Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

W baszcie vege zarcie. Nie bylo zle, ale jak zwykle brakowalo w tym wszystkim tluszczu (zeby wydobyc smaki). Swietny sos mango+chili oraz orzeszkowy. Do tego czarnuszka, czarnuszka wszedzie. Jednak chyba w ahimsie mieli lepsze kombinacje smakowe ale tam bralem taki talerz przekrojowy a w baszcie kotleciki z ryzem + warzywa i pad thai (w tym byly dobre takie male kosteczki czegos ale nie wiem co to bylo to wam nie powiem, ale dobre). Sprobowac mozna ale pitok nie odleci.

Odnośnik do komentarza

Makaron ze szparagami, szynką i oliwkami w sosie śmietanowym.

 

Ludziska, jedzcie szparagi póki sezon! Polecam te z Lidla, kosztują 7 zł a obecnie są w szczycie sezonu i każda niemal partia jest zaje.bista (trzeba tylko zawsze sprawdzać końcówki czy nie są zbyt zdrewniałe). Wystarczy kilka minut na parze obgotować i wpier.dalać nawet z masłem i solą.

 

09VAbFZ.jpg?1

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jemy kilka razy w tygodniu póki są. Od odcinania końcówek, bardziej polecam lekkie zgięcie ich, żeby same mogły złamać się w miejscu, gdzie przestają być zdrewniałe.
Sałatka : skropione cytryną awokado, dymka + szczypiorek, szparagi na parze, roszponka, parmezan, pomidor, jajko w koszulce, oliwa + sok z cytryny = goty

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ja ostatnio zrobiłem i wypróbowałem inną alternatywę - mięso

 

kupiłem 0,5kg wołowiny, świeże pomidory i inne składniki

dodałem też ostrego sosu bo yano gonna yano

zrobiłem spagetti w stylu bologneze - z przewagą mięsa, pomidory i inne składniki, plus ser, przyprawy. taka kombinacja

 

jednak efekt był cudowny, było więcej mięsa niż pomidorów ale sos wyszedł mega

 

chyba jutro zrobie to ponownie bo naprawdę dobre żarcie sie okazało

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

czy większa ilość pomidorów, niż mięsa oznacza proporcje obu składników w stanie surowym, czy po obróbce termicznej ? jeśli w stanie surowym, to chodzi o objętość, czy wagę ? pomidory były jakieś konkretne, czy goowno wodniste pomidory ? skórę pomidorów parzysz i usuwasz, czy ze skórą ? czy "ostry sos" jest twojej roboty, jakiś inny dobry czy jakaś breja winiary ? ser parmezan ? inny ? jakaś bryła tłuszczów roślinnych udająca ser ? czy mógłbyś zdradzić tajemnicze "inne składniki" i "przyprawy" ? bo tip z miesem i pomidorami w bolognese chyba już znamy 

Odnośnik do komentarza

A gdzie mięso?

plastry boczku + zielone szparagi na 15 minut do piekarnika (180 stopni), po 15 minutach wbijasz na to jaja, tak żeby żółtka się nie rozlały. wkładasz ponownie do piekarnika, czekasz aż białko się zetnie, posypujesz solą + chilli = śniadanie bogów 

Edytowane przez assassine
Odnośnik do komentarza

jemy kilka razy w tygodniu póki są. Od odcinania końcówek, bardziej polecam lekkie zgięcie ich, żeby same mogły złamać się w miejscu, gdzie przestają być zdrewniałe.

 

Tez tak robilem. Ale wtedy 1/3 szparaga szla wpi.zdu. Moze zalezy to tez od jakosc i swiezosci chwasta ale ostatnio bedac na europie na widelcu wzialem szparagi (biale) z budy niemieszkow. Babka nalozyla takie dlugie jakby nikt ich nie lamal. I byly dobre. Wiec kupilem peczek i obralem cale a odkroilem tylko jakies max 2cm. I byly dobre. Kolejnym tipem jaki okrylem jest obieranie bialych szparagow od du.py a nie od glowy. Lepiej zaczepia sie obieraczka. Do tego sos holenderski i jest git. Teraz musze pokombinowac z zielonymi. Rozumiem, ze du.py tez odkrajac i do 1/3, jak pisze Rudiok, obrac?

 

A przy okazji. Ten food truck mexykanski co na ircu polecalas to sie nazywal Panczo/Ponczo?

Odnośnik do komentarza

Zielonych nie obieraj. Są smaczniejsze i mniej łykowate od białych, szczególnie polecam te cieniutkie (ostatnio pojawiły się nawet w lidlu). 
Ten foodtruck to Panczo, ale ostatnio byliśmy też na quesadilli w Tacos Locos (zaraz przy przystanku Dubois) i moim zdaniem jest smaczniej 

Edytowane przez assassine
Odnośnik do komentarza

czy "ostry sos" jest twojej roboty, jakiś inny dobry czy jakaś breja winiary

 

breja winiary?

za kogo ty mnie masz?

ostry sos taki dałem

http://www.ostrakuchnia.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,405/category_id,15/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/

 

nie wiedziałem że winiary robi ostre sosy..

 

na reszte pytań nie chce mi sie odpowiadać bo napisałeś tego posta jak na przesłuchaniu gestapo

Odnośnik do komentarza

No wlasnie tez myslalem, ze biale to kupisz a odkroisz polowe ale w tym roku mi sie odmienilo. Oczywiscie jak w miare swierze a nie zdrewniale bo lezaly 2 tyg na polce.

 

A zielone to chyba po ugotowaniu mozna wrzucic na patelnie, nie? Z czym i naczym podsmazac? Oliwa, czosnek, maslo?

Odnośnik do komentarza

Znacie jakies jedzenie, w pudelkach, gotowe do spozycia bez zadnego przygotowania podgrzewania zalewania itd ktore moze postac pare dni w dosc cieplym suchym miejscu i sie nie zepsuje? Cos w miare normalnego, nie czipsy czy batony. Oprocz jakis pasztetow, mielonek i wafli ryzowych cos jeszcze probowaliscie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...