalnie lepszą otoczkę fabularną, ale niestety zawodzi jeśli chodzi o system. Sztuczne pakowanie poszczególnych statystyk postaci wcale takie fajne nie jest, i o wiele lepiej się sprawdza w grach typu Oblivion, niż jRPG drużynowych.

Crisis Core - dawno nie grałem, ale ogólnie przechodzę po raz drugi. Dobra gra jest dobra ;>.

Puzzle Quest - włączam sobie raz na jakiś (dłuższy) czas. W takim tempie to ja tego jeszcze długo nie przejdę. Prawda jest jednak taka, że tytuł ten bawi przez pierwsze parę godzin, po czym zaczyna nużyć (nawet gdy przyzwyczaimy się do oszustw komputera).

Odnośnik do komentarza
Super Robot Taisen MX Portable - Po ukończeniu SRW A Portable
gry są w innym języku niż "krzaczasty"?

Niestety nie, ze względów licencyjnych żaden tytuł oparty na anime nigdy nie został ani nie zostanie wydany poza Japonią. Z tłumaczeniami fanowskimi innych pozycji SRW też nic się nie dzieje od lat.

 

Niemniej jednak znajomość jap nie jest w ogóle wymagana aby umieć dobrze się poruszać w grze. Wszelkie komendy i menusy są bardzo intuicyjne, przez co właściwie jedyne co tracimy to fabuła (ale kto oglądał anime ten skojarzy większość wątków). SRW MX przeszedłem praktycznie samodzielnie wszystko rozpracowując, czasem tylko wspomagając się jakimiś FAQ z gamefaqs. Czyli jak widać można. SRW A Portable natomiast posiada bardzo bogaty opis tutaj, między innymi tłumaczenie wszystkich nazw zdolności, przedmiotów i innych.

 

Jedyne dwie gry SRW wydane oficjalnie po angielsku to Original Generation 1 i 2 na GameBoy Advance. W odróżnieniu od pozostałych wszelkie postaci, fabuła oraz mechy są tutaj całkowicie wytworem Banpresto, przez co licencja nie jest już problemem. Są to jednocześnie moje ulubione odsłony (nie licząc ich remake'u na PS2), więc zachęcam do gry, chociażby na emulatorze w PSP :P.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...