Skocz do zawartości

Bioshock 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś przeczytałem, że istnieje możliwość, iż B2 będzie pół prequelem, pół sequelem. Nie wiem jak chcieliby to rozwiązać, ale byłby to dobry zabieg do zaspokojenia ludzi, którzy chcieli by wiedzieć więcej o historii Rapture i tych, którzy głodni są bezpośredniej kontynuacji.

 

 

edit:

nie czytuje valhalli.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś przeczytałem, że istnieje możliwość, iż B2 będzie pół prequelem, pół sequelem. Nie wiem jak chcieliby to rozwiązać, ale byłby to dobry zabieg do zaspokojenia ludzi, którzy chcieli by wiedzieć więcej o historii Rapture i tych, którzy głodni są bezpośredniej kontynuacji.

http://www.valhalla.pl/news12033-Czym-bedz...-of-Dreams.html

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Tak się zastanwaim po co robić żeńskiego Big Daddy'ego. pomyślmy przez chwilę. O już wiem bo nie ma pomysłów na dwójkę a przecież marka to może byc istny kombajn do robienia siana więc wydamy część następną z Bioshockiem w tytule. Nawt gdyby zrobili kopię Rapture i nazwali to inaczej a po ulicach latałyby Big Sister i Little Brother to nadal będzie zwykłe odcinanie kuponów. Zresztą sam pomysł kontynuacji to jest zwykły skok na kasę.

 

Popatrzcie na sequel w ten sposób:

 

1 wariant: z chwilą wyjścia na powierzchnię nasz protagonista zamknął sobie powrót do rapture. Kto chciałby wracać dobrowolnie do tgo koszmaru. Inne wyjście to nowy heros i jakaś katastrofa na morzu sprawiająca, że ponownie odwiedzimy Rapture. Logiczne? Chyba nie bardzo - przede wszystkich tandetne i naciągane.

 

2 wariant: kompletnie nowe miejsce akcji z wplecionymi historiami podrośniętych Little Sisters oraz ich nowymi strażnikami Big Sister. I teraz jak bardzo nowe miejsce akcji musi przypominać Rapture by to nadal był Bioshock i jednocześnie jak bardzo musi byc różne (brak odpowiedników Ryana, Splicerów, Fontaine'a i całej tej utopijnej filozofii jaką Ryan się kierował) by nie było kalką rapture.

 

Acha jeśli ktoś mi napisze, że ma w du.pie nowe miejsce akcji byleby dostał mniej więcej to samo no to faktycznie Irrational nie musi się za bardzo starać by zaspokoić apetyty takich "fanów" jedynki.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Nowe miejsce - na pewno nie. Ale wprowadzą nowego "ZŁEGO". W ciągu siedmiu lat ktoś się ulokował w Rapture (jeżeli będzie to sequel) i kombinuje z ADAMem, "siostrzyczkami" i "braćmi". Zaczynają ginąć dziewczynki (to z zapowiedzi). Więc Jack, który już tam był i wyszedł cało z opresji jest jak najbardziej odpowiednią osobą by posprzątać tam po raz wtóry.

A elementy prequelu (jak ktoś wcześniej pisał o ół prequelu i pół sequelu) można rozwiązać za pomocą wspomnień ukazanych chociażby jak w serialu Lost.

Odnośnik do komentarza

I tak to się kupy nie trzyma. A w trzeciej wprowadzą "nową złą" i jej chorą rodzinkę, która postanowiła się wprowadzić do naszej podwodnej metropolii a nasz kochany heros nie mógł na to pozwolić więc wybrał się na wycieczkę do Rapture (znowu). Straszna bida. Jak już pisałem w dziale PS3 - każda kolejna część to rozwadnianie klimatu.

 

PS: Sami twórcy nie pozostawili sobie furtki do zrobienia części drugiej.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

zamiast Jacka to prędzej bym widział właśnie jedną z siostrzyczek uratowanych z Rapture

 

okropnie marudzisz Gooral, ale ty już tak masz, czy kontynuacja musi być ZAWSZE powiązana w 100% z częścią poprzednią? nie musi

 

Rapture było miastem z potencjałem, Fontaine i Ryan to nie byli jedyni ludzie z ambicją i wizją, a podróżując Jackiem przecież wykonywaliśmy tylko polecenia, c'nie?

Odnośnik do komentarza
banalne są, wedle twoich rozważań to nie ma co robić kontynuacji czegokolwiek, bo i tak kalka z tego wyjdzie

więcej optymizmu marudo;]

Nie uogólniaj, bo wiesz doskonale, że tak nie myślę. Massa 2 oczekuję jak żadnego innego sequela, a B2 to zwykły skok na kasę, chęc zarobienia porządnego siana dzięki rozpoznawalnej i szanowanej nazwie Bioshock. Jest wiele gier, których kontynuacji oczekuję a Bio do nich nie należy.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Ale ty (pipi) od rzeczy. Masz jednego artworka, zero informacji, nie wiesz o tej grze wlasciwie nic i juz (pipi) o skoku na kase, pierwszy pewnie bedziesz potem srał ze szczescia jaki ten B2 za(pipi)isty.

Za dużo pipi w tym poście. Wyluzuj gatki bo ze złości kupę zrobisz. I schowaj ten ton do kieszeni jak do mnie mówisz albo nie pisz w ogóle.

 

Gooralesko - wiecznie narzekasz, duzo informacji nie ma, nawet nie zagrales ale gdy sobie ponarzekales na Ghule z Megatronu a nastepnie zagrales w F3 to ci sie s/podobal

A tam pitolisz. Wcale się nie spodobał. To taka ściema była. <jakby ktoś nie skumał to jest joke>

 

 

Zresztą czy ja kogos zmuszam do nawracania mnie z przeklętej ścieżki narzekania? Więc po co wszyscy mi odpisują? A jakbym wiecznie chwalił to też bym był postrzegany jako koleś któremu się wszystko podoba? Mam wymagania co do gier w które gram i odpie.rdolta się od nich. W kiczowate, tandetne gówna grać nie zamierzam więc nie dziwota, że jak wychodzi sequel lub naprawdę świetna produkcja to mam wobec niej duże wymagania. Tylko, że w przypadku Bioshocka 2 nie ma miejsca narzekanie na samą treść gry tylko na sam fakt wydania sequela. Obraziłem się na was, od teraz mnie wali ten temat ;) Skoro nie umiecie prowadzić konstruktywnej rozmowy (poza paroma wyjątkami typu miłek, diabeł) to cóż - mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Nie uogólniaj, bo wiesz doskonale, że tak nie myślę. Massa 2 oczekuję jak żadnego innego sequela, a B2 to zwykły skok na kasę, chęc zarobienia porządnego siana dzięki rozpoznawalnej i szanowanej nazwie Bioshock. Jest wiele gier, których kontynuacji oczekuję a Bio do nich nie należy.

 

Bioshock 2 = skok na kasę

Mass Effect 2 = ?????

 

chłopie, ogarnij się bo zaczynasz histeryzować

 

edit: każdy tytuł jaki się sprzedał to potencjalny dawca sequeli, w tym biznesie liczy się pieniądz - tylko i wyłącznie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...