Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

KRYZYS Nuggets i 5 porażek szybko sprawił, że ludzie w spokoju przerzucili się na Embiid MVP, co ponadto pozwala uniknąć zarzutów o rasizm w TV, więc wszyscy powinni być teraz zadowoleni. Nikt nie będzie jęczał i może pojawią się inne tematy na stronkach o NBA. Happy end. Nuggets nie wydają się specjalnie przejmować porażkami, bo playoffy i tak pewne, więc zostaje im tylko dograć sezon.

 

Ponadto James Harden wskakuje w okolice 6.-9. miejsca w rankingach, co też było niedawno nie do pomyślenia. Brak All-Stara był IMO dziwny, bo Harden to nadal sama jakość w ofensywie, i jeden z głównych powodów, dla których Sixers wyglądają przyzwoicie także bez Embiida na parkiecie. Jednak wyniki mówią najwięcej. Oczywiście, także Melton, Tucker i Tobias Harris zaczęli w pełni realizować swoje role znacznie lepiej, niż na początku sezonu. W formie i teraz na drugim miejscu w lidze, Sixers stali się jednym z faworytów do tytułu. 

 

 

Jak daleko spadną Nuggets? Już zaraz mecz z Brooklyn Nets, którzy są dość ciency, ale dla Nuggets obecnie nikt nie jest zbyt cienki, żeby przegrać...

Odnośnik do komentarza

Dosłownie poprzedni mecz z Lakers. Jest lekki spadeczek, zwłaszcza że Kyrie i Doncić obaj często nie grają, ale fani przekonują mnie, że to był oczywisty ruch, bo gorzej niż przed wymianą przecież już nie może być.

 

Dalej jestem bardzo sceptyczny wobec tego co kultura NBA zrobiła z tą ekipą. No kurczę, mieli finał konferencji, świetną drugą połowę sezonu, pokonali Suns w wielkim stylu. I zarząd jakby czytał komenty w internecie bo uznał "ok, co za padaka, to donikąd nie zmierza, musimy to rozmontować ten skład szybciutko, bo kryzys".

 

 

Teraz każdy dzień na Zachodzie będzie znaczący, bo w każdym meczu jedna ekipa musi przegrać. Jak popatrzyłem np. na terminarz Suns, którzy już opadli z formy, to prawie same silne ekipy do końca, no i nie wiem, czy bym stawiał zbyt mocno, że nawet oni nie spadną poniżej 6. miejsca...

 

W najlepszej formie, co bardzo spodziewane, jest oczywiście Oklahoma, która rozwaliła ostatnio m.in. Jazz dwa razy, Clippers, Warriors, Suns i Pelicans. Co to jest za ekipa, ostatnio zaczął pojawiać się z ławki Dario Szarić (dłuuugo po tej wymianie zauważyłem, że Phoenix oddali im Szaricia za Bazleya, nie wiem po co to było obu ekipom, ale ok), który jest zazwyczaj jedynym zawodnikiem starszym niż 23 lata na parkiecie.

 

Kurde co za sezon, każdy scenariusz jest tutaj wyobrażalny.

 

 

 

Na dniach powinniśmy zobaczyć jak w końcu w Warriors pojawia się Gary Payton II, na razie dużym zwycięzcą tej wymiany jest Detroit, które pod wodzą Wisemana wskoczyło na pierwsze miejsce w wyścigu o Wembanyamę.

Odnośnik do komentarza

Ależ wczoraj Kumminga męczył Doncica. Mega się chłopak rozwija i co ważne także w def. Nie powiem jako fan gsw wlewa, to trochę optymizmu przed (ewentualnym :) ) PO, bo patrząc po tym co piszą w SM to na Wigginsa bym nie liczył już w tym sezonie… 

 

Dzisiaj Golden gra z 76ers jestem ciekaw jak Looney 205 i Green 198 będą gry przyszłego MVP :).

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam już traumę jak widzę te dwie twarze i literki MVP, bo fani Hardena też latami tak truli du'pę (nadal trują!) o tę superważną dla nich nagrodę i każdy inny kto wygrywał był nieustannie je'bany w internecie przez cały sezon, czy to Giannis czy Curry itd., bo dla nich to było ważniejsze niż cokolwiek innego w sporcie koszykowym i mieli taką samą pasję do tej bliżej niezdefiniowanej nagrody. Harden też dostał, ale podobno za mało, powinien ze trzy co najmniej, więc nadal źle.

 

Sixers dobry zespół i wskoczyli do trójki faworytów do tytułu regularną mocną grą w każdym aspekcie, ale też będę się cieszył, jeśli jak co roku przegrają. Z drugiej strony, fajnie by było zobaczyć przełamanie tekstów o tym że Harden zawodzi w playoffach, Embiid zawodzi w playoffach itd. Harden ma w sumie mocne widoki wskoczyć do pierwszej piątki All-NBA, bo na miejsce obok Doncicia jest wielu kandydatów którzy albo przegapili wiele meczów, albo mają średnie wyniki, albo jak DeAaron Fox nie są jakimiś największymi wirtuozami. Jak dla mnie, to Harden jest w tym momencie raczej dodatkiem do Embiida, niż drugim kołem zamachowym, ale nikt nie jest teraz w takim gazie, jak Sixers...

 

 

 

 

Dallas odwoła się by anulować ostatnią część meczu z Warriors, a taka akcja się rzadko zdarza. I pewnie liga i tak po prostu odpowie "nie", ale akcja była przemistrzowska, zwłaszcza w meczu o taką stawkę.

 

Piłka wyszła na aut, ostatni dotknął... chyba Looney? Sędziowie pokazali jednak na stronę Warriors. Potem pokazali szybko na stronę Dallas, bo ci dostali automatycznie czas (nie brali wcześniej a kwarta się kończyła). Zawodnicy obu ekip pomieszali te gesty i nawet zawodnicy Warriors mieli wąty, bo nie zczaili widząc ten gest, że dostali piłkę. SPIKER powiedział z głośników, że piłka dla Dallas. SĘDZIOWIE... dwóch poszło pod kosz Dallas, jeden jednak chyba też nie zczaił bo był na drugiej połowie. Czas się kończy, wracamy do gry i...

 

 

Warriors 127-125 na wyjeździe po niesamowitej końcówce, dupa rzadko piecze po porażce aż tak.

Odnośnik do komentarza

No tak naprawdę to tam było 5 na koniec i Dallas wkleiło bez obrony trójkę równo z syreną. Więc te 2 pkt które zaważyły na przegranej, to tak nie do końca, no ale nadaje dramatyczniejszego tonu . 
 

Dziś Embid kolejny mecz na umocnienie MVP. Do tego GSW wygrało. Piękny mecz dla mnie. 
 

 

10 godzin temu, ogqozo napisał:

Mam już traumę jak widzę te dwie twarze i literki MVP, bo fani Hardena też latami tak truli du'pę (nadal trują!) o tę superważną dla nich nagrodę 

i każdy inny kto wygrywał był nieustannie je'bany w internecie przez cały sezon, czy to Giannis czy Curry itd.,

Harden przecież miał MVP przed Gianisem…

 

Chociaż dla mnie gra obecnie najlepszy basket ever. Te jego hero ball z hou było męczące…

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Nie śledzę i nie oglądam miśków więc co tam u niego się zmieniło?

Na razie przestał odpalać idiotyczne izolacje, jego rzuty to otwarte trójki i wjazdy teraz, czasem się zapomni i odpali jeden midrange bez sensu.

Chyba na razie zrozumiał, że on jest tutaj od obrony a jego rzuty ma przejąć JJJ.

W okresie bez Moranta miał usage na poziomie 16% co normalnie jak kogoś brakowało to brał piłkę i odpalał 20 rzutów na 30%.

 

To całe zawieszenie Moranta to błogosławieństwo, Jaren zrozumiał, że jest mismatchem i przestał się bać to wykorzystywać.

A ta wymiana po Kenarda to może być gamechanger, w PO można wystawić Lineup Ja, Bane, Kennard, Brooks (w marcu rzuca 38% za 3), Jaren i już za bardzo nie ma kogo odpuścić, żeby pójść do pomocy przy Morancie

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Oj te zaufanie do trójek Brooksa (i mądrej gry) w PO to dość duży heroizm :) No ale faktycznie może to będzie ten przełomowy rok, że mu dojedzie druga polowka mózgu.

On już miał takie PO vs Jazz, 25ppg 40% za 3 a teraz jest w contract year, to PO będzie jego walką o jak najlepszy kontrakt.

 

Godzinę temu, Ludwes napisał:

no gdyby Brooks rzucał 38% w playoffach, to byłby całkiem fajny spacing, ale raz, że nie będzie, a dwa, że taki line-up, z Lukiem i Ja na czele, miałby przesrane po drugiej stronie boiska

No nie piszę o używaniu tego przez 20minut, ale np goniąc wynik można tego użyć, albo zamienić Ja na Tyusa i na rezerwy to wypuścić w 2q na chwilę.

 

Morant poprawił obronę w tym sezonie, 109defrating a rok temu to było 112, indywidualnie też to solidnie wygląda Ja Morant | Memphis Grizzlies | NBA.com

 

Nawet coś takiego latało 

Patrząca na terminarze do końca to Memphis ma jeszcze szanse zrobić pierwszy seed 

image.png.a24341e1d57938e3df0dd718a6125825.png

Edytowane przez wojtas011
Odnośnik do komentarza

Dallas z obiema SUPERGWIAZDAMI znowu daje pokaz, zaczynając mecz od ostrego rąbania od Charlotte Hornets. Wygląda to wszystko jakby nie mieli MENTALU w ekipie niczym polska kadra. Słodka sprawa po tym, ile osób mnie w necie je'bało za to że wątpiłem że teraz będą 100 razy lepsi, bo przecież supergwiazdy zawsze wygrywają.

 

Lakers zaraz po tym, o 21.30. Może zagra LeBron. Może Davis. Może... nie wiadomo kto zagra, ale Lakers wyglądają przyzwoicie, jednak na Zachodzie wszystko możliwe. Żadna ekipa 4-12 ani ostatnio masowo nie wygrywa, ani nie przegrywa. Najsłabiej to Dallas...

Odnośnik do komentarza

Doncić chyba ma jakiś problem w domu, albo poważny w klubie, koleś w ogóle jakby zdechł, nie rusza się jak powinien, jakby nie miał sił się nawet oglądać kto do niego mówi czy odpowiedzieć. Może jest kontuzjowany i gra na siłę, nie wiem. Może to w ogóle nie ma związku z wymianami dokonywanymi przez Dallas.

Odnośnik do komentarza

Wrócił i wszystko trafia, Dallas traci już tylko kilka punktów do potężnych Hornets, ależ to będzie druga połowa, jedni muszą się postarać o playoffy, drudzy o Wembanyamę.

 

 

Portland podobno rozważa "dla bezpieczeństwa" pozostawienie Lillarda poza grą do końca sezonu, by w spokoju wyleczył kontuzję. Nadzieja na Wemby'ego może się obudzić. Bez Lillarda, Portland zazwyczaj przegrywa mecz wysoko, ale dla ścisłości można oddać, że z Lillardem zazwyczaj również. Jeśli jednak wszystko do końca przegrają, kto wie, może wskoczą na to piąte miejsce od dołu.

To jest magia Portland, że kto by nie grał, gwiazda Simons, prawie gwiazda Jerami Grant, Jusuf Nurkić, (wrócił! Kompletnie sobie nie radzi!), All-Defense Thybulle... to i tak zawsze defensywa jest beznadziejna, ofensywa w sumie też.

Odnośnik do komentarza

Ten Vanderbilt to nie zawsze taki zbawca, dzisiaj ucieka w switche z DeRozana z byle okazji, a DeRozan robi ich jak chce. No a w ataku, wiadomo, podasz piłkę Vanderbiltowi tuż pod koszem to pewnie nie opanuje żeby ją złapać.

 

Chociaż wysoka porażka z Bulls brzmi kiepsko, to nadal myślę, że Lakers z LeBronem mogą być jedną z lepszych ekip w tym peletonie. Grają solidną obronę, a że Bulls dzisiaj trafiają trójki to rzadki przypadek.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...