Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co za bydle mnie wyżej minusuje ale jest tyle świetnych i pysznych mięs, które można grillować, że kiełbasa jest co najwyżej słaba.

 

pieczony kielb jest za(pipi)isty, szczegolnie jak wysmazysz tak, by skorka na krawedziach naciec sie przypiekla. wtedy jest petadron.

ja zawsze robie marynate z miodu, piwa, sosu sojowego i papryki ostrej w proszku. idealne na grillowe gastro :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

kiełbasa z grilla jest bardzo fajna, inne mięsa oczywiście też, dobrze zamarynowane żeberka i karkówka to moje ulubione, ale kiełbe też zawsze przynajmniej jedną lubie zjeść oprócz innych mięs. w ogole grill jest za(pipi)isty

 

w sklepach nie raz można na straszne g,ówno natrafić.

 

no ale można sie przed tym w dużej mierze zabezpieczyć - nie kupować kiłbasy za 2zł/kg

 

ja kupuje zwykle z morlin kiełbe śląską albo podwawelską, bardzo je lubie i jeszcze sie nie zawiodłem.

 

kupowanie jakichś kiełbas "grillowych" marki biedronka za 1.29zł to proszenie się o (pipi)zke

Odnośnik do komentarza

Ale bym zjadł taką kiełbasę. Ja również mam swojskie, kupuje od gościa który przyrządza różne mięsa, ale kiełbasa od niego nie nadaje się na grilla/ognisko. Pyszna, ale raczej zbyt miękka. Do kanapki idealna, również polędwicę robi zayebistą. A najlepiej jak te mięsa są mocno doprawione, pikantne.

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Bezkitu, wlasnie zrobilem sniadanie podczas ktorego napoczalem paczke kielbasy z lidla. Zjadlem kilka kawalkow i stwierdzilem, ze biedni ci, ktorzy nigdy nie sprobowali swojskiej kielby ze wsi (takiej jaka robil moj dziadek i jaka pamietam z dziecinstwa). Odpalam forum, wchodze do tematu o zarciu a tam dyskusja o kielbasie, gdzie ktos jeszcze rzuca piekne zdjecia swoich samorobek. Mieliscie tak kiedys?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a ja powiem że wole dobrą śląską ze sklepu niż wiejskie. nie wiem dlaczego ale te prawdziwie wiejskie mniej mi podchodzą, może kwestia przyzwyczajenia, albo poprostu lubie wzamacniacze smaku xd

 

na święta kupiłem sobie od znajomego kawał mięsa, dla siebie głównie boczek, dla rodziny inne rzeczy, kiełba była spoko, ale z jakiegoś powodu serio wole śląską xD

28a6mpc.jpg

 

 

no a wracając do grilla - strasznie mam smaka żeby juz rozpocząc sezon grillowy, ale w weekend ma byc 9stopni i deszcz..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...