Skocz do zawartości

Bioshock 2


Mastah

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko - czy warto się bawić w poziom HARD + wyłączone Vita-Chambers ?? Niedawno zacząłem grać (jestem teraz w "parku rozrywki") na takich właśnie ustawieniach i trochę mnie to męczy - sterowanie (celowanie) nie jest zbyt precyzyjne, nasze bronie bardzo słabe i niecelne, szybko się zużywa amunicja, EVE, a HP nasze tez zdaje się uciekać szybciej niż przeciwnikom... (Trochę to głupie biorąc pod uwagę że jesteśmy Big Daddym). I nie wiem teraz czy warto dalej się tak męczyć bo czasami jest to przesadnie frustrujące. Jak potem wygląda poziom trudności ?? Czy jak nasza postać się dopakuje jest trochę lepiej czy cały czas taka mordęga (albo i gorzej) ?? I jeszcze jedno - może ktoś polecić jakiś opis, a raczej spis secret'ów czy rzeczy (stacji upgrade'u broni, plazmidy itp.) których nie należy przeoczyć a można je przeoczyć ?? Wiecie chyba o co mi chodzi :-) (Np. w Bio 1 była taka akcja, że jak się nie zabiło takiej tańczącej pary to sie nie dostawało dostępu do jednego punktu upgrade'u broni, z drugiej strony wcześniej nie można było zabić jednego - innymi słowy raz trzeba było kogoś zabić, innym razem nie wolno było - nie ma jak samemu na to wpaść, trzeba mieć opis...)

Odnośnik do komentarza

Teraz miałem walkę z Big Sister i było hardcore'owo :-) Aż musiałem stać przy stacji HP żeby się na bieżąco leczyć bo już apteczek nie miałem... Swoją drogą wydaje mi się że na Big Sisters/Daddies bardzo dobrze działa wiertło (dużo HP im bierze)... Z innymi przeciwnikami jest mniej użyteczne bo zanim do nich podejdziemy i tak juz nie mamy HP...

Odnośnik do komentarza

Spoko spoko :-) Od ostatniego posta była jeszcze jedna irytująca akcja (pierwsze spotkanie z Brute'em i trochę debilna sekwencja z dobiegnięciem w pewno miejsce...), ale teraz już się bawię na serio dobrze - mam wiecej EVE i HP, dużo kasy (300~500), zapas amunicji, upgrade'y do shotgun'a i karabinu maszynowego oraz ostro dopakowane wiertło i Winter Freeze :) Zabawa jest przednia. Często też stosuję sztuczkę z IGN GUIDE - wywołać alarm, szybko podbiec do "shutdown station" po czym hack'ować leżące na ziemi boty... W ten sposób możemy non-stop mieć dwóch "pomagierów" :)

 

Dorwałem edycję limitowaną także na wstępie kilka słów na temat wykonania i prezencji. Gra jest genialnie wydana. Świetny, gruby artbook, fajne kartonowe pudło, świetny desing okładki. Gdy wkładałem grę do napędu miałem w pamięci genialnego poprzednika i nadzieję, że świetną, klimatyczną wyprawę do Rapture. Pograłem 30 minut i .... moje emocje i oczekiwania zdecydowanie ostygły. Niby wszystko jest w porządku, ale nie ma tej mocy co miała pierwsza część. Niby to tylko początek, ale pewien niesmak i niepokój pozostaje. Jestem pewien, że po ukończeniu będę zachwycony, bo Rapture jednak jest niesamowite.. Więcej napiszę, jak pogram więcej

 

Gra robi słabe pierwsze wrażenie (bez porównania do genialnej jedynki, która od początku "trzymała za jaja"), ale im dalej w las tym lepiej - jak twoja postać będzie dopakowana, to zarówno walka jak i eksploracja będą dużo fajniejsze... Sam byłem mocno rozczarowany, ale pod koniec 2go czy 3go levelu moje nastawienie się zmieniło na dużo bardziej pozytywne.

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem Bioshock 2... Dobre zakończenie (wszystkie małe siostry uratowane, jednemu przeciwnikowi oszczędzone życie) pozostawia jednak spory niedosyt i mnie rozczarowało... Cała fabuła jest tutaj poprowadzona tak sobie moim zdaniem. Na pewno sam nie wyłapałem pewnych szczegółów ze względu na nie-perfekcyjną znajomość angielskiego (a nie chciało mi sie w pełni skupiać i czytac podpisów przy większości "taśm"), ale jednak uważam że "główna oś" fabularna była trochę słabo zarysowana... Brakowało jakiś zaskakujących zwrotów akcji czy złożonych osobowości przeciwników. Na pewno nie jest to ta sama klasa co część pierwsza... No i samo zakończenie jakieś takie denne... W sumie nie jest to dla mnie zrozumiałe dlaczego te a tamte osoby przeżyły, inne zginęły... Jak dla mnie totalnie bez pomysłu...

Odnośnik do komentarza

Jestem w Siren Alley i muszę powiedzieć, że gra spełniła moje oczekiwania w stu procentach. Można narzekać, że Rapture już tak nie zachwyca, że klimat nie taki, że gameplay śmaki, ale ja oczekiwałem po prostu kontynuacji Bioshocka, i dokładnie to dostałem. Zmienione hackowanie jest na plus, ochrona Little Sisters również, a gra wciąga jak odkurzacz. Znów czuję tą samą fascynację związaną z przeczesywaniem podwodnego miasta, poznawania jego historii z audiologów, walk z innymi tatuśkami... Na chwilę obecną stawiam tą część na równi z jedynką - to jedne z najlepszych gier tej generacji moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj skończyłem BioShocka 2. Wg mnie tak samo dobra jak jedynka- czyli za(pipi)ista. Trochę tylko mi się nie podobało, że co 2-3 zabitych Big Daddies pojawiała się Big Sister. Od razu po walce z tatuśkiem, mało ammo i w ogóle trochę mnie to frustrowało. W założeniach twórców gracz chyba powinien się podjarać "o kurczę, ale będzie ekscytująca walka". W moim przypadku już przy trzeciej sister wyglądało to raczej tak "(pipi), znowu to samo". Trochę upierdliwy ten motyw, ale reszta tej gry to już istna poezja. Zakończenie(a) są super.

Ja miałem takie średnio smutne. Babkę w hotelu oszczędziłem, temu typowi przy kolecje przewierciłem czoło, a mutasa też zabiłem. 1 little sister uratowałem, resztę harvesowałem (w(pipi)iało mnie już to całe bronienie przed splicerami). Efekt był taki, że na koniec z córeczki się zrobił niezły psychol, rozwalała dzieci, utopiła matkę i w ogóle ją powaliło. W ostatnim filmiku się poświeciłem, więc to było prawdopodobnie "neutralne" zakończenie. Resztę obejrzałem na YT, też były dobre. :)

Odnośnik do komentarza
Trochę tylko mi się nie podobało, że co 2-3 zabitych Big Daddies pojawiała się Big Sister.

Poprawka - to nie zabicie Tatuśków ściągało nam na głowę Big Sister, a odprawienie co trzeciej Little Sister do jej kryjówki (lub odesłanie jej na tamten świat :P). Tak więcej spokojnie można było się przygotować na nadejście nieuchronnego ;-).

 

A z ciekawostek - pierwsze szczegółowe info o kolejnym DLC -> KLIK!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ukończyłem niedawno oba dodatki do singla, a więc Protector Trials i Minevra's Den - powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony. Dodatki trzymają wysoki poziom, nie żałuję wydanych punktów. Polecam każdemu, komu Bioshock 2 przypadł do gustu. Tak powinno wyglądać DLC.

 

 

Przy okazji pytanie: czy ktoś ściągnął Bioshock Metro DLC? Jak wygląda sprawa z dodatkowymi mapami? Na zagranicznych serwisach wyczytałem, że jeśli jedna osoba w lobby nie ma DLC, to dodatkowe mapy się nie załadują - tak więc szansa na zagranie na nowej mapie jest jak 1 do 100. Podobno miał wyjść patch, który to naprawi i mieli dodać osobne lobby dla dodatkowych map. Czy ktoś wie jak to wygląda w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość donsterydo

Ktoś się orientuje czy przypadkiem Bioshock 2 ma niedługo wejść do klasyków ? Na zavvi można kupić za 60zł, ale gier od dłuższego czasu nie wysyłają. Raz złożyłem zamówienie, ale nie wysyłali. Złożyłbym drugi raz żeby zaklepać niską cenę, ale nie chcę by się okazało, że mi wyślą klasyka :P

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość donsterydo

Właśnie gram i przeszedłem ponad połowę gry. Muszę powiedzieć, że gra się świetnie. Wciągnęła mnie jak jedynka mimo, że jest trochę upośledzona względem pierwowzoru: nie ma tej atmosfery zaszczucia i lokacje nie są takie charakterystyczne jak poprzednio. Mimo tego to i tak bardzo dobra gra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...