Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

cebule xd

z racji, że jestem na diecie xd i już są wyniki to chciałem pójść level wyżej, postanowiłem zamienic dwa mniejsze posiłki na te "szejki" z warzywno-owocowe na bazie szpinaku. zrobiłem dzisiaj szpinak+borówki+cytryna. o kierwa jakie to obrzydliwe :/

Odnośnik do komentarza

Dziś na obiad duszony kurczak przyprawiony solą, pieprzem, papryką i nieprzyzwoitą ilością majeranku. Obtoczony mąką, bardzo mocno przysmażony, sos z niego wyszedł gęsty, ciemny i mmm nieziemsko przyprawiony. Do kurczaka oczywiście kasza gryczana polana sosem z kuraka, a za warzywa zrobiły surowe pomidory ze szczypiorkiem. Poezja smaku drodzy forumowicze, polecam takie obiadki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Napadło mnie dzisiaj na zdebunkowanie kolejnego (po szpinaku i wątróbce, które okazały się przepyszne) mitu dzieciństwa o niedobrym jedzeniu i kupiłem se na obiad kaszankę. Wygląda to mega nieapetycznie, można by spokojnie wrzucić do kibla i nikt by się nie zorientował, że to nie jest niespuszczony balas. No ale już się nauczyłem, że jedzenia nie można oceniać po wyglądzie. Ponacinałem, napakowałem żółtego serka, zawinąłem w folie aluminiową razem z pociętą cebulą i papryką i wrzuciłem na 20 minut do piekarnika. Wyglądało to całkiem nieźle. Niestety już pierwszy kęs wskazał na to, że niestety tym razem moje dziecięce ja z przeszłości miało rację. Śmierdzi toto i ma paskudny posmak. Zawiodłem się :(

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj frittata ze szpinakiem i kurczakiem jest grana. Co prawda nie pomyślałem, że robienie takiej potrawy na śniadanie to nie najlepszy pomysł, bo zanim będzie gotowe do jedzenia to będę głodny jak wilki, no ale cóż... Przynajmniej mam już gotowy obiad na popołudnie :potter: Jak ktoś stara się zdrowo jeść to polecam, same zdrowe składniki. Kura, szpinak, papryka, jaja, jogurt naturalny, cebula i przyprawy. W necie można znaleźć multum innych, równie zdrowych kombinacji.

Pierwsza fotka się rozmazała, ale ciul z tym.

 

 

AjaFPK1.jpg

bUcCdqu.jpg

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj zrobiłem risotto z cukinią, gorgonzolą i kurkami według tego przepisu. Świetne wyszło. Gorgonzola nadaje świetnego smaku całej potrawie, podobnego do sosu serowego do nachosów. Jest jeszcze sporo innych składników, potrawa nie wychodzi zbyt tania i wymaga trochę pracy (podlewanie bulionem i mieszanie przez kilkanaście minut na koniec) ale smak rekompensuje wszystko.

 

http://www.kwestiasmaku.com/dania_dla_dwojga/risotto_z_warzywami/przepis.html

 

risotto_z_warzywami_01.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...